Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Mam pytanie: Co do tych modów...
Nie da się ich jakoś połączyć? Bo wszędzie trzeba zamieniać jeden plik ini. czyli jeden mod wyklucza inna, itd co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 19:20, Oloninho napisał:

Wie ktoś, czy ten jutrzejszy DLC z poduszkowcem będzie darmowy?

Tak, będzie darmowy zarówno na PC, jak i X360.
A co do drugiego DLC, tego jeszcze nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 19:57, Llordus napisał:

> Wie ktoś, czy ten jutrzejszy DLC z poduszkowcem będzie darmowy? No i kiedy wyjdzie DLC z Kasumi?
Co do Kasumi - musisz patrzeć tutaj: http://masseffect.bioware.com/info/dlc/


"The Alternate Appearance Pack" co za tandeta, zarówno jeśli chodzi o pomysł jak i wykonanie. Jeśli tak maja wyglądać dodatki do ME to ja dziękuję, coś czuję, że z Kasumi będzie jak z Zaedem.
Zamiast zrobić coś większego jak do DA to trują graczy jakimś badziewiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 20:41, Marco_Polo napisał:

"The Alternate Appearance Pack" co za tandeta, zarówno jeśli chodzi o pomysł jak i wykonanie.
Jeśli tak maja wyglądać dodatki do ME to ja dziękuję, coś czuję, że z Kasumi będzie jak
z Zaedem.


Bo podobno tak ma być☺ :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 20:52, VertexPio napisał:

Bo podobno tak ma być☺ :p

Nie bardzo za nimi nadążam. Stworzyli ciekawe uniwersum, a zachowują się jakby bali się je eksploatować albo, o zgrozo, nie wiedzieli jak to robić.
Kiedyś jak produkowano dodatek to się na niego czekało, a on sam reprezentował jakaś wartość, dzisiaj zamiast wydać coś sensownego produkują g... wartą broń, z której nie strzelam, zbroje, której nie używam i bohatera z historią pisaną na kolanie. Ktoś napisze, nie chcesz nie ściągaj, nie kupuj, nie narzekaj. Tyle, że "kowalscy", których jest niestety więcej sikają już w majtki na samą myśl o nowej nic nie wartej zbroi czy broni, albo kolejnej dupie, na widok której mogą obślinić swoje pady i klawiatury, ktoś kto oczekuje więcej, może co najwyżej pomarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 21:09, Marco_Polo napisał:

Tyle, że "kowalscy", których jest niestety
więcej sikają już w majtki na samą myśl o nowej nic nie wartej zbroi czy broni, albo
kolejnej dupie, na widok której mogą obślinić swoje pady i klawiatury, ktoś kto oczekuje
więcej, może co najwyżej pomarzyć.

Cóż. Skoro nie widać różnicy na koncie firmy, to po co przepłacać pracą i robić coś super ambitnego dla garstki "wybrańców"? Zrobienie takiej zbroi czy broni to pewnie tydzień pracy dla góra 2-3 osób. Przy skali całego projektu koszt praktycznie żaden, zwłaszcza że znając życie część potrzebnych materiałów była przygotowana już na etapie produkcji podstawki. Za to zyski pewnie pójdą w setki tysięcy (jeśli nie miliony) USD. Skala zwrotu zdecydowanie nie do osiągnięcia przy zrobieniu czegoś ambitniejszego, ale większego.

Btw - ME2 mnie na tyle wciągnął, że pierwszy raz w życiu zacząłem w ogóle rozważać opcję kupna DLC i to pomimo faktu, że spodziewam się czegoś na kształt misji Zaeed-a, która mi wcale do gustu nie przypadła :) Ot, paradoks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 21:19, Llordus napisał:

Btw - ME2 mnie na tyle wciągnął, (...)

Nie tylko Ciebie, w tym właśnie leży też mój problem ;-)

Dnia 22.03.2010 o 21:19, Llordus napisał:

(...) że pierwszy raz w życiu zacząłem w ogóle rozważać opcję kupna DLC i to pomimo faktu, że spodziewam się czegoś na kształt misji Zaeed-a, która mi wcale do gustu nie przypadła :) Ot, paradoks.

Na szczęście mam silniejszą wolę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 21:09, Marco_Polo napisał:

Kiedyś jak produkowano dodatek to się na niego czekało, a on sam reprezentował jakaś
wartość, dzisiaj zamiast wydać coś sensownego produkują g... wartą broń, z której nie
strzelam, zbroje, której nie używam i bohatera z historią pisaną na kolanie.

Przecież na razie wszystkie te rzeczy były za darmo xD
Co do broni. Nie wracałem specjalnie do gry, żeby wypróbować tą nową broń, co się ostatnio ukazała, ale jak ktoś akurat jest w trakcie przechodzenia i dostaje to za darmo, to przecież to bardzo ciekawe urozmaicenie, szczególnie, że, tak jak pisze Llordus, zrobienie czegoś takiego to nie jest żadna wielka praca, więc nie marnują za dużo czasu;P

No i poza tym IMO tym "czymś dużym związanym z ME2" na początku 2011 będzie właśnie porządny dodatek do podstawki, bo akurat BioWare oprócz DLC tworzy też normalne większe dodatki(patrz DA). No i ja bym nie oceniał Kasumi przed zagraniem w DLC. Pierwse wrażenie robi lepsze, niż Zaeed. Skoro on był za darmo, a ona kosztuje 20zł, to mam nadzieję, że tym razem sprawdzi się zasada, że za jakość się płaci:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 21:54, Splinter_Cell1 napisał:

Przecież na razie wszystkie te rzeczy były za darmo xD

Ale już nie są :) Appearance Pack za 160 bio/ms points i Katsumi Goto za 560 bio/ms points.

Dnia 22.03.2010 o 21:54, Splinter_Cell1 napisał:

Pierwse wrażenie robi lepsze,
niż Zaeed. Skoro on był za darmo, a ona kosztuje 20zł, to mam nadzieję, że tym razem
sprawdzi się zasada, że za jakość się płaci:P

Niestety, w dzisiejszych czasach to płaci się za "jakoś". O jakości już dawno wszyscy zapomnieli - jest po prostu nieopłacalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 22:02, Llordus napisał:

> Przecież na razie wszystkie te rzeczy były za darmo xD
Ale już nie są :) Appearance Pack za 160 bio/ms points i Katsumi Goto za 560 bio/ms points.

Ubranek nie ma co oceniać, wiadomo po co są, ale to tylko 5zł, więc można wybaczyć (szczególnie, że to 5zł za naprawę zbroi Garrusa:) Natomiast Kasumi Goto na pewno kupię:P Naprawdę, wydaje mi się dużo ciekawsza niż Zaeed już na starcie.

Dnia 22.03.2010 o 22:02, Llordus napisał:

Niestety, w dzisiejszych czasach to płaci się za "jakoś". O jakości już dawno wszyscy
zapomnieli - jest po prostu nieopłacalna.

A ja się zastanawiam, jak możesz oceniać coś, w co jeszcze nie grałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 22:18, Splinter_Cell1 napisał:

Naprawdę,
wydaje mi się dużo ciekawsza niż Zaeed już na starcie.

Jako postać to sama Katsumi wydaje się być nieco ciekawsza. Natomiast póki co DLC z Katsumi zapowiada się dokładnie na kopię DLC z Zaeed-em. Parę historyjek na Normandii (bez normalnych dialogów jeżeli to co gdzieś na forum Bioware wyczytałem jest prawdą), do tego pewnie standard w postaci misji na rekrutację (o ile w ogóle będzie - Zaeed w sumie nie miał) oraz misja lojalnościowa. Nie zapowiada się to jakoś szczególnie porywająco.

Dnia 22.03.2010 o 22:18, Splinter_Cell1 napisał:

A ja się zastanawiam, jak możesz oceniać coś, w co jeszcze nie grałeś.

No proszę Cię. Mam kupować każdą grę/dodatek/DLC żeby dopiero potem stwierdzić, czy warto było kupić czy nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nie zapowiada się to jakoś szczególnie porywająco.
Wiesz, dla mnie po prostu ME2 jako jedna z ulubionych gier w ogóle jest wyjątkiem pod tym względem, więc 19zł to nie problem. Szczególnie, że mogę zapłacić dokładnie tyle dzięki Paypal, a nie wykupywać wersję pudełkową BioWare Points. Gdybym miał kupować DLC do każdej nowej gry, to bym płacił więcej na miesiąc, niż na abonament w jakimś MMO:)

Dnia 22.03.2010 o 22:34, Llordus napisał:

No proszę Cię. Mam kupować każdą grę/dodatek/DLC żeby dopiero potem stwierdzić, czy warto
było kupić czy nie? :)

Może trochę źle się wyraziłem. Poczekaj do 6 kwietnia i przynajmniej wyrób sobie opinię na podstawie zdania ludzi, którzy to kupią m.in. mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 21:54, Splinter_Cell1 napisał:

Przecież na razie wszystkie te rzeczy były za darmo xD

Mam alergię na DLC. Niektórzy jednak nie dostają ślinotoku na rzeczy za darmo zwłaszcza jak ich przydatność jest znikoma. Wolałbym poczekać dłużej aby dostać coś sensownego i zapłacić za to niż otrzymywać co tydzień darmową "zbroję dla konia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2010 o 04:57, Marco_Polo napisał:

Mam alergię na DLC. Niektórzy jednak nie dostają ślinotoku na rzeczy za darmo zwłaszcza
jak ich przydatność jest znikoma. Wolałbym poczekać dłużej aby dostać coś sensownego
i zapłacić za to niż otrzymywać co tydzień darmową "zbroję dla konia".

Drugi raz powtórzę, "coś" dużego na pewno będzie na początku 2011., bo tak wynika z planów EA. Ja liczę właśnie na duży dodatek. A te małe dodatki spełniają swoją funkcję, bo na pewno dzięki nim wrócę kolejnych raz do gry, podobnie zresztą jak setki tysięcy innych graczy. No i i ich jakość jest całkiem ok, jak na coś darmowego. Jedno nie wyklucza drugiego, patrz DA:) Jeśli tylko Kasumi będzie chociaż trochę lepsza od Zaeeda, to nie będę żałował wydanej na nią kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2010 o 15:59, Oloninho napisał:

Gdzie można pobrać to DLC z poduszkowcem?


Z tego co widziałem to jeszcze go nie ma. Trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O niczym takim nie czytałem, więc póki co ta "informacja nie istnieje" :-P
Jeśli nawet coś planują mogliby to po prostu zapowiedzieć i byłby święty spokój, jako oczekujący na pełnoprawny dodatek odpuściłbym sobie wtedy zupełnie śledzenie wątków związanych z DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować