Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect 2 - pierwsze wizualizacje!

139 postów w tym temacie

Dnia 21.02.2009 o 11:37, cypers napisał:

Nie możliwe... Żeby stało się tak jak w tym filmiku...

To zależy jak dobrzy okażą się twórcy i jak bardzo chcą namieszać/wykazać się kreatywnością. Gdyby przełamali pewne schematy i np. zabiliby Sheparda po dajmy to 30 minutach grania byłoby to dość mocne posunięcie. Musieliby wtedy oczywiście odpowiednio pokierować fabułą by rozgrywka nie stałą się zbyt podobna do tej z części pierwszej gdyby przyszło nam wcielić się w kogoś nowego lub wybrać do pokierowania, którąś z postaci z drużyny (zapowiedziano, że zapisy z ME mogą się przydać).
Z drugiej strony nie wiem czy wcielanie się w świeżą postać, zabawa w "pakowanie" od początku i na nowo zdobywać zaufanie drużyny zdała by egzamin.

Być może Przymierze upozoruje jedynie jego zgon by mógł działać pod przykrywką. Jeśli jednak wszyscy z ME przeżyją, ciekawe jak BioWare rozwiąże kwestię romansów, dalszego wpływu na drużynę, rozwoju postaci i całego, dość mocnego już ekwipunku.

ME jest grą dobrą, tylko, że grą akcji. cRPGiem jest raczej średnim mam więc nadzieję, że tym razem BioWare się wykaże i na "odgrywanie ról" położą większy nacisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm....Przeszło mi przez głowe, że może będziemy jednym z "podbohaterów" jak Garrus albo Ashley...ale wątpie. w 2010 będzie w co grać. Mam nadzieje, że liceum na to pozwoli :)
Czekamy na ME2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna rzecz, jeżeli będziemy mieli starą drużyną, dość mocno już przecież podpakowaną to czy BioWare ma zamiar wprowadzić jakiś nowych przyłączalnych NPCów i czy wśród nich będzie rónież właśnie ów Geth z trailera.

Spoiler

Miejsce po śmierci jednego z towarzyszy jest aktualnie wolne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na chwilę obecną wygląda bardzo obiecująco, jednakże do 2010 roku to jeszcze troszkę się może pozmieniać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy screen to ofc Cytadela. Drugi? Przypomina Virmir.

Na filmiku jest ''tylko'' zbroja z napisem N7. Może gdzieś tam znaleźli Sheparda sprzęt ale samego ciała nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teaser IMHO świetny. Tajemniczy, pozostawiający wiele niedomówień i miejsca do spekulacji. Ja skłaniam się do dwóch wersji. 1. Pani komandor Shepard (tak, grałem kobietą, do tego romansującą z Liarą :p, Shepard-ona była bardziej klimatyczna niż facet) nie udało się do końca powstrzymać Żniwiarzy. Rada wysyła ją na tajną misję, wcześniej pozorując jej śmierć. 2. Komandor Shepard ginie w pierwszej godzinie, może dwóch gry, a gracz wciela się w nowowybrane widmo (dostępny wybór rasy postaci, jej klasy postaci, pochodzenia itp.).
Jedynka była (jest) niezłym shooterem, ale w roli RPG-a "słabuje". Fabuła też nie stoi na jakimś szczególnie wysokim poziomie, chociaż końcówka trzymała w napięciu. Mimo to grało mi się całkiem przyjemnie, dlatego i w ME2 pewnie się zaopatrzę. Tylko niech BW bardziej postara się przy tworzeniu fabuły (jestem otwarty na odważne kroki, zwroty akcji mile widziane) i zmieni gatunek gry na eRPeGa z elementami shootera. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na GC pisali że na tym niszczycielu (czy jak zwie się ta maszyna) jest symbol N7, skojarzenia z Robocopem? :]

Dalej - było info że do dalszej gry są potrzebne save''y z pierwszej części gry. I taka myśl - czy jeśli ich nie mamy to, wzorem poprzedniej części, na początku wybieramy jaka była nasza przyszłość? Jakich wyborów dokonaliśmy?
Odpowiedź na te i inne pytania w następnym odcinku:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 19:04, Avar Neus napisał:

Pierwszy screen to ofc Cytadela. Drugi? Przypomina Virmir.

Na filmiku jest ''tylko'' zbroja z napisem N7. Może gdzieś tam znaleźli Sheparda sprzęt
ale samego ciała nie?


Ofc? Widać, że masz niezłe wtyki w Bioware ;) Ja bym raczej stawiała na to, że to jakaś nowa lokacja, np. Omega z Mass Effect: Ascension (w książce to taka Cytadela dla tych Złych gości w galaktyce. Takich, którzy najbardziej na świecie nie znoszą dwóch rzeczy - podatków i służb mundurowych w swoich ładowniach.)

A tak poza tym, to wiadomo już kiedy Shepard obchodzi urodziny :D Więc jaki ma znak zodiaku też. Hm ;) http://www.rhayader.art.pl/zainteresowania/zodiak/skorpion.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 20:00, Erine napisał:

Ofc? Widać, że masz niezłe wtyki w Bioware ;)

Zna się trochę ludzi ^^

>Ja bym raczej stawiała na to, że to jakaś

Dnia 21.02.2009 o 20:00, Erine napisał:

nowa lokacja, np. Omega z Mass Effect: Ascension (w książce to taka Cytadela dla tych
Złych gości w galaktyce. Takich, którzy najbardziej na świecie nie znoszą dwóch rzeczy
- podatków i służb mundurowych w swoich ładowniach.)


Wszystko jest możliwe. Po prostu ten obrazek wygląda prawie jak to co widać za oknem na Cytadeli. Może to jakiś nowy okręg? A może o ta Omega? Dowiemy się za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shepard zyje tylko jak mozna wywnioskowac zaczal dzialac w tajnym Cerberusie:) to musieli go "zabic" by ukryc jego tozsamosc:D ot i cala tajemnica moi mili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiecie co powtarzacie się dokładnie to samo ja psiałem o tych savewach o tym, ze shepard będzie działał pdo przykrywką, o tym, że shepard mógł przeżyć a to jest tlyko odczyt z jego skafandra, taki elektroniczny nieśmiertelnik, no i że bioware mówiło, ze 2 część też będzie dotyczyć sheparda ale to nei znaczy, że żywego sheparda xD.

Jednak i tam czuję, że on będzie żył ale twórcy mogli by się psotarać w naprzykłąd zrobić tak, ze dopiero w 1/3 gry okazuje się, że przeżył i przejmujemy kontrolę nad nim, a wcześniej naprzykład grając jako liara (ja akurat wybrałem liarę będąc shepardową) szukamy śladów życia sheparda, a raczej jego kombinezonu w którym jest jakaś naprzykład tajna informacja którą shepard zdobył podczas tej (jakiejś) śmiertelnej misji.

Jednak sądzę, że fakt wykorzystania savevów z jedynki świadczy tlyko o jednym, że shepard będzie żył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że Shepard będzie żył. Może ktoś upozorował jego śmierć? Może on sam? Myślę, że możliwy jest motyw z amnezją, choć ja bym osobiście tego nie chciał, po Wiedźminie już mi się to przejadło. Albo może będziem kierować nowym Widmem, a Shepard będzie kimś w rodzaju "mentora" i będzie ukrywał się przed światem bo.... no jakiś tam powód wymyślą.

Jakakolwiek by prawda nie była.... pożyjemy zobaczymy. Pozostaje nam czekać na ME2. Albo na kolejny filmik.

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha a tak przy okazji, nie wiem może się mylę, ale chyab bioshoc to nei produkcja Bioware

więc, chciałem powiedzieć, że widzimy tutaj kunszt Bioware, trailer tak naprawdę niczego prawie nie ukazuje, a jednak jest po prostu zajebisty, w przeciwieńtwie do tego bioshock 2, gdzie próbowali podjarać fanów a tak naprawdę totalnie nic nie było w ich trailerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phi, byłem pierwszy z tym filmikiem :)! I cóż za bzdury pan pleciesz, wiadomo na jakie platformy będzie ME2... Developer powiedział "multiple platforms" mając na myśli PC i X360, a PS3 prawie raczej na pewno (sic!) nie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny trailer. Szkoda tylko że to zwykły chwyt by wytłumaczyć dlaczego zaczynamy grę jako zwykły szarak, gdyż Sheppard stracił/zapomniał swoje zdolności.

Oczywiście jeżeli Sheppard naprawdę został KIA i będziemy kontrolowali nowego bohatera, będe mile zaskocozny przez Bioware. Ale kogo ja próbuje oszukać, na pewno tak nie będzie.

Developer powiedział "multiple platforms" mając na myśli PC i X360, a PS3 prawie raczej na pewno (sic!) nie ;)
Mówimy o EA. Oni dla pieniędzy zrobią wszystko. A baza użytkowników PS3 nie jest wcale taka mała by konsola Sony się nie liczyła. Chyba że Bioware ma kontrakt z Micrsoftem by wyprodukować ME tylko na XBoxy i PCty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować