Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin na konsole! Chociaż tak właściwie, to zdziwienia nie ma...

235 postów w tym temacie

Dnia 30.11.2008 o 12:59, Valium napisał:

Wspaniale. My dziekujemy ze w GTA4 nie mamy notatek w GPS, a pogralismy pol roku temu.
Jesli jakas gra na konsole ma jakies bledy, po tygodniu jest patch i po sprawie, zreszta
nie pamietam zeby zdarzaly sie jakies powazne bugi w grach na konsole. A tworcom Wiedzmina
gratuluje, w koncu chca zarobic.


Wspaniale. My w Wiedźmina gramy już od roku, i pewnie będzie jeszcze drugi rok, zanim konsole go zobaczą. Naprawdę chcesz się licytować na tak żałosnym poziomie?

Taa, a za czasów PS2 to nie było wcale bugów* ani patchy i jakże konsole dzięki temu rządziły, bo patche to przecież pecetowy syf i lol. Teraz nagle patche już takie złe nie są....

* były, choćby Silent Hill 4 pozwalał na atakowanie potworów przez ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś nie zauważył to taki chwyt marketingowy. Zawsze tak robią bo przecież po co kupować to samo na konsole za większe pieniądze jak na PC jest już od dawna i to tanio? Na konsole będzie zmodyfikowany aby dobrze grało się na padach. A drobne zmiany muszą być po to, aby klient nie czuł się oszukany. Jak jest teraz z GTA IV? Niecałe kilka dni przed premierą developer nakręca się nie wiadomo po co i okazuje się, że ta wersja będzie najlepsza. Naprawdę sądzicie, że grafika będzie aż tak lepsza? Czy tylko (lub aż) większe rozdz. tekstur? Poprawią kilka bugów, dadzą sterowanie mysz + klawa (co mnie PeCetowca cieszy) i zwiększą liczbę osób multi (co mnie najmniej obchodzi). Podobnie jest w przypadku Wieśka. Sterowanie na pada będzie bardziej zręcznościowe niż eRPeGowe. No chyba, że REDzi zrobią tak jak w przypadku DMC: można na klawie choć rekomendowany pad od X''a, a tu można na padzie choć rekomendowana klawa + mysz. Zobaczymy moim zdaniem to dobry pomysł z portem a konsole choć, nowościami nie ma się co za bardzo jarać. Wiedźmin jest dobry sam w sobie.

PS: Przy okazji niech pecetowcy wiedzą, że ten patch na pewno nas nie ominie. Ukaże się góra miesiąc po premierze wersji konsolowe (moje przypuszczenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 00:15, Damianuss1 napisał:

Świetna wiadomość dla konsolowców : ). Posmakują prawdziwego dzieła. Ciekawi mnie nowy
system walki. Hack''n''slashowa wymiatanka?


nie, jak zaswieci Ci sie na telewizorze jebitny "kwadrat" (albo trojkat/kolko/krzyzk) to dusisz taki klawisz na padzie :] A tak juz serio to walka na PC jest tak banalna i malo wymagajaca od gracza (wiesiek wszystko sam robi tylko trzeba mu ustawic styl i bron) ze na konsolach bez problemu to bedzie dzialalo.

ale sredniaka (sredni system walki, srednia grafa, srednia fabula) przenosic na konsole ? Oj nie bedzie z tego kasy dla CDP. niech robia sobie co chca, ich marka, najwyzej beda w plecy :] No i przeciez obecnie wiesiek na PC jest 3x tanszy niz nowe gierki na next geny... jak ktos ma PC to wiadomo co wybierze... (cena glownym czynnikiem, ta gra niczym nie zachwyca w wystarczajacym stopniu by wydac 3x wiecej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 13:35, gnysek napisał:

A najważniejsza kwestia - czy będzie polska wersja ?

Głupio by było gdyby Polska gra nie miała polskiej wersji.
Sam sobie odpowiedz na pytanie czy bedzie czy nie.

Co do samego Wiedźmina na konsole, czemu nie. Tylko wolałbym opcje innego sytemu walki bo ten jakiś dziwny jest.
No i mam nadzieje że tym razem wszyscy sobie poradzą z Wiedźminem, nie to co ostatnio z padającym gramie przy preorderach i EK wysyłanym na dwa razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 13:20, Kur0 napisał:

Moim zdanie to za dużo by chcieli od tego wiedźmina
wydaja go na konsole, pewnie tylko po to żeby więcej na nim zarobić,
bo na pewno wielu konsolowcow go kupi :/

A masz konsole? Mi Wiedźmin bardziej by pasował na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 13:18, bartek1392 napisał:

Nie wiem jak to będzie wyglądać... Sterowanie Geraltem za pomocą pada? Ciekawe jak to
zrobią, bo walka w Wieśku jest przystosowana typowo pod mysz. :P

Nie wiem gdzie widzisz problem ze sterowaniem na padzie. Gałka + jakikolwiek przycisk i wszystko git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wszyscy wiedzą ale wczoraj CD Projekt dostał nagrodę "Przedsiębiorca Roku" Nagrodę odbierali: Marcin Iwiński i Michał Kiciński i jak był czas na podziękowania to Michał podszedł do mikrofonu i powiedział, że dziękuj wszystkim itd. ale powiedział na samym końcu też dopiero się rozkręcają i obiecuja kolejne gry i Wiedźminy :)

Transmisja na żywo była wczoraj na TVN 24.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a kto powiedział że nie będzie patch/update dla wersji PC w której dodane zostaną te rzeczy które dostaną również wersje na konsole ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest zdecydowanie najlepszy news jaki przeczytałem w listopadzie 2008. :) Po wszystkich spekulacjach i przeciekach (typu pan z GoldenLine) naprawdę uwierzyłem, że Wiedźmin wyjdzie na XBOXa i ciągle czekałem tylko na oficjalne potwierdzenie, jednocześnie obawiając się, że moje nadzieje mogą okazać się płonne. Fajnie, że CDP zdecydowało się również na wersję PS3.

Powstrzymywałem się z zakupem wersji PC i całe szczęście (gra na komputerze nie dała by mi takiej przyjemności - częściowo ze względu na sprzęt, a częściowo ze względu na komfort / osobiste upodobania). No i stało się!

Teraz wypada już tylko czekać na datę premiery. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem i wciąż nadal jestem przeciwny praktyce exclusive, którym Wiedźmin nigdy nie był. Każda platforma do grania powinna dostać swoja konwersję na jaką zasługuje, uwzględniając przy tym zainteresowanie gatunkiem, a będzie to jak się domyślam dynamiczny slasher w stylu God of War, czy Devil May Cry. Inna sprawa slashery trochę podupadły, cieszą się dość słabą popularnością z powodu shooterów do tego stopnia, że zaczęły szukac szczęścia na pc. Tak więc tym bardziej trzeba życzyć wypływającemu na szerokie wody studiu CDP Red wszystkiego najlepszego i połamania padów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 13:20, Kur0 napisał:

Moim zdanie to za dużo by chcieli od tego wiedźmina
wydaja go na konsole, pewnie tylko po to żeby więcej na nim zarobić,
bo na pewno wielu konsolowcow go kupi :/


A NIBY PO CO mieliby go wydawać, z dobroci serca? Każda firma robiąca jakąkolwiek grę chce na niej zarobić, Boże, Amerykę odkryłeś. Ludzie to są czasem inteligentni ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować