Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Wiem ze troche zagmatwalem , ale bez kluczowje informacji co chcesz fotografowac naprawde trudno nam bedzie doradzic wybor aparatu. I nie licze tu na odpowiedz "wszystko" bo jak tak to z gory odsylam do Kodaka jaki sobie kupil Citkowsky. Z ratami i ubezpieczeniem akurat bedzie 600zl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 20:43, libero85 napisał:

Wiem ze trochę zagmatwałem , ale bez kluczowej informacji co chcesz fotografować naprawdę
trudno nam będzie doradzić wybór aparatu. I nie liczę tu na odpowiedz "wszystko" bo
jak tak to z góry odsyłam do Kodaka jaki sobie kupił Citkowsky. Z ratami i ubezpieczeniem
akurat będzie 600zl ;)



Co do aparatu to raczej taki do krajobrazów. Dużo wyjeżdżam i podróżuję więc bardziej ku temu się skłaniam. Ale jeśliby się dało to raczej nie wielkie działo tylko średniej wielkości aparat.

A tak z innej beczki jaki typ aparatu ty masz??? W czym się "specjalizujesz"???

A znasz jakieś tytuły dobrych książek o fotografii???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>[Ciach]

Dnia 18.05.2009 o 20:50, necron1501 napisał:

A tak z innej beczki jaki typ aparatu ty masz??? W czym się "specjalizujesz"???


Ja mam stare graty ;p na film , maly i sredni obrazek. a foce to i owo poza tym gdzie bez autofocusa nie ma co sie pchac. ;)

Dnia 18.05.2009 o 20:50, necron1501 napisał:

A znasz jakieś tytuły dobrych książek o fotografii???


Osobiscie moge polecic ksiazki tego autora : http://www.allegro.pl/search.php?string=peterson&sourceid=Mozilla-search&category=97 : mam ekspozycje bez tajemnic o ktorej pisalem juz w poprzednim poscie , mysle ze ona jest kluczowa , dobrze tlumaczy zaleznosci miedzy przyslona , czuloscia a czasem naswietlania , czyli podstawy. jezeli interesuja cie krajobrazy to mozesz tez poczytac i poogladac : Naucz się dobrze fotografować krajobrazy Guy''a Edwardes''a no i niesmiertelna ksiazke mroczka o fotografowaniu , wyszlo jakis czas temu wznowienie i juz nie trzeba bic sie na allegro i placic po 250zl !

Co do aparatu to nie podam ci konkretnego modelu bo nie siedze w cyfrze za specjalnie , ale jest kilka rzeczy na ktore warto zwrocic uwage przy zakupie jezeli ma to byc glownie krajobraz , po pierwsze obiektyw, nie musi byc jasny wazne by byl szeroki, najczesciej jest to 35mm ale warto poszukac 28mm , sprawdzi sie w pomieszczeniach czy miejskim krajobrazie lepiej. fajnie by bylo kupic tez aparat dajacy mozliwosc korzystania z filtrow kreatywnych czy to dzieki systemowi Cokin czy zwyklym nakrecanym , filtr polaryzacyjny czy polowkowy neutralny to podstawa w tej fotografii. Oczywiscie pelen tryb panualny (PASM) i chyba tyle przychodzi mi do glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 20:50, necron1501 napisał:


A znasz jakieś tytuły dobrych książek o fotografii???

Powtorze tutaj za libero85 i polece "Przyslone bez tajemnic" Briana Petersena ale jeszcze warto byloby uzupelnic ta kolekcje o jego dwie kolejne pozycje a mianowicie: "Czas ekspozycji bez tajemnic" oraz "Kreatywna fotografia bez tajemnic". Posiadam waszystkie trzy i musze przyznac, iz sa to naprawde dobre pozycje napisane w sposob przystepny i rzeczowy.
Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 16:22, Bumber napisał:

> Napiszcie, czy można podczepić 20 letni
> obiektyw do nowej lustrzanki cyfrowej, korzystając z jakiejś przejściówki?
Pewnie. Do każdego systemu możesz podpiąć szkła pod M42, niektóre nawet nie wymagają
przejściówek (np. Pentax).


Oczywiscie ze wyamga, bo nie wkrecic gwintowanego obiektywu w bagnet... a jesli nawet to nie polecam. :)
W wypadku Pentaksa nie trzeba adaptera Z POTWIERDZENIEM OSTROSCI. Sam adapter jest konieczny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 09:07, MorTimer napisał:

>
> A znasz jakieś tytuły dobrych książek o fotografii???
>
Powtorze tutaj za libero85 i polece "Przyslone bez tajemnic" Briana Petersena
ale jeszcze warto byloby uzupelnic ta kolekcje o jego dwie kolejne pozycje a mianowicie:
"Czas ekspozycji bez tajemnic" oraz "Kreatywna fotografia bez tajemnic". Posiadam waszystkie
trzy i musze przyznac, iz sa to naprawde dobre pozycje napisane w sposob przystepny i
rzeczowy.
Polecam.



Wielkie dzięki popatrzę może kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 21:53, Majkes napisał:

Ponawiam pytanie - A200 czy 450D?


A230 lub 500D

Chyba nie chcesz ze starociem latac po bulwarach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 21:54, libero85 napisał:

> Ponawiam pytanie - A200 czy 450D?

A230 lub 500D

Chyba nie chcesz ze starociem latac po bulwarach ?


A i jeszcze jedno , przeciez oba aparaty sa inaczej pozycjonowane , a200 to odpowiednik 1000d a 450d to a300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 15:19, necron1501 napisał:

Poprawka kto pomoże wybrać aparat taki do krajobrazów do 1000 zł???

Canon A610.

Majkes

Dnia 20.05.2009 o 15:19, necron1501 napisał:

Ponawiam pytanie - A200 czy 450D?

Z tych dwóch to Canon jest dla "trochę" bardziej zaawansowanych, jeśli można tak to ująć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 21:36, Bumber napisał:

Dla odmiany coś pojedyńczego. :)


Wspomagałeś jakoś na PC to zdjęcie? Świetnie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 21:45, destro177 napisał:

Wspomagałeś jakoś na PC to zdjęcie? Świetnie wyszło.

Wywoływane z RAWa w Adobe Camera RAW. Trochę się nim pobawiłem, ale główna zasługa to jednak światło zastane (pochmurne niebo, czyli najlepszy softbox) i doświetlanie blendą.

Cieszę się, że Ci się podoba. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam stronki internetowej gdzie mozna bezplatnie umieszczac swoje fotki ale bez takich warunkow jak np logowanie sie co 7 dni cos podobnego do bloga/.

ewentualnie jakis foto blog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 09:14, Mate0 napisał:

Szukam stronki internetowej gdzie mozna bezplatnie umieszczac swoje fotki ale bez takich
warunkow jak np logowanie sie co 7 dni cos podobnego do bloga/.

ewentualnie jakis foto blog.


flog.pl - ale nie polecam, poziom żenujący a kółka wzajemnej adoracji strasznie irytują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 09:14, Mate0 napisał:

Szukam stronki internetowej gdzie mozna bezplatnie umieszczac swoje fotki ale bez takich
warunkow jak np logowanie sie co 7 dni cos podobnego do bloga/.

ewentualnie jakis foto blog.



A jakie warunki sa na flickru? Bo ja tylko go przegladam... wiec nie wiem , mozesz sprawdzic

(flickr.com)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować