Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2007 o 15:48, Rusell napisał:

Skonczylem jedynke kilka razy, dwójke kilkanascie, i wierz mi że SO był/jest 20x mniejszy od
Khorinis (no bo chyba to znaczy wg Ciebie "lepszy"?), a to co Ty nazywasz miastem to ZAMEK.

Lepszy nie zawsze znaczy większy. Mi chodzi o to że SO MI się bardziej podobał. co nie oznacza, że ty musisz myśleć tak samo. I dobra, jest to zamek.
A jeśli grałeś w trójkę, to widziałeś, że Vengard jest 30X wiekszy od khorinis.

Dnia 14.11.2007 o 15:48, Rusell napisał:

I tak, chodziło mi o jaszczuroludzi :P

Ale po co czepiasz się o TAK MAŁE szczegóły!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 15:53, piotr.kwazi napisał:

Lepszy nie zawsze znaczy większy. Mi chodzi o to że SO MI się bardziej podobał. co nie oznacza,
że ty musisz myśleć tak samo. I dobra, jest to zamek.
A jeśli grałeś w trójkę, to widziałeś, że Vengard jest 30X wiekszy od khorinis.


No wiesz. Warszawa jest jakieś 10 razy większa od Starachowic, a oba miasta! A Khorinis to miasto bo ma burmistrza i sędziego, a Zamek nie. A co do jaszczuroludów są to orki ze skinem jaszczuroluda. Widac to po ich zahcowaniu i fizyce. Również broń mają na podstawie któregoś z orkowych toporów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyobraz sobie że G3 tez skonczylem kilka razy, i wiem jak wielki jest Vengard...
Poza tym myslelem ze Ci chodzi o wielkosc, wybacz że źle Cię zrozumiałem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 15:56, Tyraf napisał:

Również broń mają na podstawie któregoś z orkowych toporów.

Mi ona wydaje się bardzo podobna do Krush Varrok z "jedynki"- kształt niemal identyczny, tylko tekstura nieco zmieniona..

20071114160243

20071114160301

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 16:03, Damian14BO napisał:

> Również broń mają na podstawie któregoś z orkowych toporów.
Mi ona wydaje się bardzo podobna do Krush Varrok z "jedynki"- kształt niemal identyczny, tylko
tekstura nieco zmieniona..


O! Doskonale zdjęcia! Dziękuje Damian. Doskonale widać na tym zdjęciu skąd się wzięła broń jaszczuroludów. Jest to poprostu poprawiona graficznie broń z jedynki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GRYWALNOŚĆ
Moim zdaniem 1 część ma DUŻY problem.
Po jakimś czasie stajesz się chodzącym terminatorem.
Twórcy postanowili coś z tym zrobić w dwójce, lecz dlam mnie efekt był ZŁY.
Poziom trudności bez przerwy "skacze". Raz gra jest tak łatwa, że aż odrzuca, a raz trudna do granic możliwości.
Dla mnie to jedyny minus tyczący się grywalności.
Reszta jest świetna.Nie dziwię się, dlaczego stał się tak wielkim HITEM, przez duże H.
:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie rację to był obóz, ale tylko w G1. W G2 został z niego tylko zamek, czyli cały zewnętrzny pierścień został zniszczony. A co do jasczuroludzi:
cytat z http://www.gothic.phx.pl:
Jego siła i wytrzymałość znajduje się pomiędzy współczynnikami orka wojownika i elity, czyli coś pośrodku.
Jedynym błędem, którego nie trawię jest to, że za jaszczuroczłeka dostaję tyle samo xp co za orka- elitę. W NK ten błąd został poprawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 16:06, Błoniak napisał:

Macie rację to był obóz, ale tylko w G1. W G2 został z niego tylko zamek, czyli cały zewnętrzny
pierścień został zniszczony. A co do jasczuroludzi:
cytat z http://www.gothic.phx.pl:
Jego siła i wytrzymałość znajduje się pomiędzy współczynnikami orka wojownika i elity, czyli
coś pośrodku.
Jedynym błędem, którego nie trawię jest to, że za jaszczuroczłeka dostaję tyle samo xp co za
orka- elitę. W NK ten błąd został poprawiony.


Co za błąd, chyba na nkorzyść, co? no chyba, że w NK jest za jaszczuroczłeka więcej Pd niż za orka- elite (nie pamiętam po ile Pd sie dostaje za nich), więc wtedy to niekorzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie czy na korzyść czy niekorzyść. Poprostu tak nie powinno być i dla mnie to jest błąd. Wszystko inne jeśli chodzi o orków i jaszczuroludzi jest dla mnie w porządku, jednak to jest bez sensu. Nie wszyscy uznją to za błąd, ponieważ jaszczuroczłek i ork to dwa różne potwory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 19:39, Master J napisał:

U kogo mogę nauczyć się many do 150 pkt.?I jeszcze jedno:)Kto ma zwoje zaklęć z 6 kręgu (wszystkie
zaklęcia + sprzedawcy)


Wszystkie potrzebne zwoje powinny być w klasztorze a o mane zapytaj pyrokara, może on?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 19:39, Master J napisał:

U kogo mogę nauczyć się many do 150 pkt.?I jeszcze jedno:)Kto ma zwoje zaklęć z 6 kręgu (wszystkie
zaklęcia + sprzedawcy)


Monę do 150 na pewno można u Miltena a zwoje powinny być w klasztorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle many możesz zdobyć tylko kierując się ścieżką magii (zostać magiem). Najpierw (bodajże do 100) nauczy Cię jej Parlan, a później wyśle Cię doPyrokara, który będzie Cię mógł nauczyć many chyba do 250. A co do zwoi:
http://www.gothic.phx.pl/gothic2/infopage.php?id=35
Raczej ciężko będzie Ci powiedzieć gdzie można je dostać, ponieważ jako najpotężniejsze z zaklęć są dość rzadkie i raczej ciężko będzie je kupić (ale mogę się mylić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do jakiej runy teleportacyjnej potrzebna jest woda święcona czy to ta do podziemi klasztoru tam gdzie jest książe demonuw z obstawą

20071115075013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to runa teleportująca cię do pomieszczenia ze zbroją paladyna.Stworzenie tej runy jest możliwe jeśli grasz paladynem i jeśli przeczytałeś almanach znajdujący się w tym samym pomieszczeniu co Łzy Innosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 15:01, Lord Andre 1 napisał:

Bo tak mi tez tak wyskakuje nie ma się czym przejmować

A jak wlanczasz pozniej gothica? Bo mi sie nie chce wlonczyc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować