Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 03.09.2010 o 17:40, Daelor napisał:

co daje system operacyjny w telefonie?


Dzięki temu ludzie mogą pisać na ten system programy, na czym z kolei korzysta użytkownik, gdyż dzięki temu może takowe programy instalować, rozszerzając funkcjonalność telefonu. Ponadto możesz przeglądać także pdf''y, oraz pliki office''a (word, excel, powertpoint). Dzięki systemowi nie jesteś ograniczony do funkcjonalności zaimplementowanych na start od producenta, a możesz sam znaleźć program i rozszerzyć funkcje telefonu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2010 o 18:01, zerohunter napisał:

Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem, ale Desire nie ma wm.

Nom, źle mnie zrozumiałeś ;) Napisałem, że chcę Desire, bo WM jest totalnym syfem. Czyli przechodzę na Androida, co dało się zrozumieć po moim pytaniu o Android Market ;) Zadowalającą odpowiedź uzyskałem, więc postanowione, że czas zapoznać się bliżej z Google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć wifi, bo telefon Cie skończy, ja włożyłem kartę playa nówkę za 9 zeta, i po chwili miałem 6, ale i tak musisz ściągnąć apn blockera, bo telefon co chwile chce neta.
I lepiej jak nie masz jeszcze, to już teraz załóż konto google, bo np nie zajrzysz do kalendarza;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!
Mam do was pytanie. Już mnie krew zalewa od faktu noszenia dwóch telefonów i chciałbym zapytać jaki dual sim polecacie. Mocno zastanawiam się nad jednym z modeli myPhone obsługującym wi-fi. Oczywiście cena gra dla mnie dużą rolę. Z Góry dziękuje za porady.
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam znawcow!

mam pytanie. w czym leszy jest system Android od Symbiana i innych systemow. Np. Motorola Milestone XT720 z Androidem na pokladzie jest chyba lepszym wyborem, niz Nokia N8 z Symbianem^3? Gdyby wlasnie nokia byla z androidem, bral bym ja od razu, a tak to mam spore watpliwosci, bo naczytalem sie, ze Android to ''cudo'' i jezeli cos brac, to tylko z nim. Czym sie ten system charakteryzuje i czym rozni od symbiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2010 o 19:34, kaczoor napisał:

/.../ mam spore watpliwosci, > bo naczytalem sie, ze Android to ''cudo'' i jezeli cos brac, to tylko z nim. /.../

Wiesz, pewnie jest tak, że wszystko zależy od tego, co kto lubi.
Ja akurat mam Nokię z Symbianem i jestem zadowolony z tego, co mam. System jest stabilny, działa, aplikacji mnóstwo, to czego chcieć więcej? Zeby aplikacji było pięć tysięcy, a nie tylko trzy tysiące? Tylko po co, jak ja nie mogę wykorzystać nawet ledwo ponad 40, które mam w telefonie?
I pewnie jest tak, że który system dostaniesz jako pierwszy, to się z nim zapoznasz i potem już zawsze będziesz go chwalił i używał.
Najlepiej będzxie, jak poszukasz najpierw jakiegoś znajomego, który ma taki telefon z tym systemem i zobaczysz sam, jak działa, potem poszukasz znajomego z innym systemem i też go poznasz. Wtedy sam zdecydujesz, co Tobie odpowiada bardziej.
Nie ma sensy wywalać w końcu niemałych pieniędzy na coś, do czego nie jesteś przekonany. Bo to, że jakiś system komuś się spodobał, wcale nie znaczy, że spodoba się Tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2010 o 20:41, KrzysztofMarek napisał:

Ja akurat mam Nokię z Symbianem i jestem zadowolony z tego, co mam. System jest stabilny,
działa, aplikacji mnóstwo, to czego chcieć więcej? Zeby aplikacji było pięć tysięcy,
a nie tylko trzy tysiące?


Czyli roznica polega tylko na ilosci aplikacji, co ma popularnosc danego systemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2010 o 23:13, kaczoor napisał:

/.../> Czyli roznica polega tylko na ilosci aplikacji, co ma popularnosc danego systemu?

Zapewne nie tylko na tym. Ale posłużę się przykładem: znasz zapewne pakiet Microsoft Office i pakiet Open Office?
Za Office Microsoftu musisz zapłacić i "wszyscy" go lubią i "wszyscy wiedzą", że jest lepszy. Ale jak ktoś zaczął od Open Office''a, to już nie chce się przesiadać na Office Microsoftu, bo i po co? Ma za darmo wszystko to, co oferuje Office Microsoftu za pieniądze. Ani w jednym, ani w drugim przypadku nie wykorzystasz więcej, jak 10% funkcji całego pakietu. Czyli, nawet jak Office Microsoftu jest lepszy, to i tak jest to bez znaczenia. Przynajmniej funkcjonalność pakietu jest bez znaczenia, a różnica w cenie jest i to spora. Stąd moja rada: nie patrz na system operacyjny telefonu, tylko weź pod uwagę całość. A już zwłaszcza, do jakich funkcji masz dostęp na początku korzystania z telefony i które Tobie są potrzebne. Nokia ma poważną zaletę: mapy dostępne za darmo (dokładnie, to wliczone w cenę telefonu, za darmo nic nie ma na tym świecie ;-D) które się przydają. Zawsze możesz znaleźć potrzebną ulicę, dojechać według telefonu samochodem też można.
Dlatego zanim coś kupisz, sprawdź, jak dany telefon zachowuje się w działaniu. Wydać pieniądze łatwo, dobrze wydać, już znacznie trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu, pieknie mi mo wytlumaczyles! juz dokladnie rozumiem na czym polega ta cala roznica. tak wiec pewnie zdecyduje sie na nokie z symbianem, ale poczekam jeszcze, na wiecej informacji o nokii n8! dzieki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na aukcji ebay aukcje gdzie Nokia N97 kosztuje mniej niz 500 zł , tylko ze z zagranicy , chyba W.Brytania wiec troche dziwna cena przy cenei w Polsce i podejrzana.
Czy warto kupowac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Zauważyłem , znalazłem akcje na allegro telefonu Nokia N97 ktora ma wiele wątpliwosci , cena tego telefonu osiaga niecałe 200 zł albo przewyzsza , zalezy od czy biały czy czarny.Są to telefony nowe .
Wrzucam link ocencie sami i skomentujcie to bo Wasza pomoc mi sie przyda:

http://allegro.pl/telefon-n97-fm-dual-sim-qwerty-mp3-mega-promocja-i1206946683.html

http://allegro.pl/nowosc-n97-dual-sim-tv-wifi-qwerty-3-2-lcd-java-i1191257652.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 21:52, karolekx23x napisał:

Witam
Zauważyłem , znalazłem akcje na allegro telefonu Nokia N97


Gdzie masz napisane, że to Nokia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 22:15, Budo napisał:

> Witam
> Zauważyłem , znalazłem akcje na allegro telefonu Nokia N97

Gdzie masz napisane, że to Nokia?

Czyli to chinska podróbka Nokii ? Bo mnie zdziwiła cena dosc niska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 22:13, karolekx23x napisał:

czyli nie warto za ta cene ?

To jest zwykła podróbka, Chińczykom się nudzi to robią takie za 20 dolców właśnie i sprzedają. Nawet cały sklep z takimi podróbkami jest, tylko adresu nie pamiętam. Kupić zawsze można, żeby zobaczyć co to w ogóle jest, ale nie licz, że to w ogóle jakiegoś Symbiana będzie miało. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 22:13, karolekx23x napisał:

> DUAL SIM i wszystko jasne
>
> fake!!!!!!!!!!!!!111111
>
czyli nie warto za ta cene ?

Może i jest to N97, ale na pewno nie Nokia. Oczywiście że nie opłaca się, to jakaś chińska podróbka, która podziała kilka dni i padnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się