Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 23.09.2007 o 20:16, Arclight napisał:

Fotki w tym temacie dodajemy w rozdzielczości do 1024x768.

taaak? To obejrzyj sobie fotki z kilku poprzednich stron...
BTW w fotkach z makro przy rozdzielczości 1024x768 nie zobaczyłbyś tego, co autor zdjęcia chce ci pokazać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłbym i to w bardzo dobrej jakości. Fotografia nie polega na konkursie "Kto ma lepszą matrycę", a dodając zdjęcie w oryginale tak właśnie jest. Po co mi zdjęcie 2xxx na 1xxx pikseli, skoro TO SAMO zobaczę dokładniej w 1024x768?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 20:41, Deejay napisał:

BTW w fotkach z makro przy rozdzielczości 1024x768 nie zobaczyłbyś tego, co autor zdjęcia chce
ci pokazać...

To niech autor da wycinek z tym co chce pokazać, można zrobić cropa, nie trzeba wszystkiego pomniejszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!!

Uprzejmie prosi się o zamieszczanie zdjęć w rozdzielczości nie większej niż 1024x768.

Ma to na celu ułatwienie innym forumowiczom oceny danego zdjęcia. Obrazki w większym formacie wczytują się zbyt długo i skutecznie zniechęcają potencjalnego odbiorcę do obejrzenia pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 21:12, Arclight napisał:

Ale mój jest już przyklejony :-P

Fakt, trochę się spóźniłem. ;)

Za to niejako wymogłem przeredagowanie Twojego posta. A przynajmniej tak mi się wydaje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 19:35, HumanGhost napisał:

1 - wczesny ranek, fajny efekt

Fakt, pajęczyna ma swój urok. Szkoda jedynie, że mocno zacieśniłeś kadr, ucinając drzewko po lewej stronie i u góry. Wydaje mi się, że ukazanie tego efektu pajęczyny w szerszym tle wyglądałoby znacznie lepiej. :)

Dnia 26.09.2007 o 19:35, HumanGhost napisał:

2 - też wcześnie, nie mogłem na niczym złapać ostrości

Fakt, trochę nieostre... Mogłeś ostrzyć na pierwszy plan, bardziej przymykając przy tym przysłonę. Przydałoby się też nieco wykadrować... Brakuje mi tu jakiegoś mocnego akcentu na drugim planie. Poza tym mgła wygląda całkiem całkiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam pewien problem. Chciałbym kupić aparat cyfrowy do 1000 zł. Moglibyście mi podpowiedzieć jaki byłby najlepszy, ewentualnie podać najlepszą firmę produkującą aparaty, jaka rozdzielczość jest najlepsza lub jak zoom mieć najlepiej ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia zasadnicza: do czego będziesz używać aparatu? Bo jest róznica między poleceniem aparatu dla kogoś kto będzie pstrykał dwa razy do roku imprezy rodzinne a dla kogoś kto będzie go używał codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 12:30, HumanGhost napisał:

Kwestia zasadnicza: do czego będziesz używać aparatu? Bo jest róznica między poleceniem aparatu
dla kogoś kto będzie pstrykał dwa razy do roku imprezy rodzinne a dla kogoś kto będzie go używał
codziennie.

Ale jest też chyba różnica, czy będzie codziennie pstrykał fotki na imprezach, czy codziennie pstrykał zdjęcia artystyczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>czy codziennie

Dnia 27.09.2007 o 13:28, Deejay napisał:

pstrykał zdjęcia artystyczne :)

On ma raczej mieć zastosowanie do wszystkiego ale przede wszystkim żeby robić zdjęcia różnym stroikom(czyli np. Koszyczkom, inaczej mówiąc zdjęcia będę robił rękodziełom ludowym). I oczywiście będę nim też robił zdjęcia rodzince. Średnio będzie używany kilka-kilkanaście razy w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 15:42, Grucha91 napisał:

Fuji 6500. Chyba najlepszy w tym przedziale cenowym aparat. http://www.ceneo.pl/357733

nie wiedziałem że fuji jest taką dobrą firmą. Szkoda że nie ma polskiego menu, bo będą go przeważnie moi rodzice używać a oni angielskiego ni w ząb nie znają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 21:27, Joannita napisał:

nie wiedziałem że fuji jest taką dobrą firmą. Szkoda że nie ma polskiego menu, bo będą go przeważnie
moi rodzice używać a oni angielskiego ni w ząb nie znają.

Jeśli będą pstrykać głównie na auto to chyba nie stanowi to problemu. Natomiast jeśli Ty chcesz się pobawić w jakieś bardziej artystyczne zdjęcia to raczej szybko się w tym wszystkim połapiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 18:29, Joannita napisał:

>
Może i tak ale i tak lepiej mieć z polski menu. Więc co znacie może jakiś dobry aparacik ?????

Zależy Ci na długiej ogniskowej? Ma być raczej coś pokroju do max 100-200 mm [tj ok. zoom optyczny 3x - 6x] czy 400 mm (zoom 12x)? Stabilizacja potrzebna ? Zdjęcia się będzie robić w dobrych, czy kiepskich warunkach oświetleniowych ? Flash ma być wydajny ? Mają być sanki żeby można było podłączyć zew. lampę błyskową ?
Chociaż jeśli najbardziej zależy Ci na polskim menu to czego tam nie wybierzesz z tego przedziału cenowego to będziesz szczęśliwy z zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować