Zaloguj się, aby obserwować  
matizek12

Wasza ulubiona książka

271 postów w tym temacie

-Wszytko ze świata Dragon Lance
-<i>"Czarnoksiężnik Drachenfels"</i>
-<i>"Planeta Zła"</i> - pierwsza książka, jaką przeczytałem i nadal czuje do niej sentyment. (klimaty Fallout''a)
-Saga o Wiedźminie i Narrenturmernmermum :P
-Pare ze Świata Dysku. Dywan, też był ciekawy :)
-Wszystkie P.K.Dicka - a chyba najbardziej "Trzy stygmaty Palmera Edricha" czy jakos tak nie chce mi sie sprawdzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ulubionej to nie mam, bo jest ich dosyć sporo, więc dam tytuł, który ostatnio przeczytałem i bardzo mi się spodobał: Ojciec Chrzestny - jak Wam się podobał film, koniecznie przeczytajcie książkę, bo kilka razy lepsza :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 23:24, el-coyote napisał:

Ulubionej to nie mam, bo jest ich dosyć sporo, więc dam tytuł, który ostatnio przeczytałem
i bardzo mi się spodobał: Ojciec Chrzestny - jak Wam się podobał film, koniecznie przeczytajcie
książkę, bo kilka razy lepsza :).

To dlatego, ze najpierw byla ksiazka a pozniej film a zaleznosc jest prosta:
ksiazka>film>gra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 23:47, Araondoion napisał:

To dlatego, ze najpierw byla ksiazka a pozniej film a zaleznosc jest prosta:
ksiazka>film>gra :P

Moim zdaniem ta zależność jest inna: otóż najlepiej smakuje to, co było pierwowzorem. Przecież są książki na podstawie gier i odwrotnie, gry inspirowane filmami i vice versa, filmy oparte na książkach i... na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Powstanie ''44" Normana Daviesa. Polecam każdemu patriocie, a w szczególności miłośnikowi drugowojennej historii. Ta książka powinna być obowiązkową lekturą każdego Polaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie mi wlasnie o to chodzilo...
jesli ksiazka byla pierwsza to bedzie najlepsza ;]
ksiazki i filmy na podstawie gier to zwykle gnioty ;]
Wrota Baldura i Doom chocby :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pewnościa dla mnie "Tylogia" Sienkiewicza. Pierwszy raz przeczytałem ją w wieku 8 lat, a do dzisiaj coś około 20! i za każdym następnym razem tak samo mi się podoba. Poza tym Sapkowski, Tolkien, Mickiewicz (zwłaszcza sonety krymskie). To tylko te pozycje do których wracam bardzo często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej lubię książki Patrick''a O''Brian''a. Czytam je od niedawna, ale już mogę stwierdzić, że są super!!! Tematem ich jest marynistyka, a dla niewtajemniczonych dodam, że na ich podstawie powstał film "Pan i władca na krańcu świata". Moi kumple, którzy mało czytają (a już napewno nie na takie tematy), byli zadowoleni z tych powieści. Polecam je każdemu. Tytuł pierwszej to "Dowódca Sophie". Podaję też link do stronki z recenzjami http://www.biblionetka.pl/ka.asp?id=1621. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować