Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Witam. Do poniedziałku muszę podjąć decyzję o kupnie nowego telefonu i mam zamiar po 3 latach bycia w Orange przesiąść się na Erę i w związku z tym:
1. Jaki telefon polecacie w Erze na MIX?
2. Bo już myślę nad Sony Ericsson C702, LG KC550, Sony Ericsson W910i, Nokia 6500 Slide, Nokia 5310
Który z nich polecacie? Bo czytałem opinię i są różne więc już straciłem głowę.
3. Czy jak kończy mi się 3 letnia umowa z Orange i bym przedłużył to miałbym jakieś ulgi stażowe?
4. Czy waszym zdaniem lepszy Orange czy Era?
Nie piszę tego dla zabawy, naprawdę mi potrzebne szczere info., z góry bardzo dziękuję, pozdrawiam.
Sorki za posta poniżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 21:54, Zaskroń napisał:

Witam. Do poniedziałku muszę podjąć decyzję o kupnie nowego telefonu i mam zamiar po
3 latach bycia w Orange przesiąść się na Erę i w związku z tym:
1. Jaki telefon polecacie w Erze na MIX?
2. Bo już myślę nad Sony Ericsson C702, LG KC550, Sony Ericsson W910i,
Nokia 6500 Slide, Nokia 5310
> Który z nich polecacie? Bo czytałem opinię i są różne więc już straciłem głowę.
3. Czy jak kończy mi się 3 letnia umowa z Orange i bym przedłużył to miałbym jakieś ulgi
stażowe?
4. Czy waszym zdaniem lepszy Orange czy Era?
Nie piszę tego dla zabawy, naprawdę mi potrzebne szczere info., z góry bardzo dziękuję,
pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 21:54, Zaskroń napisał:

2. Bo już myślę nad Sony Ericsson C702, LG KC550, Sony Ericsson W910i,
Nokia 6500 Slide, Nokia 5310


Zdecydowanie SonyEricsson W910i. Obecnie jeden z najlepszych fonów na rynku.

Dnia 29.11.2008 o 21:54, Zaskroń napisał:

3. Czy jak kończy mi się 3 letnia umowa z Orange i bym przedłużył to miałbym jakieś ulgi stażowe?


Tak. Na pewno otrzymałbyś dodatkowe pakiety minut, SMS czy MMS. Poza tym od wysokości średniej z trzech ostatnich rachunków zależeć będzie cena nowego telefonu. Czasami (przy niskich rachunkach) warto się zastanowić czy nie bardziej opłaci się kupić telefon na wolnym rynku a umowę przedłużyć tylko o 12 miesięcy z wypasem dodatkowych usług.

Dnia 29.11.2008 o 21:54, Zaskroń napisał:

4. Czy waszym zdaniem lepszy Orange czy Era?


To zależy od "bardziejlubienia" marki. Obie sieci maja porównywalne zasięgi, cenniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nie wydaje mi się żeby W910i był jednym z najlepszych fonów na rynku...
Masz go? Głośny jest? Czemu nie Nokia 6500 Slide? Od razu powiem nie zależy mi na żyroskopie a raczej o funkcjonalności telefonu, jakości wykonania, baterii, głośności, nie zwracam uwagi na różne pierdoły t.j gry, czy tapety...Z odpowiedzi z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi tylko napisać jak wygląda obsługa javy na Omnii np. w grach? Jestem strasznie ciekawy;)

A co do sporu Omnia vs iPhone to mam dobrą wypowiedź użytkownika mdma z forum myiphone.com.pl:
Pytanie jest bez sensu bo ani Omnia nie jest lepsza od iPhone, ani iPhone od Omnii. Kwestia wyboru zalezy od potrzeb. Najlepiej idz do salonu jakiejs sieci i sprawdz funkcje i dzialanie obudwu telefonow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6500 slide to właśnie najlepszy telefon ;P
Pod względem głośności przebija KAŻDY inny telefon. Z testów najgorzej wyszedł Iphone pierwszej generacji. Pierwsza trójka to właśnie kilka SE i ten telefon. Jest to naprawdę przydatna rzecz jak telefon dzwoni bardzo głośno, do tego nie "pierdzi" ten głośnik.

Bateria jest spoko. Starcza na tydzień, przy używaniu non-stop (nie oszukujmy się danymi producenta), zaledwie 2/3 dni. Aparat naprawdę dobry, SE przebija(Sony Ericssony od dłuższego czasu nie mają nic ciekawego do zaoferowania), tapety można ustawić nawet filmy, tylko że to skraca żywotność baterii.
Co do wykonania to nie upadł mi nigdy ani nic z tych rzeczy, ale obudowa jest solidna. Denerwują jedynie klawisze w klawiaturze. Fajny gadżet to kabel AV który dostajemy od razu w zestawie i jak znajdziesz gdzieś na allegro np. przelotkę Xpress Music(BARDZO solidnie wykonana) to będziesz mógł podłączyć słuchawki i na jakość odtwarzacza nie można narzekać.
Jedyne do czego miał bym zarzuty, to wartość tego telefonu. Jeszcze miesiąc temu wart był około 1000złoty, a dziś cena spada na łeb na szyje i dostępny jest w co drugiej ofercie operatorów komórkowych ;P
Więc nie licz na to że po kilku miesiacach użytkowania sprzedasz go za więcej niż 200złoty...

mrosi jak piszesz że jest najlepszy to chociaż uzasadnij :/
Poza tym, jest najlepszy bo kto tak twierdzi? Ty? Nie rozśmieszaj mnie...
Denerwujący slider, karty Sony w ogóle nie kompatybilne na dzisiejszy dzień,
2 mpx kamera bez flasza i autofocus''a, nagrywanie wideo wychodzi mu żałośnie.
Jedyne zalety to głośny głośnik(jak już wyżej wspomniałem), duży wyświetlacz, klawisze rozpoczynania i kończenia rozmowy(w SE to żadkość ;P), Walkman 3.0, jest dość cienki no i ten czytnik kart w standardzie + karta 1/2GB.
Najlepszego telefonu na dzisiaj, nie ma. Każdy chce co innego, jeden aparat, drugi mp3, trzeci dzwoni, czwarty dużo pisze(QWERTY), a piąty chce poszpanować że ma dotykowy ekran. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż co do cytatu to właśnie do takiego doszedłem wniosku chociaż zawsze to jest tak że co twoje to lepsze ;P

Gry działają wszystkie te dostosowane pod dotykowy ekran. Na razie nie spotkałem takiej która by mi nie działała^^. A obsługa wygląda tak, że jak np. masz ludka na ekranie to przytrzymujesz na nim palcem i przesówasz w którąś stronę. W niektórych grach to bardzo nie wygodne bo palcem zasłaniasz ekran ;P ale w większość gra się super ;P
Jest też kilka gier na WM które po prostu wymiatają, szkoda że można je policzyć na palcach jednej ręki.
A emulatory to te które testowałem to działają do dupy, bo albo nie chodzą dane romy, albo nie da się grać bo klatkuje, albo nie działają przyciski. W Iphone jest dużo fajniejsze rozwiązanie, choć tak jak w grach java na omni steruje się przyciskami na wyświetlaczu. To jednak w wielu przypadkach przeszkadza(szczególnie jak masz duże ręce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 21:11, Zaskroń napisał:

Dzięki. Nie wydaje mi się żeby W910i był jednym z najlepszych fonów na rynku...
Masz go? Głośny jest? Czemu nie Nokia 6500 Slide? Od razu powiem nie zależy mi na żyroskopie
a raczej o funkcjonalności telefonu, jakości wykonania, baterii, głośności, nie zwracam
uwagi na różne pierdoły t.j gry, czy tapety...Z odpowiedzi z góry dzięki.


Po co Ci głośny telefon? Głośnik w W910i jest wystarczająco głośny, żeby go słyszeć jak dzwoni. No chyba, że jesteś idiotą chodzącym po ulicy z włączoną muzyką z telefonu na full.
Bateria wystarcza na długo, z bawieniem się, graniem itp. 3 dni spokojnie, bez tego pewnie i z 6. Ktoś gdzieś napisał, że na 2% baterii udało się posłuchać muzyki przez 20 minut. Wyświetlacz jest po prostu genialny, raz użyjesz tak dużego ekranu i nie dasz rady funkcjonować na mniejszym ;). Do jakości wykonania nie mam zastrzeżeń, slider jest w porządku, nic nie trzeszczy.
Przydałyby się ceny za jakie możesz mieć te telefony.
EDIT: No i muzyka, na moich niedrogich Sennheiserach MX460 czystość dźwięku mnie powaliła. Jeśli kupisz W910i, to wyrzuć od razu słuchawki dołączane do zestawu i leć do sklepu po coś lepszego, szkoda uszu :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 21:36, Natchan napisał:

6500 slide to właśnie najlepszy telefon ;P
Pod względem głośności przebija KAŻDY inny telefon. Z testów najgorzej wyszedł Iphone
pierwszej generacji. Pierwsza trójka to właśnie kilka SE i ten telefon. Jest to naprawdę
przydatna rzecz jak telefon dzwoni bardzo głośno, do tego nie "pierdzi" ten głośnik.


Sam mnie rozśmieszasz. ",,,Pierwsza trójka to właśnie kilka SE i ten telefon..." Więc nie pisz bzdur typu "najlepszy telefon". Poza tym - co ma głośność do jakości telefonu? A tym bardziej, że co, że jak "nie pierdzi" głośnik to już super fon? Dotyczy to chyba tylko Nokii...

Dnia 30.11.2008 o 21:36, Natchan napisał:

Bateria jest spoko. Starcza na tydzień, przy używaniu non-stop (nie oszukujmy się danymi
producenta), zaledwie 2/3 dni. Aparat naprawdę dobry, SE przebija(Sony Ericssony od dłuższego
czasu nie mają nic ciekawego do zaoferowania), tapety można ustawić nawet filmy, tylko
że to skraca żywotność baterii.


Czyli nic rewelacyjnego. Większość dostępnych telefonów prezentuje te same parametry.

Dnia 30.11.2008 o 21:36, Natchan napisał:

Co do wykonania to nie upadł mi nigdy ani nic z tych rzeczy, ale obudowa jest solidna.


To skąd wiesz, że jest solidny, skoro nawet Ci nie upadł?

Dnia 30.11.2008 o 21:36, Natchan napisał:

Denerwują jedynie klawisze w klawiaturze. Fajny gadżet to kabel AV który dostajemy od
razu w zestawie i jak znajdziesz gdzieś na allegro np. przelotkę Xpress Music(BARDZO
solidnie wykonana) to będziesz mógł podłączyć słuchawki i na jakość odtwarzacza nie można
narzekać.


Jak widzę kolejna "rewelacja" w najlepszym telefonie

Dnia 30.11.2008 o 21:36, Natchan napisał:

Jedyne do czego miał bym zarzuty, to wartość tego telefonu. Jeszcze miesiąc temu wart
był około 1000złoty, a dziś cena spada na łeb na szyje i dostępny jest w co drugiej ofercie
operatorów komórkowych ;P
Więc nie licz na to że po kilku miesiacach użytkowania sprzedasz go za więcej niż 200złoty...

mrosi jak piszesz że jest najlepszy to chociaż uzasadnij :/


Tak jak Ty? Bo bardziej podoba Ci się Nokia? Przestań...
BTW, jeśli Nokia jest lepsza, to skąd ta punktacja...:

http://www.mgsm.pl/katalog/sonyericsson/w910i/
http://www.mgsm.pl/katalog/sonyericsson/w910i/

Dnia 30.11.2008 o 21:36, Natchan napisał:

Poza tym, jest najlepszy bo kto tak twierdzi? Ty? Nie rozśmieszaj mnie...


Jak na razie Ty mnie rozśmieszasz zaprzeczając dokładnie swoim zarzutom... Nokia jest super bo ją mam, SE jest be bo .... go nie mam...

Dnia 30.11.2008 o 21:36, Natchan napisał:

Denerwujący slider, karty Sony w ogóle nie kompatybilne na dzisiejszy dzień, 2 mpx kamera bez flasza i
autofocus''a, nagrywanie wideo wychodzi mu żałośnie. Jedyne zalety to głośny głośnik(jak już wyżej
wspomniałem), duży wyświetlacz, klawisze rozpoczynania i kończenia rozmowy(w SE to żadkość ;P), Walkman
3.0, jest dość cienki no i ten czytnik kart w standardzie + karta 1/2GB.


Nokia ma nie mniej denerwujące slidery...
Kamery nie używam więc się nie wypowiadam.
BTW, chciałeś napisać rzadkość...

Dnia 30.11.2008 o 21:36, Natchan napisał:

Najlepszego telefonu na dzisiaj, nie ma. Każdy chce co innego, jeden aparat, drugi mp3,
trzeci dzwoni, czwarty dużo pisze(QWERTY), a piąty chce poszpanować że ma dotykowy ekran. ;P


Z tym się zgodzę. Telefon to rzecz gustu. Osobiście cały czas poszukuję telefonu, który miałby funkcje SE P1i i nie miał aparatu fotograficznego (to wg mnie jest idiotyzm w telefonie - ale to moja osobista opinia).
Poza tym takie jest "zbójeckie prawo", że jak ktoś ma kasę to może poszpanować. ;-P
Z reguły (nie licząc pojedynczych typków) wykorzystuje się te telefony w pełni. Osobiście używam SonyEricssona P1i. Wykorzystuję praktycznie wszystkie jego funkcje. Teraz mam zamiar zmienić go na Toshibę (tylko ze względu na platformę - tu Symbian, tam WM 6.1 Professional).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ładowarką do Nokii 6280(ta z cienkim "bolcem")-ładowarka nie chce ładować :/ Wcześniej odpowiednio kabel ustawiłem i wszystko było git.W tej chwili czego bym nie zrobił ,ładowarka nie ładuje. Telefon dostałem ponad 2 lata temu i sprzęt miał prawo się lekko z użyć,ale żeby po 2 latach ładowarka padła?Nie bardzo chce mi się bulić te 70-80zeta za niwą ładowarką ,więc pytam jak naprawić tą ładowarkę i czy jest jakaś tańsza alternatywa dla oryginalnych ładowarek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To źle że myślę że to co mam jest lepsze? Chyba to świadczy o tym że kieruje się swoimi własnymi trendami, nie pytam się innych co jest lepsze bo to ja wiem co będzie dla mnie odpowiednie. Kolega Zaskroń właśnie chciał się dowiedzieć. Podałem wszystkie plusy i minusy, stwierdziłem że nokia jest lepsza.
Zacytuję twoją wypowiedź:
"Zdecydowanie SonyEricsson W910i. Obecnie jeden z najlepszych fonów na rynku."
Jeśli to , albo link to mgsm.pl ma pomóc w wybraniu lepszego telefonu to fajnie ;P

Ale jak by patrzeć z zakresu funkcji: wykonanie, bateria, sms-y, dzwonienie - to zależy po prostu kto jakiej firmie jest wierny. Ja od paru lat mam nokie i samsungi choć miałem przez pewien czas kilka Sony Ericsson''ów.
Wiadomo że po przesiadce z ulubionej markii, ciężko będzie się przyzwyczaić. Tak na przykładzie słownika:
Ci których pierwszym telefonem była motorolla, twierdzą że nokia jest do bani, Ci którzy pierw używali Nokii śmieją się z funkcjonalności słownika nokii.

PS Co do gramatyki to się nie wypowiem, korzystam z angielskiego safari i nie mam słownika, jak nie jestem pewien jakiegoś słowa to po prostu je pisze w takiej wersji którą uważam za lepszą. Czy to że napisałem inaczej niż powinienem świadczy że wiem o telefonach mniej?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Mam pytanie w tej chwili posiadam Sony Ericssona k800i mam go już od pewnie roku wiele z niego nie korzystam i co trzy dni muszę ładować baterię czy to jest normalne czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 14:24, mrosi napisał:

Mała pomyłka - dopiero teraz zauważyłem...
Te linki są właściwe:

http://www.mgsm.pl/katalog/nokia/6500slide/
http://www.mgsm.pl/katalog/sonyericsson/w910i/


Jeśli wybierasz telefon za pomocą ocen na mgsm to gratuluje, ale innym bym tego nie polecał, jeśli chodzi o dwa telefony to Nokia jest solidniejszym produktem, bez typowo nastolatkowych bajerów typu machanie telefonem aby zmienić utwór itp. za to oferuje bardzo dobre wykonanie samego slidera, metalową obudowę w której nic nie trzeszczy, nic się nie rusza, intuicyjną obsługę, niezłą baterię, wygodną klawiaturę, jeśli komuś potrzebny jest aparat to ten w Nokii jest całkiem niezły. To co mogę zaliczyć mu na minus to brak wifi i hdspa które w dużych miastach jest naprawdę przydatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A tak z ciekawości - jesteś testerem telefonów, czy jak?
Te dwa linki były przypadkowe, ale kupując telefon zawsze kieruję się opiniami użytkowników z różnych vortali, opiniami znajomych, etc.
A może po prostu wytłumaczysz wobec tego "innym, którym tego nie polecasz" na jakiej podstawie Ty wybierasz telefon...?
A może mamy proroka na Forum...
Co zaś do gratulacji... Te linki były przypadkowe... SE ma moja siostra (od pół roku) a Nokię ma kumpel. A raczej miał. Przez dwa tygodnie...
Co zaś do mnie. To nie telefony z mojej półki (to tak abstrahując).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.12.2008 o 19:54, mrosi napisał:

/.../

A tak z ciekawości - jesteś testerem telefonów, czy jak?
Te dwa linki były przypadkowe, ale kupując telefon zawsze kieruję się opiniami użytkowników
z różnych vortali, opiniami znajomych, etc.
A może po prostu wytłumaczysz wobec tego "innym, którym tego nie polecasz" na jakiej
podstawie Ty wybierasz telefon...?
A może mamy proroka na Forum...
Co zaś do gratulacji... Te linki były przypadkowe... SE ma moja siostra (od pół roku)
a Nokię ma kumpel. A raczej miał. Przez dwa tygodnie...
Co zaś do mnie. To nie telefony z mojej półki (to tak abstrahując).


Tak, wiem, że to nie telefony z twojej półki, też uważam, że fajnie jest pojeździć palcem po wyświetlaczu telefonu co ostatnimi czasy stało się bardzo modne, jednak dla mnie kombajn jak SE P1i lub nawet ta Toshiba którą już wkrótce masz mieć w posiadaniu to tylko półśrodek . Mnie taki telefon (czy to jeszcze telefon?) nie jest potrzebny, bo aby przeglądać wygodnie zarządzać plikami, pakietem biurowym lub przeglądać zasoby sieci używam laptopa, kiedy potrzeba mi zrobić zdjęcie to używam do tego aparatu cyfrowego lub od niedawna lustrzanki, a telefon służy mi tylko do komunikacji telefonicznej i rzadko jako odtwarzacz multimedialny.
Jeśli chodzi o to, czy jestem testerem telefonów. Nie nie jestem, ale rocznie przez mój dom przewija się wiele telefonów, które sam użytkuje lub użytkuje ich moja rodzina, rzadziej znajomi, dzięki temu mam realny obraz i opinię, a nie tylko zdanie zasłyszanie od kolegi lub przeczytane na jakimś portalu internetowym i wydaje mi się, że mam w temacie urządzeń komunikacyjnych większe pojęcie niźli większość osób. Chociaż masz prawo się ze mną nie zgadzać, z resztą tak jak każdy i tak i ja mam prawo nie zgadzać się z innymi.

>Mam pytanie skąd można pobrać taki programik do k800 i coby świecił jak latarka:P ?

To jest, z użyciem ksenonowej lampy błyskowej? Raczej nie, ponieważ mogłoby nastąpić przegrzanie telefonu od długotrwałego lampy włączonej, jeśli taki program istnieje w co wątpie to nie radzę go używać. Istnieją programy, które włączają maksymalne podświetlanie wyświetlacza, który służy wtedy jako latarka. Może to nie to samo, ale chyba się nada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.12.2008 o 22:09, Miluś napisał:

To jest, z użyciem ksenonowej lampy błyskowej? Raczej nie, ponieważ mogłoby nastąpić
przegrzanie telefonu od długotrwałego lampy włączonej, jeśli taki program istnieje w
co wątpie to nie radzę go używać. Istnieją programy, które włączają maksymalne podświetlanie
wyświetlacza, który służy wtedy jako latarka. Może to nie to samo, ale chyba się nada.


Czytalem o jakims programiku torch czy jakoś tak. Czyli odradzasz? No nic to nie będe:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się