Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Milion pudełek Wiedźmina zniknęło ze sklepów

112 postów w tym temacie

No, no... Gratulacje! Jakiś promyk radości w tej polskiej szarej rzeczywistości. Możemy równać do najlepszych. Wychylam pucharek miodu za Wasze zdrowie, pomyślność i życzę Wam i sobie następnych udanych tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% z Anjinsanem.nawet dwa pucharki albo i całą beczkę..Znakomota gra.. Marzy mi się jakiś dodatek do wiedźmaka....Jo to bych chcioł zwiedzi Dolinę Kwiatów lub Mahakam... No - ewentualnie Zerrikanie:):):):):):):) ( wiecie o co chodzi). Naprawdę - nie musimy czekac na wiwedźmina 2, wystarczy porządnie zrobiony expansion. NAPRAWDĘ porządnie zrobiony.. Pozdrawiam starych wyjadaczy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mogę już czytać malkontentów. nie można po prostu cieszyć się z sukcesu Polaków? ile takich sukcesów mamy w rozrywce, sporcie, polityce? dobrze, że chociaż tu udowodniliśmy, że coś potrafimy. Ja tylko mogę pogratulować ekipie CDProjekt takiej gry. Spędziłem przy niej długie tygodnie. Mam nadzieję na kolejne produkcje tego typu i tak wspaniale wydane. Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to tylko do tego, by gry wychodziły od razu w takiej wersji w jakiej Wiedźmin edycja rozszerzona, czyli poprawione, bez błędów, no i lepiej zoptymalizowane jeśli chodzi o wymagania sprzętowe. Tak przy okazji to marzy mi się wreszcie porządne crpg w konwencji steampunkowej... maszyny parowe, sterowce, automaty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bedzie dodatek, bo już keidyś o tym pisali. i obejrzeć "podziękowania" na game trailers ( linka podal Andreal, 2 posty wyżej). Na końcu widzimy urywki z nowego FPS''a i sceny z wiedzmina, których nie było w pierwszej części... albo o nich zapomniałem choć wątpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to koszty produkcji najwyraźniej się zwróciły. :) Licząc jedną grę w hurcie po ostrożnie 20 zł wyszłoby 20 baniek, czyli tyle ile podobno kosztowała. 20 zł to bardzo ostrożnie bo może poszła za cenę trzy razy wyższą. Tak więc bardzo dobrze, że na polskiej grze udało się przyzwoicie zarobić. Tym bardziej jeżeli reszta świata poznaje naszą kulturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 12:24, Olamagato napisał:

No to koszty produkcji najwyraźniej się zwróciły. :) Licząc jedną grę w hurcie po ostrożnie
20 zł wyszłoby 20 baniek, czyli tyle ile podobno kosztowała. 20 zł to bardzo ostrożnie
bo może poszła za cenę trzy razy wyższą. Tak więc bardzo dobrze, że na polskiej grze
udało się przyzwoicie zarobić. Tym bardziej jeżeli reszta świata poznaje naszą kulturę.



Kilka stron wcześniej już była dyskusja na ten temat, ale jak widzę nie każdy czyta wszystko, więc powtórzę jeszcze raz. Wg gazety wyborczej CDP jest wciąż kilkadziesiąt tysięcy złotych na Wiedźminie do tyłu, a gra, łącznie z edycją rozszerzoną kosztowała ponad 11 milionów dolarów.

PS.
Ten filmik, o którym również juz kilkakrotnie była mowa, jest na tyle dobry, że już dawno powinien być na gramie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2008 o 21:43, J.a.k napisał:

> Wiedźmin to action-RPG, a nie computer-RPG. Więc co ma Wiedźmin do tego, że gatunek
cRPG
> nie zginie?

Wiedźmin nie jest komputerowym RPG? Niezłe...


Porównaj gry z tych gatunków NWN2 lub SW KOTOR (cRPG) i Wiedźmin (action-RPG) a zobaczysz różnicę między tymi grami i odróżnisz cRPG od aRPG
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 21:46, maciekwitek napisał:

Wszystko jedno i tak dobiliśmy do tego samego, że na kształt Theya pracują także inni
ludzie, z poza Metropolis.


Jeśli już o tym mówimy to i nad Wiedźminem pracowali ludzie spoza CD Projekt ;)

Natomiast jeśli chodzi o kształt Theya, to Metropolis decyduje o kształcie gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 08:39, Andreal napisał:

NIE NAZYWAJCIE tego WIEDŹMIN 2 !!


A jak mają nazwać? Wiedźmini - Decydujące Starcie?

Dnia 31.10.2008 o 08:39, Andreal napisał:

A może by tak stworzyć wielowątkowy scenariusz i móc zagrać kilkoma postaciami, których
losy się ze sobą splatają (patrz Fahrenheit)?


A tego w ogóle nie sposób porównywać - F jest grą liniową, nie ma w niej questów, przedmiotów, zagadek - praktycznie jest sama fabuła i wstawki zręcznościowe. Co ważniejsze - fabuła w F dla każdej postaci jest nieco inna, choć podobna. W RPG-u trzeba byłoby zrobić dla każdej postaci kilka różnych historii, a więc dołożyć nowe dialogi, indywidualne wyposażenie, zaimplementować odmienny styl walki - to wszystko jest tytanicznym wyzwaniem, nie dla jednego, a kilku deweloperów. Tudzież dla jednego, ale na 4 do 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 12:36, maciekwitek napisał:

Kilka stron wcześniej już była dyskusja na ten temat, ale jak widzę nie każdy czyta wszystko

Ano prawda. Nie jestem w stanie czytać wszystkiego. I chyba już nikt nie jest. Na wątek wpadłem z doskoku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 14:32, junior17 napisał:


> > Wiedźmin to action-RPG, a nie computer-RPG. Więc co ma Wiedźmin do tego, że
gatunek
> cRPG
> > nie zginie?
>
> Wiedźmin nie jest komputerowym RPG? Niezłe...
>

Porównaj gry z tych gatunków NWN2 lub SW KOTOR (cRPG) i Wiedźmin (action-RPG) a zobaczysz
różnicę między tymi grami i odróżnisz cRPG od aRPG
Pozdrawiam


Jeszcze lepsze... NWN2, KOTOR i WIEDŹMIN to komputerowe RPG, czyli z ang. cRPG(computer RPG). Termin ma, jak mi się zdaje odróżnić gry komputerowe od papierowych gier fabularnych, czyli pierwowzoru RPG. Nie ma to nic wspólnego z tym ile akcji jest w tych grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 19:21, J.a.k napisał:

Jeszcze lepsze... NWN2, KOTOR i WIEDŹMIN to komputerowe RPG, czyli z ang. cRPG(computer
RPG). Termin ma, jak mi się zdaje odróżnić gry komputerowe od papierowych gier fabularnych,
czyli pierwowzoru RPG. Nie ma to nic wspólnego z tym ile akcji jest w tych grach.


Nawiasem mówiąc dla mnie to jest pewnego rodzaju fenomen. Jeśli na forum gier komputerowych rozmawiamy o grach komputerowych, to chyba logiczne, że nie rozmawiamy nagle o grach papierowych/stołowych/planszowych? Ja wiem, że niektórzy się cofają do tyłu, ale bez przesady. Dla mnie przedrostek "c" to bzdurny fetysz, używany w celu podkreślenia wyższości papierowego RPG nad elektronicznym. A ludzie to powtarzają nie zastanawiając się nad tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 19:21, J.a.k napisał:

>
> > > Wiedźmin to action-RPG, a nie computer-RPG. Więc co ma Wiedźmin do tego,
że
> gatunek
> > cRPG
> > > nie zginie?
> >
> > Wiedźmin nie jest komputerowym RPG? Niezłe...
> >
>
> Porównaj gry z tych gatunków NWN2 lub SW KOTOR (cRPG) i Wiedźmin (action-RPG) a
zobaczysz
> różnicę między tymi grami i odróżnisz cRPG od aRPG
> Pozdrawiam

Jeszcze lepsze... NWN2, KOTOR i WIEDŹMIN to komputerowe RPG, czyli z ang. cRPG(computer
RPG). Termin ma, jak mi się zdaje odróżnić gry komputerowe od papierowych gier fabularnych,
czyli pierwowzoru RPG. Nie ma to nic wspólnego z tym ile akcji jest w tych grach.

Też mi się tak wydaje. A Action RPG to chyba hack ''n'' slash (np. Diablo), którym Wiedźmin nie jest!
Ja Wiedźmina mam, przeszedłem, i jestem zadowolony ;). Czekam na kontynuację :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 19:50, kitek0101 napisał:

A Action RPG to chyba hack ''n'' slash (np. Diablo),


Odwrotnie. Każdy H''n''S to aRPG, ale nie każdy aRPG to H''n''S. Prosty przykład: Deus Ex jest aRPG, a z H''n''S ma niewiele wspólnego. :)

A w ogóle wiele osób nie wie, że H''n''S to subgatunek gatunku beat''em up. Klasycznym przykładem jest Golden Axe, czyli "idź w prawo i naparzaj". ;) Stąd ta nazwa przyjęła się w gatunku aRPG. Ale równie dobrze H''n''S może być prostą do bólu siekanina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 20:04, Vojtas napisał:

> A Action RPG to chyba hack ''n'' slash (np. Diablo),

Odwrotnie. Każdy H''n''S to aRPG, ale nie każdy aRPG to H''n''S. Prosty przykład: Deus
Ex jest aRPG, a z H''n''S ma niewiele wspólnego. :)

A w ogóle wiele osób nie wie, że H''n''S to subgatunek gatunku beat''em up. Klasycznym
przykładem jest Golden Axe, czyli "idź w prawo i naparzaj". ;) Stąd ta nazwa przyjęła
się w gatunku aRPG. Ale równie dobrze H''n''S może być prostą do bólu siekanina.


No tak, masz rację. Nie zmienia to faktu, że raczej trudno nazywać "Wiedźmina" aRPG...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 19:21, J.a.k napisał:

Jeszcze lepsze... NWN2, KOTOR i WIEDŹMIN to komputerowe RPG, czyli z ang. cRPG(computer
RPG). Termin ma, jak mi się zdaje odróżnić gry komputerowe od papierowych gier fabularnych,
czyli pierwowzoru RPG. Nie ma to nic wspólnego z tym ile akcji jest w tych grach.


No właśnie ma odróżnić od pierwowzoru gatunku. Gry komputerowe bazujące na papierowych grach RPG nazywane są mianem cRPG. A jeśli się nie mylę Wiedźmin nie jest oparty na żadnych zasadach pochodzących z papierowych "erpegów".
A te co wymieniłem, owszem - bazują na zasadach pochodzących z papierowych pierwowzorów .
(Mowa tu tylko o zasadach a nie o światach)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 20:43, junior17 napisał:

No właśnie ma odróżnić od pierwowzoru gatunku. Gry komputerowe bazujące na papierowych
grach RPG nazywane są mianem cRPG.


Ciekawa definicja. Można wiedzieć skąd ją wziąłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2008 o 21:57, Vojtas napisał:

Ciekawa definicja. Można wiedzieć skąd ją wziąłeś?


Zewsząd:) A jak inaczej wytłumaczysz (w 1-2 zdaniach) co to jest cRPG?
No... Chyba, że dla Ciebie wszystkie gry z rozwojem postaci to od razu gry cRPG? Nawet mi nie mówcie, że Oblivion, Gothic 3, Mass Effect i wiele wiele innych to gry cRPG?
Oblivion - cRPG pełną gębą! Hehe...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować