Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2009 o 16:40, Klimos napisał:

Pamiętasz zdjęcia pociągów z Goteborga, które tu wrzucałem jakiś czas temu?


Pamiętam, jednak statyw można rozstawić praktycznie wszędzie, dzięki czemu można dowolnie zaplanować kadr. Oczywiście można wykorzystać różne elementy krajobrazu, takie jak ławki itd, ale niesie to ze sobą pewne ograniczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 16:30, Arclight napisał:

Zależy od tego co się fotografuje. Mnie na przykład statyw przydaje się na tyle rzadko,
że nadal używam starego, kupionego za czasów użytkowania przeze mnie kompaktu.


Naprawde nie ma co sie porywac na statyw za 700zl jak sie na aparat chce wydac niewiele wiecej niz 2x tyle....
to by podchodzilo pod staropolskie przyslowie : wyzej s***a niz d***e ma...

A co do przydatnosci , to wieleu fotografow przez wieksze F uwazaza ze statyw to najwazniejsza rzecz poza samym aparatem , i z doswiadczenia mi wychodzi ze jak chcemy zrobic zdjecie a nie pstryk to lepie go miec niz nie miec....

EDIT:
@Klimos

Rozplanowalem juz polowe wycieczki do Dani :) Narazie cala jutlandie z kempingami i atrakcjami , planuje tam byc tydzien , potem jazda do KBH i tam znow tydzien , nawet juz sobie mieszkanie zalatwilem :) Niestety termin poczatek lipca wiec nie wiem co z wypadu do Carlsberga bedzie... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 16:50, libero85 napisał:

A co do przydatnosci , to wieleu fotografow przez wieksze F uwazaza ze statyw to najwazniejsza
rzecz poza samym aparatem , i z doswiadczenia mi wychodzi ze jak chcemy zrobic zdjecie
a nie pstryk to lepie go miec niz nie miec....

Tego nikt nie zaprzeczył. Ja tylko napisałem, że w niektórych sytuacjach można się obejść bez i nawet przyzwoite zdjęcia nocą można zrobić. Mając w perspektywie chodzenie i zwiedzanie z pełnym plecakiem mieszczącym cały dobytek na kilka dni, o statywie w ogóle nie myślałem.

Dnia 19.01.2009 o 16:50, libero85 napisał:

Rozplanowalem juz polowe wycieczki do Dani :) Narazie cala jutlandie z kempingami i atrakcjami
, planuje tam byc tydzien , potem jazda do KBH i tam znow tydzien , nawet juz sobie mieszkanie
zalatwilem :) Niestety termin poczatek lipca wiec nie wiem co z wypadu do Carlsberga bedzie... .

Początek lipca jak najbardziej w porządku. Dopiero w połowie sierpnia zamierzam wybyć z Danii na wakacje. Przynajmniej do 7-9 sierpnia siedzę na miejscu. Jedynie w weekendy mogą pojawić się drobne wypady, ale jak za wczasu (c.a. 2-3 tygodnie przed) będę wiedział, to nic nie będę planował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 17:07, czaja24 napisał:

no ale za 300-400zł to coś mądrego można kupić co wytrzyma więcej niż aparat z kitem;)


A potem sie czlowiek zastanawia : cholera jak wydaje 400 to moze by jeszcze te 200 dolozyc ? :)

Wizja wydania kasy na Manfrotto czy Gitzo dla osob amatorsko zajmujacych sie fotografia moze byc ciezka bo statyw to nie obiektyw, nie widac odrazu jakies wielkiej poprawy jakosci. Poprostu czasem czesciej siegniemy po aparat ale to nie pomaga w przelamaniu barjery "dlaczego wydawac az tyle"
Dlatego najlepiej kupic cos co sie nie przewroci a za reszte sam nie wiem co :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 17:15, Klimos napisał:

Tego nikt nie zaprzeczył...


Wiem , dlatego nie odnioslem sie do Twojej wypowiedzi. Tylko taka mala dygresje poczynilem.

Dnia 19.01.2009 o 17:15, Klimos napisał:

Jedynie w weekendy
mogą pojawić się drobne wypady, ale jak za wczasu (c.a. 2-3 tygodnie przed) będę wiedział,
to nic nie będę planował.


To sie jeszcze uzgodni :D a potem sie nawalimy "elefantami" ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale chyba wezmę 50mm F1.8D, do moich zastosowań wystarczy. a i tak ostrość jest dobra od ~2.2 - 2.4 , bardzo dobrze tez wypada winieta - mówię o swoich próbach z tym obiektywem, aberracja znośna na początku dziury, a niknie gdzieś przy f4,

Pobawiłem się też obiektywem 70-300 nie jest to cudo ale dość dobre szkło dla amatora, obraz ostry i w sumie jak Ty to nazywasz plastyczny, o niebo lepszy od 55-200 według mnie oczywiście, no i stabilizacja w obiektywie naprawdę działa, na max ogniskowej zdjęcie wyszło ostre przy ekspozycji 1/20 co na mnie zrobiło bardzo pozytywne wrażenie

Sam używam statywu za 100zł?ale moim priorytetem była waga statywu i w miarę kompaktowa budowa , bo ciągam go ze sobą na rowerze, nie jest to dobre rozwiązanie dla cięższych sprzętów, i założenie supertele, może skończyć się źle przy silniejszym wietrze i pozostawienia statywu samemu sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 17:46, czaja24 napisał:

ale chyba wezmę 50mm F1.8D, do moich zastosowań wystarczy. a i tak ostrość jest dobra
od ~2.2 - 2.4 , bardzo dobrze tez wypada winieta - mówię o swoich próbach z tym obiektywem,
aberracja znośna na początku dziury, a niknie gdzieś przy f4,


No tak jak pisalem , w MF AI-s tez roznica 2x ale miedzy ~250zł a ~500zł wiec wybor dla mnie byl oczywisty ze 1.4 ;)
I bedziesz mial czym fotografowac juniora w domowych warunkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 17:45, libero85 napisał:

Forum sie sypie i nie da sie wrzucic fotki ktora by za duzo wazyla ...

A to dlatego mi się okienko dodaj post zamyka od pół godziny, jak chcę wstawić zdjęcie :P
Zmniejszenie z 1024x768 do 800x600 od razu pomogło.

Dnia 19.01.2009 o 17:45, libero85 napisał:

To sie jeszcze uzgodni :D a potem sie nawalimy "elefantami" ;p

Będzie problem, bo do jednego biletu są tylko dwa kupony, więc nawet Master''s Brew może nam nie dać rady.

A tak żeby nam nikt nie zarzucił offtopu...

20090119182404

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 18:26, Klimos napisał:

Będzie problem, bo do jednego biletu są tylko dwa kupony, więc nawet Master''s Brew może
nam nie dać rady.


To lepiej niz w Guinness''ie :) Kupi sie cos w drodze powrotnej :D

@88Bonzo , tak warszawski most jeden w kilku ... wiele ich u nas nie ma ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 18:19, libero85 napisał:

Forum sie sypie i nie da sie wrzucic fotki ktora by za duzo wazyla ...

Chester czekam na twoje rady i opinie.

KM A200

fotka 1 . troszkę niemrawe te niebo... szkoda ze nie jest bardzej niebieskie
fotka 2 ok , lecz ja bym podszedł bliżej
fotka 3 wszyscy sie wypieli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 18:34, libero85 napisał:

> Będzie problem, bo do jednego biletu są tylko dwa kupony, więc nawet Master''s Brew
może
> nam nie dać rady.

To lepiej niz w Guinness''ie :) Kupi sie cos w drodze powrotnej :D

@88Bonzo , tak warszawski most jeden w kilku ... wiele ich u nas nie ma ....


jak ci się podobają "portrety" robione przeze mnie? tak tylko z ciekawości pytam? nie wiem dlaczego lubię przy tego typu foto poziome kadry. Chyba zaraz popędzę po obiektyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 19.01.2009 o 18:34, libero85 napisał:


@88Bonzo , tak warszawski most jeden w kilku ... wiele ich u nas nie ma ....


Pytam bo skojarzyło mi się, że go gdzieś niedawno widziałem :) I dobrze skojarzyłem. Na TVN Turbo był (pewnie jakiś czas temu) puszczany program pt. "fotomania". I właśnie w jednym z odcinków most ten posłużył również jako miejsce w którym "aktorzy" testowali swoje aparaty oraz umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 18:38, 88Bonzo napisał:

>
>
> @88Bonzo , tak warszawski most jeden w kilku ... wiele ich u nas nie ma ....

Pytam bo skojarzyło mi się, że go gdzieś niedawno widziałem :) I dobrze skojarzyłem.
Na TVN Turbo był (pewnie jakiś czas temu) puszczany program pt. "fotomania". I właśnie
w jednym z odcinków most ten posłużył również jako miejsce w którym "aktorzy" testowali
swoje aparaty oraz umiejętności.

a może libero85 jest talentem i przygotowywał ten program a teraz dodaje fotki tak po cichutku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 18:40, czaja24 napisał:

>
a może libero85 jest talentem i przygotowywał ten program a teraz dodaje fotki
tak po cichutku;)


Ha! wiesz, że nie pomyślałem :P @Libero - ujawnij się :P i przy okazji daj numer telefonu do tej seksownej koleżanki z którą występowałeś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 18:38, 88Bonzo napisał:

Pytam bo skojarzy3o mi sie, ?e go gdzieś niedawno widzia3em :) I dobrze skojarzy3em.
Na TVN Turbo by3 (pewnie jakiś czas temu) puszczany program pt. "fotomania". I w3aśnie
w jednym z odcinków most ten pos3u?y3 równie? jako miejsce w którym "aktorzy" testowali
swoje aparaty oraz umiejetności.


Bo to jest takie oklepane miejsce :D Trzeba tylko uwazac by Cie tramwaj nie rozjechal :) Bo jak sie rozgladasz i stresujesz to fotki wychodza jak ta na dole :D

@Czaja . Ogladalem Twoj ostatni wpis na GS''ie , zona ma potencjal , ale wyszla troche zmeczona i szara... Co do Twoich poziomych kadrow to moze masz jak moj glupi brat , on nie robi zdjec w pionie bo spedzil troche na filmowce zanim ona go rzucila a przecie kamery nie obrocisz :D Zboczenia rozne sa :) Staraj sie bardziej wypelniac kadr i unikac centralnosci glowy. A nawet jak dasz postac wyraznie z jednej strony zostawiajac druga pusta tez moze byc dobrze o ile tlo nie bedzie sie rzucac w oczy :)
Wiesz ja nie jestem tak przenikliwy jak inni , trudno mi oceniac cudze fotki :) chester napewno mnie wyreczy ;)

20090119184202

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 16:21, czaja24 napisał:

bardzo dobry wybór


Heh dobrze wiedzieć ,że padł trafny wybór. ;]

>ten aparat jak 99 % produkowanych daje słabą jakość nagrywanych

Dnia 19.01.2009 o 16:21, czaja24 napisał:

filmów.


No ,ale jak na aparat to ma dobrą jakość nagrywanych filmów. :>

Dnia 19.01.2009 o 16:21, czaja24 napisał:

Za to jakość zdjęć jest bardzo dobra jak na kompakt dodatkowo w przystępnej cenie


No właśnie cena i zdjęcia mi się w nim najbardziej podobają. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować