Zaloguj się, aby obserwować  
yerko

Co wasi rodzice mówią jak kupujecie kolejne gry?

291 postów w tym temacie

Dnia 21.03.2010 o 13:08, giertych1234 napisał:

Nareszcie przyszedł czas na obiecany przez matkę w******l. Wszystko udajemy.
Tata wali pasem o biurko a ja udaję ból i krzyk:) I wszyscy są zadowoleni.


Eee... Oczywiście żartowałeś... Tak, pewnie, że żartowałeś... Tak czy inaczej - pozdrów mamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym też tak chciał... Mnie to by z domu wygonili jak bym zamówił i nic nie powiedział (no chyba ze będę miał własną kasę to wtedy powiedzą: A później jak będziesz potrzebował to ci nie dam i tyle...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego posprzedawałem dużo gier dla znajomych... Wiele płyt z demami z CD-A oddałem dla brata ciotecznego... Trochę historii poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko zamawiam za swoje pieniądze i nie ma żadnego problemu , czasami może dostanę jakąś grę z jakiejś tam okazji , ale zwykle wolę książki(dostawać) bo wiem, że sam i tak wydam na gry ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 16:24, szymon1807 napisał:

Fajnie, ciekawe tylko skąd większość z was ma tą swoją kase.

Spoiler

Może nie przypadkiem od rodziców?



Jakby tak myśleć to wiesz, osoby do 18 roku życia nie mają własnej własności. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2011 o 17:18, astradamus napisał:

Jakby tak myśleć to wiesz, osoby do 18 roku życia nie mają własnej własności. :P


Uwierz mi, nie zawsze :P Choć w sumie i moi pełnoletni znajomi nie mają swojej "własności". Kase biorą od rodziców i studia poza miastem też chcą spędzić za kasę rodziców...

A co do głównego wątku - jak dawno temu kupowałem gierki, choć było to rzadko, to rodzice mówili - znowu kupujesz te zabawki? A co do ostatnich lat to grą, którą kupiłem "niedawno" było Neverwinter Nights Kolekcja Wszechczasów - bodajże w październiku - kupione za WŁASNE pieniądze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 17:18, astradamus napisał:

Jakby tak myśleć to wiesz, osoby do 18 roku życia nie mają własnej własności. :P


Dlaczego nie? Na umowe mozna pracowac od 16 roku zycia, a i wczesniej mozna zarobic pracujac "na czarno"/udzielajac korepetycji/handlem na allegro/etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 20:18, kuba9876543210 napisał:

> Jakby tak myśleć to wiesz, osoby do 18 roku życia nie mają własnej własności. :P


Dlaczego nie? Na umowe mozna pracowac od 16 roku zycia, a i wczesniej mozna zarobic pracujac
"na czarno"/udzielajac korepetycji/handlem na allegro/etc.


Według prawa nawet jak pracujesz od 16 roku życia wszystko co masz na sobie łącznie z gaciami należy do twoich opiekunów prawnych/rodziców. Czemu? Gdyż jesteś osobą w wieku przedprodukcyjnym i np. gdy złapie Cie kontroler biletów i nie zapłacisz będzie komornik ściągać z twoich rodziców, coś ala via małżonek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moi są już przyzwyczajeni, że kupuję gry. Jak kupiłem SW: The Force Unleashed 2 to powiedzi, że następnym razem jak będę kupywać grę to dłuższą, jednakże moja wina, bo narzekałem że gra za krótka :d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie raz zlapal kontroler biletow jak mialem wlasnie 16 lat (zreszta jak 17 tez :d) i nie zaplacilem kary, rodzice takze (dane falszywe zawsze podaje).
Co do wieku produkcyjnego to nie masz racji (a przynajmnie nie do konca :P). Roznie sie to przyjmuje, czasem wiek produkcyjny to 18-65 (taki jest chyba wg GUS), a b. czesto jest to 15-65 (w praktyce w wielu krajach jest jeszcze nizszy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 15:20, kuba9876543210 napisał:

Mnie nie raz zlapal kontroler biletow jak mialem wlasnie 16 lat (zreszta jak 17 tez :d)
i nie zaplacilem kary, rodzice takze (dane falszywe zawsze podaje).
Co do wieku produkcyjnego to nie masz racji (a przynajmnie nie do konca :P). Roznie sie
to przyjmuje, czasem wiek produkcyjny to 18-65 (taki jest chyba wg GUS), a b. czesto
jest to 15-65 (w praktyce w wielu krajach jest jeszcze nizszy).


Podałeś fałszywe dane więc nie masz się czym chwalić bo złamałeś prawo. Weź idz do banku przed 18 rokiem życia nawet jak masz prace i weź kredyt. zaden bank Ci go nie przydzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 18:38, astradamus napisał:

Weź idz do banku przed 18 rokiem życia nawet jak masz prace i weź kredyt. zaden bank Ci go nie przydzieli.


O RLY?

---

Nie potrzebuje zadnych kredytow. To ja udzielam pozyczek innym.
W ogole piszesz jakbym nie wiedzial, ze (poki co) nie mam pelnej zdolnosci do czynnosci prawnych, ale nvm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 18:50, kuba9876543210 napisał:

> Weź idz do banku przed 18 rokiem życia nawet jak masz prace i weź kredyt. zaden
bank Ci go nie przydzieli.

O RLY?

---

Nie potrzebuje zadnych kredytow. To ja udzielam pozyczek innym.
W ogole piszesz jakbym nie wiedzial, ze (poki co) nie mam pelnej zdolnosci do czynnosci
prawnych, ale nvm.


Dowodzę tego że nie masz własnej własności. I nie odbieraj wszystkiego personalnie bo mówię ogólnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować