Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2011 o 09:00, ArkStorm napisał:

Tak dla wyjaśnienia - chodziło Ci o szło Sigmy o zakresie ogniskowej 70-300 ? :)

Nie, o szkło sony 70-300, moja była sobie takie sprawiła, nomen omen do swojej alfy 230 :P

co do sigmy słyszałem że przy ogniskowej 200+ obraz jest rozmyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2011 o 12:06, Cyngiel--Master napisał:

> Tak dla wyjaśnienia - chodziło Ci o szło Sigmy o zakresie ogniskowej 70-300 ? :)

Nie, o szkło sony 70-300, moja była sobie takie sprawiła, nomen omen do swojej alfy 230
:P

co do sigmy słyszałem że przy ogniskowej 200+ obraz jest rozmyty


Aha :) ja natomiast mam 70-300 VR nikkora i niezwykle sobie cenię to szkło :) Jest ciut droższe, bo około 1,5k, jednakże za tą cenę to naprawdę niesamowita jakość i świetna stabilizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mam problem. Muszę zrobić zdjęcie do szkoły na temat "Pejzaż zimowy". Śniegu u mnie już nie ma, połowę zdjęć z poprzednich lat trafił szlag, a i tak pewnie nie było by tam żadnego krajobrazu, bo ja wolę wsadzić obiektyw w jakieś zielsko.
Znalazłem jedno na którym nie ma i tak dużo śniegu (ciekawe ile to ma lat...), ale widać więcej niż jeden pień, ale też kompletnie mi się nie podoba, takie nijakie jest. Prawda? Chociaż tyle wiem, ze moje zdjęcie jest beznadziejne.

Ale mniejsza, chodzi mi tylko o to, czy w ogóle to można nazwać pejzażem? Gdybym wiedział o tym przed feriami jak był śnieg to bym pojechał gdzieś i coś pstryknął, śniegu dużo było, to by można było coś wymyślić.

Jak chcecie to możecie mówić co wam się w tym zdjęciu nie podoba, bo wiem, ze lubicie. Ale serio.

W sumie mógłbym dać białą kartkę i powiedzieć, że mi obiektyw zasypało...

20110208201905

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób w programie graficznym biały obrazek, zanieś do szkoły i powiedz że taka śnieżyca była to i biało na zdjęciu ;)

Co do dołączonego zdjęcia:

Może być, choć lepiej zatytułować je "Ostatnie tchnienie zimy" lub jakoś tak. Nawiązać, że śnieg jeszcze leży, ale słońce już zaczyna się przebijać, robi się cieplej itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę dzisiejszych :) dawno nie fociłem... dzisiaj kumpel mnie zmobilizował i nie żałuję. W końcu odetchnąłem z ulgą, brakowało mi obcowania z aparatem. Fotografia mnie niesamowicie uspokaja. Reszta zdjęć z pleneru w linku znajdującym się w podpisie. Zapraszam.

20110311145132

20110311145151

20110311145214

20110311145240

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, potrzebuję porady - odzina zgłosiła zapotrzebowanie na aparat, a ja się na tym kompletnie nie znam.
Chodzi o najzwyklejszego kompakta-pstrykacza (imprezy rodzinne, bla bla), mniej więcej do 250 złotych (wolałbym nie przekraczać tej granicy). Jedyne wymogi to jakaś w miarę sensowna jakość (zarówno zdjęć, jak i wykonania) slot karty pamięci i mała energożerność (dotychczas aparaty działały w mojej rodzinie przez 5 minut na nowiutkich Duracellach).
Ew. proszę o porady dotyczące tego, na co zwracać uwagę przy kupnie.
Z góry dzięki za sugestie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Podoba mi się zdjęcie z dwoma maluchami. Ma w sobie urok ;)
Ja dawno nie miałam aparatu w rękach (chodzi mi o robienie prawdziwych zdjęć, a nie pstrykanie czego popadnie...). Przez chorobę... Ale planuję wziąć się za siebie i może coś z tego będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu robisz zdjęcia ze zbyt prostej perspektywy przez co nie są ciekawe, tzn. tak jakby stanął i zrobił zdjęcie, bez żadnego pomysłu : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 22:47, Ambroo napisał:

W moim odczuciu robisz zdjęcia ze zbyt prostej perspektywy przez co nie są ciekawe, tzn.
tak jakby stanął i zrobił zdjęcie, bez żadnego pomysłu : )


Lubie proste kadry :) lubię szukać kontrastu / koloru / detalu; oraz chcę pokazywać miejsca takimi jakimi są naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Achtung bitte.

Potrzebna pomoc, względnie pilna sprawa. Jest zapotrzebowanie na lustrzankę [ nie dla mnie od razu zaznaczę ] - sprawa jest taka, były analogi, były małpki [ Canon PowerShot jakiś ] i przyszła pora na coś lepszego. Co byście mogli polecić na początek zabawy z takim sprzętem? Budżet to około 2500 do 3000 zł [ ale jeśli już coś w granicach 3 kafli to z dwoma obiektywami ]. Polecilibyście coś? Wstępnie wybór padł na Pentaxa K200D ale to oczywiście tylko nic nie znacząca przymiarka. Jak potrzebne są jeszcze jakieś informacje to pisać, podpytam o co trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam sprawę do siedzących w temacie :). Potrzebna mi jakaś używana cyfrówka do około 150zł. Wymagania: jako takie zdjęcia (głównie z odległości około 10m oraz macro, byle były lepsze niż w mojej nokii N95:] ), nagrywanie filmów min 30fps i 640x480, oraz gwint na statyw(czyli standard). Aparat potrzebny do nagrywania filmików on-board w aucie, oraz do porobienia jakiś zdjęć podczas dłubania przy aucie. Jak nie konkretne modele, to chociaż podpowiedzcie jakich firm szukać w tym przedziale cenowym:). Aparat jakby co będzie szukany przez allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2011 o 15:50, Tyler_D napisał:

Ponawiam pytanie - pomógłby ktoś?


A osoba dla której aparat ma być przeznaczony co najchętniej / najczęściej fotografuje :> Wybór body to nie problem. Grunt żeby wbić się w system który będzie miał optymalnie tanie i dobre obiektywy przeznaczone do danej dziedziny fotografii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O to dokładnie nie wypytywałem ale prawdopodobnie ma to być coś uniwersalnego [ wiem że to może brzmieć nieco dziwnie ] lub coś do focenia ... hm ... artystycznego? Nie wiem jak to dokładnie określić. Martwa natura, rękodzieło i tym podobne. Jeżeli się mylę to doprecyzuję jak tylko uda mi się o to zapytać dziś wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej - wiem już coś niecoś. Pejzaże, portrety i ... zdjęcia reportażowe - do nich ma lustro służyć. Poza tym dziś już całość skupia się na: Nikonie D90, Sony A450, A290 lub A390. A ty co o tym myślisz? Coś spośród nich czy może może coś zupełnie innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2011 o 18:09, Tyler_D napisał:

Okej - wiem już coś niecoś. Pejzaże, portrety i ... zdjęcia reportażowe - do nich ma
lustro służyć. Poza tym dziś już całość skupia się na: Nikonie D90, Sony A450, A290 lub
A390. A ty co o tym myślisz? Coś spośród nich czy może może coś zupełnie innego?


Moja wypowiedź może wydawać się stronnicza, gdyż sam jestem posiadaczem Nikona D90 i w pełni mogę polecić ten sprzęt. Do tego Nikkor 18-105VR i myślę, że znajomy/znajoma będzie w pełni usatysfakcjonowana. Szkło jak na swoją cenę ma w miarę ciekawą plastykę, jest ostre i skuteczne. Jeżeli zostanie trochę grosza można zaopatrzyć się w stałkę 50mm ze światłem 1.8 (nie drogo a ciekawie), tudzież kupić adapter M42 i bawić się w szkła manualne typu Helios 44M-4, Jupiter9 etc. Z Soniaczami styczności nie miałem więc ciężko mi się wypowiadać, jednakże kampania reklamowa jakoś mnie odrzuca od tego sprzętu. Sorki jeśli moja wypowiedź może wydawać się dość niegramotna ... no ale jest %piątek% :D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2011 o 00:23, Tyler_D napisał:

Dzięki ci bardzo za dobre wieści, ratujesz mi skórę. ;-)


Btw... jeżeli nikoś to trzeba się spieszyć, gdyż ten model schodzi już z taśmy produkcyjnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile wybór padnie na tego Nikona właśnie [ a na to się zapowiada ] to zakup będzie sfinalizowany jakoś w ciągu ~2 tygodni więc powinno być okej. Niemniej dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować