Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Tak tytułem darmowej porady dla tych, co dopiero zamierzają kupić komórkę:
unikajcie komórek z niewymienną baterią. Mam Nokię N97, już ponad trzy lata, nie kupuję nowego, bo mi starcza ten, który mam. Ale potrafił się już trzykrotnie zawiesić tak, że nie działało nic, żaden przycisk, nawet wyłacznik. Pomagało dopiero wyjęcie baterii. Jeśli tak miałby zawiesić się jakikolwiek inny aparat, no do dziękuję uprzejmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości bez dokonania roota.
Są to z góry narzucone przez operatora aplikacje.

Mi osobieście nie przeszkadzają, nie zuważyłem by w zdecydowany sposób utrudniały cokolwiek na telefonie, a wręcz nawet brandowy odtwarzacz muzyczny okazł się najwygodniejszym od wszystkich darmowych aplikacji tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 21:31, Henrar napisał:

W nowych jak trzymasz przycisk przez 10 sekund, to zawsze się wyłącza.

No cóż, w moim się NIE wyłączał.
Bardzo możliwe, że w nowych się wyłacza po 10 sekundach. Ale ja wolę mieć pewność przed kupnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 16:04, KrzysztofMarek napisał:

Bardzo możliwe, że w nowych się wyłacza po 10 sekundach. Ale ja wolę mieć pewność przed
kupnem.

Mogę zapewnić, że te nowe jak najbardziej są do wyłączenia. Testowane wielokrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 16:07, Henrar napisał:

/.../ > Mogę zapewnić, że te nowe jak najbardziej są do wyłączenia. Testowane wielokrotnie.

Zapewnienie przyjąłem, aczkolwiek z maleńką dozą nieufności. Tą nieufność wywołał przypadek mojego komputera, który kiedyś też się zawiesił tak, ze nawet twardy reset nie zadziałał. Pomogło dopiero fizyczne odłaczenie od gniazdka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam takie pytanie odnośnie baterii w telefonach komórkowych.

Który rodzaj baterii nie powinno się pod żadnym wypadkiem rozładowywać do końca, a który powinno się jak najczęściej doładowywać. Słyszałem, że każda bateria ma swój cykl ładowania i po tym cyklu jej wydajność się zmniejsza.

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 19:09, maziiii napisał:

Mam pytanie mam telefon Xperie Arc z androidem 4.0.4 i chciałem ją zrotować wie ktos
może jak mógłbym to zrobic?

Poszukaj poradnika na xda-developers:

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=963 <- to jest forum dla Xperia arc, tu powinien być poradnik. Albo i 17.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się nazywa ta funkcja w niektórych telefonach która widzi użytkownika a przez to ma nie gasić ekranu gdy się na niego patrzy . Mogłem coś pokręcić ale gdzieś to widziałem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 16:30, Darnok_Rukia napisał:

Jak się nazywa ta funkcja w niektórych telefonach która widzi użytkownika a przez to
ma nie gasić ekranu gdy się na niego patrzy . Mogłem coś pokręcić ale gdzieś to widziałem?

W Samsungu Galaxy S3 się to nazywa Smart Stay. W innych telefonach też to może być, ale raczej nie pod taką nazwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli mam numer w orange i przeniosę go do play, to czy będzie mi on działał na telefonie z simlockiem na orange?
Jeśli tak to czy jest darmowy sposób na jego zdjęcie?(znalazłem najtańszy za 70zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna nowej cegiełki, jednak wybór nie jest prosty :/ Jestem uczulony na dotykowe ekrany, dlatego klawiatura to dla mnie podstawa. Dotyk może być co najwyżej dodatkiem. Po zapoznaniu się z kilkoma modelami, najbardziej przypadła mi do gustu Nokia e6 z klawiaturą qwerty. Poszperałem po sieci i znalazłem kilka recenzji i testów, wszystkie pozytywne. Opinie użytkowników są już jednak podzielone. Stąd moje pytanie - Czy ktoś z Was miał/ma do czynienia z tą Nokią? Czy jest to telefon godny polecenia? Będę również wdzięczny za opinie nt. Nokii e72, którego e6 jest (teoretycznie) lepszym następcą.

Nie upieram się jednak przy jednym modelu i jestem otwarty na sugestie np. użytkowników BlackBerry. Problem w tym, że rozsądne minimum pracy na baterii to dla mnie 4-5 dni, a ponoć takim (czy nawet lepszym) wynikiem może pochwalić się e6. W opisach telefonów BlackBerry, najczęściej powtarzającą się wartością było 2-3 dni, a to niestety za mało. Sytuacja może się zmienić po premierze BB Q10 z baterią 2100 mAh, ale to nastąpi najwcześniej w kwietniu. A jak wygląda sytuacja na chwilę obecną? Jest w czym wybierać, czy może lepiej poczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nokia długo pochodzi bo ma normalny system. Żaden Szpiegoid, WM, iOS nie będzie trzymał baterii dłużej niż 4-5dni (i to w IDLU!), a co dopiero, gdy będziesz go normalnie używał..
Mój SGSIII bez oszczędzania energii nie trzyma prądu dłużej niż 3 dni (oczywiście bez wifi, grania, czasem tylko coś zanotuję na nim, zadzwonię, smsy napiszę). Z oszczędzaniem energii jest to max 5dni, a zazwyczaj interwał między ładowaniem to dwa dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa problemy z moim SE X8:
- pierwszy - od jakiegoś tygodnia telefon zżera baterię w zastraszającym tempie, rano ok 7 odłączam ładowarkę, pod wieczór mam 40-50% naładowania, przy identycznym użytkowaniu jakieś dwa tygodnie temu schodziło po góra 20% na dobę, telefon wytrzymywał 4-5 dni (brat twierdzi, że w nocy czasami sam z siebie zapala się i gaśnie wyświetlacz), wszystkie "pochłaniacze energii" - wifi, 3G, bluetooth etc. mam wyłączone,
- drugi - jak gdzieś dzwonię, to wyświetlacz dostaje szału, po wybraniu numeru z listy kontaktów i rozpoczęciu nawiązywania połączenia gaśnie (czasami od razu, czasami po chwili) i reaguje na próby włączenia (krótkie wciśnięcie przycisku włącznika) z opóźnieniem lub wcale. A jak się włączy, to po ułamku sekundy gaśnie, nie sposób anulować prób połączenia ("dzięki" temu na pocztę głosową to nie łapię się już na kilka a na kilkanaście - kilkadziesiąt sekund).
Da się coś zrobić poza grzmotnięciem tym złomem z całej siły o beton (cierpliwość mam na wyczerpaniu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się