Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard o swoim nowym MMO

50 postów w tym temacie

Ludzie w WoWie zapewne będą biegali postaciami na 120 poziomie, zanim Blizz wyda kolejne MMO ^^ Starsi gracze mogą nawet nie dożyć dnia premiery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wszystko jest tworzone od podstaw"

jak tworzenie gry ktora jest juz osadzona w gotowym i dopracowanym uniwersum im tyle zajmuje to sobie dluuuuugo poczekamy, ale bedzie warto :)

abonament bedzie na 99%, albo moze pojda w strone czegos takiego jak Aion - kupujemy godziny. No i mam nadzieje ze bedzie sporo PVP/RvR jak w Warhammerze Online ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i tutaj potwierdza się regułę - aby wydać dobrą grę trzeba duużo czasu, teraz zazwyczaj grę produkuje się kilka miesięcy. Efekt jest dobrze znany - kolejny gniot zwany dalej nawalanką dla dzieci o znikomym zarysie fabularnym i wymagający naciskania 2 guzików przez 4 godziny aby grę ukończyć.

Blizzard od zawsze wydawał gry raz na pare lat, a wydany tytuł (np. Diablo II, Starcraft, Warcraft 3) robi zamieszanie na rynku do dziś.

(Nie wspomnę o Diablo I, Warcraft 1 i 2 , które mimo wieku są nadal grywalne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Realnie to nowe MMO widzę około 2013 roku. Może to też być taki blef, żeby nie kupować innych MMO i czekać na Blizzardowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy tempie wydawania gier przez Blizzarda to pewnie wyjdzie za jakieś 20 lat. Ale ja i tak czekam najbardziej na Diablo III, trochę mniej na Starcraft II, a na MMO w ogóle nie czekam. W WoWa trochę grałem, ale odłożyłem po kilku dniach na półkę stwierdziwszy, że ta gra jest zbyt złożona, a ja nie mam na to czasu. Co innego Diablo II LoD przez Battle.net, ale typowe MMO to nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 09:38, Anim napisał:

Realnie to nowe MMO widzę około 2013 roku. Może to też być taki blef, żeby nie kupować
innych MMO i czekać na Blizzardowe :)


ja bym tam sie pospieszyl... 2012 koniec swiata xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Skoro robią nowe MMO, to zastanawiam się nad kwestią finansową: czy nowa platforma (nieogłoszone MMO) nie będzie odbierać klientów starej (WoW). Nie wiem ile osób będzie stać ciągnąć co miesiąc dwa abonamenty, ale chyba nie wszystkich. Chyba, że to nowe MMO będzie tak inne, że rozszerzy się im target i będą liczyć na nowych klientów.
2. Każdy ma chyba ileś tam czasu na granie, a w dwóch grach chyba nie da się być pro jednocześnie (na zasadzie powiedzenia o ciągnięciu dwóch srok za ogon :) Grasz w jedną kosztem innej. Jako, że nie gram w żadne gry tego typu (WoWa też nie mam) więc tak sobie teoretyzuję, ale ciekaw jestem opinii zaawansowanych "WoWowców", których wciągnie ten nowy tytuł. Co wtedy? Jeśli jeszcze aktywnie startuje się w jakichś tam rankingach, to chyba ma znaczenie ile czasu poświęca się na WoWa np. A jeśli nowy tytuł wciągnie równie mocno?
3.
> "StarCraft II został zapowiedziany dwa lata temu i nie jest nawet w fazie beta"

Hmm a ja słyszałem, że jeszcze w tym roku ma być wydany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy MMO oparte na zupełnie nowej marce to dobry pomysł. To jest jedna z decydujących cech nowej gry tego typu, uniwersum musi być bardzo solidnym fundamentem, koniecznym do osiągnięcia sukcesu w tej branży. WoWa poprzedzał znakomity pod względem fabuły i lore''u WCIII, przed premierą tej nowej gry powinni chociaż wydać pare książek osadzonych w świecie tej gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja... "Fajnie będzie jak będzie bez abonamentu." I co jeszcze? Może rozdawanie gry za darmo? Blizzard to nie idioci. Nawet SC II podzielili na trzy kawałki. Prędzej słońce zgaśnie, niż Blizz da wam coś za darmochę. Pomijam oczywiście patche do WoW z nowym contentem, bo w sumie można uznać, że na to idzie abonament :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 12:39, Konrad512 napisał:

Nie wiem czy MMO oparte na zupełnie nowej marce to dobry pomysł.

Heh, tyle że swego czasu Warcraft, Starcraft i Diablo Też były nowymi markami, a jak czas pokazał świetnie się sprawdziły. Blizzard ma doświadczenie z tworzeniem gier i nowych marek więc nie czarnomyślałbym tak na dzień dobry. Na pewno będzie spore zainteresowanie tą grą choćby dlatego że robi ją właśnie Blizzard, a jak zainteresowanie się rozkręci to problemów nie będzie bo wątpię żeby Blizzard stworzył jakiś badziewny świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien, że minie mnóstwo lat, zanim tego nowego uniwersum i MMO się doczekamy. Dobrze życzę Blizzowi, aby jak najlepiej rozwijali WoWa, a także przygotowali zapowiedziane SC2, D3 oraz inne projekty ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 12:03, GeoT napisał:

1. Skoro robią nowe MMO, to zastanawiam się nad kwestią finansową: czy nowa platforma
(nieogłoszone MMO) nie będzie odbierać klientów starej (WoW). Nie wiem ile osób będzie
stać ciągnąć co miesiąc dwa abonamenty, ale chyba nie wszystkich. Chyba, że to nowe MMO
będzie tak inne, że rozszerzy się im target i będą liczyć na nowych klientów.


Ci z Blizzarda nie są głupi, i na pewno nie będą sobie klientów odbierać ;) Najprawdopodobniej:
a) Do czasu nowego MMO wszyscy WoWocy powymierają
b) Będzie osadzone w zupełnie innych realiach, ktore nie zainteresują graczy WoWa (może sci-fi?)

Już nie mogę doczekać się, żeby zobaczyć co to takiego, ale skoro twórcy przyznają, że "to tylko skorupa gry", to chyba minie duużo czasu zanim się dowiemy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że nowego MMO Blizza nie ma co się spodziewać na dniach ;) Na wcześniej niż 2012 nie stawiam.

Z czasem WOW też osłabnie i nawet kolejne dodatki nie będą w stanie go odświeżyć. Nowe MMO nie będzie więc konkurencją, a spadkobiercą. Na pewno WOW będzie podtrzymywany tak długo, jak długo ludzie będą chcieli w to grać (granica opłacalności). Tymczasem czekam na D3 i SC2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować