Zaloguj się, aby obserwować  
Ferilas

Deus Ex/ Deus Ex: Invisible War: Temat ogólny

504 postów w tym temacie

Dnia 03.09.2008 o 21:20, KrzychW napisał:

W końcu , po wielu problemach z Deus Ex Invisible War na viście 64 bit , mogę zagrać
w tą grę i mam związane z tym pytanie.Doszedłem do momentu , gdy zdobywam pierwsze biowszczepy
i zastanawiam się , co jest najbardziej przydatne , a co raczej mogę sobie odpuścić.Jakieś
sugestie??


Zależy jak chcesz grać. Bardzo przydaje się kierowanie robotami. A na końcu praktycznie używałem tylko niewidzialności przed bytami organicznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 21:20, KrzychW napisał:

W końcu , po wielu problemach z Deus Ex Invisible War na viście 64 bit , mogę zagrać
w tą grę i mam związane z tym pytanie.Doszedłem do momentu , gdy zdobywam pierwsze biowszczepy
i zastanawiam się , co jest najbardziej przydatne , a co raczej mogę sobie odpuścić.Jakieś
sugestie??

To zależy oczywiście jak chcesz grać - ja, podobnie jak w jedynce starałem się w miarę możliwości unikać otwartej walki (chociaż pod koniec gry raczej o to ciężko...), ale jak się okazało bardziej przydawała mi się do tego strzelba (granat dymny przy alternatywnym strzale, włączenie ulepszenia oczu i pałowanie przeciwników ;)) niż teoretycznie mające pomagać w tym biomody. Miałem więc ulepszenie wzroku, które było pomocne przy moim stylu gry, ale regeneracja jeśli wolisz otwarte walki może być lepszym rozwiązaniem. Bardzo przydatny był czarnorynkowy interfejs neuralny, bo w grze jest sporo zabezpieczeń, a w dodatku ten mod nie wymaga nawet energii :) Następnym biomodem było ukrywanie przed robotami, ale przy bardziej ofensywnej grze bardziej może się przydać czarnorynkowe ulepszenie ataków przeciwko robotom w walce bezpośredniej (chociaż ja nie mając go i tak sobie dobrze radziłem, bo gdzieś w 1/3 gry można zdobyć broń strzelającą przez ściany - jeśli ma się ulepszony wzrok i tą broń, to nawet największe roboty nie mają szans ;)). Miałem też zwiększenie siły (bo głównie walczyłem pałką lub mieczem, a ten mod zwiększa obrażenia, no i powiększa miejsce w ekwipunku) i zwiększenie szybkości (szybki bieg, wysokie skoki - przydatne dla ludzi z mieczami, ale trzeba też przyznać, że bez niego nie skończyłbym chyba gry - pod koniec po prostu biegiem ominąłem przeciwników, którzy blokowali mi drogę do ostatniej lokacji, a ja mimo kilkunastu prób nie mogłem ich pokonać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pod koniec po prostu biegiem ominąłem przeciwników, którzy blokowali mi drogę

Dnia 04.09.2008 o 12:36, Raylin napisał:

do ostatniej lokacji, a ja mimo kilkunastu prób nie mogłem ich pokonać).


No to już mam jakiś obraz tego , co potrzebne.I tak dopiero podczas rozgrywki okaże się , ile jest warta moja postać , ale jakiś początek mam i idę dopakować się biomodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 12:36, Raylin napisał:

To zależy oczywiście jak chcesz grać


Pierwsze biomodyfikacje już wybrałem , ale mam jeszcze jedno pytanie.Przy każdej zakładce z biomodami , a jest ich w sumie 6 , mamy do wyboru jakąś umiejętność , potem jest wymieniona druga umiejętność i na koniec dopisek : lub i wymieniona trzecia.Dwie pierwsze są już teraz do wyboru , a ostatnie , podświetlone na czerwono , to chyba(?) biomodyfikacje dostępne dopiero na czarnym rynku.
Ile wszczepów z danego rejonu ciała , możemy sobie zaaplikować? Jeden zwykły i jeden z czarnego rynku , czy w ogóle tylko jeden ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 18:24, KrzychW napisał:

Ile wszczepów z danego rejonu ciała , możemy sobie zaaplikować? Jeden zwykły i jeden
z czarnego rynku , czy w ogóle tylko jeden ?


There can be only one...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mam pytanie dodatkowe.Skoro można wszczepić tylko i wyłącznie jeden mod w danym miejscu , to jak wygląda dostępność biomodyfikacji? Chodzi mi o umiknięcie takiej sytuacj , że po wykorzystaniu jakiejś ilości pojemników ze wszczepami i chcąc przejść na umiejętności czarnorynkowe , czyli dla mnie w tym momencie jeszcze niedostępne , okaże się , iż w grze jest za mało wszczepów , abym odpowiednio rozwinął coś innego , bo przecież już zużyte , automatycznie stracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 19:36, KrzychW napisał:

No to mam pytanie dodatkowe.Skoro można wszczepić tylko i wyłącznie jeden mod w danym
miejscu , to jak wygląda dostępność biomodyfikacji?

Pojemniki z biomodami sukcesywnie w trakcie gry dostajesz od różnych osób, rzadziej znajdujesz i jest ich wystarczająca liczba żeby mieć wszystkie modyfikacje na 3. poziomie pod koniec gry. Te czarnorynkowe możesz poza tym kupić, więc z nimi też nie jest źle. Najlepiej chyba mieć 1-2 modyfikacje czarnorynkowe, a resztę "normalnych" i wtedy proces ulepszania będzie postępował najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej

Dnia 05.09.2008 o 12:24, Raylin napisał:

chyba mieć 1-2 modyfikacje czarnorynkowe, a resztę "normalnych" i wtedy proces ulepszania
będzie postępował najszybciej.


Dzięki za wyczerpujące podpowiedzi.Teraz pozostaje mi tylko grać i sprawdzić , czy moja postać jest zdolna do czegoś więcej , niż bohaterskiej śmierci na polu walki.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wiele pozytywnych komentarze o Deus Ex''ie, ale ta gra jakoś do mnie nie przemawia. Usunąłem więc ją. Jak sądzicie- warto do niej wrócić czy to strata czasu? A może zagrać w "dwójkę"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 19:18, dominikańczyk napisał:

Jak sądzicie- warto do niej wrócić czy to strata czasu? A może zagrać w "dwójkę"?

Ciężko powiedzieć, dwójka jest względem jedynki mocno uproszczona, więc kto wie, może ci się spodobać. Ja jednak radzę ci jeszcze raz zagrać w jedynkę, ostatecznie to gra Kultowa, ogromne możliwości rozwoju postaci, możliwość rozwiązywania problemów na różne sposoby. Masa uzbrojenia/upgradów do niej, skilli, cybernetyki, brać wybierać i niczego nie żałować jak mawiał Dolas. Poza tym gra ma fascynującą rozbudowaną fabułę, z trzema całkowicie odmiennymi zakończeniami itd. itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 19:18, dominikańczyk napisał:

Czytałem wiele pozytywnych komentarze o Deus Ex''ie, ale ta gra jakoś do mnie nie przemawia.

Często tak bywa na początku. Pierwszy kontakt z nią może odrzucać ale naprawdę warto się przemóc i zobaczyć że to świetna gra mimo kilku lat na karku.

Dnia 09.10.2008 o 19:18, dominikańczyk napisał:

Usunąłem więc ją. Jak sądzicie- warto do niej wrócić czy to strata czasu?

Warto wrócić. Ale jak już ma się za nią zabierać najpierw zagraj w jedynkę a dopiero potem ewentualnie w dwójkę.
>A może zagrać

Dnia 09.10.2008 o 19:18, dominikańczyk napisał:

w "dwójkę"?

Lepiej w jedynkę. Po pierwsze wszystko będzie wyjaśnione i jako tako logiczne a po drugie II do I się nie umywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 19:18, dominikańczyk napisał:

Czytałem wiele pozytywnych komentarze o Deus Ex''ie, ale ta gra jakoś do mnie nie przemawia.
Usunąłem więc ją. Jak sądzicie- warto do niej wrócić czy to strata czasu? A może zagrać
w "dwójkę"?

KONIECZNIE graj w jedynkę. jedna z najlepszych gier, w jakie kiedykolwiek grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 19:18, dominikańczyk napisał:

Czytałem wiele pozytywnych komentarze o Deus Ex''ie, ale ta gra jakoś do mnie nie przemawia.
Usunąłem więc ją. Jak sądzicie- warto do niej wrócić czy to strata czasu? A może zagrać
w "dwójkę"?


Wszystko zależy od tego , czego oczekujesz od gry.Deus Ex 1 , to gra z elementami RPG , w której wiele zależy od faktu , jak rozwijasz postać.Podejście rodem ze strzelanki nie pasuje do niej.Invisible War jest w stosunku do pierwszej części mocno uproszczone , w stronę zwykłego shootera właśnie , chociaż gra się całkiem fajnie.Jak klimat Ci nie pasuje , to żadne zachęty nie pomogą , jednaj jeżeli już się do gry zabierzesz , to polecam obydwie części , które są dość istotnie powiązane ze sobą fabularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z modem Project HDTP (High Definition Texture Package) do Deus Ex. Po instalacji i uruchomieniu gry z modem pojawia się komunikat, że nie ma płyty w napędzie. Płyta jest i przy uruchomieniu gry bez moda wszystko jest ok. Gra jest w wersji GOTY, ta z CD-Action.

20081012141249

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie z problemem. :)
Polecam zestaw do Deus Ex: Project HDTP (High Definition Texture Package) + Ultra High Quality Mod V0.1. Po ich zaaplikowaniu mamy duży skok do przodu biorąc pod uwagę grafikę. Poniżej screeny z modami i bez.

Download (obydwa mody):
http://rapidshare.com/files/151889632/DeusEx_Ultra_High_Quality_Mod_V0.1.rar

20081012194822

20081012194839

20081012194907

20081012195413

20081012195424

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynka Deus Ex''a wciągnęła mnie niesamowicie.Miała klimat,możliwości przejścia etapów na kilka sposobów,bla,bla,bla(pomijam gdyż chcę jak najszybciej przejść do głównej części posta:P),ale za to dwójka była mizerna(jak dla mnie) i raczej nie mam zamiaru w nią grać.Zbliża się jednak DE3 które z pewnością będę chciał kupić.Teraz takie pytanie:czy opłaca się grać w DE 2 tylko dla fabuły czy może da się gdzieś przeczytać jej streszczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować