Zaloguj się, aby obserwować  
matizek12

Wasza ulubiona książka

271 postów w tym temacie

Moje typy to:

1. Trylogia Władcy Pierścieni - J.R.R. Tolkiena <---- wspaniały fantastyczny i mityczny świat
2. Świat Zofii - Josteina Gaardera <---- książka o zabarwieniu filozoficznym
3. Kod Leonarda da Vinci - Dana Browna <---- powieść, która niejednego mogła przekonać do racji autora (ja nie dałem temu wiary)
4. Trylogia - Henryka Sienkiewicza <---- powieści historyczne, które bardzo sobie cenię
5. Krzyżacy - Henryka Sienkiewicza <---- piękny opis Wielkiej Wojny z zakonem
6. Tomy Pana Samochodzika - Zbigniewa Nienackiego <---- mam do tych książek słabość, bo ich akcja jest bardzo wciągająca, a do tego te zagadki...
7. Kryminały - Agathy Christie <---- perfekcyjne zagadki, dzięki którym powieść czyta się z zapartym tchem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione książki (kolejność przypadkowa):
1.Władca Pierścieni, Trylogia – J.R.R Tolkien
2.Pomniejsze bóstwa – Terry Pratchett
3.Świat Dysku (tak, wiem że Pomniejsze bóstwa należą do Świata Dysku) – Terry Pratchett
4.Przeszłość to dziś + Mosty – Krzysztof Mrowcewicz
5.Ćwiczenia stylistyczne – Raymond Queneau
6.Harry Potter – J.K. Rowling
7.Biblia + Apokryfy
8.Narodziny Islamu – Maurice Gaudefroy – Demombynes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje typy:

1.Władca Pierscieni - Powrót Króla - Tolkien (ogólnie lubie całą trylogię ale wg. mnie ta jest najlepsza)
2.Harry Potter - Rowling (tego to chyba nie trzeba reklamować ;])
3.Grimpow - nie pamiętam autora :( (świetna opowieść - polecam ;])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubioną książka jest Harry Potter:Zakon Feniksa,ponieważ jest bardzo ciekawą książką no i do tego jest długa.
Druga ulubiona książka to Władca pierścieni.Cała trylogia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz czytam "samotność w sieci" to dobra książka, ale najbardziej ulubione moje książki, które takimi zostaną do końca to książki Roberta Ludluma. (np. Tożsamośc Borne''a).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 20:00, pretorianie napisał:

Teraz czytam "samotność w sieci" to dobra książka, ale najbardziej ulubione moje książki, które
takimi zostaną do końca to książki Roberta Ludluma. (np. Tożsamośc Borne''a).

przylaczam sie do wypowiedzi kolegi ale oprocz tego lubie tez johna grishama i paulo coelho:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moją ulubioną książką jest książka napisana przez Leonnie Swann - "Sprawiedliwość Owiec" - jest to filozoficzna powieść kryminalna ... naprawde świetna ... polecam

"Jeszcze wczoraj był zdrowy - powiedziała Matylda, nerwowo strzygąc uszami
To nie ma nic do rzeczy - zauważył Sir Ritchfield, najstarszy baran w stadzie. - Nie umarł na chorobę. Szpadel to nie choroba. Pasterz leżal w bujnej irlandzkiej trawie obok stodoły. Leżał i ani drgnąl. Owce odbywały naradę nieco dalej, prawie na skraju urwiska.
Rankiem, gdy znalazly pasterza, niezwykle zimnego i zupełnie martwego, zachowały spokój i były z tego niezmiernie dumne. W pierwszym przypływie trwogi zabrzmiało oczywiście kilka rozpaczliwych okrzyków - "Kto nam teraz będzie przynosił siano?", "Wilk! Tu jest wilk! - lecz panna Maple szybko stłumiła panikę. Wytłumaczyła im, że tu, na najzieleńszych i najsoczystszych pastwiskach w całej Irlandii, tylko idiota jadłby siano w środku lata, i że nawet najbardziej wyrafinowane wilki nie przebijają szpadlem swoich ofiar. Bo nie ulegało wątpliwości, że to właśnie szpadel sterczał z wnętrzności pasterza"

Książka bardzo wciągająca na dodatek niesamowite jest to w jaki sposób owce dochodzą do rozwiązania całej tej zagadki.... naprawde świetna książka polecam raz jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoje 3 ulubione książki... "Mój powrót do życia" Lance''a Armstronga... "Pamiętnik Kibica" i "Krucjata Bourne''a" ;) pozdrówka i polecam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Władca Pierscieni" Trylogia J.R.R.Tolkien
"Zew Cthulhu" H.P. Lovecraft i wiele innych, aktualnie czytam "Demon Zimna" Graham Masterton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Władca Pierścieni Tolkiena, Świat Dysku Prathetta, Dobry Omen Gaimana i Pratchetta, i Igorinho przypomniał mi że podobał mi się Świat Zofii Gaardera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam Pratchetta i Tolkiena,
pamiętam również książkę która mi się podobała : "Śrubziemie" taki WP dla dzieci . . . :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować