Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jacobs o konkurencji na rynku MMO

29 postów w tym temacie

pepsi

Mark Jacobs z Mythic Entertainment stwierdził, że najlepszym do zagospodarowania gatunkiem na rynku MMO jest science-fiction. To właśnie tam, oraz w kilku innych kategoriach twórca Warhammera Online dostrzega największą szansę na skuteczne wejście w branżę.

Przeczytaj cały tekst "Jacobs o konkurencji na rynku MMO" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ostatnio mnie zastanawiało, czy ktoś próbował już tworzyć MMO w stylu "Piratów z Karaibów".
Bo po co lecieć w kosmos, skoro tyle wody wokół ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 19:45, skaybay napisał:

Tak ostatnio mnie zastanawiało, czy ktoś próbował już tworzyć MMO w stylu "Piratów z
Karaibów".
Bo po co lecieć w kosmos, skoro tyle wody wokół ? :-)


Hehe. Już od dłuższego czasu jest oficjalne MMORPG PzK wydawane i produkowane przez Walt Disney. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 19:49, gadula4 napisał:

A o Tabula Rasa nic nie powiedział :/


(Głupie pytanie): A co to jest Tabula Rasa?

No właśnie, bo już prawie zapomniałem, że to największa porażka MMO w ciągu kilku ostatnich lat, do tego stopnia że twórcy gry rozważają zniesienie abonamentu (a to i tak nie uratuje tej gry). Jest mi ogromnie żal graczy, którzy poświęcili swój czas tej grze, no ale cóż - takie są już realia w gatunku MMO, jeżeli gra jest mało popularna i trudno przyswajalna dla mas, to ma marne szanse na przetrwanie dłużej niż kilku miesięcy.

A co do wywiadu: gość zna się na rzeczy, dobrze prawi. Faktycznie w sektorze MMO w klimacie Sci-Fi panuje monopol jednej tylko gry, taki World of StarCraft czy Warhammer 40k Online mogłyby moooocno namieszać (osobiście wolałbym W40k, którego jestem fanem) :)

@ skaybar - racja, tymbardziej że ludzie po pracy raczej w większości (w tym i ja) preferują ucieczkę w spokojny (ale też i niebezpieczny), kolorowy (ale też i mroczny) i bardziej odstający od rzeczywistości (i kierunku w jakim zmierza ludzkość) świat fantasy rpg, stąd też ogromne zainteresowanie grami tj WoW, LOTRO, GW itp.

Sam najchętniej ujrzałbym MMORPG łączące w sobie cechy WoW (grywalność i poziom rozbudowania), Age of Conan (brutalność i brak cenzury), najchętniej w wybuchowej mieszance klimatów gier singleplayer, na których niejako się wychowałem: Legaicy of Kain: Soul Reaver, Planescape: Torment, Baldur''s Gate, a także moje ukochane action-RPG z konsol: Vagrant Story :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bwawo , clap clap. Zamiast katować ludzi kolejnymi MMO w realiach fantasy daliby coś z scifi. Sam czekam na jakiś (dobry!) tytuł ale posucha tutaj nieziemska.
Warhammer 40.000? Czemu nie, Dawn of War przybliżył mi gatunek RTS to czemu nie miałoby być tak z MMO?

Pytanie za mylion - co musieliby wtedy twórcy wymyślić aby gra nie była kalką WoWa? Chodzi o mechanizm walki etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mogliby sobie w ogóle dać spokój z MMO, a wziąć się za jakieś porządne "single player only" cRPGi w realiach science-fiction. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie za mylion - co musieliby wtedy twórcy wymyślić aby gra nie była kalką WoWa? Chodzi o mechanizm walki etc.

Ja wiem, ja bym nie miał nic przeciw grze prawie takiej samej jak WoW, ale w której dwie frakcje to nie śliczni ludzie, elfy i krasnale kontra sympatyczne elfy, trolle i krówki, ale Inkwizycja kontra kulty Chaosu.

BLOOD FOR THE BLOOD GOD!!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 20:05, Sth`Devilish napisał:

> A o Tabula Rasa nic nie powiedział :/

(Głupie pytanie): A co to jest Tabula Rasa?

No właśnie, bo już prawie zapomniałem, że to największa porażka MMO w ciągu kilku ostatnich
lat, do tego stopnia że twórcy gry rozważają zniesienie abonamentu (a to i tak nie uratuje
tej gry).


Ciekaw jestem skąd masz takie rewelacje, bo do mnie nic takiego nie dotarło. Pewien natomiast jestem, że nawet gdyby twórcy rozważali taki ruch, na pewno by tego nie rozgłaszali. Takim plotom przeczy również fakt aktualnej ofensywy medialnej promującej tą grę. Gdyby twórcy chociaż rozważali postawienie krzyżyka na tej produkcji, na pewno nie wywaliliby takiej kasy jakiej wymagała ta -> https://www.operationimmortality.com/ reklama.

EDIT: A co do artykułu to Jacobs Ameryki nie odkrył. Zwłaszcza na niwie horroru jest ogromna pusta parcela do zagospodarowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eve niedługo nie będzie już samotnikiem. Bardzo blisko jest już Stargate Worlds, który wchodzi w faze beta, a wieści o Star Trek Online jest coraz więcej. Jednak chyba ze względu na bliższe młodemu pokoleniu uniwersum SG1 SGW będzie miało większy udział niż STO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 22:25, Qamar napisał:

Ciekaw jestem skąd masz takie rewelacje, bo do mnie nic takiego nie dotarło.


Niestety nie potrafię znaleźć niczego konkretnego, więc potraktuj to jako plotkę :) Ale za to masz to:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=42425

http://www.gry-online.pl/S013.a sp?ID=42425

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=39562

Przypuszczam, że Tabula Rasa zmierza ku cmentarzysku dla gier MMO, a twórcy prawdopodobnie zniosą / obniżą abonament byleby wyprzedać zalegające kopie gry i odzyskać choć trochę kasy. W kążdym bądź razie ta gra chyli się ku upadkowi i stanowi świetny przykład dla innych producentów i wydawców, żeby nie pchali się na siłe na tak trudny rynek, jakim jest rynek gier MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WoW skupia wokoło siebie tylu graczy ponieważ jest jak by nie patrzyć pierwszym tego typu mmorpegiem i dość długo nie miał konkurencji przez co wytworzyła się wokoło niego maszynka do zarabiania pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować