Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 25.06.2011 o 22:37, eske napisał:

Posiadam HTC Desire i mogę śmiało powiedzieć, że jest to telefon przeznaczony
dla każdego. Posiada szeroką paletę opcji, więc jedyną wadą jaką można mu zarzucić jest
z lekka długi czas opanowania ;P. Sprawdzi się on w rękach za równo nastolatka jak i
biznesmena. Na dodatek posiada aparat 5 megapiksel oraz możliwość nagrywania filmów w
HD. Bardzo czuły i z pewnością nie dla tych co kilka lat pisali sms-y na telefonach bez
dotykowego ekranu. Ostatnim ważnym elementem jest oczywiście system android dzięki któremu
telefon sprawdza się do grania. Z pewnością polecam ten telefon!

A jak z baterią? Czytałem, że ma dosyć słabą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 15:51, Blackhand napisał:

W jaki tryb ustawiłeś telefon po podłączeniu do PC w przypadku MyPhoneExplorer? Bo musi
to być modem i, co za tym idzie, muszą być też zainstalowane sterowniki do telefonu (żeby
go Windows widział w tym trybie).

Nawet nie miałem żadnego trybu do wyboru w samym telefonie, wg programów był to albo Tryb Telefonu albo Tryb PC czy coś w tym stylu...da się to zrobić ręcznie?
Lista kontaktów była zaimportowana bez problemów, tylko te wiadomości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 19:23, Bartkula napisał:

A jak z baterią?

A no bez szaleństw. W sumie tak jak to w smartfonach, Desire na pewno nie odstaje od normy. Są stosowne aplikacje i bardziej zaawansowane sztuczki które pomogą Ci przedłużyć czas pracy na baterii i działają. 48 godzin przy niezbyt szalonym użytkowaniu, ale jeśli się uprzesz to skrócisz ten czas do 8 - 10 godzin albo wydłużysz do 6 dni przy zostawieniu telefonu w stanie czuwania i nie ruszaniu go częściej niż w celu wykonania jednego połączenia dziennie.
Dzisiaj Desire nie jest już telefonem dla wymagających (bardzo średnia półeczka), ale to nadal świetny sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 13:41, KrzysztofMarek napisał:

Nawet N97?


Nawet. "Przeszedłem" już tyle telefonów, że jakiś pułk wojska można by nimi obdarować. Znudziły mi się/wyrosłem z telefonów z wyświetlaczami dotykowymi (przynajmniej na razie). Dlatego wybór padł na E72. Choć zastanawiałem się jeszcze nad BB....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2011 o 21:06, Siriondel napisał:

to nadal świetny sprzęt.

Ale nie ma Andka 2.3.3. :( Chyba, ze coś się zmieniło i komuś udało się wgrać 2.3.3 i użytkować telefon bez pięciominutowych zamuleń. Oświeć, bo nie orientuję się, a chciałem wiedzieć.


A ja nie mogę sobie kupić smartfona. Tyle przetestowanych telefonów, ale żeby sobie któryś kupić to nie mogę... :(
Za szybko tanieją. Desre jeszcze jakis miesiąc temu kosztował 1100zł, a teraz ponad 800zł. Desire HD, którego najprawdopodobniej kupię też zaczyna tanieć więc nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 21:48, Markush napisał:

Ale nie ma Andka 2.3.3. :( Chyba, ze coś się zmieniło i komuś udało się wgrać 2.3.3 i
użytkować telefon bez pięciominutowych zamuleń. Oświeć, bo nie orientuję się, a chciałem
wiedzieć.

O tak Stary, widzę, że sytuacja zdecydowanie wymaga bym Cię oświecił ;)
Po pierwsze, nawet jeśli Desire nie miałby 2.3.3 to nie jest chyba powód by dyskwalifikować go jako sprzęt, mimo wszystkich zmian które z ową aktualizacją przyszły.
Po drugie - pewnie nie obserwujesz sceny rozwijającej Androida na Desire, choćby na XDA. I na Desire jest już pierdyliard ROMów opartych na 2.3.3 i 2.3.4, czystych i z dodatkami, np. HTC Sense 2.1 zmiksowanym z przekozackimi bajerami z nowego Sense 3.0 (miałem ostatnio taki ROM, miazga i gdyby nie gubienie klatek przy odtwarzaniu filmu w 720p to bym go zostawił na stałe, jeden jedyny problem z tak odmiennym od natywnego oprogramowaniem), a już pojawiły się dwa ROMy wykorzystujące czysty Sense 3.0. I co najważniejsze - wiele z nich działa już (stary, w sumie to od dawien dawna!) absolutnie bezbłędnie.
A i to są przecież tylko najmniejsze rzeczy jakie można zrobić z Androidem. W głowie się nie mieści co społeczność zrobiła i co dzięki temu można zdziałać ze swoim Desire.
Po trzecie - jeżeli masz gdzieś scenę i jakieś nieoficjalne dziwactwa zrobione nie-wiadomo-jak i przez kogo, to proszę - w tym tygodniu HTC ma wypuścić ramówkę planu wprowadzającego oficjalny update całej starej linii Desire ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, to ma być "Tryb telefonu" (nawet tak to się nazywa na moim W200i, drugi tryb to "Transfer plików"). Jeśli telefon nie daje możliwości wyboru trybu po podłączeniu kabelka, to musisz pogrzebać w ustawieniach w telefonie, być może w Twoim tryb ustawia się przed podłączeniem do PC i po podłączeniu kabla aparat automatycznie się przełącza w wybrany tryb :). Szukaj czegoś w stylu "połączenie USB", w każdym razie "Tryb telefonu" charakteryzuje się tym, że można w nim korzystać z aparatu tak samo, jakby był podłączony np. do ładowarki, więc w razie czego będziesz wiedział, jak uda Ci się trafić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 18:07, Blackhand napisał:


Taak z tego co widzę to tryb jest właściwy, żaden z programów nie radzi sobie jednak z pobraniem smsów...wrzucę screeny z tego co się dzieje podczas próby ściągnięcia smsów:

Po screenie nr 2 z MyPhoneExplorera następuje crash aplikacji.

Float''s Mobile Agent: telefon podłącza się prawidłowo, klikam odświeżenie wiadomości po czym następuje zdarzenie z obrazka nr 3.
Jak tak dalej pójdzie to się chyba do jakiegoś serwisu przejdę bo mi bardzo na tym zależy ;/

20110627224757

20110627224817

20110627224839

20110627224851

20110627224905

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Motorola Milestone i mam pytanie czy wam też tak krótko trzyma bateria? Niby nic nie robię, nie gram na tym telefonie, czasami muszę zadzwonić ale rozmowa nie trwa dłużej niż 2-5 minut. Muszę go co 2 dni ładować. Poza tym nie wiem czemu ale telefon łączy się z internetem raz dziennie i nalicza mi opłatę 0,12 zł, o różnych porach dnia. Na początku myślałem że to pobiera jakieś informację od tych dodatków pogodowych więc je wywaliłem ale wciąż nalicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 15:02, Endriu napisał:

Posiadam Motorola Milestone i mam pytanie czy wam też tak krótko trzyma bateria? Niby
nic nie robię, nie gram na tym telefonie, czasami muszę zadzwonić ale rozmowa nie trwa
dłużej niż 2-5 minut. Muszę go co 2 dni ładować. Poza tym nie wiem czemu ale telefon
łączy się z internetem raz dziennie i nalicza mi opłatę 0,12 zł, o różnych porach dnia.
Na początku myślałem że to pobiera jakieś informację od tych dodatków pogodowych więc
je wywaliłem ale wciąż nalicza.

Telefony z androidem tyle trzymają jeżeli chcesz ten czas na trochę przedłużyć na noc włączaj tryb samolotowy.
telefon samoczynnie łączy się z internetem aby zsynchronizować kontakty maile , kalendarz itp. Aby wyłączyć urządzeniu dostęp do internetu polecam program APNdroid dostępny tutaj:
https://market.android.com/details?id=com.google.code.apndroid&feature=search_result

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A inne rzeczy w MyPhoneExplorer działają - np. czy w Inne -> Monitor wyświetla Ci się wskaźnik naładowania baterii i inne informacje? Wszystko dobrze zrobiłeś - prawidłowo założyłeś użytkownika, łączysz się z telefonem (F1) po podłączeniu do PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 17:51, Blackhand napisał:

A inne rzeczy w MyPhoneExplorer działają - np. czy w Inne -> Monitor wyświetla Ci
się wskaźnik naładowania baterii i inne informacje? Wszystko dobrze zrobiłeś - prawidłowo
założyłeś użytkownika, łączysz się z telefonem (F1) po podłączeniu do PC?

Tak, jest absolutnie wszystko - oprócz wiadomości. Może wiąże się to po prostu z ich liczbą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 15:46, Sztywny_pl napisał:

...
Tak, jest absolutnie wszystko - oprócz wiadomości. Może wiąże się to po prostu z ich
liczbą?


Jeśli tak by było, to prawdopodobnie znalazłeś buga w MyPhoneExplorer - skoro wszystko inne działa... Jeśli to prawda, to dobrze by było, gdybyś to zgłosił, może poprawią to w nowszej wersji programu.

Osobiście więcej pomysłów jak Ci pomóc nie mam :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 17:32, Blackhand napisał:

Jeśli tak by było, to prawdopodobnie znalazłeś buga w MyPhoneExplorer - skoro wszystko
inne działa... Jeśli to prawda, to dobrze by było, gdybyś to zgłosił, może poprawią to
w nowszej wersji programu.

Osobiście więcej pomysłów jak Ci pomóc nie mam :(.

To nie tylko w MPE ale też w Float''s Mobile Agent heh. Zgłoszę i zobaczę co się stanie. Dzięki za starania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten APNdroid wystarczy że jest zainstalowany czy trzeba coś w nim włączyć?

Zielona kreska zaznaczona pod napisami 3G/EDGE/GPRS

Mam zaznaczone MMS
odznaczone powiadomienia i wyłącz wszystkie APNy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc.
Mam Samsunga Ace tego i sciagnalem GADU Gadu. Powiedzcie mi jak to jest z tym programem.
Na zawsze jest darmo na tym androidzie? brak abonamentu?
W sumie mam 1 gb jakis tam pakiet na internet, starczy? (Ta opcja sieci danych np. bedzie wlaczona caly czas i gg tak samo)

Przepraszam, ale nie znam sie na tym, dlatego napisałem to takim ''językiem''...

Pozdrawiam

Btw.
Jak sprawdzic ile zostalo w tym pakiecie kodem:?
A)Mb (internet)
B)Minut
C)zlotówek

Mam telefon na firme w PLAY''u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na zawsze za darmo oznacza że nie będzie wewnętrznego abonamentu w samym gadu gadu.
1gb to jest w uj dużo powinno starczyć na ciągłe siedzenie w gg 24/7.
a kod na sprawdzenie pozostałej ilości danych to *108#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się