Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Dnia 23.03.2008 o 01:33, 143872 napisał:

A co to takiego ta armia zawodowa?


Wojsko - obowiązkowe przeszkolenie w jednostce. Póki co kaźdego faceta to czeka. Wielu natomiast idzie na studia by dostać odroczenie na jakiś czas, albo w inny sposób się wymigać. Po wprowadzeniu całkowicie zawodowej armii zniknie obowiązek odbycia służby "ku chwale ojczyzny" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To coś pokrewnego do wyższej szkoły oficerskiej ? :P

Dnia 23.03.2008 o 01:36, balduran2 napisał:

A tak w ogóle, to witam wszystkich ;)

Witam witam :P Temat coś nieźle się rozwinął dzisiaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 01:40, 143872 napisał:

To coś pokrewnego do wyższej szkoły oficerskiej ? :P

No chyba nie za bardzo...
Ale po Wyższej Szkole Oficerskiej można iść do Zawodowej Armii.
Chodzi o to, że Zawodowa Armia to ma być praca - zawód żołnierz.

W ciągu kilku lat Polska ma mieć kilkanaście tysięcy żołnierzy a Zawodowej Armii, zamiast kilkudziesięciu (setek?) tysięcy poborowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 01:45, 143872 napisał:

Ehh ... I tak się na tym nie znam :]


Przyjdzie czas, że się poznasz. Jeżeli nic w tej kwestii się nie ruszy, to każdego to czeka ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 01:50, Klimos napisał:

Przyjdzie czas, że się poznasz. Jeżeli nic w tej kwestii się nie ruszy, to każdego to
czeka ;]

Ale że co, każdy będzie musiał iść to tej jakiejś szkoły? Myślałem ze szkoła jest obowiązkowa do 18 roku życia a potem sie kładzie laske :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 01:55, 143872 napisał:

Ale że co, każdy będzie musiał iść to tej jakiejś szkoły? Myślałem ze szkoła jest obowiązkowa
do 18 roku życia a potem sie kładzie laske :P


Nie do szkoły tylko do woja! Dostaniesz karabin i każą Ci biegać po lesie. Według obecnych przepisów prawnych czeka to każdego faceta. W razie odmowy lub niestawienia się na wezwanie grozi pozbawienie wolności do iluś tam lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 01:58, Klimos napisał:

Nie do szkoły tylko do woja! Dostaniesz karabin i każą Ci biegać po lesie. Według obecnych
przepisów prawnych czeka to każdego faceta. W razie odmowy lub niestawienia się na wezwanie
grozi pozbawienie wolności do iluś tam lat.

To nie tak źle, dla mnie lepsze to niż szkoła :) Ale teraz przecież też trzeba iść do wojska co nie? Czy źle mówię?
Już sobie wyobrażam jak siedze w więzieniu i odpowiadam na pytanie za co siedze, "nie chciałem iść do wojska", ale bym miał tam życie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 02:02, 143872 napisał:

To nie tak źle, dla mnie lepsze to niż szkoła :) Ale teraz przecież też trzeba iść do
wojska co nie? Czy źle mówię?


O tym cały czas przecież mówimy. Że wedle obecnie obowiązujących przepisów do wojska iść musisz. Krążą natomiast już od kilku lat plotki o zniesieniu tego obowiązku i całkowitym zastąpieniu poborowych żołnierzami zawodowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 02:02, 143872 napisał:

To nie tak źle, dla mnie lepsze to niż szkoła :)

Każdy woli co innego...

Dnia 23.03.2008 o 02:02, 143872 napisał:

Ale teraz przecież też trzeba iść do wojska co nie? Czy źle mówię?

Tak - teraz jest pobór obowiązkowy. Jeśli się jest zdrowym na ciele i umyśle, to idziesz...

Dnia 23.03.2008 o 02:02, 143872 napisał:

Już sobie wyobrażam jak siedze w więzieniu i odpowiadam na pytanie za co siedze, "nie
chciałem iść do wojska", ale bym miał tam życie :D

No...super byś miał - życie cwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 02:10, 143872 napisał:

Nie żebym coś do szkoły miał ale źle też bym nie miał.

Ale nie miałbyś źle w wojsku, czy w więzieniu?
Bo jak już pisałem - jakbyś powiedziałem w więzieniu, że nie chciałeś iść do wojska to miałbyś chyba przesrane ;P
Jak to mawiają:
"prawdziwy mężczyzna musi spłodzić syna, zbudować dom i zasadzić drzewo" a inni do tego dodają "odbyć służbę w wojsku"...

[Edit] Idę spać, bo zaczyna mnie nudzić ta bezsensowna dyskusja o wojsku. Branoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 02:15, balduran2 napisał:

Ale nie miałbyś źle w wojsku, czy w więzieniu?
Bo jak już pisałem - jakbyś powiedziałem w więzieniu, że nie chciałeś iść do wojska to
miałbyś chyba przesrane ;P

No to chyba oczywiste, to była wtedy taka ironia :P W wojsku źle bym nie miał choć w szkole też nie. Wszystko ma swoje zady i walety ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 02:15, balduran2 napisał:

[Edit] Idę spać, bo zaczyna mnie nudzić ta bezsensowna dyskusja o wojsku. Branoc...

To ja sobie jeszcze pogram i też lecę spać, dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klimos , móglbyś sie odezwac na gg ? Bo chciałbym porozmawic z Tobą o PSP .

Ja tu teraz dosyc częto goszczę : ) Wolne itp . Po za trzyma mnie kawa od godziny 20. Bo 21 byłem na rezurekcji w kościele do 00.30 nost top stojac :( Nogi mi wysiadają , ( na szczescie rece nie :) . Wróciłem dopiero o 1 , potem herbata itp i jakos spac sie mi nie chciało :) No i siedze nocny ,, mini" marek . Wesołego Alleluja , dużo prezentów od zajaczka i wesołcyh swiąt ( by Wam Kompów nie polali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 02:43, 143872 napisał:

Ze Ci się do kościoła chciało iść :)


chciało nie chciało dzis nie bede musial juz isc :) Byłem pierwszy raz , najbardziej mnie dobił ból pleców a ja stałem ;/ Momentami nie wiedzialm czy nie isć do domu .

A fakt pusto jest , moderatorow zero . nic sie nie dzieję . Spokoj i cisza . ( przerywana stukotaniem klawiszy :)

Ide pograc i lulu :)

sir durin a posiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 02:45, Ryan Kam napisał:

chciało nie chciało dzis nie bede musial juz isc :) Byłem pierwszy raz , najbardziej
mnie dobił ból pleców a ja stałem ;/ Momentami nie wiedzialm czy nie isć do domu .

Jak ja długo stoję w miejscu to mnie bierze na wymioty :D

Dnia 23.03.2008 o 02:45, Ryan Kam napisał:

A fakt pusto jest , moderatorow zero . nic sie nie dzieję . Spokoj i cisza . ( przerywana
stukotaniem klawiszy :)

Można spamować do woli :D

Dnia 23.03.2008 o 02:45, Ryan Kam napisał:

Ide pograc i lulu :)

Ja też się chyba zwijam chyba że ktoś jeszcze pogada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować