Zaloguj się, aby obserwować  
matizek12

Wasza ulubiona książka

271 postów w tym temacie

"Paragraf 22" Josepha Hellera - genialna książka! Niesamowite, zakręcone poczucie humoru. Wojna w krzywym zwierciadle i zupełnie nietypowe spojrzenie na człowieka w wojsku. Polecam każdemu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Władca Pierścieni
Hobbit
Harry Potter
Kroniki Jakuba Wędrowycza, Czarownik Ivanów, Weźmisz Czarno Kure
Siewca Wiatru
Kubuś Puchatek =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2006 o 21:28, Abi Dalzim napisał:

"Paragraf 22" Josepha Hellera - genialna książka! Niesamowite, zakręcone poczucie humoru. Wojna
w krzywym zwierciadle i zupełnie nietypowe spojrzenie na człowieka w wojsku. Polecam każdemu!

Moja mama to czytała i mówiła, że to bardzo dobra książka!Jeśli i forumowicze tak sądzą to chyba zacznę ją czytać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Władca Pierścieni
Wiedźmikołaj :D
Kompleks Portnoya :P (to ksiązka dla dojrzałych/dorosłych - niepotrzebne skreślić :D)
Hobbit
Kolekcjoner
Tożsamość Bourne''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2006 o 22:53, matizek12 napisał:

Moja mama to czytała i mówiła, że to bardzo dobra książka!Jeśli i forumowicze tak sądzą to
chyba zacznę ją czytać!


Wiesz, nie obraź się, ale jeżeli masz tyle lat co przy nicku masz napisane, to możesz tę książkę niewłaściwie odebrać i może wcale Ci się nie spodobać. Lepiej poczekaj te 4-5 lat i wtedy na pewno Cie zachwyci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Harry Potter, Król złodziei,Mikołajki,Mateuszki :),Padington,Oliwer Twist,Przygody Tomka Sawyera,Opowieści z Narni,Seria niefortunnych Zdarzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt na tym forum nie udzieli(ł) takiej odpowiedzi jak ja:

Kroniki Riddicka - w Polsce się nie ukazała jednak czytałem jako bonus dołączony do gry Kroniki Riddicka... Dla mnie spox ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Człowiek, który był czwartkiem" Gilberta Keitha Chesterton''a mówiąc potocznie i językiem całkiem prostym WYMIATA. Jeśli ktoś ma ochotę na spotkanie z protoplastą Monty Python''owskiego poczucia humoru i świetnym filozofem zarazem, to gorąco polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to moje ulubione:
"Mistrz i Małgorzata" - Michaił Bułhakow
"Czarodziejska pielgrzymka" - Clifford D. Simack
"Władca Pierścieni" - JRR Tolkien
"Punkt Einsteina" - Samuel R. Delany
"Akwarium" - Wiktor Suworow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Richard Morgan "Modyfikowany Węgiel" - Polecam:D,
2 część w/w "Upadłe Anioły" troche gorsze;(

Umberto Eco "Imię Róży" - 2 razy czytałem;D

Aldous Huxley "Nowy wspaniały świat" POLECAM!! - Pierwsza książka na poziomie jaką czytałem;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojej- ulubione książki...
Dużo tego jest strasznie...

To może tak:
1) Ostatnio urzekła mnie książka pod tytułem "Tropem Xameleona" Eugeniusza Dębskiego
Szczerze ją polecam, jak również polecam zbiorki opowiadań o rycerzu xameleonie. To świetna polska fantasy.
2) Cykl o Mordimerze Madderinie- Inkwizytorze Jacka Piekary ("Sługa Boży", "Młot na Czarownice", "Miecz Aniołów")
Też polecam. Choć to książka nie dla osób, które nie znają stwierdzenia "fikcja literacka" w kontekście opisywania religii .
3) Cały cykl Świat Dysku Terry''ego Pratchett''a [ze szczególnym uwzględnieniem podcyklu o wiedźmach i ŚMIERCI]

Chciałbym wymienić jeszcze więcej książek, które uwielbiam (bo ulubionej jednej, czy dwóch- to nie mam) ale nie chcę was znudzić ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować