Zaloguj się, aby obserwować  
dave03

Modern Warfare 2

6835 postów w tym temacie

Czyli jak zahaczyłem o ~4 spoilery, to gra ma jeszcze dla mnie coś do zaoferowania w kwestii zwrotów akcji? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 11:47, Ziggy napisał:

> chciałbym odblokować dodatkowe magazynku ale nie wiem czemu nie zalicza mi kili
z głębszą
> penetracją pocisku jak trzeba tym zabijać ?
Ja ci powiem że też nie wiem tak do końca bo mam tylko 4 zabójstwa tak zrobione, ale
wydaje mi się że musisz zabić kolesia za ścianą czy innym ustrojstwem przez które kula
przejdzie na wylot.


zostały mi te 1 magazynki do odblokowania a po paru grach dopiero 6/40 ... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 11:57, ryciu6 napisał:

zostały mi te 1 magazynki do odblokowania a po paru grach dopiero 6/40 ... ;/


Najlepiej robi się to wyzwanie na Scrapyard i Favela. Wiem bo sam już kończę ACR .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 11:34, Ziggy napisał:

Ja nie mogę zmienić rozdzielczości na wyższą bo mi kurde wyskakuje błąd z directx. Miał
ktoś też taki problem? Z góry mówię że mam najnowsze stery do karty graficznej.


Też to mam, rozwiązanie jest takie: znajdź plik config i config_mp powinny być w C:\Steam\SteamApps\common\call of duty modern warfare 2\players Najlepiej odtworzyć je programem "WordPad MFC" (Internet Explorer?) odszukaj linijkę seta r_mode "1024x768" i zmień wartość na taką którą chcesz mieć, zapisz i nie sugeruj się tym "generated by Infinity Ward, do not modify" na początku, za ręczną zmiane roździelczości nic ci nie zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 11:53, ww3pl napisał:

Czyli jak zahaczyłem o ~4 spoilery, to gra ma jeszcze dla mnie coś do zaoferowania w
kwestii zwrotów akcji? ;-)


Spoiler

No ogólnie z tego co pamiętam, to jest (w kolejności losowej) zdrada Sheperda (tak to się pisze?), wysadzenie ISS przez Price''a w celu zniszczenia elektroniki w okolicach Waszyngtonu, co daje szanse amerykańskim żołnierzom, uratowanie Price''a z Gułagu, śmierć tego agenta, który robił rzeź na lotnisku, i epicka końcowa walka. To chyba tyle. :>


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że przy grze z kolegą na prywatnym serwerze nie zaliczają się wyzwania, kille i heady. Szkoda bo miałem nadzieje że oprócz zabawy będzie też pożytek. No cóż trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem MW 2. Zainstalowałem grę i steam zrobiłem konto i wszystko co tam potrzebne. Ale jak chce włączyć grę wyskakuje okienko że musi obrać aktualizacje. Długo to będzie się pobierać?? Bo po kilku godzinach jest dopiero 1 kreska i czy 10 GB wolnego miejsca wystarczy na ten patch ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 16:43, kryst90 napisał:

Właśnie kupiłem MW 2. Zainstalowałem grę i steam zrobiłem konto i wszystko co tam potrzebne.
Ale jak chce włączyć grę wyskakuje okienko że musi obrać aktualizacje. Długo to będzie
się pobierać?? Bo po kilku godzinach jest dopiero 1 kreska i czy 10 GB wolnego miejsca
wystarczy na ten patch ??

Miałem zupełnie to samo . Ja włożyłem jeszcze raz płytę do napędu i wziołem zainstaluj ponownie i wtedy już zainstalowalowało mi się to z płyty i się nie pobierało . Spróbuj tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2009 o 14:25, ts04 napisał:

Też to mam, rozwiązanie jest takie: znajdź plik config i config_mp powinny być w C:\Steam\SteamApps\common\call
of duty modern warfare 2\players Najlepiej odtworzyć je programem "WordPad MFC" (Internet
Explorer?) odszukaj linijkę seta r_mode "1024x768" i zmień wartość na taką którą chcesz
mieć, zapisz i nie sugeruj się tym "generated by Infinity Ward, do not modify" na początku,
za ręczną zmiane roździelczości nic ci nie zrobią.

Dzięki zadziałało. Ale i tak muszę jeszcze zmienić anty aliasing na 2x, wygł. granicy dymu, rozdzielczość tekstur, normalna rozdzielczość mapy, rozdzielczość połysku bo mimo że gram na rozdzielczości 1440x900 to gra na razie i tak wygląda fatalnie. Jak byś mógł podać w jakich linijkach to szukac to byłbym ci wdzięczny bo ja zbytnio się na tym nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 14:04, no-to-gramy napisał:

na pewno to pytanie juz sie pojawilo w temacie ale jaka (i gdzie trzeba wpisać)jest komenda
na pokazywanie fps? bo z tego co mi wiadomo to tylda nie działa


Nie ma konsoli, nie ma komend :P Skorzystaj z xifre albo z frapsa jeśli chcesz znać ilość FPS''ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem świeżo po ukończeniu najnowszego dzieła IW - wtrącę tutaj swoje 3 grosiki na temat owej gry.

Nie ukrywam, że proces instalacji mocno mnie wnerwił. Mam sporo gier, które wymagają Steam, ale CoD, mimo że był instalowany z płyty - nie kopiował z niej w ogóle plików! Wszystko chciało się ściągać z internetu. No wybaczcie Amerykanie, to nie na mój internet ponad 11gb plików... Po kilkunastu próbach w końcu się udało. Wreszcie odpaliłem grę i doświadczyłem... kolejnego zawodu. Nie wiem jak Wy, ale ja jestem rasowym pecetowcem i menu rodem z konsol nie przypadło mi do gustu ani trochę. Poza tym nie wyobrażam sobie nie konfigurować gry przed jej rozpoczęciem. A tutaj takiej możliwości początkowo nie ma.
Rozpocząłem grę od razu na poziomie trudności "Veteran". Całość zajęła mi około 6 godzin. Bronie, modele, mapy, dźwięki - cud, miód, ale... Trochę szczypie serce, że programiści przy ustalaniu poziomów trudności ograniczyli się tylko do zmian wytrzymałości gracza i przeciwników oraz siły ognia. Gra oczywiście to jeden wielki skrypt. Jest bardzo filmowa, efektowna, ma piękną grafikę, ale... To ciągłe bieganie i tylko strzelanie bez minimalnego wytężania szarych komórek staje się nie tyle nudne co męczące. Poza tym trochę wg mnie kuleje motyw zmiany lokacji i powrót do poprzednich. Dzieje się to zbyt często.
Multi jest świetne - w sumie to największy plus tej gry, ale... znów zawód. System hostowania potyczek, czekanie aż zapełni się lobby, brak komunikacji głosowej, brak możliwości postawienia własnych, dedykowanych serwerów sprawia, że gracz, który przyzwyczaił się do standardów swojej platformy (PC) może się już na starcie zniechęcić.

Reasumując: MW2 jest grą dobrą. Na więcej u mnie nie zasługuje. Mogło być lepiej, gdyby nie te ograniczenia, które i tak już udało się złamać. Szkoda tylko, że to uczciwi gracze są skazani na dyskomfort...
Nie ukrywam, że przy pierwszym Modern Warfare bawiłem się dużo lepiej. Kontynuacji brakuje tego czegoś...

Ps. Bardzo mocną stroną tej gry jest bez wątpienia muzyka Hansa Zimmera. Człowiek ten po raz kolejny udowadnia, że jest wielki. I to słyszymy...

Gra ma u mnie całe aż 6 na 10 i to tylko dzięki muzyce, niektórym misjom w single orazi multi, które mimo ograniczeń i problemów - bawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 20:59, DawSolo napisał:

System hostowania
potyczek, czekanie aż zapełni się lobby, brak komunikacji głosowej, brak możliwości postawienia
własnych, dedykowanych serwerów sprawia, że gracz, który przyzwyczaił się do standardów
swojej platformy (PC) może się już na starcie zniechęcić.

W twoim poście wszystko się zgadza oprócz jednej rzeczy .Komunikacja głosowa w grze jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 21:27, prf napisał:

> System hostowania
> potyczek, czekanie aż zapełni się lobby, brak komunikacji głosowej, brak możliwości
postawienia
> własnych, dedykowanych serwerów sprawia, że gracz, który przyzwyczaił się do standardów

> swojej platformy (PC) może się już na starcie zniechęcić.
W twoim poście wszystko się zgadza oprócz jednej rzeczy .Komunikacja głosowa w grze jest.


Hmm, dam głowę, że nie ma. Ja opisuję wersję na PC, a tutaj komunikacji głosowej nie widziałem. Może i jest, ale tylko jako czat głosowy w Steam. Może ominęła mnie jakaś aktualizacja, w co wątpię. :P Nie wiem jak jest na konsolach.


>Mam takie pytanie planuję zakupić Modern Warfare 2 czy są jakieś problemy z instalacją lub tworzeniem konta >Steam ?

Problemy z instalacją gry się zdarzają - opisałem jeden z nich w poprzednim poście. Zainstalowanie samej aplikacji Steam raczej problemów nie sprawia. Pamiętaj tylko aby zainstalować Steama na partycji, na której masz bardzo dużo wolnego miejsca, bo chcąc zainstalować MW2 gra właduje się tylko do folderu gdzie jest zainstalowany program od Valve.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 21:38, Neo02 napisał:

Mam takie pytanie planuję zakupić Modern Warfare 2 czy są jakieś problemy z instalacją
lub tworzeniem konta Steam ?


Niestety są

Na początku przy instalacji musisz zaznaczyć by nie up datowało gry <mw2 i mw2-mulri> , ściąga ang wersje < niepotrzebnie >
potem odpalasz jeśli działa , zamykasz , odpalasz integracje w mw2 i mw2:multi

potem pobierze ci update zamykasz steam

usuwasz z katalogu 2 pliki

AppUpdateStats.blob
ClientRegistry.blob

Odpalasz Steam pobierze update i cod będzie chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 21:43, Jan_Czarny napisał:

> Mam takie pytanie planuję zakupić Modern Warfare 2 czy są jakieś problemy z instalacją

> lub tworzeniem konta Steam ?

Niestety są

Na początku przy instalacji musisz zaznaczyć by nie up datowało gry <mw2 i mw2-mulri>
, ściąga ang wersje < niepotrzebnie >
potem odpalasz jeśli działa , zamykasz , odpalasz integracje w mw2 i mw2:multi

potem pobierze ci update zamykasz steam

usuwasz z katalogu 2 pliki

AppUpdateStats.blob
ClientRegistry.blob

Odpalasz Steam pobierze update i cod będzie chodzić

trochę roboty bd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że chodzi ci o zwykły czat głosowy , a tobie pewnie chodzi o komunikacje przez Teamspeak , Ventrilo itp.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować