Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Nocne fotki z serii "Światło i ciemność"

Canon PowerShot A610

1 i 2 - widok na Osiedle Lotnisko z mostu na Wieprzu w Bobrownikach
3 - droga w Bobrownikach w świetle latarń
4 - widok na podwórko sąsiadów mojego kolegi :-P

20070915014540

20070915014547

20070915014555

20070915014602

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się o coś spytam. Czym go zabiłeś? Chyba łopatą albo czymś takim, bo bydle spore. Kapcia czy gazetę to by Ci zabrał. ;D

Acrlight -->> Co tak zielono na ostatniej fotce? UFO czy jak? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 07:35, HumanGhost napisał:

Jeszcze się o coś spytam. Czym go zabiłeś? Chyba łopatą albo czymś takim, bo bydle spore. Kapcia
czy gazetę to by Ci zabrał. ;D

Byłem twardy i kapciem go szturkłem ;) A dźwięk był taki jakbym jajko rozgniótł.... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 07:35, HumanGhost napisał:

Acrlight -->> Co tak zielono na ostatniej fotce? UFO czy jak? :-)


Hmm, sam nie wiem 0_o
Balans bieli był na "Auto", jako, że w nocy trudno znaleźć odniesienie do czegokolwiek ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

P długiej przerwie i ja coś znowu dodam. A okazja znamienita gdyż niedawno wróciłem ze Szklarskiej Poręby i tereny do fotografowania były. Szkoda tylko że pogoda nie była ku temu odpowiednia.

Zaczną od początku. Zdjęć trochę porobiłem, choć z okazji pogody (dobrze, że jest na co zwalić) to piękne one nie są. Tutaj umieszczę kilka z tych dni kiedy pogoda była w miarę znośna.
Może zdjęcia te nie są jakoś specjalnie artystyczne, ale wydaje mi się, że choć na tapetę się nadają. Oczywiście proszę o komentarze i rady na przyszłość. Jeszcze dodam, że większość umieszczonych zdjęć to wodospady. Tylko te się jako tako nadają do publikacji :)

Krótki opis:
1-3. Drobne wodospady na licznych w tamtej okolicy potokach. Jak mówię, artystyczne one nie są, ale nie mogłem się powstrzymać, żeby fotek nie porobić, no i wydaje mi się, że są całkiem znośne, właśnie jako tapeta, bądź tło do czegoś. W sumie to nigdy wcześniej wody nie fotografowałem, w każdym bądź razie nie jako centrum zdjęcia
4. Wodospad Szklarki, 17 m wysoki zdjęcie pierwsze
5. Powyżej wodospadu Szklarki

cdn.

20070915125039

20070915125046

20070915125110

20070915125148

20070915125207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy fotografowania wodospadów.

1-2. Dalej wodospad Szklarki. Te zdjęcia to praktycznie to samo, tyle, że drugie ma dłuższy czas otwarcia migawki. Zastanawiałem się jak robić zdjęcia które są często na pocztówkach i wydaje mi się, że mi się udało. Woda jakby zlewa się w jeden biały strumień (dobrze że było na czym aparat oprzeć, to przynajmniej nie ruszone te zdjęcia)
3. Tutaj już mamy wodospad Kamieńczyka, najwyższy w Polskich Karkonoszach (27m o ile dobrze pamiętam). NA tym zdjęciu widok ogólny
4. Dalej wodospad Kamieńczyka, tyle że fragment
5. A tu ten sam wodospad tyle, że z innego miejsca fotografowany (od góry)

20070915125725

20070915125731

20070915125738

20070915125754

20070915125804

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia partia.

1. Tutaj dalej wodospad Kamieńczyka, tyle ze znów inna perspektywa.
2. A tutaj przenosimy się do Lothlorien :) Nie wiem czy Wam też, ale mnie się ten widok kojarzy z Władcą Pierścieni. Może to przez tą mgłę, czy jak. W każdym razie na żywo wyglądało to jeszcze bardziej filmowo
3. A tu wodospad z Lothlorien. Tylko Elfów brakuje :)

Ostatnie dwa zdjęcia wyraźnie pokazują jaką miałem pogodę. Wystarczyło trochę wyjść w góry a już się wchodziło na poziom chmur i wszystko zamglone było. Ogólnie było ciemnawo, przez to inne zdjęcia to albo ruszone, albo za ciemne.

No i teraz proszę o komentarze. Możecie być brutalni, ale to moje pierwsze spotkania z fotografowaniem wodospadów i wydaje mi się, że nie najgorsze. Sporo się zastanawiałem czy można by to inaczej kadrować, czy co, no ale trochę ciężko było coś zmienić, gdy chce się pokazać wodospad. Miejsca gdzie można się ustawić niewiele, ciągle ludzie chodzą, i się przed aparat pchają, no i przestawić też trudno.

Ja moim skromnym zdaniem uważam, że może konkursów bym tym nie wygrał, ale na tapetę (jak już pisałem) się nadaje, ewentualnie tło do czegoś.

20070915130259

20070915130307

20070915130312

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 19:06, HumanGhost napisał:

Ten zamglony las jest świetny. Gdyby to był większy format to bym sobie na tapetę wrzucił.
:-)



To choć jedno moje zdjęcie się podoba :]

A jeśli naprawdę się tak podoba, to wystarczy poprosić, a prześlę, umieszczę gdzieś, zgodnie z życzeniem, w formacie oryginalnym (2560x1920). Dla mnie to żaden problem.

Tu oczywiście zmniejszam, bo jak wielu, tak i ja wolę przeglądać w formacie mniejszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z życzeniem, zdjęcie w oryginalnym formacie

http://www.galileusz.pl/~feniks/PICT3825.JPG

W tak dużym formacie widać różne niedoskonałości znacznie lepiej, ale na tapetę myślę dalej sie będzie nadawać. No i zawsze jest GIMP dzięki czemu niedoskonałości można trochę usunąć (ale trzeba się na tym znać, nie to co ja :])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem dziś zamówiony statyw Hama Star 61. W końcu zdecydowałem się na ten model i po pierwszych oględzinach doszedłem do wniosku wstępnego, że to był dobry wybór.
Zobaczę w weekend jak się spisze w praniu w terenie. Przygotujcie się na serie fotek, bo wybywam na parę dni w odludne terenu wschodnio-północnej Polski jutro. :-)

Feniks -->> Dzięki za fotkę. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przed chwilką zrobiłem fotkę komórką(sony ericsson k550i) oczywiście nie były to najwyższe ustawienia.
zdjęcie mogło być o wiele ładniejsze :)
tylko nie mam już zbyt dużo miejsca na komurce :/(muszę se kupić kartę pamięci)

20070923175156

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fotki w tym temacie dodajemy w rozdzielczości do 1024x768. Nie tracą one na jakości a dzięki zmniejszeniu można je obejrzeć. Dobrze by było, gdyby przy dodawaniu zdjęć oznaczyć, jakim aparatem były one robione.

[M - w 24.09.2007]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować