Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Dnia 07.09.2012 o 11:24, Hydro2 napisał:

Ale wiesz, że niektóre drzwi można było wykopać/wysadzić dynamitem od czasów F2?


Gdzie w swojej wypowiedzi nawiązywałem do innych gier niż FNV? Chodziło mi tylko o to że w czystym FNV nie można było ich wysadzić, a mod Projekt Nevada daję tę możliwość. Nie twierdziłem że jest to nowość jeśli chodzi o gry w ogóle, ale że jest to nowa opcja w tej konkretnie grze. Taki był kontekst mojej wypowiedzi, a Twoje pytanie w ogóle do niego nie nawiązuje.

Co do reszty Twojej wypowiedzi:
- po pierwsze nie jet to "2-3 pancerze" ale o wiele więcej pancerzy, broni, implantów itd. Im więcej gracz ma możliwości wyboru wyposażenia, tym większe różnice widać podczas rozgrywki. Przynajmniej ja je widzę.

- po drugie o ile zgodzę się że Stalker to dobry FPS w podobnym klimacie, to ilość elementów RPG jest tam o wiele mniejsza niż w FNV, czo jest powodem dla którego ta druga gra, w mojej opinii, jest grą cRPG (choć z dużą ilością elementów FPS). W Stalkerze nie ma wielu zadań gdzie można kogoś przekonać/oszukać. W Stalkerze nie ma rozwoju postaci innego niż zdobywanie nowego wyposażenia oraz kilka cech/atrybutów (np. zniżki na sprzęt u handlarza). Nie rozwijasz możliwości przekonywania ludzi, tworzenia przedmiotów, leczenia ran, rozbrajania pułapek czy nawet umiejętności korzystania z broni. W FNV te możliwości rozwoju postaci są, a to czy się komuś takie konkretne rozwiązania podobają czy nie, nie wpływa na klasyfikację tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Wygląda mi na to że Twoje wyobrażenia i opinie to jedno, to co ja napisałem to drugie. Gdzie niby próbowałem "udowodnić nieprawdę" ?!? O jakich "fałszywych oskarżeniach" piszesz? Jeśli nie potrafisz pisać o konkretnych moich wypowiedziach, to nie wymyślaj przynajmniej rzeczy których nie zawierały.

Co z tego że są inne mody które dodają pojedyncze funkcje skoro PN daje mi je w paczce? Nie każdy musi grać z tymi modami które Ty akceptujesz. Nie pomyślałeś o tym?

I na koniec: tak się składa że ja mam co wysadzać w FNV, szczególnie z modem AWOP, o którym zresztą pisałem. To że Ty uważasz że nie ma co, to jest wyłącznie Twoja opinia, podobnie jak to co ma wpływ na Twój komfort grania. Tak się składa że ja, jak i inni gracza mamy prawo do własnych opinii, a to że się nimi nie zgadzasz nie daje Ci prawa do ich wyśmiewania, ani do odnoszenia się do nich w obraźliwy sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(częściowo) Zmieniając temat: jaki mod byście mi polecili, by bardziej przybliżyć F:NV do poprzednich Falloutów?
Kolejne pytanie: Czy da się podmieniać poszczególne modele, oraz jak to się robi? A co za tym idzie, skąd je brać?

Dajmy na to, że chciałbym, by Gauss Rifle i laser rifle wyglądały tak, jak w F2 i FT. Jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 15:34, MarcusBrutus napisał:

Gdzie niby próbowałem "udowodnić nieprawdę" ?!? O jakich "fałszywych oskarżeniach" piszesz?
Jeśli nie potrafisz pisać o konkretnych moich wypowiedziach, to nie wymyślaj przynajmniej
rzeczy których nie zawierały.

Ano tu: "Szlachtowanie i ubaw z animacji śmierci (na szczęście można wyłączyć) to dziedzictwo Bethesdy i jej Fallouta3"
Jak już ci napisałem, to dziedzictwo Fallout 2 i żeby to zauważyć, powinna wystarczyć podstawowa znajomość czytania.

Dnia 07.09.2012 o 15:34, MarcusBrutus napisał:

Co z tego że są inne mody które dodają pojedyncze funkcje skoro PN daje mi je w paczce?
Nie każdy musi grać z tymi modami które Ty akceptujesz. Nie pomyślałeś o tym?

A ty pomyślałeś o tym, że też mam prawo do swojego zdania i mogę je sobie publicznie głosić, zdaje się, do woli?!

Dnia 07.09.2012 o 15:34, MarcusBrutus napisał:

ani do odnoszenia się do nich w obraźliwy sposób.

Na razie to ty do mnie odnosisz się w obraźliwy sposób, co post pouczając i każąc "poczytać sobie".
Naprawdę, baw się dobrze (szczerze życzę) i zejdź już ze mnie. Duszno mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 15:47, KuroNeko napisał:

(częściowo) Zmieniając temat: jaki mod byście mi polecili, by bardziej przybliżyć F:NV
do poprzednich Falloutów?

Poleciłbym ci mój własny, o którym rozmawiam od dłuższej chwili z Darkstar181 (opis w starszej wersji masz podwieszony w tym temacie):
http://hrothgar.pl/viewtopic.php?t=1150
Jak już "chwaliłem się" uprzednio - mało kto narzekał, choć jest specyficzny i na pewno nie najłatwiejszy.

Dnia 07.09.2012 o 15:47, KuroNeko napisał:

Kolejne pytanie: Czy da się podmieniać poszczególne modele, oraz jak to się robi? A co
za tym idzie, skąd je brać?

Drobne i duże i pojedyncze i masowe modyfikacje modeli znajdziesz w ilościach hurtowych na Nexusie, ale jeśli szukasz modelu Gausa podobnego do tego z F2 to takiego na pewno nie ma. Wydaje mi się jednak, że pomijając głupi pomysł na amunicję, sam model jest dość podobny i całkiem uzasadniony logicznie jako broń (napęd magnetyczny pocisków, w oryginale oczywiście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 16:45, Aurelinus napisał:

> Gdzie niby próbowałem "udowodnić nieprawdę" ?!? O jakich "fałszywych oskarżeniach"
piszesz?
> Jeśli nie potrafisz pisać o konkretnych moich wypowiedziach, to nie wymyślaj przynajmniej

> rzeczy których nie zawierały.
Ano tu: "Szlachtowanie i ubaw z animacji śmierci (na szczęście można wyłączyć)
to dziedzictwo Bethesdy i jej Fallouta3
"


Powiem wprost, bo chyba inaczej nie dotrze do Ciebie: weź na wstrzymanie, bo zdanie które cytujesz nie jest mojego autorstwa.

Dnia 07.09.2012 o 16:45, Aurelinus napisał:

Jak już ci napisałem, to dziedzictwo Fallout 2 i żeby to zauważyć, powinna wystarczyć
podstawowa znajomość czytania.


Nie do mnie to napisałeś! Co dobitnie udowadnia kto tu ma problemy z czytaniem.

Dnia 07.09.2012 o 16:45, Aurelinus napisał:

> Co z tego że są inne mody które dodają pojedyncze funkcje skoro PN daje mi je w
paczce?
> Nie każdy musi grać z tymi modami które Ty akceptujesz. Nie pomyślałeś o tym?
A ty pomyślałeś o tym, że też mam prawo do swojego zdania i mogę je sobie publicznie
głosić, zdaje się, do woli?!


To że masz prawo do własnego zdania, nie oznacza że możesz wyśmiewać (sam przyznałeś że to robisz) zdanie innych użytkowników tego forum.

Dnia 07.09.2012 o 16:45, Aurelinus napisał:

> ani do odnoszenia się do nich w obraźliwy sposób.
Na razie to ty do mnie odnosisz się w obraźliwy sposób, co post pouczając i każąc "poczytać
sobie".
Naprawdę, baw się dobrze (szczerze życzę) i zejdź już ze mnie. Duszno mi.


Znów kłania się brak znajomości czytania ze zrozumieniem. Zdanie: "Może poczytaj sobie o tym modzie nieco więcej" jest sugestią, a nie nakazem. W języku polskim nakaz wyraża się innymi zwrotami np. "musisz przeczytać", "masz przeczytać", lub też po prostu "przeczytaj". Dodanie słowa "może" oznacza sugestię.

To nie ja "wszedłem na Ciebie". To Ty pierwszy skomentowałeś mój post, ewidentnie (obecnie nie mam już wątpliwości) szukając zaczepki. Więc nie próbuj teraz przeinaczać faktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące lokacji Long 15 oraz Wyschnięte Studnie, znajdujących się na południowym zachodzie i południowym wschodzie mapy.
Jak mogę się tam dostać? Na razie nie odkryłem żadnego zadania dotyczącego tych miejsc. Przechodzę główny wątek i mam za sobą dodatek dotyczący Kanionu Syjon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 09:32, MarcusBrutus napisał:

To nie ja "wszedłem na Ciebie". To Ty pierwszy skomentowałeś mój post, ewidentnie (obecnie
nie mam już wątpliwości) szukając zaczepki. Więc nie próbuj teraz przeinaczać faktów.

Nudzisz konia, człowieku, nie rozumiesz co do ciebie piszę, a wskutek tego zanosisz się płaczem i żalami. A jak już ci napisałem - nie śmieję się z ciebie (ani tym bardziej z innych), ale z głupkowatych teorii spiskowych o tym jakoby Bethesda planowała zniszczenie zachodnich demokracji poprzez powtórzenie efekciarskiego killmove''a z Fallout 2, o którym ty (głupkowato) twierdziłeś, że jest wynalazkiem Bethy.
Już prościej nie potrafię cię oświecić i nie mam, na prawdę, ani grama chęci kontynuowania dyskusji (?) z tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 03:07, KrzychW napisał:

Mam pytanie dotyczące lokacji Long 15 oraz Wyschnięte Studnie, znajdujących się na południowym
zachodzie i południowym wschodzie mapy.
Jak mogę się tam dostać? Na razie nie odkryłem żadnego zadania dotyczącego tych miejsc.
Przechodzę główny wątek i mam za sobą dodatek dotyczący Kanionu Syjon.

Jest na to jakiś myk i tajne przejście, poczytaj na Wikii Fallouta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 03:07, KrzychW napisał:

Mam pytanie dotyczące lokacji Long 15 oraz Wyschnięte Studnie, znajdujących się na południowym
zachodzie i południowym wschodzie mapy.
Jak mogę się tam dostać? Na razie nie odkryłem żadnego zadania dotyczącego tych miejsc.
Przechodzę główny wątek i mam za sobą dodatek dotyczący Kanionu Syjon.

Pod koniec Lonesome Road musisz podjąć pewną decyzję, jeden z wyborów otwiera drogę do Wyschniętych Studni. Możliwe, że z Long 15 jest tak samo jeśli dokonasz innego wyboru, ale tej opcji nie sprawdzałem więc to tylko moje domysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 09:14, Aurelinus napisał:

Nudzisz konia, człowieku, nie rozumiesz co do ciebie piszę, a wskutek tego zanosisz się
płaczem i żalami. A jak już ci napisałem - nie śmieję się z ciebie (ani tym bardziej
z innych), ale z głupkowatych teorii spiskowych o tym jakoby Bethesda planowała zniszczenie
zachodnich demokracji poprzez powtórzenie efekciarskiego killmove''a z Fallout 2, o którym
ty (głupkowato) twierdziłeś, że jest wynalazkiem Bethy.
Już prościej nie potrafię cię oświecić i nie mam, na prawdę, ani grama chęci kontynuowania
dyskusji (?) z tobą.


Prowadzenie dyskusji, z definicji zakłada że strony odnoszą się do poglądów wygłaszanych przed adwersarzy. Ty zaś, z uporem godnym lepszej prawy, piszesz do mnie odnosząc się do spraw o których w ogóle nie pisałem. W którym poście pisałem o "killmove z Fallout 2", albo w ogóle odnosiłem się do tej gry?!?
Odpowiedź na powyższe pytanie jest prosta: W ŻADNYM!!!

Zamiast więc próbować oświecić kogokolwiek, przestań się ośmieszać i spróbuj się skoncentrować na poprawnym przeczytaniu i z rozumieniu kto i co do Ciebie napisał. Bez tego rzeczywiście nie da się prowadzić z Tobą jakiejkolwiek wymiany opinii, szczególnie że także z kulturą osobistą masz poważne problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 03:07, KrzychW napisał:

Mam pytanie dotyczące lokacji Long 15 oraz Wyschnięte Studnie, znajdujących się na południowym
zachodzie i południowym wschodzie mapy.
Jak mogę się tam dostać? Na razie nie odkryłem żadnego zadania dotyczącego tych miejsc.
Przechodzę główny wątek i mam za sobą dodatek dotyczący Kanionu Syjon.


Tak jak napisał Hengest: możesz dostać się do jednej z tych lokacji, w zależności od tego jakiego wyboru dokonasz pod koniec Lonesome Road. Aby odwiedzić obie musisz dwa razy skończyć to DLC (sam tak zrobiłem z pomocą save''a).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2012 o 08:04, MarcusBrutus napisał:

Tak jak napisał Hengest: możesz dostać się do jednej z tych lokacji, w zależności od
tego jakiego wyboru dokonasz pod koniec Lonesome Road. Aby odwiedzić obie musisz dwa
razy skończyć to DLC (sam tak zrobiłem z pomocą save''a).

a przypadkiem nie da się odwiedzić obu, gdy zdecydujemy się

Spoiler

wystrzelić głowice zarówno w RNK, jak i Legion? Bo zdaje się, że taka opcja też była, tylko była z gatunku ''utrudnij sobie grę''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2012 o 08:04, MarcusBrutus napisał:

Tak jak napisał Hengest: możesz dostać się do jednej z tych lokacji, w zależności od
tego jakiego wyboru dokonasz pod koniec Lonesome Road. Aby odwiedzić obie musisz dwa
razy skończyć to DLC (sam tak zrobiłem z pomocą save''a).


Do końca tego dodatku pozostało mi już bardzo niewiele, bo ostatni sejw prezentuje widok na Ulissesa stojącego przy maszynerii. Specjalnie nie skończyłem rozgrywki, bo po zapoznaniu się z tym, co mam zrobić, wróciłem do głównej fabuły, żeby wyrobić sobie ostateczną opinię o Legionie i NCR.
A jeżeli wybierzemy, że

Spoiler

EDE się poświęci, to przypadkiem nie pozostaną otwarte obydwie lokacje

??
Aha. Może pamiętasz, gdzie znajdę 5 ulepszeń robocika? Ulissesa już widzę, a do tej pory znalazłem tylko 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Po wystrzeleniu głowic w obydwa miejsca będziesz miał dostęp do obu miejscówek.
Warto to jednak zrobić przed odwiedzeniem New Vegas, gdzie wysłannicy RNK i Legionu przysyłają informację o anulowaniu wszelkich przewinień dokonanych przez naszą postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: rzeczywiście tak jak pisali dark_master i SpecShadow, można dostać się do obu lokalizacji, ale kosztem jest wkurzenie NCR i Legionu. Tak jak pisał SpecShadow mozna tego uniknąć, ale za cenę specyficznego podejścia do głównego ciągu zadań gry. Jako że ja przechodziłem dodatki pod koniec rozgrywki (na dość wysokim poziomie), tego rozwiązania nie brałem pod uwagę i po prostu o nim zapomniałem ;)


Po drugie, ulepszenia są w:

Spoiler

- Wejściu do bunkra Hopeville (zaraz na początku DLC) - w pokoju obok korzytarza na "parterze"
- centrum dowodzenia bazy Hopeville - w pokoju najdalej na północ pod biurkiem
- w silosie Ashton - trzeba włamać się do komputera by otworzyć drzwi do pokoju w którym jest upgrade
- w kanałach budynku przy Trzeciej ulicy (tego gdzie znajdziesz Elite Riot Gear)
- za głowicą nuklearną przy wejściu do Jaskini Niszczyciela vel. anioła zniszczenia (Abbadon) - trzeba ją zdetonować by zdobyć tę część


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 10:30, Kakarotto napisał:

Kradzież obniża karmę, ale ogólnie co oznacza ta obniżka? Spadek reputacji w danej lokacji?


Chyba ogólny spadek reputacji, czyli jak będą postrzegali Cię inni mieszkańcy pustkowi (od bardzo złego, przez neutralnego do bardzo dobrego) oraz większy spadek reputacji w okolicy, w której kradłeś (mogą Cię zaatakować itp.).

To wedle tego co zdążyłem zauważyć, ale pewności nie mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 10:39, Becamer napisał:

Chyba ogólny spadek reputacji, czyli jak będą postrzegali Cię inni mieszkańcy pustkowi
(od bardzo złego, przez neutralnego do bardzo dobrego) oraz większy spadek reputacji
w okolicy, w której kradłeś (mogą Cię zaatakować itp.).


Logicznie rzecz biorąc, gdy kradnę w danym "mieście" to reputacja w nim powinna mi się obniżać. Kradzież to najlepszy sposób na kapsle i ekwipunek i rezygnować z niej nie można. Cóż, wykonam testy w praktyce i się dowiem co i jak.

P.S. Dzięki za odp. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 18:47, Kakarotto napisał:

Logicznie rzecz biorąc, gdy kradnę w danym "mieście" to reputacja w nim powinna mi się
obniżać. Kradzież to najlepszy sposób na kapsle i ekwipunek i rezygnować z niej nie można.
Cóż, wykonam testy w praktyce i się dowiem co i jak.

P.S. Dzięki za odp. ;)


Ja kradłem tylko naprawdę cenne rzeczy np. jakaś dobra/droga broń lub unikalny przedmiot albo duża ilość kapsli od kilkudziesięciu w wzwyż :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować