Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Zachód słońca nad Chłapowem z aparatu cyfrowego Konica-Minolta A200 (kompakt). Zdjęcie łądnie wyszło ale ono zajmowało ok 1,2 MB musiałem go skompresować, żeby go tutaj wstawić przesto stracił troche na wartości ale oceńcie sami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wkońcu jakis prawdziwy profesjonalista :D
Te zdjęcia (szczególnie te 3 wyżej) bardzo dobre. Podrasowane w sam raz. Nie za dużo, nie za mało.

Tylko taka mała prośba do Ciebie. Jakbyś mógł, to wrzucaj następnym razem zdjęcia w troche większej rozdzielczości, aby było je widać w 100%. Żeby nie trzeba było się przyglądać szczegółom.

I 2 fotki odemnie z Krakowa.
Więcej treści, mniej obróbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2005 o 00:03, dyeka napisał:

dyeka


Dziękuje za wszystkie, na najbliższej wycieczce spróbuje wykorzystać w praktyce :P
A tak w ogóle to człowieku te Twoje zdjęcia są genialne, nieraz aż się wierzyć nie chce że to Ty zrobiłeś :P


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2005 o 00:03, dyeka napisał:

... a takze z rozna glebia ostrosci :) ale o glebii ostrosci to juz nastepnym razem (przy okazji moge to wytlumaczy na podstawie
zdjacia jednego z aktow, ktore ustrzelilem :D ).

O jakich aktach piszesz? Czy chodzi o akty prawne? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o takich aktach jak na zalaczonym zdjeciu... ktory nie pokazuje wyuzdanych.. no ten tego... tylko jest bardziej delikatny i z pkt widzenia fotografa jak i ogladajacego chyba bardziej ciekawy.
ale wracaja do techniki, to na tym zdjeciu widac sile MALEJ GLEBI ostorsci, przez co zdjecie staje sie bardziej ''tajemnicze'' i pobudza wyobraznie. efekty takie mozna osiagnac tylko majac obiektyw o bardzo jasnym swietle f/1,8 a przy f/1.4 (ale z takim jasnym swiatlem obiektywy sa juz w cenach kilku tysiecy zl) glebia ostrosci bedzie jeszcze mniejsza i objelaby pewnie same opuszki palcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2005 o 22:42, dyeka napisał:

dyeka


Ciekawe naprawde, ale czy takie dzieło można wykonać tylko "Arcysprzętem" czy może na przeciętnym też mi sie uda? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie super. Przyglądałem się mojemu głuptaczkowi i ma niestety tylko 1:2,8 - 1:3,7.
To nie to co stara practica lub dobry zenith. Wygodnictwo i lata niszczą "sztukę" :)
Czy modelka nie czuła się urażona, że została tak przedmiotowo (po kawałeczku) potraktowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czyli już mam odpowiedź...
Wiesz, teraz wygląda nawet lepiej niż gdyby miała same opuszki... cała dłoń robi lepszy efekt...
Ale ja nie mogę sie nigdzie doczytać jaką ja mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2005 o 23:24, Vaxinar napisał:

Ciekawe naprawde, ale czy takie dzieło można wykonać tylko "Arcysprzętem" czy może na przeciętnym też mi sie uda? ;)


mysle ze przecietnym sprzetem tez da rade zrobic, moze nie uda sie uzyskac efektu w takim stopniu, ale zawsze mozna sprobowac. ustaw manulanie przeslone na najmniejsza dostepna i eksperymentuj.

a zdjecie zostalo zrobione przy uzyciu obiektywu nikkor 50/1.8, ktory na allegro mozna kupic za 400zl wiec nie sa to jakies duze pieniadze w stosunku do mozliwosci jakie oferuje nam to szklo...

jadam - to juz troche rzeczywiscie za ciemno, szczegolnie na "dlugim koncu"...
co do modleki, to ona nie ma wyjscia, taki to juz jest jej smutny obowiazek - pozowac... (ale chyba troche to lubi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to teraz bajecznie kolorowe kamienie na plaży w Chłapowie szkoda że musiałem skompresować na maxa było by jeszcze ładniejsze :-( Miało ok 3.90 MB :-) Jest to prawie jedno z najładniejszych zdjęć jakie zrobiłem :-) Ale zaraz wam pokażę piękną fale z Jastarni :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tu już użyłem mniej kompresji tą piękną falę uchwyciłem w Jastarni siedziałem sobie przy wydamch wyjąłem statyw(bez statywu ani rusz) aparat Konica-Minolta A200 i tak sobie wypstrykałem 20 zdjęć z falami i ta jest najlepsza :-) trzeba przyznać ,że kolorki są piękne zawsze wierzyłem w minolte od lat 7 zaczołem interesować się fotografią i pierwszym moim aparatem była właśnie Minolta która robiła ciekawe kolorki :-) Moją ulubioną tematyką jest właśnie morze Bałtyckie które jest naprawdę fajne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sztorm w Chłapowie plaży niema :-P kompresja 25 % jeżeli chodzi o ozdzielczość to przepraszam bardzo ale to normalnie na maxa daje pozostało mi tylko 10 kb :-( Zdjęcie to robiłem prosto z klifu Chłapowskiego oczywiście statyw dobrą rolę zagrał :-). Zdjęcie było robione w kierunku Władysławowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Kamil to są dobre zdjęcia, ale następnym razem daj wszystkie do jednego posta bo jak znam życie tutaj a wierz mi że znam to moderatorzy mogą sie doczepić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 12:39, Vaxinar napisał:

Wiesz Kamil to są dobre zdjęcia, ale następnym razem daj wszystkie do jednego posta bo jak znam życie tutaj a wierz mi że
znam to moderatorzy mogą sie doczepić :)


Masz rację ale do jednego posta się nieda :-). A moderatorzy mogą sobie nawet pooglądać jeśli chcą dobra następne troche później może nawet sporo późńiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 12:44, kamilimaciek1 napisał:

Masz rację ale do jednego posta się nieda :-). A moderatorzy mogą
sobie nawet pooglądać jeśli chcą dobra następne troche później może nawet sporo późńiej

Ciekawi mnie jak dałeś radę umieścić zdjęcie 1 MB, skoro jest ograniczenie do 500 KB? Mówię o tych Kamieniach na Plaży.
Co do kompresji - proponuję zamiast mocniej kompresować, zmniejszyć rozdzielczość do np. 1024x768. Zdjęcie niewiele straci na monitorze (bo i tak, żeby weszło na ekran trzeba je do takiej rozdzielczości zmniejszyć - u niektórych 1280x1024, i będzie lepiej wyglądało, bo nie porobią się takie plamy kolorów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 16:41, Vel Grozny napisał:

Ciekawi mnie jak dałeś radę umieścić zdjęcie 1 MB, skoro jest ograniczenie do 500
KB?


Bardzo prosto - ZAWSZE się dało ;)
Na starym forum też, trzeba było czekać długo i na chama się nie poddawać aż w końcu załączyło - wiem bo raz załaczałem i czekam i czekam i w końcu się udało, później patrze a tu obrazek przekraczał to "dozwolone ileś tam było" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witka ludziska ... dawno mnie nie bylo tutaj i widze ze przybylo fotek ciekawych, a mistrz deyka przekazuje nam swoje tajniki powoli :D
No i kamilimaciek1 zaczal zarabiac plusy ciekawymi fotkami...
Z tego co widze niestety obiektywik mojego IS-a jest za ciemny na takie sztuki ... a szkoda, uwazalem go za calkiem nienajgorszy...
BTW koncertowki wgniotly mnie w fotel ... rany ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 19:16, buras napisał:

Z tego co widze niestety obiektywik mojego IS-a
jest za ciemny na takie sztuki ... a szkoda, uwazalem go za calkiem nienajgorszy...


Heh, takie zdjęcia nie można wykonać byle aparatem, teraz już to wiem napewno... Aby coś takiego powstało trzeba mieć jednak sprzęcior więc się jednak nie zamartwiaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpaczam ... zbieram cierpliwie na nasadki i bede probowal wycisnac z niego co sie da ... zima i jesien to naprawde ciekawe okresy do zdjec, chociaz nie beda one tryskac sloncem i barwami... ale szarosci tez sa urocze. No i moze pobawie sie fotografia czarno-biala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować