Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie można już grać w Gears of War na PC

110 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2009 o 19:24, sebba99 napisał:

może to taka wojna wydawca-piraci tylko dlaczego za nasze pieniądze ?


Nie, to wojna wydawca -- rynek_wtórny. Ale tak, chodzi o nasze pieniądze. I o to by nas ruchać bez wazeliny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 20:41, SERGYO napisał:

no to bardzo ciekawe, bo U MNIE WSZYSTKO DZIAŁA

To rewelacja. Jest kilka możliwych wyjaśnień tego stanu rzeczy. Albo masz popieprzoną datę w kompie, albo wersję gry "legalną inaczej", albo też opowiadasz bajki, bo całej reszcie świata nie działa.

Jedno jednak jest prawdziwe w Twoim oświadczeniu: to ciekawe.

A w temacie: CDP też się przebudziło i w osobnym newsie poinformowało o problemie i swojej współpracy z Epic nt. polskiego patcha. Miło, że nie nabierają wody w usta (zresztą który wydawca sprzedawałby nie działającą grę? Przyszły bankrut?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobieństwo, że Epic Games nie wiedziało kiedy dokładnie ma wygasnąć ważność cyfrowego certyfikatu w tej grze, praktycznie jest równe zeru. Moim zdaniem Epic nie chciał niepotrzebnie wprowadzać wśród fanów paniki i dlatego nie poinformował o tym graczy, a milczenie w takie sytuacji jest po prostu wygodniejsze dla Epica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat chyba wszystie poza Battlle.net nie blokuja wersji pirackich (choć dawno z nich nie korzystałem więc nie wiem na bank) więc widzę, że Pani nie zrozumiała o co chodzi. Nie szkodzi. Może to z czasem dojdze przez pięty do głowy.
Wspomnieć tu trzeba jeszcze Steam, który poza cyfrową dystrybucją ma za zdanie ograniczyć używanie nielegalnych kopii. Jak to wychodzi w praniu - wiadomo - różnie. Jest to jednak taka forma kontroli dostępu do oprogramowania, która daje coś w zamian użytkownikowi - statystyki, teoretycznie stabilną usługę sieciową itd. W przypadku głośnego SecuROM użytkownik końcowy nie czerpie żadnych korzyści.

Am - wiecej też z Panią nie zamierzam dyskutować, gdyż nie przywykłem do kontaktów z osobnikami, którzy na dzień dobry rzucają inwektywami. Dosłownie jak pod blokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 22:27, hallas napisał:

Akurat chyba wszystie poza Battlle.net nie blokuja wersji pirackich (choć dawno z nich
nie korzystałem więc nie wiem na bank) więc widzę, że Pani nie zrozumiała o co chodzi.
Nie szkodzi. Może to z czasem dojdze przez pięty do głowy.
Wspomnieć tu trzeba jeszcze Steam, który poza cyfrową dystrybucją ma za zdanie ograniczyć
używanie nielegalnych kopii. Jak to wychodzi w praniu - wiadomo - różnie. Jest to jednak
taka forma kontroli dostępu do oprogramowania, która daje coś w zamian użytkownikowi
- statystyki, teoretycznie stabilną usługę sieciową itd. W przypadku głośnego SecuROM
użytkownik końcowy nie czerpie żadnych korzyści.

Am - wiecej też z Panią nie zamierzam dyskutować, gdyż nie przywykłem do kontaktów z
osobnikami, którzy na dzień dobry rzucają inwektywami. Dosłownie jak pod blokiem.


Inwektywami? W którym miejscu?
Nie będę zniżał się do twojego poziomu i zakończę dyskusję, chyba że przestaniesz używać tej żałosnej formy i lepiej zaznajomisz się z tematem, bo wciąż idziesz w zaparte.

Dnia 30.01.2009 o 22:27, hallas napisał:

Prawdopodobieństwo, że Epic Games nie wiedziało kiedy dokładnie ma wygasnąć ważność cyfrowego certyfikatu w tej grze, praktycznie jest równe zeru. Moim zdaniem Epic nie chciał niepotrzebnie wprowadzać wśród fanów paniki i dlatego nie poinformował o tym graczy, a milczenie w takie sytuacji jest po prostu wygodniejsze dla Epica.


Wygaśnięcie ważności certyfikatu nie powinno "wyłączać" gry dla przeciętnego użytkownika. Nie ma prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 22:27, hallas napisał:

Wspomnieć tu trzeba jeszcze Steam, który poza cyfrową dystrybucją ma za zdanie ograniczyć
używanie nielegalnych kopii. Jak to wychodzi w praniu - wiadomo - różnie. Jest to jednak
taka forma kontroli dostępu do oprogramowania, która daje coś w zamian użytkownikowi
- statystyki, teoretycznie stabilną usługę sieciową itd. W przypadku głośnego SecuROM
użytkownik końcowy nie czerpie żadnych korzyści.

Tzw. ultimate DRM, które całkowicie likwiduje rynek gier wtórnych (choć w tym przypadku nikt tego nie ukrywa). Społecznościowe dodatki są fajne, autoupdaty też, ale z tą "teoretycznie stabilną usługą sieciowa" to nie wiem o co Ci chodzi. O wyszukiwarkę serwerów? Bo z tego co mi wiadomo, to Steam sam żadnych serwerów gier nie hostuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 21:16, Melchah napisał:

> no to bardzo ciekawe, bo U MNIE WSZYSTKO DZIAŁA
To rewelacja. Jest kilka możliwych wyjaśnień tego stanu rzeczy. Albo masz popieprzoną
datę w kompie, albo wersję gry "legalną inaczej", albo też opowiadasz bajki, bo całej
reszcie świata nie działa.


Tylko tak się składa, że mi działa. A mam oryginała i dobrze ustawioną datę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem można ominąć w bardzo prosty i bezinwazyjny sposób. Wystarczy cofnąć datę w systemie ale, uwaga, nie wcześniej niż przed założeniem konta na XBL. Czyli gracze, którzy nie założyli konta na Live przed 28.01.2009 niestety póki co nie będą mogli grać przez internet. A tak generalnie: jakąkolwiek krzywdę wyrządziłby Micro$shit graczom, nic mnie nie zaskoczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno sytuacja była z polską wersją Sid Meier`s Pirates! od Cenegi. Dało się to jednak szybko i łatwo załatwić, wystarczyło przestawić datę i wszystko działało jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 13:04, wojtek2222 napisał:

Tylko tak się składa, że mi działa. A mam oryginała i dobrze ustawioną datę.

To świetnie. Wyślij komputer, podobnie jak kolega z poprzedniego postu, do zbadania CDP. Biedzą się teraz pospołu z Epic''iem nad rozwiązaniem zagadki. Tym jednym ruchem spowodujesz, że miliony PeCetowych graczy w GoWa odetchną pełną piersią. Świat będzie wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GoW od początku był zrąbany, znikające sejwy, problemy z unistalizacją itp.
Wole poczekać trochę dłużej ale żeby wszystkie błędy były naprawione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

xD ominik napisał: "Tutaj zmiana dat nie pomoże."

Człowieku, właśnie zmieniłem i pocinam na multi. Taka drobna rada na przyszłość: zanim wyrazisz swoją opinię, sprawdź w czym rzecz -,-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować