Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Graj zanim skończysz ściągać

27 postów w tym temacie

Dnia 18.03.2009 o 12:03, Volvox napisał:

W przypadku gier od EA, wersje na DVD sa nawet tansze niz sciagane ;)


prawda, to jest paranoja- wolę mieć drukowaną instrukcję+pudełko+inne namacalne duperele za 69zł niż klucz do pobrania gry+kilka dni ściągania za 75zł :)

(ceny zaczerpnięte z poniższych :) )

http://www.gram.pl/sk6_9gfeHe5_Command_Conquer_Red_Alert_3_Powstanie.html

http://www.gram.pl/sk1_9gfeHu3_Command_Conquer_Red_Alert_3_Powstanie_klucz_produktu.html

EDIT: ale jest jeszcze 2 strona medalu- aby mieć grę pudełkową trzeba ruszyć d... tyłek do sklepu, lub ew. zapłacić dodatkowe złocisze za przesyłkę, natomiast taki klucz to tylko kilka kliknięc- i można juz zabierac się za ściąganie...

mimo tego ja wolę pudełka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, to AWOMO jednak żyje? Dawno o tym nie słyszałem ... no tak, ostatnim razem z dwa lata temu xD
Pamiętam, że nawet na betę się chciałem zapisać, bo beta testerzy mieli otrzymać jakieś gry za free, ale się nie dostałem :P
Ciekawe czy projekt się rozwinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze i technologia ma większe możliwości niż to co teraz przytoczę, ale napewno nie jest zbyt odkrywcza. Przypomnijcie sobie Baldur''s Gate. Wprawdzie sprzedawany był od razu w całości, ale gra działała już po zainstalowaniu jednej płyty (z 5) i możliwe było potem doinstalowanie reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 13:03, hans olo napisał:

Moze i technologia ma większe możliwości niż to co teraz przytoczę, ale napewno nie jest
zbyt odkrywcza. Przypomnijcie sobie Baldur''s Gate. Wprawdzie sprzedawany był od razu
w całości, ale gra działała już po zainstalowaniu jednej płyty (z 5) i możliwe było potem
doinstalowanie reszty.


W Halo 2 na PC tez sie chyba dało grać jak gra się jeszcze instalowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mimo wszystko dystrybucja elektroniczna mnie nie bardzo bawi, a to z 2 powodów:
1. Wsparcie dla gry, kupując materialną grę mam nadal pewność że gra zarówno dziś, jak i za 10lat będzie dla mnie dostępna
2.Cena, kupując materialną grę dostaję zazwyczaj pudełko, oraz często kilka dodatków. Kupując w wersji elektronicznej, często płacę tyle samo lub więcej za mniej + patrz p.1
Różnica w cenie jest szczególnie widoczna w wypadku starszych gier, gdzie np. na Allegro mamy wydanie za 2zł, a w wersji elektronicznej za5,99$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech. Mam 512 KB/s i dla mnie ściąganie nawet pół giga danych nie jest dobre. Naprawdę mnie nie bawi coś co każe mi czekać 5 godzin bym ściągnął plik i mógł w niego zagrać. Co dopiero takie 20 GB. A dużo gram przez neta więc lagi byłby nie z tej ziemi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy, lecz dla gracza z Ameryki z łączem kilku-Mb nie zrobi to większej różnicy ;) A co do Guild Wars''a - to nie dokońca tak jest z tym ściąganiem, ponieważ podczas samego grania nic w tle się nie ściąga, następuję to podczas uruchomienia gry lub przed wejściem do następnej lokacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 15:36, tomas92 napisał:

A co do Guild Wars''a - to nie dokońca tak jest z tym ściąganiem, ponieważ podczas
samego grania nic w tle się nie ściąga, następuję to podczas uruchomienia gry lub przed
wejściem do następnej lokacji :)

Oczywiście nie jest to prawda. Pobierz sobie gołego klienta gw.exe, który zajmuje 8 MB i wtedy go uruchom. Gra sama się zainstaluje, następnie ściągnie kilkadziesiąt MB, żeby uruchomić pierwszy film, pierwszą lokację i pierwsze miasto (rdzeń gry), a następnie będzie ściągać w tle resztę danych z następnych lokacji. Tyle, że żeby zaczęła to robić trzeba się zalogować. Ściąganie można poznać po znaczku błyskawicy typowo w prawym dolnym rogu ekranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 13:52, SoundWave napisał:

Tytul newsa brzmi jak przelom na torrentach.


Hahahaha, chyba najlepszy kawał jaki dziś słyszałem :D

A co do tematu to myślę ,że póki co to nie ma racji bytu, może jak wyjdzie Internet2...? Pożyjemy zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zaprzeczał, ale kiedy instalowałem z płyty ściągało się naprawdę sporo, jeszcze przed uruchomieniem (bez komendy -image), podobnie w grze - przed każdym załadowaniem lokacji ściągało się trochę danych. A podczas gry - to pewnie mój błąd, że nie zauważyłem tej błyskawicy... Ale przy następnej instalcji zwrócę na to uwagę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest z Quake Live - najpierw ściąga się "Practice match", a gdy się go uruchomi, pozostałe dane dalej są ściągane ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować