Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gram(owa) od.nowa

522 postów w tym temacie

Dnia 01.11.2008 o 14:15, wdowiakm napisał:

> Nie wiem ,gdzie sie spytać, więc spytam sie tu. W jakie dni są nowe przedmioty do
kupienia
> za wPLN? Bo wiem, że co tydzień są nowe. Ale w jaki dzień?

Chyba od poniedziałku.


Jest poniedziałek i nie ma nowych przedmiotów. Może w każdy wtorek dodają? Bo te zmiany we wtorek zostały wprowadzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 14:15, Ecko09 napisał:

> > Nie wiem ,gdzie sie spytać, więc spytam sie tu. W jakie dni są nowe przedmioty
do
> kupienia
> > za wPLN? Bo wiem, że co tydzień są nowe. Ale w jaki dzień?
>
> Chyba od poniedziałku.

Jest poniedziałek i nie ma nowych przedmiotów. Może w każdy wtorek dodają? Bo te zmiany
we wtorek zostały wprowadzone.


We wtorek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koffam was administratorzy ^^ Wreście działa prawidłowe wyświetlania laya. Nie musiałem czekać więcej niż tydzień bo czekałem od 20:27 trzydziestego pierwszego dni a to duży sukces. ;) Mam teraz do was zaufanie i wiem ,że jak coś źle działa to można zgłosić a wy szybko naprawicie xD ^^

Ale i tak jeszcze czekam na naprawe błedu z głosowaniem na moderatorów. Dziś pierwszy raz kompa odpaliłemi i nie mogę głosować. To jest dodatkowym potwierdzeniem ;P

Pozdr.

20081103143608

20081103143942

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aja żałuję, że oceniłem zmiany aż tak wysoko a dlaczego już tłumaczę:

1. Szybkość działania - Po pierwsze powinniście zająć się przyspieszeniem serwerów, ale o tym już pisaliście, że trwają prace nad tym więc o tym już nie wspominam.
2. Poprawienie stabilności serwisu - Powinno zostać naprawione wylogowywanie bez żadnej przyczyny a nie jest to zrobione, wczytywanie stron z błędami takimi jak na screenie. Bo jest denerwujące ciągłe oczekiwanie by strona wczytała się prawidłowo.
3. Wprowadzenie zmian - Dopiero po wykonaniu czynności punktów 1 i 2 można wprowadzać nowości do serwisu tak by serwis działał dobrze bez żadnych innych błędów, które są bardzo denerwujące.

Wiem, że jest top naprawiane, ale gdy nie jest zgłaszane to po prostu to zanika i są problemy, że my takiego czegoś nie zgłaszaliśmy. Wiem, że nie mogę zmienić danej oceny ale moim zdaniem zasłużyliście na 4 z minusem.

Pozdrawiam

20081103150140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 14:44, albinskia napisał:

Ale i tak jeszcze czekam na naprawe błedu z głosowaniem na moderatorów.


Problem został wyeliminowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 15:05, wdowiakm napisał:

1. Szybkość działania - Po pierwsze powinniście zająć się przyspieszeniem serwerów,
ale o tym już pisaliście, że trwają prace nad tym więc o tym już nie wspominam.


Naprawdę nie zauważyłeś poprawy w szybkości działania gramu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 15:13, Laid back napisał:

Naprawdę nie zauważyłeś poprawy w szybkości działania gramu? :)

Fakt działa szybciej jedynie gdy występuje błąd taki jak na screenie to zwalnia... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 10:20, Vilmar napisał:

> Ale i tak jeszcze czekam na naprawe błedu z głosowaniem na moderatorów.

Problem został wyeliminowany.


BTW: Zagląda ktoś w ogóle do tego wątku=> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=49&u=3545 ? Ostatni "zielony" post jest ze stycznia tego roku, trochę marne zainteresowanie jak na oficjalny temat do zgłaszania błędów serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 15:33, rob006 napisał:

BTW: Zagląda ktoś w ogóle do tego wątku=> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=49&u=3545
? Ostatni "zielony" post jest ze stycznia tego roku, trochę marne zainteresowanie jak
na oficjalny temat do zgłaszania błędów serwisu.


Forum generalnie nie jest preferowaną przez nas (dział techniczny) drogą kontaktu - jeśli sami zauważymy problem, to go usuwamy, to samo jeśli przypadkiem przeczytamy o problemie na forum. Jeśli problem nie jest usuwany to może zachodzić jedna z dwóch rzeczy: 1) nie dotarła do nas informacja, że występuje, 2) jeśli problem był bardziej skomplikowany, to był zbyt nisko w naszej hierarchii ważności wobec bieżących spraw (obecnie - od.nowa gram.pl).

W przypadku zakładki "moderatorzy" zaszło to pierwsze - wystarczył sygnał, żebyśmy zareagowali, ale sygnał KrzysztofaMarka do nas do tej pory nie docierał :) Obiecuję przeczytać tamten temat i naprawić to, co się da "od ręki".

Najpewniejszym sposobem zgłaszania problemów jest wysłanie maila na ekipa@gram.pl - wtedy jest bardzo mała szansa, żeby informacja o problemie do nas nie dotarła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 17:53, przemcio256 napisał:

może już nie ma tej "szpary" między nagłówkiem a główną częścią strony na gramach ale
teraz jest za to krzywo!

Eee... Albo ja, albo Ty. Ktoś z nas ma przewidzenia, bo ja na przykład, żeby coś było krzywo to nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem. Ostatnio do strona bardzo się wieszała i nie włączało się wszystko a teraz już jest lepiej xD Ale możliwe ,ze troszeczkę szybciej działa.... ;P

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 19:00, Chaotizz napisał:

> może już nie ma tej "szpary" między nagłówkiem a główną częścią strony na gramach
ale
> teraz jest za to krzywo!
Eee... Albo ja, albo Ty. Ktoś z nas ma przewidzenia, bo ja na przykład, żeby coś było
krzywo to nie widzę.

to dziwne, bo u mnie jest to widoczne gołym okiem... nie chcę tutaj propagować czy cuś mojego gramsajta ale sam sobie zobacz... nagłówek jest przesunięty zbytnio w prawo... widać to dokładnie (w moim przypadku) na na gitarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 15:07, przemcio256 napisał:

/.../

Może to błąd twórcy layouta, ja naprawdę nie widzę żeby coś było krzywo/przesunięte. Dobra, nie drążmy tego tematu już , bo z lekka on dziwny. O__o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 15:11, Chaotizz napisał:

> /.../
Może to błąd twórcy layouta, ja naprawdę nie widzę żeby coś było krzywo/przesunięte.
Dobra, nie drążmy tego tematu już , bo z lekka on dziwny. O__o


Screen załatwiłby wszystko ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 15:07, przemcio256 napisał:

to dziwne, bo u mnie jest to widoczne gołym okiem... nie chcę tutaj propagować czy cuś
mojego gramsajta ale sam sobie zobacz... nagłówek jest przesunięty zbytnio w prawo...
widać to dokładnie (w moim przypadku) na na gitarze


Błąd w samym wyciętym obrazku - trzeba przesunąć tego gościa z gitarą o 1px w prawo (na obrazku PNG), wrzucić na GS-a jeszcze raz jeszcze i będzie wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja przeniesiona z watku:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=43232&u=22


Wojman, mam nadzieje, ze tu jednak trafisz. Choc skoro nie wiem czy jest tu jakis Twoj post, a wyszukiwarka nie pozwala na odszukanie Twoich postow ogolnie na forum co bys zostal powiadomiony przez system, ze ktos Ci odpisal na post. A nie bede sie przeciez dopisywal do watku o moderatorach, prawda? ...

>> Ogolnie od narzekan jest inny watek, zapraszam do korzystania z wyszukiwarki. Temat zamykam.
Ooo... fajnie. A mozesz powiedziec KTORY to jest ten watek do narzekania? Taki wiesz - co nie podoba mi sie na gram. Bo znalazlem kilka podobnych, ale dotyczyly narzekania ogolnie...

>> To nie jest problem tylko tego forum.
Wiesz, siedze w tym ''internecie'' juz spooro latek. Sporo odwiedzilem tez for dyskusyjnych. i tych najwiekszych (GOL, sporadycznie onet) i tych troche mniejszych (fora klanowe) i musze szczerze przyznac, ze taka sytuacja jak tutaj zdarza mi sie pierwszy raz. Mozesz wiec mi podac fora na ktorych wylogowuje Cie tak czesto, a przez to jest szansa, ze Twoj post pojdzie sobie i nie wroci? Tego nawet na cdprojekt.info nie bylo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 13:17, Piotrek K. napisał:

Wojman, mam nadzieje, ze tu jednak trafisz.


Puść mu maila w razie czego. Szkoda, że nie ma PM - kolejny kamyk do ogródka.

Dnia 15.11.2008 o 13:17, Piotrek K. napisał:

Wiesz, siedze w tym ''internecie'' juz spooro latek. Sporo odwiedzilem tez for dyskusyjnych.
i tych najwiekszych (GOL, sporadycznie onet) i tych troche mniejszych (fora klanowe)
i musze szczerze przyznac, ze taka sytuacja jak tutaj zdarza mi sie pierwszy raz. Mozesz
wiec mi podac fora na ktorych wylogowuje Cie tak czesto, a przez to jest szansa, ze Twoj
post pojdzie sobie i nie wroci? Tego nawet na cdprojekt.info nie bylo...


Gram.pl się po prostu umasowiło i ten proces postępuje. Ponieważ Gram.pl jest osobną firmą, musi na siebie zarabiać: sklep to jedno, reklamy na stronie to drugie. Nie przypuszczam, aby z tego powodu nie wiedzieli, co robić z pieniędzmi, a to z kasą wiążą się wszystkie zmiany. Forum ogólnie jest niedopracowane dlatego, że jest dedykowane, a nie standardowe jak np. phpBB - stąd nie ma zaawansowanej wyszukiwarki, PM-ów itd. Tu wszystko jest szyte nad miarę, często wyważa się otwarte drzwi, a wystarczałoby swego czasu po prostu się zastanowić nad funkcjonalnością i perspektywami jej zmian (powiększania).

IMO powinno się regularnie czyścić forum ze śmieci, czyli np. ze świeżo założonych i niemal natychmiast zamykanych wątków (tzn. zamykanych już po 3 postach). To się tylko tak wydaje, ale one również spowalniają system, bo jeśli takich wątków jest tysiąc i wiecej, to wszystko działa wolniej, system trwa dłużej. Wystarczy sprawdzić, ile się uruchamia komputer z małym (świeżym) rejestrem i system używany intensywnie przez rok. Wszelkie zaniedbania, które popełniono kiedyś, teraz mszczą się okrutnie, bo wzrosła liczba użytkowników. Będzie ich stale przybywać (raczej szybciej niż wolniej - takie jest założenie marketingowe), więc kwestia szybkości działania jest kluczowa. W przeciwnym razie ludzie naprawdę wartościowi będą stąd odchodzić. Choć ja osobiście nie widzę możliwości pisania np. na GOL-u. Ichnie forum to dno po trzykroć i nie mówię tu o stronie technicznej, a kultury wypowiedzi, która nie osiąga nawet wysokości lamperii.

I zgadzam się, że trzeba tępić trollstwo. IMO nienajgorszym pomysłem byłoby wprowadzenie systemu ostrzeżeń. Każdy user mógłby mieć limit np. jednego ostrzeżenia (stan "konta" wyświetlany byłby pod nickiem). Po wyczerpaniu owego limitu user dostawałby degrada. Każde następne wyczerpanie limitu ostrzeżeń kwalifikowałoby się na bana. Ostrzeżenie znikałoby automatycznie po miesiącu, ewentualnie po dwóch. Oczywiście mówię o mniejszych wybrykach, a nie rzeczach kwalifikujących się od razu na bana. No i druga sprawa to kwestia kontroli nad tłumem; moderatorów jest chyba za mało, skoro nie mogą sobie poradzić z opanowaniem sytuacji. Nie posądzam ich o złą wolę i celowe przyzwalanie na flame''y - IMO wynika to raczej z braku możliwości sklonowania się. Wszelkie uchybienia w osądzie sytuacji IMO wynikają raczej z braku czasu na gogłębne przyjrzenie się danej sprawie.

Tak ja to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować