Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

Dnia 24.11.2009 o 14:53, Ostrowiak napisał:

Przewidziałem, huaszhuasz. No to mamy:

Republikanie:

-klasyczny buffero-tank, Jedi
-mage-like Consular
-cwaniak w stylu Rogue, Smuggler
-dpso/tank zdaje się, Trooper

Imperiały:

-dps, dps i dps jeszcze raz, S Warrior
-dark mage-like, Inkwizytor
-cwaniak, Agent
-oraz wszechstronny kombajn dmg plus gadżety, BH

Ogółem, Republika wychodzi na defensywnych miszczów przygotowania (kk Jedi, buff meh,
cons will sheild us, smugg gonna bakatak and u trooper... gtfo), natomiast Imperium to
ofensywa chaotyczna w działaniu (DIE U REBEL SCUM ROAR! 1,2,3, recharge, 1,2,3....)



Nie do końca.
Consular, to nie jest mage-like. To jest klasyczny healer z innych gier. Siedzi gdzieś z tyłu, leczy i w razie czego odpycha przeciwników, których nie wyłapie tank.

A co do Sithów - mam wrażenie, że obaj Sithowie różnią się tylko tym, że Warrior "wali z aksa", a Inquisitor "wali z ruszczki".

I kolejne spostrzeżenie - Sithowie będą mieli łatwiej w pve. Większe obrażenia = szybsze i łatwiejsze zabijanie mobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2009 o 16:26, Furr napisał:

Consular, to nie jest mage-like. To jest klasyczny healer z innych gier. Siedzi gdzieś
z tyłu, leczy i w razie czego odpycha przeciwników, których nie wyłapie tank.


Wielkie uproszczenie z mojej strony. Mage-like klerykowaty, healo-buffer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2009 o 22:45, Nagaroth napisał:

Świetnie, zawsze chciałem bliżej przyjrzeć się Alderaan ;)


Grafika tutaj prezentuje się całkiem pięknie, ale ma taki warcraftowy klimat. Coś jak WoW, po prostu.

Dnia 27.11.2009 o 22:45, Nagaroth napisał:

Teraz byłbym szczęśliwy jeszcze jakby dali Geonosis.


Pewnie dadzą, bo w końcu jakąś tam rolę w wydarzeniach sprzed TOR odgrywała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I potem tylko czekać przestojów. Zakładając że każda planeta będzie miała wielkość gdzieś z godzinkę chodu bez wspomagaczy ludzie zwyczajnie będą się gubić i biegać samotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem sceptyczny.
Design - jakiś taki nijaki, super deformer przerysowany... te "gigantyczne" lightsabery... imho sux....
Coraz częściej słyszymy że gra ma być na zasadzie mikropłatności czyli = moja znajomosc mocy jest większa od twojej bo mam debet na karcie kredytowej 5 tysięcy euro a ty tylko 2...

A jak wiadomo micro payments games przyciągają skrzywionych ludzi którzy potrafią wybulić na grę ponad 40 tysięcy dolarów [osobiście znam goscia z którym grałem gro czasu na jednym serwerze w pewne darmowe mmo z mikro płatnościami, był ubber playerem, najlepszy damage dealer na serwie ale tylko dzieki temu że tak astronomiczną kwotę wydal na item mall stuff] dodatkowo robiąc niemiłosierny rebalance zarówno środowiska pve, pvp jak i ogólnego marketu danego serwera...
Do tego kompletnie zaciera się granica miedzy weteran playerami a "credit card noobami"...
Nie liczy się zupełnie prestiż zdobycia wysokiego lvlu + ubber eq [okupiony ciężka pracą] bo każdy kto ma kartę kredytową i zaplecze rl kasy może mieć 2-3x lepszy sprzęt w kilka kliknięć i potwierdzeń przelewów.

Naprawdę jestem może nazbyt sceptyczny ale nie wróżę TORowi wielkiego sukcesu [obym się srodze zawiódł jako fan uniwersum SW]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 17:33, Ecko09 napisał:

> mam pytanie czy ta gra będzie miała abonament?

Jeszcze nie wiadomo.

Nie wiadomo, ale wszyscy czujemy w duchu że bedzie abonament. Mało prawdopodobne, aby taką gre to omineło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 18:38, Daronn_Darker napisał:

> > mam pytanie czy ta gra będzie miała abonament?
>
> Jeszcze nie wiadomo.
Nie wiadomo, ale wszyscy czujemy w duchu że bedzie abonament. Mało prawdopodobne, aby
taką gre to omineło.


Ja ciągle mam nadzieję, że rozwiążą to tak jak w GW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 28.11.2009 o 18:54, Ecko09 napisał:

Ja ciągle mam nadzieję, że rozwiążą to tak jak w GW.

Nie chcę nikogo urazić, ale sam wiesz jak jest w GW. Dzieci, -neo, itd. Tak jest nie tylko na polskich "strefach" , ale na każdej. Coraz trudniej tam z kimś normalnym pograć. Wiec apeluje do twórców SWTOR`a abonament, i zakaz polonizacji. Wtedy można mieć nadzieję, że dzieci będzie mniej.
PS. za błędy ortograficzne przepraszam, ale jestem po 8 godzinnej sesji ang. i mój "musk" już nie może myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 19:03, Daronn_Darker napisał:

Wiec apeluje do twórców SWTOR`a abonament, i zakaz polonizacji. Wtedy można mieć nadzieję,
że dzieci będzie mniej.


Myślisz, że abonament tu cokolwiek zmieni? W przypadku WoW jakoś niewiele daje - co chwilę lecą teksty w stylu "n00b" itp, 1337speak jest na porządku dziennym, a coś takiego, jak ortografia nie ma prawa bytu. To nie abonament decyduje o tym, jaka jest atmosfera, ale raczej tematyka gry. Spędziłem trochę czasu przy LotRO, które wydaje mi się trochę bardziej "dojrzałą" produkcją, niż wspomniany WoW czy GW, i ani razu nie spotkałem się z zachowaniami, które w tamtych grach są na porządku dziennym. Gracze są uprzejmi, kulturalni, prośby o pomoc nie spotykają się z wyzywaniem od n00bów, lecz kończą się otrzymaniem pomocy, niezależnie od tego, czy chodzi o pokonanie trudnego przeciwnika, czy "teleportację" do innego obszaru.

TOR raczej nie jest "atrakcyjnym kąskiem" dla nastolatków (no, chyba że gra będzie utrzymana w klimacie Clone Wars 3D), jest na to zbyt poważnym tytułem. Nie sądzę zatem, by dzieci neo okupowały serwery. Zdecydowanie wolałbym, aby ta gra nie miała abonamentu. Mam wystarczająco dużo wydatków i bez tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Grałem w GW, w WoW i w LoTRO(gram). Wszystkie te gry lubię a raczej lubiłem, tylko że właśnie dzieci odrzuciły mnie od nich (no z wyjątkiem LoTRO). Co do kwesto ortografii, sam wielokrotnie popełniam błędy, niespecjalnie same się wkradają, nawet w prostych wyrazach. Co do "atrakcyjnego kąska" mam nadzieje, ze się nie mylisz. Wtedy także abonamentu bym nie chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 20:11, Ringno5 napisał:

TOR raczej nie jest "atrakcyjnym kąskiem" dla nastolatków (no, chyba że gra będzie utrzymana
w klimacie Clone Wars 3D), jest na to zbyt poważnym tytułem.

Hmmm... nie zgodzę się. Patrząc na to jakie wypowiedzi dominują na forum TOR, jakie plany wobec tej gry ma BioWare to nie daję wiary temu, by ta gra różniła się czymkolwiek od WoW''a. Grafika komiksowa i nastawiona na widzów The Clone Wars właśnie. Do tego system możliwie szybkiej gratyfikacji i jak największego ograniczenia konsekwencji błędów: szybkie zostanie Jedi + wskrzeszanie + ochrona ekwipunku przy śmierci. Jakby tego było mało podział na serwery i instancje co ostatecznie blokuje możliwość kreowania świata przez graczy. Krótko mówiąc kolejny theme-park o zamkniętej strukturze, przeznaczony do kolorowej i radosnej rozrywki w trybie casualowym. Daleko, bardzo daleko od tego jak powinien wyglądać poważny tytuł Star Wars, przynajmniej w moim odczuciu. Bezsensem jest tworzenie postaci Jedi i osiąganie ''end-game''u'' po kilku tygodniach, nie pasuje do klimatu SW niskie ''death penalty'', nie pasuje tu trywialność i dziecinność którą ocieka oprawa graficzna. Wreszcie uproszczenia na każdym kroku wymierzone w to by przyciągnąć jak najwięcej młodych klientów. Nie oszukujmy się: skok na kasę i to dokonany tak, by ściągnąć jej jak najwięcej zanim ludzie się zorientują za co płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 23:53, Ecko09 napisał:

Nie wiem czy ktoś o tym pisał, ale BioWare ostatnio ujawniło siódmą planetę- Alderaan.

no łał!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować