Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Atari powróci do swoich znanych marek

270 postów w tym temacie

Dnia 02.12.2008 o 22:51, MikeCDP napisał:

W newsie tego nie ma. Ale wsrod najwazniejszych przyszlorocznych gier Atari Phil Harrison
wymienil oczywiscie naszego konsolowego Wiedzmina:) i na scene tej wielkiej Londynskiej
imprezy zaprosil Marcina Iwinskiego ktory opowiadal wlasnie o Wiedzminie:)


I jakie były reakcje zgromadzonych?


A co do newsa:
Szansa, że zobaczymy oldchoolowego BG3 duże nie są - gra musi mieć coś co zachęci masy do kupna. Czyli musi mięc oszałamiajacą grafikę i efekty. Ciekawi mnie, czy pójdą w ślady F3, które tak drastycznie zmieniło perspektywę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 23:05, sathorn1 napisał:

Ja mam bardziej nadzieję, że BG3 odejdzie od starej formuły i będzie czymś w rodzaju
Mass Effect, grą akcji w gameplayu, a RPGiem w budowie fabuły.

Nie chcemy kolejnych, jak to było... "bieda-erpegów" - są nudne i na jeden raz (dla porównania - z BG 2 + dodatek spędziłem rok z okładem, rok grania mniej lub bardziej intensywnego). Ma być RPG z krwi i kości a nie jakieś radosne i szybkie klikanie prawym przyciskiem myszy. Ma być gra, która bardziej angażuje umysł i wyobraźnię niż palce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 22:49, sathorn1 napisał:

Boże, naprawdę wszyscy tkwicie w tej prehistorii a tutaj tyle innych dobrych gier jest,
lub idzie :)))

Poza tym rynek poszedł naprzód, wyobraź sobie jak by się coś takiego sprzedało....


Technologie mogą użyć jaką im się żywnie podoba (oczywiście prócz widoku FPP/TPP) ale pod jednym warunkiem - rozgrywka niech będzie równie bogata co w pierwszej części, niech nie robią z gry naparzanki/strzelaniny/hack''n''slasha (aż mnie wzdryga na myśl o tej opcji, jaka by była wrzawa).

"Niech dadzą w 2d"?
A ja chcę samolot i zapas rakiet. Są te same szanse:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak pseudo shooterem dla paralitykow z 20 godzinna fabula..>< MIODZIO!!
Owszem mass efect tez ma swoj urok ale preferuje bardziej skomplikowana walke ktora jest jakims wyzwaniem nie tylko przedluzaczem rozgrywki... ambitniejszej hostorii...wspanialych dialogow i tygodni przed monitorem a nie godzin jak to bylo w ME...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Vojtas -> nie wiem, bo siedze i kuruje sie w domu:-\ Z opowiesci wiem, ze naszej ekipie idzie calkiem w porzadku, maja przez dwa dni po niespelna 20 prezentacji prasowych nowego Wiedzmina i dotychczas idzie b dobrze i gra sie podoba. Wiecej pewnie pojawi sie w angielskiej prasie i internecie wkrotce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

,,Dungeons & Dragon"

0.o, a ja głupi, myślałem że D&D to świat, pełen gejowskich lefów, bezsenosownego epickiego czegoś i całej reszty śmiecia, w którym dzieje się akcja min. BG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 23:20, likop2 napisał:

,,Dungeons & Dragon"

0.o, a ja głupi, myślałem że D&D to świat, pełen gejowskich lefów, bezsenosownego epickiego
czegoś i całej reszty śmiecia, w którym dzieje się akcja min. BG.


Nie gadaj. Tu nie chodzi o sam system RPG, tylko nazwę marki - pewnie o MMO Dungeons & Dragons Online, a może i inne gry - którą Atari zamierza dalej rozwijać w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, nie wiem, co myśleć. Sercem liczę na powrót starego Baldura, tylko z bardziej nowoczesną grafiką (niech już nawet byłby ten widok FPP lub TPP...). Ale rozum ironicznie radzi mi się spodziewać multiplatformowego BG: Dark Alliance, "kultowego już przed premierą"... Na razie nie wiem, co o tym myśleć. Za wcześnie na jakiekolwiek spekulacje. Ale nie jestem nastawiony optymistycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 22:54, Jakub Bobrowski napisał:

Baldur''s Gate 3 jest robione przez CDProjekt Red ;)


a wiesz, ze to jest bardzo dobry pomysł. chyba jedyna w tej chwili ekipa, która ma potencjał twórczy, by sprostać temu wyzwaniu. broń boże, żeby to robiło bio ware. oni bez wsparcia black isle nie wiele potrafią zrobić (jedynie KOTOR)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 23:05, sathorn1 napisał:

Nie chodzi mi o brak szacunku dla tych gier, tylko spójrz na komentarze... Wszyscy Ci
ludzie tkwią w zamierzchłych czasach. Jakkolwiek uważam BG i inne stare gry za wartościowe
i ważne dla branży, tak uważam, że co było to minęło, a w naszym kraju panuje jakby skrajne
umiłowanie staroci, zupełnie jakby Ci wszyscy ludzie mieli kompy sprzed czterech lat
i grali tylko w gry z serii za 20zł.

Ja mam bardziej nadzieję, że BG3 odejdzie od starej formuły i będzie czymś w rodzaju
Mass Effect, grą akcji w gameplayu, a RPGiem w budowie fabuły.


A ja właśnie mam nadzieję, że nic takiego się nie stanie. Miło by było zagrać w oldschoolowego RPGa. Bez jakichś dodatkowych udziwnień. Bez widoku FPP/TPP. Jeszcze tego by brakowalo, żeby BG był grą akcji :O Poza tym weź pod uwagę, że spora liczba graczy ma właśnie te "kompy sprzed czterech lat i gra tylko w gry z serii za 20zł". Nie każdemu rodzic może kupić jakąś hiper-turbo-ultra-megarakietę (zapewne Tobie taką sprawili).
Aha- czy uważasz, że tylko w naszym pięknym kraju panuje to uwielbienie staroci? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wszystkich ktorzy oczekuja, ze nowy BG bedzie oldschoolowy, musze rozczarowac. Niestety szanse na to wyjatkowo niewielkie. Gry robi sie tak aby pasowaly do czasow w ktorych sa tworzone. Oznacza to, ze nowy BG musi byc gra zrobiona na zupelnie nowa modle. Miejmy nadzieje, ze mimo tego nie zatraci klimatu, bo to w sumie jest najwazniejsze...

Na marginesie, sam bym chetnie w takiego bardziej oldschoolowego zagral;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 22:51, MikeCDP napisał:


W newsie tego nie ma. Ale wsrod najwazniejszych przyszlorocznych gier Atari Phil Harrison
wymienil oczywiscie naszego konsolowego Wiedzmina:) i na scene tej wielkiej Londynskiej
imprezy zaprosil Marcina Iwinskiego ktory opowiadal wlasnie o Wiedzminie:)


Jak milo z ich strony... Ciekawe tylko, że byli znacznie mniej pomocni kiedy to powstawała wersja pecetowa.

Co do komentarzy: "Niech BG 3 będzie na silniku Obliviona i FPP", "Niech będzie jak Mass Effect". Właśnie wtedy byłby multiplatformowym potworkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bóóóg jest miłosierny! Powrót króla! Ave Baldur!
I tylko godnego studia brak. Nie boję się 3d i innych niedorzeczności- degeneracji cRPGów upatruję w złym obieraniu priorytetów i zapominaniu o dorobku BG. Oczywiście bardzo rozwinięto kilka pomysłów które wprowadził/wskrzesił baldur, ale zaprzepaszczono ogrom innych z czego najbardziej mi brak taktycznej i dynamicznej zarazem walki.
I tylko mi nie mówcie, że jestem ortodoksem. Na DA mam niemal tylko fan art BG, dwa dni temu wypiekłem świąteczny piernik z symbolem Bhaala, ale to jeszcze nie świadczy o tym, że jestem ortodoksem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2008 o 23:43, Bambusek napisał:

Jak milo z ich strony... Ciekawe tylko, że byli znacznie mniej pomocni kiedy to powstawała
wersja pecetowa.


Sporo pomogli, zwlaszcza od strony produkcyjnej, dorzucili tez kilka pomyslow np. plansze z flashbackami. Dzieki ktorym gracz kojarzy co jest konsekwencja jego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 23:35, jaceloth napisał:

> Baldur''s Gate 3 jest robione przez CDProjekt Red ;)

a wiesz, ze to jest bardzo dobry pomysł. chyba jedyna w tej chwili ekipa, która ma potencjał
twórczy, by sprostać temu wyzwaniu. broń boże, żeby to robiło bio ware. oni bez wsparcia
black isle nie wiele potrafią zrobić (jedynie KOTOR)


:)))

Rozmawialismy o tym z Atari kilkukrotnie, ktorym bardzo taka opcja pasowala. Podobal im sie styl Wiedzmina, gry nowoczesnej a jednak nawiazujacej do korzeni RPGow, zwlaszcza Interplayowych, pasowalo im to do koncepcji nowego BG. Jednak zdecydowalismy sie nie angazowac w temat. Niestety nie mozna robic wszystkiego na raz i mimo ogromnego sentymentu, zdecydowalismy sie koncentrowac na wlasnych planach, ktore sa dostatecznie ambitne:)

Choc nie powiem zrobienie bg3 to bylo by cos. No ale, nie mozna zjesc ciastka i go miec. Trzeba podejmowac decyzje i mierzyc sie z ich konsekwencjami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale to kwestie techniczne, pomogli od strony programistycznej. Mi chodzi o marketing, reklamę. Jakby się przyłożyli od tej strony to sprzedaż byłaby wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 23:46, Bambusek napisał:

No ok, ale to kwestie techniczne, pomogli od strony programistycznej. Mi chodzi o marketing,
reklamę. Jakby się przyłożyli od tej strony to sprzedaż byłaby wyższa.


Promocja lepsza mogla by byc, i owszem. Ale i tak wyszlismy obronna reka;) No i wciaz jeszcze wiele bitew przed nami. A Atari zmienia sie coraz bardziej. To juz nie ta sama firma co 2 lata temu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli informacja, że CD Projekt Red nie robi nowej części Baldur''s Gate jest w 100% pewna tak? Hmmm, szczerze mówiąc obstawiałem właśnie Was... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 23:46, MikeCDP napisał:

Rozmawialismy o tym z Atari kilkukrotnie, ktorym bardzo taka opcja pasowala. Podobal
im sie styl Wiedzmina, gry nowoczesnej a jednak nawiazujacej do korzeni RPGow, zwlaszcza
Interplayowych, pasowalo im to do koncepcji nowego BG. Jednak zdecydowalismy sie nie
angazowac w temat.

powiem tak: szkoooooda...

>Niestety nie mozna robic wszystkiego na raz i mimo ogromnego sentymentu,

Dnia 02.12.2008 o 23:46, MikeCDP napisał:

zdecydowalismy sie koncentrowac na wlasnych planach, ktore sa dostatecznie ambitne:)

mam nadzieję, że nie chodzi tylko o wiedźmina na konsole:-)

Dnia 02.12.2008 o 23:46, MikeCDP napisał:

Choc nie powiem zrobienie bg3 to bylo by cos. No ale, nie mozna zjesc ciastka i go miec.
Trzeba podejmowac decyzje i mierzyc sie z ich konsekwencjami;)

tak jak w wiedźminie:-). no nic, trzeba w takim razie czekać na zapowiedź dwójki. dobrze, ze wreszcie znaleźli się twórcy którzy kierują swoje gry niekoniecznie do zasmarkanego czternastolatka, nie obrażając takowych.
to, oprócz wielu innych rzeczy, w wiedźminie cenie najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować