Zaloguj się, aby obserwować  
kindziukxxx

Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń [M]

1691 postów w tym temacie

Kurde dałbym wiele za śnieg. a jeszcze więcej za słońce. U mnie non stop leje, wczoraj grad padał. 2-3 stopnie w południe. idzie się pociąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 18:14, Luk_Der_Ritter napisał:

Wrzucam! (Wole wrzucić mało w lepszej jakości niż sporo w kiepskiej)

Zima ponownie zaskoczyła "polskich kierowców" ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 20:27, mlynar911 napisał:

> Wrzucam! (Wole wrzucić mało w lepszej jakości niż sporo w kiepskiej)
Zima ponownie zaskoczyła "polskich kierowców" ;d

a może by tak zima zaskoczyła meteorologów. Co gorsze to to ze molo w Sopocie zostało bardzo poniszczone , a w gdańsku możliwa powódź ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 20:55, kindziukxxx napisał:

a może by tak zima zaskoczyła meteorologów. Co gorsze to to ze molo w Sopocie zostało
bardzo poniszczone , a w gdańsku możliwa powódź ;/

Śnieg teraz = 0 śniegu w styczniu czyli w ferie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 20:55, kindziukxxx napisał:

> > Wrzucam! (Wole wrzucić mało w lepszej jakości niż sporo w kiepskiej)
> Zima ponownie zaskoczyła "polskich kierowców" ;d
a może by tak zima zaskoczyła meteorologów. Co gorsze to to ze molo w Sopocie zostało
bardzo poniszczone , a w gdańsku możliwa powódź ;/


Ładnie. U nas w Warszawie jest ten problem że drzewa nie opadły z liści, więc zbierają cały śnieg, dodaj do tego wiatr i łamią się jak zapałki. (Zresztą widziałem kilka połamanych drzew na spacerze). Moja mama jeździ autobusami (jako kierowca) i mówi że są spore problemy, bo drzewo może się złamać tuż przed autobusem, co gorsza nikt się tym nie zajmuje, drzewo leży i korki większe są niż zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie to padał śnieg dzisiaj przez cały dzień i ma jeszcze padać w nocy ale to się dopiero okaże. Ale i tak pewnie się jeszcze roztopi i napada i tak w kółko. Ja bardzo lubię śnieg mogę się czasami patrzeć jak pada godzinami, ale nie lubię w tym tego że się robi straszna chlapa, pochodzisz chwile i już mokre buty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie bachory :D

U was śnieg i inne, u mnie wczoraj deszcz, silny wiatr i deszcz. Dziś już wiatr osłabł, ale pada co chwilę.

Mam zdjęcia jednego miejsca, praktycznie najsłabsze drzewa na osiedlu się połamały i powywracały. Sam bym prawie oberwał drzewem, ale byłem szybszy ;)

Na innym osiedlu zerwało pewną część dachu w jednym bloku i styropian z ociepleń (nikt mnie nie słuchał, jak mówiłem że majstry ocieplacze odwalają fuszerkę). I ma jeden znajomy widok na niebo bez otwierania okna.


Zdjęcia robiła siostra i stąd ich inność jakościowa :P

20091015070943

20091015070956

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 07:10, Kakarotto napisał:

powywracały. Sam bym prawie oberwał drzewem, ale byłem szybszy ;)

Ach te Twoje nadprzyrodzone moce z DB ;)

Dnia 15.10.2009 o 07:10, Kakarotto napisał:

Zdjęcia robiła siostra i stąd ich inność jakościowa :P

Ważne że widać, nie ma co się czepiać :P
/
Chyba w całej Polsce jest taka kijowa pogoda, czy to wieje, czy to pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczecin pwned. Odra wylała czy coś, Prawobrzeże odcięte od reszty miasta, Basen Górniczy zalany, ani w jedno ani w drugie miejsce nie jeździ komunikacja miejsca. Z nakazu urzędu miejskiego ludzie tam mieszkający zwolnieni dziś wcześniej ze szkoły, jutro najprawdopodobniej w ogóle nie będą musieli iść. Jak jeszcze popada wypożyczam deskę i na żaglu będę do placówki edukacyjnej zmierzał. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 07:10, Kakarotto napisał:

Witajcie bachory :D


stary się odezwał :)


czyli nie jest tak źle, a refleks może uratował życie :), u mnie w mieście jest już spokój cisza i wszystko normalnie się dzieje jak gdyby nic, no może poza tym że stocznie zamknęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale się wk*** właśnie. Przed chwilą w telewizji podawali że spłonął kolejny autobus w Warszawie i dodali że to kierowcy są za to odpowiedzialni i powinni płacić mandaty. Ciekawe czy gdyby im studio spłonęło to byłą by to wina redaktorów? Jak już mówiłem moja mama jeździ autobusami i tego typu rzeczy jak przegląd techniczny w ogóle nie leży w kompetencji kierowcy (nawet by dowalili karę za coś takiego).

I jeszcze jedno - nie lubię Żydów. Nazwijcie mnie antysemitą, nazistą, etc, ale niestety te wszystkie pogłoski że to wyzyskiwacze, etc, to prawda :/

O co chodzi? Ta firma co jeździ moja mama jest właśnie ich własnością (siedziba w Tel Awiwie). Straszne przekręty robią z kasą, każą pracować ponad limit i ogólnie mylą pojęcie umowy o pracę z aktem własności, no i oszczędzają na czym się da, czego efektem są spalone autobusy (już nie tylko o sam przegląd chodzi, ale o sam fakt że jest za mało pracowników do obsługi) Więc mama z kolegami założyli związek zawodowy, non stop są spory, a inspekcja pracy i inne tego typu organy znalazły poważne nieprawidłowości w funkcjonowaniu firmy. Po ostrzeżeniach zarówno ze strony związku, jak i niezależnych organów sytuacja najpierw się łagodzi, a po 2-3 miesiącach wraca do punktu wyjścia. Kończą się powoli wszystkie prawne możliwości rozwiązania sporu, a to oznacza że być może niedługo wszyscy kierowcy i pracownicy przystąpią do strajku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 21:34, Luk_Der_Ritter napisał:

Ale się wk*** właśnie. Przed chwilą w telewizji podawali że spłonął kolejny autobus w
Warszawie i dodali że to kierowcy są za to odpowiedzialni i powinni płacić mandaty. Ciekawe
czy gdyby im studio spłonęło to byłą by to wina redaktorów? Jak już mówiłem moja mama
jeździ autobusami i tego typu rzeczy jak przegląd techniczny w ogóle nie leży w kompetencji
kierowcy (nawet by dowalili karę za coś takiego).


Zawsze winę zwalają na tych na których najprościej... tak samo można powiedzieć o ZUS (wiem wiem) ale wbrew pozorom to pracownicy niewiele są winni takim przepisom, a systemy które tam działają to jest to takie badziewie że czasem trzeba wpisać coś innego aby przyjęło informację, pracownicy zostają po godzinach za co nie mają płacone.... ale aby nie było tak na pewno jest w ZUS Gdynia w oddziale emerytalno-rentowycm.

Dnia 15.10.2009 o 21:34, Luk_Der_Ritter napisał:

I jeszcze jedno - nie lubię Żydów. Nazwijcie mnie antysemitą, nazistą, etc, ale niestety
te wszystkie pogłoski że to wyzyskiwacze, etc, to prawda :/


Każdy kogoś nie lubi, a jak ma powód to może nie lubić, ale lepiej nie uogólniać do narodów, bo ja naprzykład nienawidzę wręcz Niemców, ale tylko tych starych co jeszcze walczyli na wojnie bo młodzi nie są niczego winni..

Dnia 15.10.2009 o 21:34, Luk_Der_Ritter napisał:

/............../


to jak będzie strajk to w końcu zauważą ich problemy, a że jest związek to legalny strajk i ich nie zwolnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 21:34, Luk_Der_Ritter napisał:

Warszawie i dodali że to kierowcy są za to odpowiedzialni i powinni płacić mandaty.

Najłatwiej zwalić winę na tych którzy kierują. Tak na pewno on chciał spalić autobus którym jeździ. Zresztą oni nie są od przeglądów pojazdów tylko od jazdy. Ech coś o tym wiem bo mój tata też jeździ jako kierowca.

Dnia 15.10.2009 o 21:34, Luk_Der_Ritter napisał:

I jeszcze jedno - nie lubię Żydów. Nazwijcie mnie antysemitą, nazistą, etc, ale niestety

Tu już nie chodzi że są Żydami. Po prostu są cięnci na kasę i wszystko zrobią byleby tylko mieć więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawie skończyłem pierwszy etap robienia kolczugi, czyli część tułowia od piersi do talii (muszę jeszcze nieco całość poszerzyć, właśnie robię małe testy), dalej zrobię górną część, czyli piersi i barki, dalej dół (osłona od talii po uda), dalej rękawy, a na końcu kaptur kolczy. No i na razie mam małą przerwę, parafrazując utwór "Metalizer" - "Metal is all that I need." Potrzebuje jakieś 150 zł na dodatkowy materiał :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2009 o 23:25, mlynar911 napisał:

A potem co? Zaczniesz strugać jakiś łuk z wiązu czy może wykujesz sobie jakiś fajny Clynmore
? ;D


Nie, Claymore tu nie pasuje, a rycerze brzydzili się bronią miotaną (ciekawych rzeczy o ich stosunku do kusz można poczytać w "Aleksiadzie"). Najpewniej jakiś jednoręczny prosty miecz zrobię, tarczę już mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 08:27, Luk_Der_Ritter napisał:

Nie, Claymore tu nie pasuje, a rycerze brzydzili się bronią miotaną (ciekawych rzeczy
o ich stosunku do kusz można poczytać w "Aleksiadzie"). Najpewniej jakiś jednoręczny
prosty miecz zrobię, tarczę już mam.

Brzydzili się bo łatwo ich było nią zabić ;] Ja na Twoim miejscu pomyślałbym o walce dwoma krótkimi mieczami ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować