Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Jaki plik mam usunąć żeby skasować ustawienia w gothic II? Nie chodzi mi o save gry, tylko to co sie jest ustawione w opcjach.
Nie pytajcie dlaczego chce to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj pliku "gothic.ini" lub "gothic2.ini" gdzieś w katalogu gry. Warto z nim pokombinować bo można zmienić parę ustawień które normalnie w grze są niedostępne.
Skasowania tego pliku jednak nie polecam - jest co prawda możliwe że w chwili odpalenia gra stwarza sobie ten plik jeśli go nie znajdzie ale równie prawdopodobne jest to że program się wysypie i tyle. Dlatego jeśli jusz musisz coś takiego zrobić to raczej przenieś gdzieś ten plik (np. na pulpit) abyś w razie czego mógł go wstawić z powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem teraz znowu grać w Gothic 2 i po raz pierwszy chcę go przejść magiem.Jestem dopiero na początku gry,doszedłem do Khorinis i zastanawiam się czy warto wydawać PN na siłę i władanie bronią jednoręczną,czy lepiej zostawić je i zainwestować wszystkie w manę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę w siłę powinieneś zainwestować - choćby dlatego że niektóre walki wymagają jedynie pobicia wroga a nie spalenia go na popiół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził to samo co Karharot, czyli zainwestuj trochę siły, powiedzmy chociaż do 50, ponieważ nie zawsze przeciwnika zabijesz magią, możesz co najwyżej go zranić, ale na początku są słabe czary, jeśli o maga chodzi, więc nie masz co liczyć nawet na zabicie 4 wilków. Ale czy nie lepiej być magiem bitewnym :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 09:58, raven91 napisał:

Zacząłem teraz znowu grać w Gothic 2 i po raz pierwszy chcę go przejść magiem.Jestem
dopiero na początku gry,doszedłem do Khorinis i zastanawiam się czy warto wydawać PN
na siłę i władanie bronią jednoręczną,czy lepiej zostawić je i zainwestować wszystkie
w manę?

Zainwestuj gdzieś tak do 40-50 w siłę i do 15-20% w posługiwanie się bronią dwu-ręczną. Magowie Ognia jak już posługują sie bronią białą to mieczami dwu-ręcznymi. Resztę pakuj w manę. Oczywiście od czasu do czasu możesz trochę wydać na siłę czy umiejętności posługiwania się bronią. To zależy od ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy atrybut siła ma jakiś związek z punktami trafień? Tzn. czy od siły zależy ile dostane PT przy awansie na następny poziom? I jak mogę zwiększyć moją max. liczbę punktów trafień? Bo jak narazie to wiem tylko że czytając kamienne tablice życia z NK mogę zwiększać ilość punktów trafień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 15:03, kapistar1 napisał:

Czy atrybut siła ma jakiś związek z punktami trafień? Tzn. czy od siły zależy ile dostane PT przy awansie na następny poziom? I

Nie. Przy kazdym awansie dostajemy kolejne 12 pkt zycia.

Dnia 29.06.2008 o 15:03, kapistar1 napisał:

I jak mogę zwiększyć moją max. liczbę punktów trafień?

Pijac eliksiry zycia (+ 20 bodajze). Skladac ofiary Daronowi (po 50 sztuk zlota, limit- 1000 szt. zlota ; po kazdym datku dostakesz 1 punkt nauki lub 5 punktow zycia). No i amulety i pierscienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe pż dostajesz automatycznie przy awansie na następny poziom. Ich liczba jest zawsze taka sama i nie zależy od żadnych innych cech.
Oprócz tego można też zwiększyć ilość pż pijąc odpowiednie eliksiry lub korzystając z pewnych mniej lub bardziej ukrytych bonusów, ich listę znajdziesz tutaj:
http://www.gothic.phx.pl/gothic2/infopage.php?id=19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz przechodzę Gothic 2 po raz drugi, ale gdy wcześniej przechodziłem tą grę, miałem pewien problem. Musiałem ratować się kodami, ponieważ przed ostateczną potyczką ze Smokiem - Ożywieńcem nie mogłem założyć amuletu [nie pamiętam nazwy, ale to nie było Oko Innosa (na 80%)]. Miał ktoś z Was coś podobnego? Jak to naprawić? Amulet nazywał się chyba Oko Mocy czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłeś założyć zapewne dlatego bo zapomniałeś naładować oko innosa na stole alchemicznym. Jeżeli nie jest naładowane to nie da się go założyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 17:21, Lord Andre 1 napisał:

Nie mogłeś założyć zapewne dlatego bo zapomniałeś naładować oko innosa na stole alchemicznym.
Jeżeli nie jest naładowane to nie da się go założyć.

Jesteś pewien?Bo ja założyłem...tylko nic się nie działo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdarzyło Ci się to tylko raz i przy ponownym odpaleniu gry nie powtórzyło się w tym samym miejscu to się tym nie przejmuj - zdarza się to od czasu do czasu i tyle. Po prostu pamiętaj żeby zapisywać grę co jakieś 10-15 minut a wszystko będzie OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 00:22, Gumiś2 napisał:

Szedłem z Miką na farmę Akila i wyskoczyło mi takie coś, co to może być?

Ten problem wiele razy pojawiał się w tym wątku. Za zwyczaj wystarczy po prostu uruchomić ponownie grę i dalej powinno wszystko śmigać. Jeżeli gra nie będzie chciała chodzić to napisz ponownie.
-> Don Zorro chyba masz zmęczone oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nieszczęśliwe oko... 100% oryginał zakupiony w serii eXtra Klasyka Gier Komputerowych neXt. Mogę Ci przepisać opis z tyłu pudełka, dać klucz rejestracyjny. Przykład:
- "Ponad 150 rodzajów broni do walki wręcz i na odległość",
- "Ponad 50 rodzajów potworów, każdy o odmiennej taktyce walki i zachowaniu".
A nawet gdybym miał pi**ta (choć nie mam), to pozostaje jeszcze Gothic II + Noc Kruka z CD - Action :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nieszczęśliwe oko... Gra zakupiona w serii (dokładna nazwa) eXtra Klasyka Gier Komputerowych neXt. Znaczki na opakowaniu to m.in. JoWood, Piranha Bytes, Bink Video, gram.pl z CD Projekt, 12+, znaczek PEGI z pięścią (chyba o przemocy). Cytaty:
- "Ponad 150 rodzajów broni do walki wręcz i na odległość",
- "Ponad 50 rodzajów potworów, każdy o odmiennej taktyce walki i zachowaniu".
Wierzysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować