Zaloguj się, aby obserwować  
LESZ3u

Nasze layouty - opinie, oceny i porady

957 postów w tym temacie

Bardzo podoba mi się ten efekt dziennika. Sam próbowałem coś takiego zrobić. Uzyskałeś taki efekt sam, czy znalazłeś gotowca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 21:22, KubooPL napisał:

Bardzo podoba mi się ten efekt dziennika. Sam próbowałem coś takiego zrobić. Uzyskałeś
taki efekt sam, czy znalazłeś gotowca?

Natualnie sam zrobiłem. Nawet prowadziłem ankietę by wyłonić najlepszą wersję (z 10).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja "kartka" może się przy tym schować jedynie :) Te belki coś nie takie. Nie pasują do całego layout''a (chodzi mi te do pozostałych modułów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 21:19, zadymek napisał:

Ja może nic oryginalnego nie mam, ale chodzą słuchy, że nie jest taki zły:)

Pomysł fajny, ale górna część tła nie pasuje kompletnie do reszty, no i ten dziennik jest nieruchomy co psuje cały efekt. Ja byś to poprawił, było by jeszcze lepiej. ;-)


BTW. Dzięki wszystkim za oceny mojego laya, ale chyba trochę przesadzacie, aż tak dobrze raczej nie jest. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 21:45, Mars napisał:

> Ja może nic oryginalnego nie mam, ale chodzą słuchy, że nie jest taki zły:)
Pomysł fajny, ale górna część tła nie pasuje kompletnie do reszty, no i ten dziennik
jest nieruchomy co psuje cały efekt. Ja byś to poprawił, było by jeszcze lepiej. ;-)

Wierz mi, jakby dziennik mógł być ruchomy już dawno by był.
A gdybym zastosował powtarzający się obrazek lub podniósł dziennik do góry efekt byłby gorszy.
I tak, musiałem pójść na kompromis.
Jako, że "górna część" to nagłówek, więc zależało mi na tym by się wyróżniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 21:29, KubooPL napisał:

Moja "kartka" może się przy tym schować jedynie :) Te belki coś nie takie. Nie pasują
do całego layout''a (chodzi mi te do pozostałych modułów).

Miał być afrykański wzorek i jest. Mi to pasuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 10:06, franko113 napisał:

Czuję się zignorowany....


Ok, sam tego chciałeś ;P

1) Poczucie estetyki. Podstawowa rzecz przy tworzeniu layoutu. U ciebie póki co go nie widzę. Całość wyglądałaby znacznie lepiej w postaci zwykłej tapety.
2) Grubaśne, czarne obramowania - ble!
3) Wielgaśny i wstrętny "Layout by...". Na przyszłość - jeśli wstawiasz ten napis (choć nie wiem po co, skoro lay jest przeznaczony na Twojego GSa, a nie dla kogoś innego), to w zupełności wystarczy mały napis, delikatną czcionką, w prawym/lewym górnym rogu.
4) Całość niezbyt czytelna. Rozjaśnienie centralnej części powinno być mocniejsze.

Błędów jest jeszcze sporo, ale już mi się nie chce wymieniać. Najważniejsze już znasz.


Tylko mi się nie zrażaj. Chciałeś oceny to masz. Musisz jeszcze sporo popracować. Przede wszystkim... podglądaj pomysły u innych! Dla początkującego to podstawa. Nie chodzi tylko o GSy - zainteresuj się także innymi stronami internetowymi. Nawiązując do Twojego laya - zajrzyj na oficjalną stronę Burnout (cobyś się nie zmęczył szukaniem - http://burnout.ea.com/home.asp?lang=pl). Zobacz jak śliczną, minimalistyczną stronę mógłbyś stworzyć, mając do dyspozycji te same materiały.

Do reszty - już się bójcie ;) Pod wieczór postaram się ocenić Wasze laye ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 10:23, LESZ3u napisał:

> Czuję się zignorowany....

Ok, sam tego chciałeś ;P

1) Poczucie estetyki. Podstawowa rzecz przy tworzeniu layoutu. U ciebie póki co go nie
widzę. Całość wyglądałaby znacznie lepiej w postaci zwykłej tapety.
2) Grubaśne, czarne obramowania - ble!
3) Wielgaśny i wstrętny "Layout by...". Na przyszłość - jeśli wstawiasz ten napis (choć
nie wiem po co, skoro lay jest przeznaczony na Twojego GSa, a nie dla kogoś innego),
to w zupełności wystarczy mały napis, delikatną czcionką, w prawym/lewym górnym rogu.
4) Całość niezbyt czytelna. Rozjaśnienie centralnej części powinno być mocniejsze.

Błędów jest jeszcze sporo, ale już mi się nie chce wymieniać. Najważniejsze już znasz.


Tylko mi się nie zrażaj. Chciałeś oceny to masz. Musisz jeszcze sporo popracować. Przede
wszystkim... podglądaj pomysły u innych! Dla początkującego to podstawa. Nie chodzi tylko
o GSy - zainteresuj się także innymi stronami internetowymi. Nawiązując do Twojego laya
- zajrzyj na oficjalną stronę Burnout (cobyś się nie zmęczył szukaniem - http://burnout.ea.com/home.asp?lang=pl).
Zobacz jak śliczną, minimalistyczną stronę mógłbyś stworzyć, mając do dyspozycji te same
materiały.

Do reszty - już się bójcie ;) Pod wieczór postaram się ocenić Wasze laye ;)



I o to chodziło! Ja się nie boję krytyki ;), a przynajmniej dowiedziałem się co mam źle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 10:30, Zabujca_Smokuf napisał:

A co powiecie na mój layout? :O

Sorry ,że nie dałem zdjęcia ,ale za długo by się wrzucało :P



To tylko mgiełka, nie ma co oceniać. A na przyszłość wrzucaj zdjęcia, bo te 1-2 min. (na wolnym necie) to chyba nie tak dużo....:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usiłuję zrobić sobie w końcu jakiś lay i mam w związku z tym parę pytań. :P Jak "obrabiacie" np. postacie, które chcecie wkleić w inne tło? Na tym sajcie [ http://ja.gram.pl/gitarka] żołnierz z lewej jest schowany a samolot już wchodzi na główną część strony - jak to możliwe? I dlaczego nagłówek nie zasłania skrzydła? Mam nadzieję, że mniej więcej wiadomo o co chodzi. :P W razie czego kombinuję w GIMP''ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na sajcie nie ma "głównej części strony", jest tylko nieruchome tło pod stroną i tam jest wszystko wrzucone. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 20:39, Mars napisał:

Na sajcie nie ma "głównej części strony", jest tylko nieruchome tło pod stroną i tam
jest wszystko wrzucone. :)

A co z tym nagłówkiem nie zasłaniającym tła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 14:14, JayL napisał:

> Na sajcie nie ma "głównej części strony", jest tylko nieruchome tło pod stroną i
tam
> jest wszystko wrzucone. :)
A co z tym nagłówkiem nie zasłaniającym tła?

Chodzi Ci o to, że nie zasłania skrzydła, tak? Dlatego, że nagłówek jest przeźroczysty i zapisany w formacie .png.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, mam problem. Jakkolwiek bym nie ustawił przezroczystości, zawsze wychodzi tak samo - kawałek twarzy postaci jest zakryty przez nagłówek. Jak to wygląda widać na dodanym screenie. Od razu mówię, że jestem laik totalny, wiec jak coś to tłumaczcie wszystko po kolei. :P

20090410164938

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 16:50, JayL napisał:

Ech, mam problem. Jakkolwiek bym nie ustawił przezroczystości, zawsze wychodzi tak samo - kawałek twarzy postaci jest zakryty przez nagłówek. Jak to wygląda widać na dodanym screenie. Od razu mówię, że jestem laik totalny, wiec jak coś to tłumaczcie wszystko po kolei. :P


Podstawowa sprawa - nagłówek zapisany jest w formacie obsługującym przezroczystość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 17:00, JayL napisał:

Chyba tak, inaczej GIMP by coś o tym wspomniał, nie? A format to .png.


Hm. Wygląda mi na to, że po prostu nie ma efektu przezroczystości. Jeśli jednak jesteś pewien, że efekt jest, pokombinuj z ustawieniami wyśrodkowania/powtórzenia nagłówka. Gramsajty czasami mają problem z tym i tworzą jakieś dziwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować