Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

niezłe, choć na dole księżyc jest nieco przepalony.
mi osobiście podobało się poprzednie - księżyc dużo lepiej zaprezentował się na granatowym tle niż czarnym ;)
zastanawia mnie tylko to odbicie poniżej księżyca, skąd ci się tam wzięło? robiłeś zdjęcie przez szybę? na tym poprzednim zdjęciu też jest tyle że na prawo od księżyca.

20071122121844

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Przede wszystkim musisz się dokładnie zastanowić co chcesz uchwycić na zdjęciu, musisz obrać jakąś konkretną koncepcję. Bo te fotki są zrobione od tak, pełen spontan. Przynajmniej tak mi się wydaje. Nie mówię że są złe ale i nie są jakieś wybitne :) Ale jak na początek to nawet nieźle, kombinuj, trenuj, myśl - a na pewno za jakiś czas będziesz robił ładne przyzwoite zdjęcia :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krople wody to niezły pomysł, ale mam wrażenie, ze jest problem z ostrością na tym zdjeciu. Nastepnym razem sprawdź lepiej ostrość i ustaw tak aby wyostrzyć ten fragment zdjecia na którym Ci najbardziej zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 10:16, HumanGhost napisał:

Krople wody to niezły pomysł, ale mam wrażenie, ze jest problem z ostrością na tym zdjeciu.
Nastepnym razem sprawdź lepiej ostrość i ustaw tak aby wyostrzyć ten fragment zdjecia na którym
Ci najbardziej zależy.

Jeśli chodzi Ci oto zdjęcie 2 z kroplami to ruszyłem ręką przypadkiem i wyszedł mi w sumie tak jakby ter krople spadały.
Dziękuje za rady niedługo dodam następne zdjęcia, a i weźcie pod uwagę to że ja mam dopiero 15 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 13:24, mateuszbanach0 napisał:

jaki aparat wg was jest najlepszy do robienia fotek w cieniu?


Analogowy. :-)
Nie wiem do końca o co Ci chodzi. Chcesz robić fotki w nocy, w półmroku czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za Humanem :)
ee, taki o jak najwyższej używalnej czułości iso i o jak najjaśniejszym obiektywie (np canon 400d + Tamron SP AF17-50mm F/2.8 XR). ze 4 tysie za taki prosty zestaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Te zdjęcia wykonane są co prawda aparatem analogowym Canos EOS 3000N , ale nie ma innego tematu o fotografii analogowej więc daje je tutaj. Bądzcie wyrozumiali, bo ich jakość uległa pogorszeniu w wyniku skanowania:/ Zdjęcia nie są ulepszane w żadnym programie kumputerowym poza tym, że dodałem ramki.

20071129180440

20071129180559

20071129180651

20071129180740

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 18:08, Fleming08 napisał:

Witam. Te zdjęcia wykonane są co prawda aparatem analogowym Canos EOS 3000N , ale nie
ma innego tematu o fotografii analogowej więc daje je tutaj. Bądzcie wyrozumiali, bo ich jakość
uległa pogorszeniu w wyniku skanowania:/ Zdjęcia nie są ulepszane w żadnym programie kumputerowym
poza tym, że dodałem ramki.


Fakt jakość nie jest najlepsza ale mimo to pierwsze zdjęcie mi się bardzo podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 18:16, 88Bonzo napisał:

> Witam. Te zdjęcia wykonane są co prawda aparatem analogowym Canos EOS 3000N , ale
nie
> ma innego tematu o fotografii analogowej więc daje je tutaj. Bądzcie wyrozumiali, bo ich
jakość
> uległa pogorszeniu w wyniku skanowania:/ Zdjęcia nie są ulepszane w żadnym programie kumputerowym

> poza tym, że dodałem ramki.

Fakt jakość nie jest najlepsza ale mimo to pierwsze zdjęcie mi się bardzo podoba :)


Zgadzam się 1 zdjęcie jest ładnie tylko jakby było robione cyfrówką to było by zarąbiste.
A w "Letniej Sielance" jakby było stare spróchniałe drzewo na 1 planie to też było by świetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ups, zauważyłem mały błąd literowy w moim poście - chodzi o nazwe aparatu, oczywiście Canon:)
Postaram się kiedyś lepiej osobiście zeskanować swoje zdjęcia osobiście, bo te skanował kolega na tzw. odwal się na brudnym skanerze.

Gex601: gdyby było robione cyfrówką to zapewne matryca nie oddała by tylu kolorów, co materiał światłoczuły, wiadomo przecież, że tylko lustrzanki cyfrowe z najwyższej półki mogo dorównać diapozytywowi jeśli chodzi o kolory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ilość kolorów może i jest większa, ale kontrolę nad kolorami ma się większą przy cyfrówkach. Format RAW pozwala zrobić ze zdjęciem prawie wszystko. Oprogramowanie aparatu praktycznie nigdy nie traktuje danych z matrycy tak jak powinno więc rzadko oddaje rzeczywistość. Tutaj wchodzi wywoływanie plików w cyfrowej ciemni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 21:00, Fleming08 napisał:

Ups, zauważyłem mały błąd literowy w moim poście - chodzi o nazwe aparatu, oczywiście Canon:)
Postaram się kiedyś lepiej osobiście zeskanować swoje zdjęcia osobiście, bo te skanował kolega
na tzw. odwal się na brudnym skanerze.

Gex601: gdyby było robione cyfrówką to zapewne matryca nie oddała by tylu kolorów, co
materiał światłoczuły, wiadomo przecież, że tylko lustrzanki cyfrowe z najwyższej półki mogo
dorównać diapozytywowi jeśli chodzi o kolory.

Jak będziesz kiedyś się zastanawiać nad kupnem lustrzanki cyfrowej to polecam Minolta DiMAGE A1 lub inną Mionlte. Nie jest droga ja kupiłem ją na Allegro za 600zł albo 800 nie pamiętam tylko po 4 dniach mi matryca siadła ale była gwarancja.
Moim zdaniem ten aparat dobrze odwzorcowuje naturalne kolory możesz się przekonać na wyżej umieszczonych moich zdjęciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 22:23, Gex601 napisał:

Jak będziesz kiedyś się zastanawiać nad kupnem lustrzanki cyfrowej to polecam Minolta DiMAGE
A1 lub inną Mionlte. Nie jest droga ja kupiłem ją na Allegro za 600zł albo 800 nie pamiętam
tylko po 4 dniach mi matryca siadła ale była gwarancja.
Moim zdaniem ten aparat dobrze odwzorcowuje naturalne kolory możesz się przekonać na wyżej
umieszczonych moich zdjęciach.


No ja właśnie też myśle, że z tanich lustrzanek to dobre są Minolty, tylko kilka lat, gdy kupowałem aparat, temu w 2004 roku to lustrzanki cyfrowe zaczynały się od 1500 zł. Hm...nie śledze teraz cen sprzętu od czasu, gdy przestałem się zajmować fotografią, no ale w końcu musze nabyć cos cyfrowego, bo koszty robienia zdjęć analogowym mnie przerosyły:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować