Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 19.09.2011 o 18:54, bobobo napisał:

Xperia X8 czy Galaxy Mini?


Jeśli net muzyka itp. X8

Jeśli gry np Angry birds to mini (AB na x8 nie działa za dobrze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale na X8 da się w miarę płynnie grać w AB? (Bardziej do mnie przemawia właśnie ten telefon,bo jest mniejszy i sie przynajmniej zmieści w kieszeni,i podobno też jest wytrzymały).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2011 o 19:18, bobobo napisał:

Ale na X8 da się w miarę płynnie grać w AB? (Bardziej do mnie przemawia właśnie ten telefon,bo
jest mniejszy i sie przynajmniej zmieści w kieszeni,i podobno też jest wytrzymały).

Jakieś 15 FPS w Rio może z 20. Co do wytrzymałości wytrzymuje zakopanie na głębokości ~ metra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli takie raczej wystarczające minimum,nie oczekuje jakiś wielkich fajerwerków i 60 fps ;) Ale jeszcze s testuje u operatora i sie zobaczy ;) Tylko na Galaxy Mini przemawia mi multitouch i sam nie wiem który wybrać :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2011 o 20:14, bobobo napisał:

Czyli takie raczej wystarczające minimum

Wygodną grą bym tego nie nazwał. Pokaz klatek występuje.

Dnia 19.09.2011 o 20:14, bobobo napisał:

sam nie wiem który wybrać :\

To już zależy od ciebie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za kilka tygodni kończy mi sie umowa i sobie pomyślałem żeby przenieś numer do innej sieci.Ale nie za bardzo wiem jak wygląda ta procedura..i czy to jest płatne? Wg mnie chyba trzeba czekać na kartę SIM .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 17:39, AphroditeDnB napisał:

Za kilka tygodni kończy mi sie umowa i sobie pomyślałem żeby przenieś numer do innej
sieci.Ale nie za bardzo wiem jak wygląda ta procedura..i czy to jest płatne? Wg mnie
chyba trzeba czekać na kartę SIM .


Nie trzeba nic czekać. Jeżeli w salonie nie mają w danym momencie karty SIM to czekasz na nią max. 2 dni. Musisz iść od obecnego operatora i wniosek złożyć o przeniesienie numeru do innej sieci ( jeżeli masz na abonament). Nic to nie kosztuje chyba, że zrywasz umowę przed jej końcem to wtedy płacisz. Przeniesienie numeru nic nie kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 19:46, bobobo napisał:

Z ciekawości: a gdy ma się na mixa,też można przenieść numer?

Nieważne co masz zawsze możesz przenieść numer czy to jest abonament, mix, karta czy coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może znalazłby się ktoś, umiejący doradzić w kwestii wyboru dobrego telefonu? Zastanawiam się nad modelami: Samsung ACE [GT-S5830] oraz Sony Ericsson Xperia X10 mini pro.

Do czego by służył? Przede wszystkim do:
- sms''owania ( sporo tego pisze, więc ma być wygodnie);
-słuchania muzyki, tak więc potrzebny dobry odtwarzacz z equalizerem (mile widziane wzmocnienie basów);
-przeglądania sieci i tu ważne, nie koniecznie mam tu na myśli facebook''a;
-grania, też byłoby super;
-okazjonalnie dzwonienia ;-)

O jednym i drugim telefonie już coś tam się dowiedziałam, jednak nie jestem do końca przekonana. Jeśli miałabym wybierać w ciemno, wybrałabym SE, bo kocham tę markę. Jednak w większości czytanych przeze mnie opinii wygrywa Samsung. Wiadomo, szybszy procesor, większy wyświetlacz, ponoć lepsza bateria...
I teraz nie wiem, na co się zdecydować.

Pomoże ktoś? ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to żeś dowaliło,bo kazda z cech które powiedziałaś ma inny telefon,i się wzajemnie wykluczają ;)

-SMSy - X10 mini pro,wiadomo,fizyczne qwerty zawsze jest lepsze od dotykowca,chociaż ote też są wygodne :P
-Muzyka - Obie są dobre,tylko musisz mieć dobre słuchawki,bo głośniki to one za dobre nie mają :P
-Internet - Tutaj wygrywa Ace,ponieważ ma większy ekran i lepiej się przegląda strony. No i ma multitouch (uszczypnięcie)
-Gry - Zdecydowanie Ace,ma lepszy procesor,jest większy i gra się wygodniej. A X10 Mini Pro też się dobrze gra,ale mimo wszytko ściny przy bardziej zaawansowanych levelach w Angry Birds występują.
-Dzwonienie - Tu oba wygrywają,nic nie mogę zarzucić :P

Osobiście skłaniałbym się ku Ace''owi,ale skoro dla ciebie ważne jest pisanie SMS-ów,to powinnaś wybrać X10 Mini Pro,chociaż weź pod uwagę,że to jest naprawdę mały telefon,lepiej się dobrze zastanów.

A może coś z innych telefonów z fizyczną klawiaturą? Polecam Nokię C3 i HTC Desire Z

Ale ostateczna decyzja należy oczywiście do ciebie,nie wzoruj się na 100 % na mojej opinii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy to normalne, że w Motoroli Flipout bateria trzyma maximum dwa dni? I jeśli tak to czy jest możliwość dokupienia nowej, lepszej baterii? Jeśli nie, to chyba będę musiał złożyć reklamacje. W każdym bądź razie proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2011 o 22:13, Orion napisał:

Witam. Czy to normalne, że w Motoroli Flipout bateria trzyma maximum dwa dni?
I jeśli tak to czy jest możliwość dokupienia nowej, lepszej baterii? Jeśli nie, to chyba
będę musiał złożyć reklamacje. W każdym bądź razie proszę o pomoc.

W 100% normalne. Osobiście nie znam telefonu a androidem który trzymał by dłużej. Standardem jest najczęściej 1 dzień.
Baterii raczej nie dokupisz może jakieś chińskie ale bóg jeden wie co się może z nimi dziać. A reklamacji pewnie ci nie przyjmą telefon jest sprawny (choć jeśli cię to nie zadowala nie zaszkodzi spróbować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2011 o 22:20, gracz_155 napisał:

> Witam. Czy to normalne, że w Motoroli Flipout bateria trzyma maximum dwa
dni?
> I jeśli tak to czy jest możliwość dokupienia nowej, lepszej baterii? Jeśli nie,
to chyba
> będę musiał złożyć reklamacje. W każdym bądź razie proszę o pomoc.
W 100% normalne. Osobiście nie znam telefonu a androidem który trzymał by dłużej. Standardem
jest najczęściej 1 dzień.
Baterii raczej nie dokupisz może jakieś chińskie ale bóg jeden wie co się może z nimi
dziać. A reklamacji pewnie ci nie przyjmą telefon jest sprawny (choć jeśli cię to nie
zadowala nie zaszkodzi spróbować).


Rozumiem. Cóż komfort wymaga wyrzeczeń, w tym przypadku w postaci codziennego ładowania. Dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2011 o 22:30, Orion napisał:

>/.../> Rozumiem. Cóż komfort wymaga wyrzeczeń, w tym przypadku w postaci codziennego ładowania.
Dziękuje za odpowiedź.

Mało powiedziane. Idź chociażby na pieszą wycieczkę i rób zdjęcia z lampą. Wtedy telefon wytrzyma góra trzy godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mój LG KU990 odmawia posłuszeństwa po dwóch latach współpracy, czas na coś nowego. Nie jestem aż tak bardzo wymagający, telefon służy mi jedynie do rozmów, smsów i słuchania muzyki. Oczywiście, miło by było, gdyby aparat, a szczególnie kamera, kręciła dość dobrej jakości filmy, ale to jako przyjemny dodatek. Ważne, żeby jakość muzyki na telefonie w słuchawkach była bardzo zadowalająca. Telefon nie może być droższy niż 100 zł w Orange w abonamencie 30 zł dla klientów biznesowych. Zastanawiałem się nad Wildfire S lub Galaxy 551. Podoba mi się Galaxy Ace, ale niestety, w dobie kryzysu 150 zł więcej na telefon nie mam ochoty wydawać, poza tym, czy w ogóle byłoby warto... Który telefon byście polecili? Może jakiś inny? Byleby był dotykowy, klawiatura sprzętowa nieobowiązkowa, przyzwyczaiłem się do dotykowej, chociaż podobnież sprzętowa jest wygodniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2011 o 13:34, Jaki_Gahn napisał:

Witam,

Mój LG KU990 odmawia posłuszeństwa po dwóch latach współpracy, czas na coś nowego. Nie
jestem aż tak bardzo wymagający, telefon służy mi jedynie do rozmów, smsów i słuchania
muzyki. Oczywiście, miło by było, gdyby aparat, a szczególnie kamera, kręciła dość dobrej
jakości filmy, ale to jako przyjemny dodatek. Ważne, żeby jakość muzyki na telefonie
w słuchawkach była bardzo zadowalająca. Telefon nie może być droższy niż 100 zł w Orange
w abonamencie 30 zł dla klientów biznesowych. Zastanawiałem się nad Wildfire S lub Galaxy
551. Podoba mi się Galaxy Ace, ale niestety, w dobie kryzysu 150 zł więcej na telefon
nie mam ochoty wydawać, poza tym, czy w ogóle byłoby warto... Który telefon byście polecili?
Może jakiś inny? Byleby był dotykowy, klawiatura sprzętowa nieobowiązkowa, przyzwyczaiłem
się do dotykowej, chociaż podobnież sprzętowa jest wygodniejsza.


Jeśli pomiędzy Wildfire S a Ace jest 150 zl różnicy to raczej nie warto tyle wydawać na Ace, ponieważ oba telefony są bardzo podobne technicznie.
O 511 to się nie wypowiem ponieważ nie miałem żadnego kontaktu z tym telefonem, ale z tego co wiem nie jest to zbyt udany model. Samsung wypuścił model z fizyczną klawiaturą bo przydał by się 1 w ofercie, ale szczególnie go nie interesuje.
A co do klawiatury, fizyczna zawsze będzie wygodniejsza od ekranowej, ale dzięki swype na ekranowej również bardzo wygodnie się piszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Osobiście skłaniałbym się ku Ace''owi,ale skoro dla ciebie ważne jest pisanie SMS-ów,to

Dnia 22.09.2011 o 19:59, bobobo napisał:

powinnaś wybrać X10 Mini Pro,chociaż weź pod uwagę,że to jest naprawdę mały telefon,lepiej
się dobrze zastanów.


Dzięki za odp. :-) Ostatecznie wybór padł na Xperię a to dlatego, że na Ace''a musiałabym trochę poczekać, czego strasznie nielubię. Zobaczę jak się będzie sprawować, jeżeli się nie spodoba zawsze można zmienić, na szczęście telefonu nie przyspawają do ręki ;-)

Dnia 22.09.2011 o 19:59, bobobo napisał:

A może coś z innych telefonów z fizyczną klawiaturą? Polecam Nokię C3 i HTC Desire Z


Oferta mojego operatora nie zawierała tych modeli nawet ;-(

Dnia 22.09.2011 o 19:59, bobobo napisał:

Ale ostateczna decyzja należy oczywiście do ciebie,nie wzoruj się na 100 % na mojej opinii
:P


Tak czy siak- dzięki za radę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam telefonu, ktory:
- robi dobre (jak na telefon) zdjecia - tera mam Nokie 7230, ktora robi gorsze zdjecia niz Sony W810i, pomimo wyswietlacza wiekszego o 60%
- ma sluchawki Bluetooth (zastanawialem sie nad Motorola E8, ale wyswietlacz maly ma)
- ma klasyczna klawiature a nie dotykowy wyswietlacza czy inne QWERTY, chociaz nad tym ostatnim moglbym sie ewentualnie zastanowic
- nie kosztuje fortuny
- czyta karty pamieci >=4GB
- ma latarke czy cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 22:59, Dark_ziom napisał:

Ok. To już koniec. Ja jestem zdecydowany, że za ok. 1,5 miesiąca będę miał Nokię N8 w
swoich rękach. Mam nadzieję, że Cibie przekonałem do tego telefonu ;).

I jak, trafiła do ciebie ta Nokia ostatecznie? Możesz opisać swoje wrażenia?

Ogólnie - mam teraz k800i. Planuję zmianę. Waham się pomiędzy Motorolą Defy a Nokią N8. Na pierwszy rzut oka - niby telefony dość różne, a jednak ;)

Osobiście bardziej urządza mnie Nokia, a jedynym głównym zarzutem - mało intuicyjny Symbian. No i awaryjność. Nie przeszkadza mi gorszy od Androida wygląd (zresztą ma wyjść 3 update do Symbiana na początku przyszłego roku), ale dostaję białej gorączki, jak muszę kliknąć o dwa razy za dużo, albo przekopywać się przez piętnaście menusów dla ustawienia jednej opcji...
Mniejsza ilość aplikacji jest minusem, ale niezbyt dużym.

Przeczytałem / obejrzałem pierdyliard recenzji, ale zawsze to miło doinformować się z pierwszej ręki:
Jak to jest ze wspomianą awaryjnością i jak sprawuje się Symbian w porównaniu z Androidem? Głównie chodzi mi o intuicyjność / łatwość obsługi (ogólna i smsy).
Zresztą "codzienne" wrażenia też będą mile widziane.

Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się