Zaloguj się, aby obserwować  
Nephren-Ka

Might And Magic VII

251 postów w tym temacie

Dobra juz mam... W sumie troche glupio, ale skad mialem wiedziec. Gram na noetbooku i nie mam podlaczonej myszki... Myslalem, ze przyciski touchpada robia za przyciski myszki, ale jednak nie... Wystarczylo podlaczyc myszke wybrac kombinacje(podana przez Ciebie, a nie odczytana ze zwoju.... ;] ) i heja... Myslalem ze wskazanie kursorem i nacisniecie spacji da ten sam efekt co myszki... Ech... Starosc nie radosc... Dzieki za wszystkie rady jeszcze raz... Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien kłopot: Zapaliłem wszystkie 3 ogniska sygnałowe w Harmondale a armia goblinów nie chce mi się pojawić:( Przespałem już 3 dni w karczmie a ich wciąż nie ma, nigdy dotąd mi się to nie przydarzyło, czy ktoś wie co może być tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 21:55, przemas15 napisał:

Warto zagrać w tą grę polecacie ją????

Najlepsza w jaką w życiu grałem :)
O ile nie zrazi Cię grafika.

Jeśli grałeś w Heroes of Might and Magic III i podobało Ci się, a lubisz RPG to MM7 jest pozycją obowiązkową ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 21:58, Monastor napisał:

> Warto zagrać w tą grę polecacie ją????
Najlepsza w jaką w życiu grałem :)
O ile nie zrazi Cię grafika.

Jeśli grałeś w Heroes of Might and Magic III i podobało Ci się, a lubisz RPG to MM7 jest pozycją
obowiązkową ;)

Tak Heroes of Might and Magic III bardzo mi się podobało więc jeśli ta gra jest taka to muszę w nią zagrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 22:04, przemas15 napisał:

Tak Heroes of Might and Magic III bardzo mi się podobało więc jeśli ta gra jest taka to muszę
w nią zagrać

Jest inna, ale moim zdaniem trzyma ten klimat co HoMM 3

Jest to samo uniwersum, wiele znanych postaci, potworów (nawet wyglądają tak samo). Do tego naprawdę niezła fabuła.

Trudno to wyjaśnić. Po prostu Might and Magic VII ma to coś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż się zdziwiłem jak zobaczyłem temat o M&M VII

Dnia 04.12.2007 o 21:55, przemas15 napisał:

Warto zagrać w tą grę polecacie ją????

Czy Ty zadajesz te pytanie w każdym temacie o jakiejkolwiek grze, w którą jeszcze nie zagrałeś? Nie po raz pierwszy to zauważam. Czy warto? Gdybyś zobaczył grafikę zaraz byś grę wyłączył. Dla mnie grafika akurat w tej grze wielkiej roli nie odgrywa, ponieważ bardzo spodobała mi się fabuła. To jest według mnie największy atut tej gry.

Karharot
Chętnie bym Ci pomógł, ale ostatni raz grałem w M&M ponad 3 lata temu i niewiele pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 22:10, El Cascador napisał:

Chętnie bym Ci pomógł, ale ostatni raz grałem w M&M ponad 3 lata temu i niewiele pamiętam.

Ja pomogę w razie czego :)
Grałem ładnych kilka lat temu, ale za to ładnych kilka razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heroes of Might and Magic III (i wszystkie inne z tego cyklu) to strategia z elementami RPG. Might and Magic VII to klasyczne cRPG z widokiem z pierwszej osoby osadzone w tym samym świecie w którym mieli miejsce Herosi, możesz spotkać postacie znane z HoMM II (króla Rolanda i jego brata Archibalda) a także z HoMM III (np. królową Katarzynę).
Ogólnie gra jest doskonała po dziś dzień, jej jedyną wadę czyli słabą grafikę wymienił już Monastor, jeśli Cię to nie odstrasza to spokojnie możesz spędzić przy grze kilkadziesiąt godzin.

P.S.
Jakby co to rozwiązałem problem z goblinami - po prostu trzeba było wyjść z lokacji i wrócić do niej ponownie. Niby oczywiste ale zanim na to wpadłem... Ech, starość nie radość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 22:10, El Cascador napisał:

Aż się zdziwiłem jak zobaczyłem temat o M&M VII
> Warto zagrać w tą grę polecacie ją????
Czy Ty zadajesz te pytanie w każdym temacie o jakiejkolwiek grze, w którą jeszcze nie zagrałeś?

Właśnie w każdym temacie widzę przemasa, który się pyta co to za gra, byleby nabić posty i większy poziom zyskać ;/ Żal chłopaka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 22:09, Monastor napisał:

> Tak Heroes of Might and Magic III bardzo mi się podobało więc jeśli ta gra jest taka
to muszę
> w nią zagrać
Jest inna, ale moim zdaniem trzyma ten klimat co HoMM 3

Jest to samo uniwersum, wiele znanych postaci, potworów (nawet wyglądają tak samo). Do tego
naprawdę niezła fabuła.

Trudno to wyjaśnić. Po prostu Might and Magic VII ma to coś ;)

Przekonałeś mnie chyba kupię sobię tą grę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 22:13, maciek999 napisał:

> Aż się zdziwiłem jak zobaczyłem temat o M&M VII
> > Warto zagrać w tą grę polecacie ją????
> Czy Ty zadajesz te pytanie w każdym temacie o jakiejkolwiek grze, w którą jeszcze nie
zagrałeś?
Właśnie w każdym temacie widzę przemasa, który się pyta co to za gra, byleby nabić posty i
większy poziom zyskać ;/ Żal chłopaka...

Nie chcę mi się komentować nawet twojej wypowiedzi i żal mi jest ciebie a nie siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakimś przypadkiem w ten sposób zachęci się do M&M to nie ma czego żałować. Gry z tego cyklu (zwłaszcza VI, VII i VIII) naprawdę zasługują na to żeby w nie zagrać.
Do ilu gier wraca się po raz któryś i to 8 lat po premierze. Aby osiągnąć taką żywotność gra musi być prawdziwą klasyką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 22:18, Karharot napisał:

Jeśli jakimś przypadkiem w ten sposób zachęci się do M&M to nie ma czego żałować. Gry z tego
cyklu (zwłaszcza VI, VII i VIII) naprawdę zasługują na to żeby w nie zagrać.
Do ilu gier wraca się po raz któryś i to 8 lat po premierze. Aby osiągnąć taką żywotność gra
musi być prawdziwą klasyką.

No ja np. wracam tylko do gier w świecie mocy i magii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, marne 15 złociszy. Gdy kupowałem M&M VIII zapłaciłem bodajże 89 zł, M&M IX 99 zł, z kolei M&M VII za 19,90 zł. Wino, im starsze tym lepsze i droższe. Gry, im starsze tym gorsze i tańsze. Gorsze oczywiście tylko pod względem grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 22:18, przemas15 napisał:

> > Aż się zdziwiłem jak zobaczyłem temat o M&M VII
> > > Warto zagrać w tą grę polecacie ją????
> > Czy Ty zadajesz te pytanie w każdym temacie o jakiejkolwiek grze, w którą jeszcze
nie
> zagrałeś?
> Właśnie w każdym temacie widzę przemasa, który się pyta co to za gra, byleby nabić posty
i
> większy poziom zyskać ;/ Żal chłopaka...
Nie chcę mi się komentować nawet twojej wypowiedzi i żal mi jest ciebie a nie siebie

Chłopie nie chce się z tobą kłócic, ale popatrz. Założyłeś takie tematy jak Piłka Nożna (który już istnieje), temat jak przejśc jakąś misję w manhuncie, temat o prezentach po choinkę, który już oczywiście istniał, założyłeś temat o Liverpoolu, a istniał już o piłce nożnej...
Aha i jeszcze jedno : przy każdym temacie założonym napisałeś post co inni mają robić,a zaraz później napisałeś co ty o tym sądzisz...
Więc nie obrażaj mnie, ja wiem co mówię i większość forumowiczów ci to potwierdzi...


A teraz na temat.
Ostatnio jak przeglądałem gdzieś ceny Antologii (M&M oczywiście :P), to kosztowała 30zł, a więc teraz zmalała o 50% :) Ale naprawdę za takie grosze to tylko kupować :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tą grafiką to kwestia przyzwyczajenia. NWC się obrywało w reckach za to że od M&M VI do M&M VIII używali praktycznie ten samo engine graficzny co najwyżej lekko poprawiony. No to w końcu chłopaki wydali M&M IX który w teorii był o całe lata bardziej zaawansowany graficznie a w praktyce strach było w niego grać, nigdy nie byłem w stanie nie dość że go ukończyć to nawet porządnie go zacząć. A do numerów 6-8 coś mnie ciągnie najrzadziej co pół roku, te gry po prostu mają w sobie "to coś".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 22:33, Karharot napisał:

Z tą grafiką to kwestia przyzwyczajenia. NWC się obrywało w reckach za to że od M&M VI do M&M
VIII używali praktycznie ten samo engine graficzny co najwyżej lekko poprawiony. No to w końcu
chłopaki wydali M&M IX który w teorii był o całe lata bardziej zaawansowany graficznie a w
praktyce strach było w niego grać, nigdy nie byłem w stanie nie dość że go ukończyć to nawet
porządnie go zacząć. A do numerów 6-8 coś mnie ciągnie najrzadziej co pół roku, te gry po prostu
mają w sobie "to coś".

O porażce MM IX zadecydowały okrutne realia gospodarki.
Firma bankrutowała i w pewnym momencie powiedziała, że gra musi być wydana za x czasu. Dokończona czy nie, musiało cokolwiek wpłynąć ze sprzedaży. Lokacje były wtedy na poziomie projektowania. Z resztą widać jak się skończyło. Zamiast swobody znanej z MM6-8 mamy kilka rozgałęzionych ścieżek prowadzących od obiektu do obiektu.

Zdarzyło mi się zamienić na zagranicznych forach słowo z Timem Langiem (Lead Designer od MM9), ponoć sytuacja była naprawdę kiepska.

Kto wie co by było gdyby zdołali to skończyć.
Podobnie było z resztą z HoMM4

Na pewno niezrozumiałe dla mnie było porzucenie świata znanego z MM6-8. Nie wiem na ile było to podyktowane pieniędzmi a na ile samą koncepcją. Kto wie, może nawet ten nowy świat wyglądałby OK gdyby pozwolono gry dokończyć.

Jedyne co mogę otwarcie potępić to podejście Ubisoftu i twórców homm5 i dmomm. Takie coś to po prostu obrażanie serii :/
Zniesmaczony byłem tym co zrobili z imieniem serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować