Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Milion pudełek Wiedźmina zniknęło ze sklepów

112 postów w tym temacie

Dnia 30.10.2008 o 18:06, Soter Jealan napisał:

A co do dwójki to już sporo "pół-potwierdzonych" plotek było... na początku Bagiński
się wygadał, że Kiciński o tym już mowił niedługo po premierze Wiedźmina. Potem pojawiły
się w necie na stronie wiedźmina, że poszukują programistów PS3... i to nie tylko do
They (oddzielna strona i miejsce na to) tylko do "tajnego" projektu.
Swego czasu (kilka miesięcy temu) Kiciński mówił, że pracują nad trzema rzeczami: a)
poprawianiem Wiedźmina i EK, b) They oraz c) tajnym projektem... ale moim zdaniem to
na 95% Wiedźmin 2 na PC i PS3.



No, a teraz jest napisane, że CDP RED pracuje nad 3 nieogłoszonymi jeszcze tytułami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Milion sprzedanych egzemplarzy w przypadku pecetowej gry, do tego będącej debiutancką produkcją, to naprawdę świetny wynik. I to jak najbardziej zasłużony. Teraz czekamy na dodatek lub kontynuację, która - miejmy nadzieję - sprzeda się co najmniej dwa razy lepiej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>CDP nadal jest na minusie z tym Wiedźminem, kilkadziesiąt, czy nawet kilkaset tysięcy straty mają.

25 % kawałek tortu dość poważnie wpływa na generalny rachunek zysków i strat, bowiem jako bezpośredni wydawca CDP z tego tortu otrzymywało zdecydowanie więcej niż z analogicznego kawałka z USA.
Przed premierą obstawiałem, że aby Wiedźmin się zwrócił i przynosić zyski musiałby być sprzedany gdzieś w granicach 1,3 -1,5 mln egzemplarzy choć w tej liczbie szacowałem, że w Polsce sprzeda się maksymalnie 100k(musze przyznać, że srogo się pomyliłem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.No pięknie:) Duży sukces i całkiem zasłużony. (Pewnie na świecie drugie tyle jest pirackie:P)

2.Skoro CD Projekt swój wielki własny projekt wydawniczy przekuł na duży sukces to jest szansa że CD Projekt zaangażuje się w następne własne gry.

3.Czy wyciągną Państwo wnioski z tego że... blisko połowa z tego 1 miliona egzemplarzy (legalnych) to sprzedaż „Wiedźmina” w Rosji i Polsce? Na ogól inwestuje się większość środków tam gdzie są pewne pieniądze a nie tam gdzie możliwe - czyli główny rynek zbytu na przyszłe produkty CD Projektu to Słowiańszczyzna:)

4.Ciekaw co będzie następnego po cyklu "Wiedźmina" bo zapewne na rozszerzeniu Państwo nie skończą (i słusznie). Pewnie to zależy od tego jakim silnikiem będą Państwo dysponowali - ale dobrze byłoby trzymać się Naszych tematów jako fabuła growa:)

PS
Nie wiem czy wyjdzie - ale "Wiedźmin" po chińsku tak się pisze: 巫师

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie dziwię, że sprzedaż jest tak wysoka. Ta gra na to zasługiwała w 100%. Mam nadzieję, że powstanie kontynuacja "Wiedźmina", bo to co twórcy zrobili jest po prostu genialne. Gratuluję wyniku i cieszę się, że dołożyłem cegiełkę do tej liczby. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 17:46, maciekwitek napisał:

> No to chyba trzeba pogratulować CDPR sukcesu Ich Wiedźmina.
> Ale i tak jak Techland wyda swoją "Świętą Trójcę" - Dead Island, Chrome 2 oraz Warhound

> - to Wiedźmin się schowa. Coś czuję, że te gry odniosą bardzo, bardzo duży sukces.

> Pozdrawiam

A jak CDP Red wyda Wiedźmina 2, albo chociażby They? Tak licytować to się można bez końca...


A co They ma do tego?
CDP to wydaje, a CDPR nie jest twórcą tejże gry. They jest autorskim projektem Metropolis a CDPR im tylko pomaga. To że CDPR wykupiło 51% akcji firmy Metropolis wcale nie oznacza, że mogą sobie przypisywać zasługi Metropolis Software. Przykład ze świata:EA nie jest twórcą Mass Effect.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!
Wiedźmin na konsolach? :D
To by był jeden z najlepszych newsów. A poza tym opchnęło by się jeszcze z 2 miliony egzemplarzy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 18:53, junior17 napisał:

> > No to chyba trzeba pogratulować CDPR sukcesu Ich Wiedźmina.
> > Ale i tak jak Techland wyda swoją "Świętą Trójcę" - Dead Island, Chrome 2 oraz
Warhound
>
> > - to Wiedźmin się schowa. Coś czuję, że te gry odniosą bardzo, bardzo duży
sukces.
>
> > Pozdrawiam
>
> A jak CDP Red wyda Wiedźmina 2, albo chociażby They? Tak licytować to się można
bez końca...
>

A co They ma do tego?
CDP to wydaje, a CDPR nie jest twórcą tejże gry. They jest autorskim projektem Metropolis
a CDPR im tylko pomaga. To że CDPR wykupiło 51% akcji firmy Metropolis wcale nie
oznacza, że mogą sobie przypisywać zasługi Metropolis Software. Przykład ze świata:EA
nie jest twórcą Mass Effect.
Pozdrawiam


Owszem They jest grą Metropolis, ale już w lutym na konferencji prasowej było powiedziane, że od kiedy CDP zakupił większościowy pakiet udziałow w spółce (czy też dopiero się do niego przymierzał, nieważne), to wiele pomysłów dotyczących gry zostało zmienionych. I nie można powiedzieć, że They, to w 100% gra Metropolis, bo tak nie jest.

Zresztą jakie to ma znaczenie, czy spodnie mają, taką czy inną metkę, skoro i tak są robione w tej samej fabryce w Chinach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 18:40, maciekwitek napisał:

Filmik, o którym pisałem wcześniej:

http://www.gametrailers.com/player/42117.html (Musisz zobaczyć!)

Yup, ciekawie to dla mnie wygląda...
Okazuje się, że mamy tutaj potwierdzenie, jakoby powstawała następna część! Póki co Geralt pokazuje tylko klatę i zgoła nic nie wiadomo. Warto jeszcze poczekać, być może jakiś komentarz od CDPR będzie... ;>

A teraz 1 milion egzemplarzy na PC to sukces, bo bym się spodziewał większej liczby po jednej z najlepszych gier RPG ostatnich lat... ; P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 19:16, maciekwitek napisał:

/.../
I nie można powiedzieć, że They, to w 100% gra Metropolis, bo tak nie jest.


Uczestniczysz przy tworzeniu tej gry, że wiesz na 100% jak jest?
Owszem Metropolis dołączył do grupy CD Projekt, ale gra jest całkowicie od Metro. Metro ma własnych ludzi którzy nad tym siedzą i dobrze wiedzą co mają robić. CDP pomaga w pewnym stopniu, ale wszystkie pomysły na grę są autorstwa Metropolis. No może nie do końca wszystkie, ale o tym mówić nie mogę. Kiedyś się wszyscy dowiedzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 19:40, Daimon_Frey napisał:

> /.../
> I nie można powiedzieć, że They, to w 100% gra Metropolis, bo tak nie jest.

Uczestniczysz przy tworzeniu tej gry, że wiesz na 100% jak jest?
Owszem Metropolis dołączył do grupy CD Projekt, ale gra jest całkowicie od Metro. Metro
ma własnych ludzi którzy nad tym siedzą i dobrze wiedzą co mają robić. CDP pomaga w pewnym
stopniu, ale wszystkie pomysły na grę są autorstwa Metropolis. No może nie do końca wszystkie,
ale o tym mówić nie mogę. Kiedyś się wszyscy dowiedzą ;)



No widzisz, po części przyznałeś mi rację :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla twórców, odwalili kawał dobrej roboty.

I mam nadzieję, że wkrótce będę mógł się cieszyć Wiedźminem z milionem innych osób, którzy są już w posiadaniu tej wspaniałej, polskiej produkcji. W obecnej chwili noszę się z zamiarem kupna nowego komputera, na którym byłbym wstanie grać w produkcje z ostatnich lat. A gdy wejdę w jego posiadanie zacznę kupować gry, dużo gier... zaczynając od Wiedźmina, oczywiście. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować