Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Dnia 17.04.2012 o 17:06, ociec_slawek napisał:

może ktos mi pomuc z DOGEM mam go zostawić przy przełącznikach a on mi ciągle nawija
że jest głodny i kończy rozmowe nie wiem co już zrobić pomuzcie bo stoje od kilku dni
w jednym miejscu i nie moge ruszyc


Odpowiedź z fallout.wikia.com
FIX: If updating the game or returning to a previous save is not an option, the console is the only solution. Go to Dog and open the console, then click him. Remember the first two digits of the number at the top then type set "XX000FBF".bDogFreed to 1. Replace XX with the two digits from before.

Wygląda na to, że musisz włączyć konsolę, kliknąć na Doga i wpisać daną wartość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przypisać skróty klawiszowe konkretnym broniom? Np pod 1 karabin, pod 3 pistolet 10mm... pod 4 młotek.
Update: Juz działa, coś sie zacielo. Obsidian...

Jak zwiększyć szybkość biegania postaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2012 o 12:02, Pupu2 napisał:

Jak zwiększyć szybkość biegania postaci?


Schować broń, nie nosić za dużo.

Mam zamiar rozpocząć Old World Blues. Jakieś porady co za broń ze sobą zabrać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2012 o 13:24, Kerigun napisał:

Mam zamiar rozpocząć Old World Blues. Jakieś porady co za broń ze sobą zabrać ??

dowolną, bo w tym dodatku lvl scalling jest tak chamski, że nie ma to najmniejszego znaczenia. No chyba że masz pistolet pulsacyjny, to obowiązkowo się z nim nawet sypia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2012 o 14:58, dark_master napisał:

dowolną, bo w tym dodatku lvl scalling jest tak chamski, że nie ma to najmniejszego znaczenia.
No chyba że masz pistolet pulsacyjny, to obowiązkowo się z nim nawet sypia.


Czyli T51b, zabrałbym AllAmericans ale w "magiczny" sposób znikło mi 1k ammo do niego, reszta nie ruszona :D Ogólnie latam teraz z specjalnym Karabinem Gaussa (YCS/186) i strzelbą taktyczną :D A pistolet pulsacyjny mam ale by było śmieszniej to wolę nosić amunicję pulsacyjną do strzelby. Jak znajdę to kupię chyba ten karabinek szturmowy, jakieś mody do niego. Przynajmniej ammo mam do niego dużo :D

Spoiler

A co do tego pistoletu to fajny, akurat przetestowałem go na Bractwie Stali jak wychodziłem z ich bunkra gdy go starszemu pokazałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2012 o 15:54, Kerigun napisał:

Czyli T51b, zabrałbym AllAmericans ale w "magiczny" sposób znikło mi 1k ammo do niego,
reszta nie ruszona :D Ogólnie latam teraz z specjalnym Karabinem Gaussa (YCS/186) i strzelbą
taktyczną :D A pistolet pulsacyjny mam ale by było śmieszniej to wolę nosić amunicję
pulsacyjną do strzelby. Jak znajdę to kupię chyba ten karabinek szturmowy, jakieś mody
do niego. Przynajmniej ammo mam do niego dużo :D

jak już o amunicji mówisz - weź ze sobą ile się da, zwłaszcza do Gaussa. chamski lvl scalling to pikuś przy tym porytym respawnie, dosłownie odchodzisz na 50 metrów a przeciwnicy w magiczny sposób znowu się pojawiają. Przy następnym lvlu sugerowałbym również wziąć perka ''przyjaciel zwierząt'', co by oszczędzic sobie użerania się z nightstalkerami. no i kupę zestawów naprawczych, jeśli nie chcesz stracić fortuny na naprawę gaussa z powodu zbyt częstego strzelania (polecam używać go jako snajperki, bo nawet AllAmerican mógłby być za słaby do zdjęcia kogoś headshotem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z fajnych karabinów polecę Survivalist Rifle, które znalazłem w Red Gate, miejscówce z dodatku Honest Heart.
Sęk w tym, że używa amunicji 12,7mm a na 25 lvl miałem jej jak dotąd 300 sztuk. Ale obrażenia niezłe, lepsze niż Service Rifle, do którego jest podobny.

Z perków podoba mi się też taki jeden, który pozwala nam znajdować w ciałach przeciwników jedzenie. Na HC mode jest równie skutecznym środkiem leczniczym co stimpaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2012 o 16:07, dark_master napisał:

/CIACH/


No przed wyprawą muszę trochę pospać by "towar" u sprzedawców się przeładował bo wszędzie gdzie byłem brak Ogniw fuzyjnych/5.56/12 gauge. Dobrze że mam masę zestawów naprawczych. Tylko jest jeden problem, nie wiem jak zdobyć więcej odtrutek, te kazadory są denerwujące i nie wiem czy zatrucie jest permanentne czy tymczasowe.
Do Gaussa mam jakieś 2000 sztuk, co daje 500 wystrzałów (4 na jeden strzał), do tego wezmę Strzelbę no i może karabinek szturmowy. Coś jeszcze mi się tam przyda ?

SpecShadow - Mam ten karabin ale jakoś mi nie podszedł, nie wiem czemu. Raz że mało ammo do niego to jeszcze mała pojemność magazynka i brak porządnych przyrządów celowniczych. Obecnie bardzo lubię AllAmerican i strzelbę taktyczną, niezłe pukawki, do czasu aż nie znajdę lepszych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2012 o 17:27, Kerigun napisał:

> /CIACH/

No przed wyprawą muszę trochę pospać by "towar" u sprzedawców się przeładował bo wszędzie
gdzie byłem brak Ogniw fuzyjnych/5.56/12 gauge.

kupuj zwykłe energetyczne i w warsztacie zamien je na fuzyjne.

Dnia 21.04.2012 o 17:27, Kerigun napisał:

Tylko jest jeden problem, nie wiem jak zdobyć więcej odtrutek, te kazadory są denerwujące
i nie wiem czy zatrucie jest permanentne czy tymczasowe.

tymczasowe, ale kazadory potrafią walnąć tak mocno, że nie zdąży minąć.

Dnia 21.04.2012 o 17:27, Kerigun napisał:

Do Gaussa mam jakieś 2000 sztuk, co daje 500 wystrzałów (4 na jeden strzał), do tego
wezmę Strzelbę no i może karabinek szturmowy. Coś jeszcze mi się tam przyda ?

wiecej ammo. Jak chcesz zwiedzic wszystko to resp naprawde daje sie we znaki.
No i stimpaki, tego tez nie bedzie nigdy za wiele.
Broń to doprawdy kwestia drugorzędna, w najgorszym razie można tam biegać z toporem który owni wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość kupić pakiet DLC inaczej niż poprzez zakup Ultimate Ed. w polskiej cenie(czyli dostosowanej do nas, a nie w walucie tylko)? Na steamie to jednak 30 euro jest, a więc bardziej by mi się opłaciło kupić za 100 złotych na allegro kolejnego Fallouta, tylko tym razem UE. A jakby tak był taki pakiet, za 60 złotych, to byłoby super. Już mnie irytuje to, że coraz więcej fajnych modów wymaga DLC no i te DLC zapowiadają się bardzo fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko poprzez kupienie pudełkowej wersji F:NV Ultimate Edition, albo na steamie ale podczas promocji. W wakacje będzie z pewnościa na to promocja i cena może być około 23 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2012 o 19:30, dark_master napisał:

/CIACH/


Ok, chyba jestem przygotowany, trochę się obłowiłem bo zrobiłem porządek w Silver Rush i ogołociłem całe miejsce :D Jako że chce się wybrać do Old World Blues mam na stanie:
ponad 100 stimpaków, 14 zestawów naprawczych, specjalny karabin Gaussa (ponad 3000 OF), Karabinek Szturmowy (poand 3000 5mm) oraz strzelbę taktyczną (z 1000 zwykłej, ponad 100 smoczego oddechu i pulsacyjnej na roboty). Pancerz to T51b.
Starczy mi tyle ?? Bo myślę czy by nie zabrać jeszcze All American :D Coś innego dobrać ?? Jakieś propozycje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2012 o 23:24, Kerigun napisał:

> /CIACH/

Ok, chyba jestem przygotowany, trochę się obłowiłem bo zrobiłem porządek w Silver Rush
i ogołociłem całe miejsce :D Jako że chce się wybrać do Old World Blues mam na stanie:
ponad 100 stimpaków, 14 zestawów naprawczych, specjalny karabin Gaussa (ponad 3000 OF),
Karabinek Szturmowy (poand 3000 5mm) oraz strzelbę taktyczną (z 1000 zwykłej, ponad 100
smoczego oddechu i pulsacyjnej na roboty). Pancerz to T51b.
Starczy mi tyle ?? Bo myślę czy by nie zabrać jeszcze All American :D Coś innego dobrać
?? Jakieś propozycje ??


Spoiler

Weź amunicję .308 - znajdziesz tam najlepszą snajperkę w grze. W moim odczuciu bardziej uniwersalna niż YCS/186 (mniej waży i broń i amunicja, karabin ma tłumik i większy DPS).
Z naprawą pancerza możesz mieć małe problemy - znalazłem tam chyba tylko dwie ciężkie zbroje metalowe (mam Jury Rigging - perk znacznie ułatwiający naprawę).
Bez Pulse guna da się przejść (szczególnie po upgradzie Sonic Emitera) - ale w moim odczuciu jest najlepszy na roboty, a jest ich tam dużo. Mnie pulse ammo do hunting shotguna się szybko skończyło a zabrałem koło 100. Na szczęście znalazłem dużo granatów plazmowych i pulsowych.
Co do zestawów naprawczych, to w Big MT jest tyle części że nie miałem z tym problemów. A po tym jak znalazłem modułu SI i ich rozszerzenia do urządzeń w Sinku to już w ogóle otworzył się róg obfitości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zadanie w Vault 22. To które dał mi naukowiec, czyli wyciągnięcie jakichś danych z komputera zrobiłem. Miałem też drugie zadanie w tym miejscu, znalezienie jakiejś Kelly, po tym jak ją znalazłem powiedziała żebym znalazł jakieś wloty wentylacyjne czy coś takiego, gdzie mam tego szukać? Całą kryptę obszedłem i nic nie znalazłem. :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2012 o 10:52, Ifym napisał:

Mam zadanie w Vault 22. To które dał mi naukowiec, czyli wyciągnięcie jakichś danych
z komputera zrobiłem. Miałem też drugie zadanie w tym miejscu, znalezienie jakiejś Kelly,
po tym jak ją znalazłem powiedziała żebym znalazł jakieś wloty wentylacyjne czy coś takiego,
gdzie mam tego szukać? Całą kryptę obszedłem i nic nie znalazłem. :|


Chyba na najniższym piętrze, podążaj za strzałką na mapie, chodzi o to że w tym miejscu ulatnia się gaz, trzeba jakoś spowodować eksplozję (rzucić coś wybuchowego, strzelić w to miejsce bronią energetyczną). To zainicjuje eksplozję, tylko musisz się schować to to może cię zabić. Najlepiej coś tam rzucić i zamknąć się w którymś z obecnych tam pokoi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam taki mały, ale bardzo denerwujący problem techniczny uniemożliwiający mi normalną rozgrywkę. Spokojnie sobie grałem bez żadnych problemów przez 20 godzin, aż tu nagle nie mogę przełączyć się do widoku z pierwszej osoby, ani obracać kamery wokół własnej postaci (śpm). Miał już ktoś taki problem? Próbowałem reinstalować grę, ale to nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy twoje mody, np. Pan House toleruje BoS, trzeba osobno dociagac, czy sa zawarte w glownym module? Nie znalazlem downloadu i wole sie upewnic.

Pozdro

EDIT: Jezeli to paczka 'opcjonalne pliki kompatybilizujace' to post nieaktualny, wlasnie sciagam. Slowo kompatybilizujace mnie tu zmylilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 20:49, Noirr napisał:

EDIT: Jezeli to paczka ''opcjonalne pliki kompatybilizujace'' to post nieaktualny, wlasnie
sciagam. Slowo kompatybilizujace mnie tu zmylilo.

Tak, mniejsze modyfikacje są w opcjonalnych. W dziale tłumaczeń jest jeszcze Willow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po Old World Blues i powiem że dodatek naprawdę fajny. Raz że każdy dialog z Think Tankiem mnie powalał to fajne lokację. Jedyne co było nie tak to jak ktoś wcześniej wspominał respawn wrogów ale do przeżycia. No i super snajperkę znalazłem co teraz z nią latam po Mojave :D Teraz odkrywam ostatnie lokacje na głównej mapie i chcę sobie zacząć Dead Money. Pytanie jak do poprzednich dodatków. Co ze sobą warto zabrać, jakie bronie czy ammo, uda się tam sklecić zestawy naprawcze czy lepiej zabrać ze sobą. Nie chce też za dużo zabrać bo wiem jaka ciężka nagroda na mnie czeka :D Z broni to snajperkę bym zabrał i sonic pistola na roboty. Coś jeszcze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 22:25, Kerigun napisał:

Jestem po Old World Blues i powiem że dodatek naprawdę fajny. Raz że każdy dialog z Think
Tankiem mnie powalał to fajne lokację. Jedyne co było nie tak to jak ktoś wcześniej wspominał
respawn wrogów ale do przeżycia. No i super snajperkę znalazłem co teraz z nią latam
po Mojave :D Teraz odkrywam ostatnie lokacje na głównej mapie i chcę sobie zacząć Dead
Money. Pytanie jak do poprzednich dodatków. Co ze sobą warto zabrać, jakie bronie czy
ammo, uda się tam sklecić zestawy naprawcze czy lepiej zabrać ze sobą. Nie chce też za
dużo zabrać bo wiem jaka ciężka nagroda na mnie czeka :D Z broni to snajperkę bym zabrał
i sonic pistola na roboty. Coś jeszcze ??


Nic nie bierz. I tak zabiorą ci wszystko. Dead Money to ciągły brak amunicji i stimpaków - często lepiej przebiec miedzy powolnymi wrogami niż w nich strzelać. Ale klimat świetny ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować