Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Witam!
Moj kolega ma problem. Ma Nokie 5230 i podczas odtwarzania muzyki w odtwarzaczu ma jakis błąd.
On mowi, ze jego kolega powiedzial by przywrócił ustawienia fabryczne. Ok, ale...
Prosi go o kod zabezpieczen czy jakos tak, ktorego nie ma i nie zakładał

PZdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli ja jestem w Polsce, a ktoś na Krymie, to jak ten ktoś chce do mnie zadzwonić to ja muszę mieć ten cały roaming włączony? Bo już w końcu nie wiem, mam sprzeczne informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 20:19, Markush napisał:

Czy jeśli ja jestem w Polsce, a ktoś na Krymie, to jak ten ktoś chce do mnie zadzwonić
to ja muszę mieć ten cały roaming włączony? Bo już w końcu nie wiem, mam sprzeczne informacje.

nie, roaming to (miedzy innymi) możliwość korzystania z sieci za granicą, czyli korzysta z niego osoba będąca za granica. jeśli jesteś w innym kraju i odbierasz/dzwonisz to musisz mieć włączony, jeśli jesteś w Polsce to nie ma to znaczenia, pamiętaj tylko że za połączenia odebrane z zagranicy również płacisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 21:32, lord0 napisał:

nie, roaming to (miedzy innymi) możliwość korzystania z sieci za granicą, czyli korzysta
z niego osoba będąca za granica. jeśli jesteś w innym kraju i odbierasz/dzwonisz to musisz
mieć włączony, jeśli jesteś w Polsce to nie ma to znaczenia, pamiętaj tylko że za połączenia
odebrane z zagranicy również płacisz.


Nigdy nie spotkałam się z tym, żeby osoba w Polsce do której dzwonię to płaciła dodatkowo - płacę ja - zarówno za dzwonienie jak i odbieranie rozmów. Z kolei jak osoba dzwoni z innej sieci (w sensie, że oryginalnie ma wykupiony abonament w sieci np. niemieckiej) to też się nie płaci za odbieranie - jedynie za dzwonienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze się coś zmieniło, ale jeszcze jakies 2 lata temu jak z Włoch do mnie rodzice dzwonili to ja płaciłem też. I tak w sumie zawsze było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 10:28, Markush napisał:

Moze się coś zmieniło, ale jeszcze jakies 2 lata temu jak z Włoch do mnie rodzice dzwonili
to ja płaciłem też. I tak w sumie zawsze było.


To dziwne - bo zawsze jak dzwoniłam będąc za granicą do osoby będącej w Polsce (a jeżdżę przynajmniej dwa razy w roku) to nigdy ta osoba nie płaciła - zawsze płaciłam ja - tylko zależnie płaciłam więcej jak ja dzwoniłam, a mniej jak do mnie dzwonili. Zresztą teraz od jakiegoś czasu (na pewno od zeszłego roku, ale możliwe że wcześniej) w UE są ujednolicone stawki za roaming - tzn. że gdziekolwiek się nie jedzie płaci się tyle samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Przymierzam się do kupna telefonu (bez umowy) i mam dylemat.
Nokia 6303 oraz nokia 6303i są w mniej więcej zbliżonej cenie. Z porównywarek telefonów w sumie niczego konkretnego się nie dowiedziałem. Który model polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem, a mianowicie. Ostatnio moja Nokia 6220Classic. mi cosik szwankuje i chciałem przywrócić jej ustawienia fabryczne, ale wyskakuje mi prośba o kod, którego nie znam. Wie ktoś gdzie owy kod, moge dostać/znaleźć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować poprzedniego posta, a wystarzczyło zajrzeć do instrukcji. Domyślny kod dla nokii to: 12345.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem SE w980i, zastanawiam się czy jeżeli chodzi o baterie technologia poszła do przodu. O co mi biega? Czy pierwsze ładowanie musi trwać 12 godzin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2010 o 21:59, Markush napisał:


Jeśli chodzi Ci o resetowanie? To to już zbędne.

nie... chodzi mi o formatowanie baterii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 10:09, Markush napisał:

> nie... chodzi mi o formatowanie baterii
Format, reset, jeden pies...


Zresetować to można telefon, ale nie baterię:D

Noobie dla pewności sformatuj, co Ci szkodzi;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 10:34, karolekx23x napisał:

Zastanawiam się nad Nokią 5230 ale chciałbym się zapytać czy nie będę miał żadnego problemu
, jak jest z telefonem , baterią itd ?

Telefon jest tańszą wersją 5530 (naprawdę warto dołożyć trochę kasy na 5530 albo 5800, bo brak np. wifi boli), czyli 5230 to taki ''odgrzany i nadgryziony kotlet''.
Niektórzy mówią, że bateria jest cienka inni że OK, zależy co Ci się trafi, tak samo z awaryjnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich
Mam do was prośbę. Otóż chciałbym już wymienić swoją nokie 3110c na coś nowszego. Potrzebowałbym telefonu z duża niezawodnością, odtwarzaczem mp3(oczywiście żeby miał wejście na kartę przy okazji) i aparatem min 2mpx. Na dalszy plan schodzi to aby miał rozsuwaną(najlepiej z boku) klawiaturę qwerty, WiFi oraz duży ekran. Na pewno nie chcę by to był telefon z dotykowym ekranem albo z klapką. Przymierzam się do SE c510, jeśli macie jakieś lepsze propozycje to z chęcią ich wysłucham. Na razie cena telefonu za bardzo nie gra roli. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się