Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czwarta rasa możliwa w StarCrafcie II?

47 postów w tym temacie

Screeny powalają. Myślicie że mi pójdzie na laptopie hp pavilion tx 1000. Z 2gb ramu, 2 ghz procek i karta geforce 6150 go 128 mb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 15:04, SimFury napisał:

Xel''Naga jest nie realna gdyż wygineła przez jej dzieci czyli Zergów...


Kto dokładnie przewertował instrukcję do StarCrafta ten wie, że Xel''Naga w tajemniczy sposób zniknęła zaraz po stworzeniu Zergów, ale czy to Zergowie ich zgładzili czy Xel''Naga po prostu postanowiła polecieć gdzieś w tam otchłań wszechświata... to nie jest wyjaśnione.

Pile ---> nikt jeszcze nie zna realnych wymagań SC2, ale wstępnie mogę powiedzieć że "raczej nie" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamietac ze to iz czytamy w podreczniku o wyrznieciu w pien rasy stworcow przez ich dzieci zergi nie oznacza ze "Cala" rasa przestala istniec bo tak nigdy w historii jeszcze nie bylo, zawsze cos pozostanie. Xel jest mozliwa tak samo jak rasa hybryd jak i brak jakiejkolwiek innej. Rasa robotow takze przy czym mysle ze bylbyto wyraz braku inwencji Blizza. Prawdopodobna jest nowa zupelnie nieznana i wczesniej nie wspominana rasa najwieksze bylyby jednak dwa problemy. Proba zbalansowania 4 ras to zadanie niemozliwe i skoro protos to rasa wojownikow walczacych wrecz i uzywajaca najwyzszej technologii, ludzie to nieco odswiezona technologia XX wieku a zerg to poprostu roj jak u mrowek to jakiego rodzaju taktyki ,technologgi i broni musiala by uzywac 4ta rasa aby sie wyrozniac i nie byc ani troche podobna do 3 pozostalych ? Tego prawie napewno nieda sie zrobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dziwna sprawa. Prawdę mówiąc gdy skończyłem X raz z rzędu Starcrafta byłem pewny, że w nowym będzie całkowicie nowa strona konfliktu dowodzona przez Durana - hybryda protossów i zergów.[SPOILER!]Kto grał w misję dodatkową wie o co chodzi - Zeratul [mam nadzieję, że dobrze pamiętam i nie będzie wtopy ;p] rozmawiał z Zainfekowanym Duranem... który tak naprawdę [najprawdopodobniej] jest "resztką" Xel''ów. Podczas tejże rozmowy dowiadujemy się kilku dość istotnych informacji o jego prawdziwym pochodzeniu oraz o teoretycznych planach[KONIEC SPOILERA].
Miałem wręcz nadzieję, że ukaże się ta nowa, stare rasa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 15:23, Choinix napisał:

Hmm, dziwna sprawa. Prawdę mówiąc gdy skończyłem X raz z rzędu Starcrafta byłem pewny,
że w nowym będzie całkowicie nowa strona konfliktu dowodzona przez Durana - hybryda protossów
i zergów.[SPOILER!]Kto grał w misję dodatkową wie o co chodzi - Zeratul [mam nadzieję,
że dobrze pamiętam i nie będzie wtopy ;p] rozmawiał z Zainfekowanym Duranem... który
tak naprawdę [najprawdopodobniej] jest "resztką" Xel''ów. Podczas tejże rozmowy dowiadujemy
się kilku dość istotnych informacji o jego prawdziwym pochodzeniu oraz o teoretycznych
planach[KONIEC SPOILERA].
Miałem wręcz nadzieję, że ukaże się ta nowa, stare rasa. :)


Umm misja dodatkowa ? Przeszedlem podstawke i takowej nie mialem ... teraz biore sie za BroodWar''a :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 15:11, Ostrowiak napisał:

Blizz przyzwyczaił mnie do dobrych, przemyślanych decyzji na temat wstawiania nowalijek
w gry, zgodnych z jej klimatem i lore.


Tja... Wezmy na ten przyklad swiat Warcrafta ktorego lore jest gwalcone na kazdym kroku dzieki rozwijaniu WoW''a. Zabijanie Starszych Bostw, smokow straznikow Emerald Dream, walki z Kel''Thuzadem, Illidanem, Kael Thasem(nawet 2 razy...), Archimonde, Kil''Jaedenem, Arthasem aka. Lich Kingiem... Jeszcze niech ozywia Sargerasa zeby mogl byc kolejnym super pierdut bossem w nastepnym dodatku i lore bedzie skonczone. Co jak co ale te WoW''owe nowalijki nie wydaja mi sie przemyslane pod innym katem jak "w jaki sposob ciagnac nasza gre w nieskonczonosc po najmniejszej linii oporu ? Dajmy im zabic wszystko co znaja!".

Zeby nie bylo jest fanem zarowno Warcrafta jak i samego WoW''a wiec moze dlatego mnie to tak razi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jcraft
"After that, the newly space-capable Zerg, thanks to the assimilation of the Behemoths, launched an overwhelming attack on the Worldships. The Xel''Naga were decimated and the Zerg assimilated some of the Xel''Naga''s knowledge."
http://starcraft.wikia.com/wiki/Xel%27Naga

Nie tak natychmiast zniknęli chyba, skoro Overmind zdążył ich zaatakować i zdziesiątkować.

Co do rasy, Xel''Naga pewnie się jakoś pojawi:
" Other Races

The Xel''Naga will fit into the story "in a rather epic tale". It is important to note that the "greater whole" of the Xel''Naga race was wiped out, which means some of them may still be alive. According to Zeratul, the "cycle nears its end." This involves the finding of Xel''Naga artifacts.

The Hybrid is not available as a playable race in StarCraft II. Blizzard Entertainment promised that "the Zerg/Protoss hybrid would be dealt with."

When Blizzard Entertainment employee Karune was asked if there would be any Hybrid units in StarCraft II, he replied "we are planning to explore the mysteries surrounding the Xel''naga for the single player campaign. In the campaign you will encounter several unique units that would not otherwise be seen in multiplayer." "
http://starcraft.wikia.com/wiki/StarCraft_II

No ale zobaczymy co tam blizzard zmaluje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że hybrydy byłyby jednym z najrozsądniejszych kandydatów. Mają już nieco lore, zostały zaprezentowane w broodwars i pewnie jakiś motyw z ich udziałem pojawi się w kampanii Starcraft 2, kojarzycie pewnie ten jeden art? http://www.blizzplanet.com/content/starcraft2/artwork/hybrids.jpg w prawym górnym rogu sali jest taki http://www.blizzplanet.com/content/starcraft2/artwork/hybrids2.jpg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizzard do końca zaprzeczał Diablo III, nie sądzę, aby zdradził coś więcej poza możliwością zaistnienia 4 rasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 15:28, k13 napisał:

Umm misja dodatkowa ? Przeszedlem podstawke i takowej nie mialem ... teraz biore sie
za BroodWar''a :>


[UWAGA! PRAWIE-SPOILER]
Z tego co pamiętam to by ją uaktywnić należy przejść chyba przedostatnią misję w dodatku w czasie krótszym niż jakiś tam wyznaczony, chyba nie było żadnego timera.
[KONIEC SPOILERA
Hmm, tak sobie teraz myślę... chyba szanse na tak perfekcyjne [jak jest obecnie] zbalansowanie pomiędzy 4 rasami byłoby w miarę ciężkie. Każda obecnie charakteryzuje się czym innym, jest stopniowa - dużo/słabi [Zergowie], średnia ilość/średni [Terranie], mało/silni [Protossi]. Co by jeszcze mogli stworzyć, dużo/silnych? :D Nie trzymało by się to kupy. Zresztą najodpowiedniejsze jest balansowanie trójkątne. No i tak mamy np. przy walce TvZ - ling -> rin, bat -> ling, hydra -> bat itd. Ciężko by było podobne coś skompletować przeciwko 3 rasom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warcraft 3 też się wzbogacił o nowe rasy wstosunku do dwójki, więc info całkiem wiarygodne biorąc chociażby na logikę :)
Choinix
Z tego co zauważyłem, to w S2 poszli bardziej w stronę podobną do ścieżki utartej przez chociażby Empire earth, gdzie konkretna jednostka przeznaczona jest do niszczenia jednostek pewnego typu i już nie tylko stosunek ilość/jakość ma tu znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie że 4 rasa by sie przydała gdyż na dzisiejszy czasz 3 rasy to dość mało. Podobnie było w przypadku Warcraft w 3 części doszły aż dwie rasy. Ciekawe czy losy gry Starcraft pokryją sie z losami Warcrafta i powstanie WoS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do stosunku dużo/słabi, mało/silni to jest opcja jeszcze, że jednostki początkowe i średnie są słabe ale dużo, a wyższego silne ale mało(drogo), istnieje wiele sposobów moim zdaniem :] Ale tak właściwie to coś nowego by się przydało, Terranie "poznali" zergów i protossów w pierwszej części, może czas poznać kogoś innego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pojawi sie 4 rasa, i zapewne bedzie to owa hybryda zerg-protoss, moze to i dobrze ale moim zdaniem starcraft 2 i tak daje mnostwo nowosci i jest bardzo swierzym produktem ktory nie potrzebuje tego dodatku.
Ja bylbym za tym zeby ta rasa pojawila sie w kampanii tak jak jak naga w warcrafcie ale niekoniecznie jako pelna rasa, taka do wyboru np w trybie multi bo to moze zniszczyc klimat gry, a wlasnie na jego utrzymaniu zalezalo podobno tworcom...

ktos tam mowil ze 3 rasy to malo w dzisiejszych czasach, jak dla mnie wiekszosc gier Science-Fiction ma wlasnie 3 rasy (wyjatkiem jest warcraft), a przynajniej ja nie kojarze takich ktore mialy by ich wiecej...

jak dla mnie liczy sie jakosc a nie ilosc ras ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 16:43, Lord Illidan napisał:

Zgadzam sie że 4 rasa by sie przydała gdyż na dzisiejszy czasz 3 rasy to dość mało. Podobnie
było w przypadku Warcraft w 3 części doszły aż dwie rasy.


Owszem w WarCrafcie 2 były dwie rasy - ale ich jednostki, budynki różniły się TYLKO grafiką i wydawanymi z siebie dźwiękami, przykład Human Footman miał dokładnie takie same statystyki (identyczne) jak Orc Grunt, zresztą tak było z każdą inną jednostką, wyjątkiem były jednostki które posiadały czary, statystyki tych jednostek po obu stronach były identyczne, ale czary różniły się znacząco. A w "trójce" wszystko zostało przemodelowane na takie jakie powinno być we współczesnych RTS-ach (wyraźnie można zauważyć podobieństwa ras z W3 do tych SC- ba, podobieństwa to mało powiedziane :D ).

Ale co do czwartej rasy... może Blizz pozostawi sobie w SC2 specjalną "lukę" (która na balans nie wpłynie), a później ową "lukę" w prosty sposób zapełni nową rasą? W każdym razie dla Blizzarda nie ma rzeczy nie możliwych, a choćby i zrobili 10 ras to i tak były perfekcyjnie dopracowane i zbalansowane, bo to w końcu Blizzard.

Dnia 29.08.2008 o 16:43, Lord Illidan napisał:

ktos tam mowil ze 3 rasy to malo w dzisiejszych czasach, jak dla mnie wiekszosc gier Science-Fiction ma
wlasnie 3 rasy (wyjatkiem jest warcraft), a przynajniej ja nie kojarze takich ktore mialy by ich wiecej...


Warcraft to nie science fiction tylko fantasy...
A o W40K: Dawn of War i dodatkach zapomniałeś (8 ras jeśli się nie mylę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować