Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie można już grać w Gears of War na PC

110 postów w tym temacie

Podobną sytuację też mam, ale od ok trzech miesięcy. GoW się wyłączył, i już nie otworzył... :-/ Może to o to chodzi... :-?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tu was mam - Na Xboksie się odpala ;) A tak na serio, to nie wiem co bym zrobił, gdybym kliknął na ikonkę i okazało się, że nie działa - tak poprostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko musi byc certyfikowane, jak u M$, kiedys takie cos w koncu musialo sie zdarzyc. A jesli sie wam nie podoba, to darujcie se PC, boze. Niewazne, z czyjej winy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2009 o 15:32, Valium napisał:

A jesli sie wam nie podoba, to darujcie se PC, boze. Niewazne, z czyjej winy.

Darowac sobie PC bo M$ nie radzi sobie z zabezpieczeniami swoich gierek, a konkretnie jednej gierki na PC?
Coz za powalajaca logika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 15:13, Principes napisał:

Rozhisteryzowane panienki.

Do rozhisteryzowanej panienki wyżej:
Napisałem o zabezpieczeniu gry za pomocą internetu a między innymi takim zabezpieczeniem jest pozwolenie na granie przez sieć tylko za pośrednictwem serwerów będących własnością producenta bez możliwości założenia niezależnego od nich serwera. Efekt jest taki, że producent w każdej chwili może usługę sieciową wyłączyć. Ale jeśli bawimy się już w DRM: Games for Windows LIVE jest formą zabezpieczeń, które podpadają pod digital rights managment gdyż mają na celu udostępnienie usługi sieciowych tylko legalnym użytkownikom. Pojęcie DRM jest znacznie szersze niż ograniczenie ilości instalacji stosowane przez np. EA.

Myślę zatem, że nie powinnaś się wypowiadać na o pewnych kwestiach jeśli nie masz o nich bladego nawet pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 15:55, Buachu napisał:

A ja się dziwie dlaczego mi GoW od pewnego czasu nie chce się odpalić ;/
Powinni w ramach rekompensaty zrobić GoW2 na PC :p


O tak, tak. Dokładnie. Już czekam :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro już problem na tak szerokie wody wypłynął niż wątek ogólny GoWa to dorzucę parę groszy: być może tym, którzy datę przestawili wszystko działa i dobrze się mają. Ja się ostatecznie - wbrew sobie - zmusiłem do takich dziwnych wygibasów (bo nikt mi nie wmówi, że przestawianie daty do odpalenia aplikacji jest rzeczą naturalną). Po odpaleniu GfW wyświetlił radosny komunikat, że mogą być problemy z zalogowaniem, ale zalogował bez problemów (ot, ciekawostka) po czym wykasował w profilu wszystkie wyzwania i wszystkie zaliczone checkpointy :E (bo na kompie postępy się nie zapisują z tego co wiem, przynajmniej bez profilu). Efekt? Startuję od początku gry, jak tylko Epic pospołu z M$ sobie poradzi z tym problemem.

Mają szczęście, że gra mi się spodobała, że mnie wciągnęła i że cenię Epic za Unreala, bo inaczej... cóż mógłbym zrobić. Poklnąć sobie i zjeść ze złości płytę :D. Swoją drogą nie wiem dlaczego w Unreal Tournament 3 są takie zabezpieczenia, że nawet płyty nie trzeba mieć w napędzie podczas gry. Taka przyjazność dla użytkownika. Czyli jednak można. Ze skrajności w skrajność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 15:49, hallas napisał:

Do rozhisteryzowanej panienki wyżej:


No przecież musiał się odgryźć, po prostu musiał... I to pomimo faktu, że nie adresowałem swego posta wyłącznie do niego.

Dnia 30.01.2009 o 15:49, hallas napisał:

Napisałem o zabezpieczeniu gry za pomocą internetu a między innymi takim zabezpieczeniem
jest pozwolenie na granie przez sieć tylko za pośrednictwem serwerów będących własnością
producenta bez możliwości założenia niezależnego od nich serwera. Efekt jest taki, że
producent w każdej chwili może usługę sieciową wyłączyć.


A co ma piernik do wiatraka? Czy jeśli owa usługa zostanie wyłączona, nie zagrasz w tryb single? Kierując się twoją logiką, każda gra w historii posiadająca tryb multiplayer została "zabezpieczeona za pomocą internetu" - w końcu internet też może szlag trafić w każdej chwili i nawet możliwość założenia niezależnego serwera guzik ci pomoże.

Dnia 30.01.2009 o 15:49, hallas napisał:

Ale jeśli bawimy się już w DRM:
Games for Windows LIVE jest formą zabezpieczeń, które podpadają pod digital rights managment
gdyż mają na celu udostępnienie usługi sieciowych tylko legalnym użytkownikom. Pojęcie
DRM jest znacznie szersze niż ograniczenie ilości instalacji stosowane przez np. EA.


ŚWIETNIE. Z tego wynika, że Battle.net, GPGNet, Relic Online, Gamespy arcade to forma DRM. Brawa dla tego pana!
Live to usługa online. Jeśli nie rozumiesz pewnych pojęć - nie używaj ich.
A o tym, że DRM =/= limit instalacji chyba każdy wie.

Dnia 30.01.2009 o 15:49, hallas napisał:

Myślę zatem, że nie powinnaś się wypowiadać na o pewnych kwestiach jeśli nie masz o nich
bladego nawet pojęcia.


Bądź przynajmniej oryginalny, jeśli masz zamiar się odszczekiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No taaaaaak, rzeczywiście STRASZNE. Datę, DATĘ trzeba przestawić, żeby pograć! Chyba pójdę się powiesić z tego powodu! Czy naprawdę ta sprawaj est warta takiej dyskusji?! Za parę dni będzie patch, albo zainstaluje się patcha, albo zmieni datę i po sprawie.Nie rozumiem tej wrzawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę tęsknił. GoW to jak dotąd jedyna gra jaką zaraz po zakupie sprzedałem (nawet najdrobniejsze sito czasem przepuści plewa). Takiego crapu wcześniej jeszcze nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest na to fix i pewnie działa. Używa się go do pirackiej wersji gry (na oryginalnej też powinien śmigać ) i nie wymaga on żadnej współpracy z Internetem :/

PS: Lecz nie polecam i nie podaje linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 13:47, Mrocz napisał:

seba99 - Powiedz mi... czy to zabezpieczenie zatrzymało piractwo? Nie... Więc po co je
wstawiali? Pojęcia nie mam -_-'' Wpadka masakryczna. Bo pograć w GoW 1 sobie chciałem
a tu dupa.

masz rację. nawet bardzo dużo racji, a nawet opisujesz fakty.
generalnie to nie wiem po co wstawia się te zabespieczenia skoro i tak to nie wpływa na ograniczenie piractwa.
myślę, że to z jednej strony chwyt marketingowy a z drugiej ma poprawić samopoczucie producenta i wydawcy.
może to taka wojna wydawca-piraci tylko dlaczego za nasze pieniądze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować