Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2012 o 08:16, Boguslav4 napisał:

Minął czas na edycje posta, więc moje własne pytanie muszę zadać w następnym :)
Czy jak ktoś ma Fallouta New Vegas pudełkową edycje polską powiązaną w steam i
kupi będący teraz w promocji ultimate ze steama, to będzie to działać? W jakim
języku będzie gra? Chyba kilka postów wcześniej któś miał właśnie taki problem.

Jak masz przypisaną pudełkowę wersję to nie będziesz mógł kupić. W tym wypadku kup jedynie DLC. A gra jest z polskimi napisami (całe szczęście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2012 o 11:21, Aurelinus napisał:

Jak kupiłeś ultimę to po prostu odinstaluj poprzednią wersję i zainstaluj nową. Sejwy
będą działać.

Widzę, że nie znasz mechanizmu powielania pozycji na Steamie. Jak kupisz np. podstawkę, a potem zechcesz kupić dajmy na to edycję GOTY, to Steam ci wykryje podstawkę i da komunikat, że masz daną grę i zainstaluje same dodatki. Oczywiście cena się nie zmniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2012 o 11:30, Karanthir666 napisał:

> Jak kupiłeś ultimę to po prostu odinstaluj poprzednią wersję i zainstaluj nową.
Sejwy
> będą działać.
Widzę, że nie znasz mechanizmu powielania pozycji na Steamie. Jak kupisz np. podstawkę,
a potem zechcesz kupić dajmy na to edycję GOTY, to Steam ci wykryje podstawkę i da komunikat,
że masz daną grę i zainstaluje same dodatki. Oczywiście cena się nie zmniejszy.

Nie zawsze tak jest, szczególnie w tym wypadku. Wersja podstawowa różni się od UE, nie jestem pewien czy się tak po prostu nadpisze, wręcz wątpię. Być może e-UE ma mechanizm kompatybilizacyjny z podstawką, ale to i tak oznacza, że odinstaluje z automatu starą wersję.
Poza tym pisałem o prostym rozwiązaniu problemu a nie chciałem wcale wdawać się dyskusje o mechanizmach Steamu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2012 o 12:35, Aurelinus napisał:


Podejrzewam, że niczym się nie różni. Bo w steamowej wersji są 4 języki: eng, pl, cz i rus. Czyli chyba to samo co w pudełkowej. Poza tym, nawet jeśli gry się różnią i jedną odinstaluje, to gra pozostanie w bibliotece i tylko sobie zdubluje gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2012 o 12:42, Karanthir666 napisał:

>
Podejrzewam, że niczym się nie różni. Bo w steamowej wersji są 4 języki: eng, pl, cz
i rus. Czyli chyba to samo co w pudełkowej. Poza tym, nawet jeśli gry się różnią i jedną
odinstaluje, to gra pozostanie w bibliotece i tylko sobie zdubluje gry.


Nawet jest napisane, że wspiera tylko wersję polską angielską i czeską. Tylko w tabelce obok, określajacej wersje językowe nie ma wersji polskiej. Kupując wszystkie dlc osobno zapłaci się na steam więcej, niż kupując steamowa wersję ultimate, która może nie współdziałać z polską pudełkową edycją podstawową powiązaną z kontem steam. I dlatego zastanawiam się, czy ktoś kupił ten pakiet i nie ma problemu... Albo przynajmniej dlc osobno.

Dnia 20.07.2012 o 12:42, Karanthir666 napisał:

> pomysły jeszcze z Van B.
Szkoda, że 99% jest w odpłatnych DLC.


Pamiętaj, że obsidian miał deadline i dopiero wpływy z dlc pozwoliły im na realizację założeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2012 o 14:17, Boguslav4 napisał:

I dlatego zastanawiam
się, czy ktoś kupił ten pakiet i nie ma problemu... Albo przynajmniej dlc osobno.

Ja kupiłem ultimate i wsio działa. Jest tak jak lubie. Angielski dubbing i polskie napisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytanka. Warto grać postacią z niską inteligencją? Dostaje jakieś inne linie dialogowe, nie umie się wysłowić albo jakieś inne smaczki?
Można jakoś wspomagać legion od początków gry czy trzeba czekać aż zaproszą nas do swojego obozu ze sztonem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z uruchomieniem Fallouta. Gdy chcę ją uruchomic wyskakuje komunikat "Gra jest niedostępna. Spróbuj ponownie za jakiś czas". Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Bibliotece gier klikasz na Fallouta prawym przyciskiem, potem na właściwości. Uruchamia Ci się nowe okno, tam klikasz na zakładkę "Pliki lokalne" i dajesz "Sprawdź spójność plików gry". Powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2012 o 14:17, Boguslav4 napisał:

Pamiętaj, że obsidian miał deadline i dopiero wpływy z dlc pozwoliły im na realizację
założeń.

Na pewno nie miał umowy na udział w ewentualnych zyskach, kontrakt od poczatku przewidywał grę i cztery DLC conajmniej, w podstawce wyraźnie widac, że pierwsze przynajmniej 2 DLC zostały z niej wykrojone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2012 o 10:40, Aurelinus napisał:

Na pewno nie miał umowy na udział w ewentualnych zyskach

Miał, jak gra osiągnie wynik powyżej 85 na metacritic.


Gra dostała 84 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2012 o 10:40, Aurelinus napisał:

> Pamiętaj, że obsidian miał deadline i dopiero wpływy z dlc pozwoliły im na realizację

> założeń.
Na pewno nie miał umowy na udział w ewentualnych zyskach, kontrakt od poczatku przewidywał
grę i cztery DLC conajmniej, w podstawce wyraźnie widac, że pierwsze przynajmniej 2 DLC
zostały z niej wykrojone.


Czyli mieli jeszcze gorzej :/ Wątpię, by decyzja o wykrojeniu zależała od nich. Gdyby FNV nie sprzedawał się, decyzja o dlc pewnie też była by inna, dlatego może w inny sposób, ale jednak wpływy ze sprzedaży gry i pierwszych dlc dały możliwość następnych :).

Osobiście zarówno w F3 jak i FNV denerwował mnie sztucznie zagęszczony teren... Powinno to być bardziej pustkowie - obecne położenie niektórych lokalizacji było absurdalne i śmieszne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2012 o 21:40, Boguslav4 napisał:

Osobiście zarówno w F3 jak i FNV denerwował mnie sztucznie zagęszczony teren... Powinno
to być bardziej pustkowie - obecne położenie niektórych lokalizacji było absurdalne i
śmieszne :)

Mapa jest rzeczywiście przymała, zdecydowanie przydałaby się dużo rozleglesza i jakieś środki transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 13:45, Aurelinus napisał:

Mapa jest rzeczywiście przymała, zdecydowanie przydałaby się dużo rozleglesza i jakieś
środki transportu.


Jest mała. F3 w sumie też mały. Racja, że przydałoby się więcej pustej przestrzeni z jakimiś małymi bunkrami, ukrytymi chatkami lub coś w ten deseń, ale wydaje mi się, że środki transportu mogłyby zabić dotychczasowy klimat fallouta. Pojazdy mogłyby być też wykorzystywane jako broń co mogłoby ułatwić rozgrywkę, więc średnio mi się widzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące poziomu trudności Hardkore w FNV. Czy w porównaniu do najwyższego, bez modów, poziomu z Fallout3, różnica jest wielka i wszystko zmieniająca? Bardzo trudny w F3 moim zdaniem jest za latwy i rzadko stawia graczowi poprzeczkę na wysokim poziomie i tylko od czasu do czasu trzeba pokombinować. Z jednej strony powinno być trudniej, ale z drugiej, nie planuję jakiegoś przytłaczającego survivalu w FNV. A może jakiś dokładny opis tego poziomu trudności ktoś zalinkuje? Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 22:07, KrzychW napisał:

Mam pytanie dotyczące poziomu trudności Hardkore w FNV. Czy w porównaniu do najwyższego,
bez modów, poziomu z Fallout3, różnica jest wielka i wszystko zmieniająca? Bardzo trudny
w F3 moim zdaniem jest za latwy i rzadko stawia graczowi poprzeczkę na wysokim poziomie
i tylko od czasu do czasu trzeba pokombinować. Z jednej strony powinno być trudniej,
ale z drugiej, nie planuję jakiegoś przytłaczającego survivalu w FNV. A może jakiś dokładny
opis tego poziomu trudności ktoś zalinkuje? Co radzicie?

Eee tam. Tak jak napisał Myszasty (bo to chyba on pisał recenzję na gramie NV) poziom hardcor przede wszystkim dodaje więcej autentyczności i klimatu grze. Poziom trudności jest wyższy, ale nie na tyle żeby podcinać sobie żyły podczas gry. Po prostu trzeba pamiętać że amunicja swoje waży (zwłaszcza rakiety) i trzeba mieć przy sobie zawsze nieco wody, żeby podczas questu nie spadła nam siła. To samo z jedzeniem. Przy czym w jednym DLC dostaje się menażkę z nieskończonym pokładem wody (jakim cudem nie wiem) którą na szczeście można odłożyć, a do broni lekkiej, strzelb, laserowej akurat można mimo wszystko trochę nabojów ponieść.
Krótko mówiąc jest trudniej, ale nie polega to na tym że przeciwnicy stają się silniejsi. Po prostu ma się więcej spraw do zawracania sobie głowy podczas gry. I to jest moim zdaniem bardzo fajna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 23:11, Darkstar181 napisał:

Eee tam. Tak jak napisał Myszasty (bo to chyba on pisał recenzję na gramie NV) poziom
hardcor przede wszystkim dodaje więcej autentyczności i klimatu grze. Poziom trudności
jest wyższy, ale nie na tyle żeby podcinać sobie żyły podczas gry.


A jak wygląda sprawa calkowitego udźwigu? Podobno, oprócz wagi amunicji, jest zmniejszony w porównaniu do innych poziomów? A stimpaki coś ważą?

Aha i jeszcze mam pytanie dotyczące implantów. Ile w sumie możemy ich zakupić? Jak mamy kapsle to wszystkie, czy też są ograniczenia, że np 3 i koniec?

I ostatnia sprawa. Możemy osiągnąć chyba 30 poziom. W Fallout 3 oznacza to, iż przy wsparciu się znalezionymi książkami (ale też niezbyt wielką ich ilością) właściwie wszystkie umiejętności możemy podnieść do 100. Czy w FNV jest podobnie, czy też trzeba zdecydowanie ostrożniej wydawać punkty?

A recenzję właśnie zaraz zacznę czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2012 o 23:25, KrzychW napisał:

A jak wygląda sprawa calkowitego udźwigu? Podobno, oprócz wagi amunicji, jest zmniejszony
w porównaniu do innych poziomów? A stimpaki coś ważą?

Jest zmniejszony, ale nie pamiętam do ilu, dawno nie grałem, zamierzam w te wakacje skończyć. Z tego co pamiętam niemal każda rzecz coś tam waży, niektóre medykamenty czy przedmioty mające gęste zastosowanie nieco mniej, bądź wcale. Stimpaki chyba akurat miały ileś dekagramów.

Dnia 24.07.2012 o 23:25, KrzychW napisał:

Aha i jeszcze mam pytanie dotyczące implantów. Ile w sumie możemy ich zakupić? Jak mamy
kapsle to wszystkie, czy też są ograniczenia, że np 3 i koniec?

Wydaje mi się że wszystkie, ale szczerze mówiąc nie sprawdzałem. Głównie dlatego że implanty są naprawdę drogie, parę tysiaków za każdy. Ja jestem w zasadzie już na końcu gry, a stać mnie zaledwie na 2-3 z chyba 8.

Dnia 24.07.2012 o 23:25, KrzychW napisał:

I ostatnia sprawa. Możemy osiągnąć chyba 30 poziom. W Fallout 3 oznacza to, iż przy wsparciu
się znalezionymi książkami (ale też niezbyt wielką ich ilością) właściwie wszystkie umiejętności
możemy podnieść do 100. Czy w FNV jest podobnie, czy też trzeba zdecydowanie ostrożniej
wydawać punkty?

Ostrożniej. O ile pamięć mnie nie myli w F3 dostawało się 25 punktów do rozdania z każdym levelem, tu tylko 15, bez względu na poziom trudności. No i nie ma wcale tylu książek z dodatkowymi...

Dnia 24.07.2012 o 23:25, KrzychW napisał:

A recenzję właśnie zaraz zacznę czytać.

Radzę od niej zacząć. Mnie osobiście ona zachęciła do nabycia gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 23:25, KrzychW napisał:

Aha i jeszcze mam pytanie dotyczące implantów. Ile w sumie możemy ich zakupić? Jak mamy
kapsle to wszystkie, czy też są ograniczenia, że np 3 i koniec?



Implantów możesz kupić tyle, ile masz punktów wytrzymałości (Endurance). Implant do Endurance nie zwiększa Ci tej ilości, ale np powiększenie perkiem już tak(i chyba tylko to moze to zwiększyć).

http://fallout.wikia.com/wiki/Fallout:_New_Vegas_implants#General

trzeci akapit działu General

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 23:25, KrzychW napisał:

A jak wygląda sprawa calkowitego udźwigu? Podobno, oprócz wagi amunicji, jest zmniejszony
w porównaniu do innych poziomów? A stimpaki coś ważą?


Nie przeszedłem co prawda całej gry w trybie casual, ale raz wystartowalem w tym trybie (przez pomyłkę, na początku gry) i limit udźwigu miałem taki sam jak przy tych samych statystykach w trybie hardcore. Sam w sobie limit nie jest zmniejszony.
Inna sprawa że wszystko coś tam waży i choć pojedyńczy pocisk .308 waży mało, to 100 pocisków już ma zauważalną wagę. Podobnie jest ze steampakami, jedzeniem czy ziołami. Może się wieć WYDAWAĆ że w trybie hardcore mozemy unieść mniej.
Co więcej jeśli będziemy głodni to opadniemy z sił i wtedy nasz udźwig też spadnie.

Opis tego trybu: http://fallout.wikia.com/wiki/Hardcore_mode

Dnia 24.07.2012 o 23:25, KrzychW napisał:

Aha i jeszcze mam pytanie dotyczące implantów. Ile w sumie możemy ich zakupić? Jak mamy
kapsle to wszystkie, czy też są ograniczenia, że np 3 i koniec?


Jak napisałe kolega wyżej - zalezy to od Endurance.

Cena implantów może się wydawać duża, ale sporo broni / pancerzy ma również wysoką cenę, więc uzbieranie kapsli zależy tylko i wyłacznie od gracza - wystarczy zbierać i sprzedawać łupy (przydaje się wysoka statystyka napraw i handlu), żeby mieć za co implanty kupić. Ja się "cyborgizowałem" zaraz po dotarciu do New Vegas, choc musze przyznać że wiele kapsli mi potem nie zostało w kieszeni ... ale na konieć gry miałem ich ponad pół miliona i nic ciekawego do kupienia ;)

Dnia 24.07.2012 o 23:25, KrzychW napisał:

I ostatnia sprawa. Możemy osiągnąć chyba 30 poziom. W Fallout 3 oznacza to, iż przy wsparciu
się znalezionymi książkami (ale też niezbyt wielką ich ilością) właściwie wszystkie umiejętności
możemy podnieść do 100. Czy w FNV jest podobnie, czy też trzeba zdecydowanie ostrożniej
wydawać punkty?


Poziom maksymalny jest zwiększany o 5 przy kazdym fabularnym DLC, więc w sumie można mieć 50 poziom. Jest też po kilka książek więcej - w sumie w wersji Ultimate jest ich ponad 90. Z dodatkami jest więc stosunkowo łatwo wymaksowac każdą umiejętność przed końcem gry.
Nawet bez dodatków jest to możliwe, ale wymaga bardzo wysokiej Inteligencji postaci oraz umięjętnego doboru perków plus odnalezienia większości z 52 książek podnoszących umiejętności dostępnych w podstawowej wersji gry.
Oprócz ksiązek masz magazyny zwiększające statystyki tymczasowo. Bardzo przydatne na początku gry, własciwe nieprzydatne na końcu. Z perkiem Comprehension dają po 20 punktów więc na początku gry opłaca się je nawet kupować.

Pamietaj że ogromna większość wartości testowych to wielokrotności 5. Więc dodawanie po 2-3 punkty do pięciu umiejętności co poziom nie jest na ogół tak efektywne jak dodawanie po 5, czy 10 punków do dwóch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować