Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age - najpierw PC, potem konsole

24 postów w tym temacie

Po obejrzeniu filmików z gry jakimi karmia nas dwvsi, jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tego tytułu. Nareszcie możemy otrzymac następcę Baldura. Super, że na pc-ty ma ukazac się szybciej, brakuje na blaszakach takich tyułów, a na konsole i tak co 5 minut wychodzi nowa gra, więc platikowcy i tak mają w co grac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doczekać, po wynikach produkcji Biowaru jakimi są NwN1 i Jade Empire przekonali mnie do siebie. Mam tylko nadzieje że Dragon Age ładnie będzie prezentować się na mojej "game" półeczce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem jeden trailer i już wygląda mi bardziej zachęcająco niż wszystkie marne wysiłki bethesdy razem wzięte. Myślę, że BW moze liczyć na odrobinę mojej kasy tym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doczekać tej gry, czytałem o niej już dosyć dawno, szkoda, że przychodzi tyle na nią czekać. Mam nadzieję na coś w stylu Jade Empire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tylko nie podoba się podobieństwo interfejsu do NWN2.. specjalnie prawde mówiąc NWN2 mi się nie podobało (oczywiście patrząc zimnym okiem). Walki były nudne (nie jak Wam, ale dla mnie były bardziej drętwe od tych z Baldur''s Gate 1 xP), a wolności za grosz. No nic, poczekamy zobaczymy, byleby ta gra nie kończyła się po 10 h grania ;F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam złe przeczucia co do Dragon Age. Cytując pana z EA: "Chcemy aby gracze jak najszybciej dostali ten produkt". Coś mi się wydaje, że ten tytuł będzie koszmarnie zoptymalizowany i zabugowany (ale to tylko moje podejrzenia). No i do tego dojdzie z kosmosu wzięty DRM, który zniechęci (jakąś) część fanów studia BioWare.
A tego typu gra na konsole to już totalna porażka. Tę decyzję pewnie podjęło EA. A obiecywali, że nie będą się wtrącać w sprawy należące do BioWare.
No ale cóż... pozostaje trzymać kciuki za ten produkt.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to będzie ostatnia gra bio ware, której dam kredyt zaufania. jeśli okaże się produktem erpegopodobnym nie kupię już żadnej ich gry. ea, jako wydawca nie cacka się, więc może trzeba będzie skrócić grę, rąbnąć questy wg jednego schematu itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2008 o 15:27, junior17 napisał:

A tego typu gra na konsole to już totalna porażka. Tę decyzję pewnie podjęło EA. A obiecywali,
że nie będą się wtrącać w sprawy należące do BioWare.


No tak, to na pewno przymus ze strony EA.
W końcu Bioware nigdy wcześniej nie wydawało swoich erpegów na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 16:21, micpl napisał:


> A tego typu gra na konsole to już totalna porażka. Tę decyzję pewnie podjęło EA.
A obiecywali,
> że nie będą się wtrącać w sprawy należące do BioWare.

No tak, to na pewno przymus ze strony EA.
W końcu Bioware nigdy wcześniej nie wydawało swoich erpegów na konsole.

Bioware długo zapowiadało ekskluzywność Dragon Age dla PC, z racji zapowiadanego podobieństwa do klasycznych gier studia (mówię tu o Baldur''s Gate, naturalnie). O możliwości konwersji konsolowej zaczęto przebąkiwać dopiero po tegorocznych E3, w około pół roku po przejęciu studia przez EA. Teraz już mówi się o tym głośno. Dobrze, że choć decydenci EA zgodzili się na wcześniejszą wersję PC. Ciekawe też, czy wpakują do produkcji SecuROM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra decyzja za strony BioWare , odpowiednie kolejność premier została zachowana i to mi się bardzo podoba. Szkoda , że w dzisiejszych czasach tak niewielu producentów zachowuje tą najwłaściwszą kolejność , czyli najpierw PC , a później dopiero konsole , tym bardziej wielki plus dla BioWare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 16:42, Sebat1 napisał:

Bardzo dobra decyzja za strony BioWare , odpowiednie kolejność premier została zachowana
i to mi się bardzo podoba. Szkoda , że w dzisiejszych czasach tak niewielu producentów
zachowuje tą najwłaściwszą kolejność , czyli najpierw PC , a później dopiero konsole
, tym bardziej wielki plus dla BioWare.

A może byś uargumentował dlaczego taka kolejność jest właściwa?
Bo takie gadanie dla samego gadania nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjątek potwierdzający regułę. Chociaż jestem pecetowcem, takie opóźnienie wcale mnie w ekstazę nie wprawia. Jak już kiedyś mówiłem, dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłaby - zawsze - równoczesna premiera na każdej z liczących się platform. Wtedy zniknęłyby narzekania. Po prostu każdy kupiłby tę wersję, która mu odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2008 o 16:55, Meykan napisał:

A może byś uargumentował dlaczego taka kolejność jest właściwa?
Bo takie gadanie dla samego gadania nie ma sensu.

Wydaje mi się , że w newsie jest to wystarczająco dobrze uargumentowane , ale dodam też coś od siebie. Dragon Age miał być w pełni PeCetowym tytułem i dlatego całe szczęście , że najpierw pojawi się właśnie na tej platformie , a później dopiero na konsolach. Bo niektórzy producenci robią tak , że specjalnie opóźniają wersje PeCetowe (uznając ją za mniej ważną) , po to żeby zrównać datę premier na wszystkie platformy , co niekoniecznie jest fajne. Równie dobrze ten news mógł się nazywać ''''Opóźnienie daty premiery pecetowej wersji Dragon Age'''' , ale nie , bo BioWare kolejny raz udowodniło , że traktuje tą platformę poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować