Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Dnia 28.12.2006 o 19:52, Narodowiec napisał:

Sprzęt niesamowity potwiedzam ale:
Nie kupię filmu na UMD, nie jestem burżujem, kompresuje sobie moje ulubione filmy do MP4 i
do PSP :D


Sorry że odpisuję tak puźno, ale net mi wczoraj szwankował (pi*****ona TPsa).
Widzisz ja robie tak samo jak ty, nie mam żadnego filmu na UMD, tylko kompresuję.
Ostatnio zgrałem sobie "Monty Phyton i Święty Gral". I jak oglądałem na lekcji (historia, a co) to wszyscy brali mnie za kretyna, a psorka posądziła mnie o branie narkotyków (ona ma fioła na punkcie marychy, ale takiego w stylu mocherowych beretów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2006 o 13:06, otc napisał:

Sorry że odpisuję tak puźno, ale net mi wczoraj szwankował (pi*****ona TPsa).

Mi szfankowała tylko strona gram, ale post na szczęście się ukazał...

Dnia 29.12.2006 o 13:06, otc napisał:

Widzisz ja robie tak samo jak ty, nie mam żadnego filmu na UMD, tylko kompresuję.

Gry na UMD rozumiem, ale filmy... Co to za kretyński pomysł, nie dość że drogie to z regionami... Tak czy siak nikt ich nie kupuje więc sobie może na JEDEN pozwolę bo stanieją... Ale dobiły te filmy MP4, normalnie kojarzą mi się z Grafiką z GBA i urządzeniem wielkości zapalniczki- słowem nie da się oglądać, a tu miodzio...

Dnia 29.12.2006 o 13:06, otc napisał:

Ostatnio zgrałem sobie "Monty Phyton i Święty Gral". I jak oglądałem na lekcji (historia, a
co)

U nas to jakaś FASZYSTKA, w najgorszym tego słowa znaczeniu...

>to wszyscy brali mnie za kretyna, a psorka posądziła mnie o branie narkotyków (ona ma fioła

Dnia 29.12.2006 o 13:06, otc napisał:

na punkcie marychy, ale takiego w stylu mocherowych beretów).

Uwielbiam takich ludzi nie brali a mówią... Nie to że zachęcam, wręcz przeciwnie... Ale bez przesady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czego używacie do konwersji filmów z DVD do PSPowego MP4. Ja ściągnąłem jakiegoś darmowego PSP Video Express, ale przerabia on tylko filmy z plików AVI, WMV, etc. i żeby przekonwertować film z DVD należy zakupić pełniejszą wersję. Czy jest coś dobrego darmowego do konwersji, czy powinienem zakupić jakiś program ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania odnośnie psp bo zamierzam tą konsole kupić :
Czy gra na psp wciąga??
Czy psp ma dobrą grafe jak na przenośną konsole??
Jakie gry według was na tą konsole są najlepsze??
Gdzie mi bardziej opłaca się nią kupić na allegro czy w sklepie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 13:54, michu96 napisał:

Mam pytania odnośnie psp bo zamierzam tą konsole kupić :
Czy gra na psp wciąga??

Jak diabli ]:-)

Dnia 08.01.2007 o 13:54, michu96 napisał:

Czy psp ma dobrą grafe jak na przenośną konsole??

Jak na konsole przenośną to grafa wymiata - porównywalna z Playstation 2.

Dnia 08.01.2007 o 13:54, michu96 napisał:

Jakie gry według was na tą konsole są najlepsze??

Konsolę mam raptem miesiąc i jak na razie cały czas katuję Ridge Racer. Inne dobre gry to Wipeout Pure, Burnout Legends czy NFS: Underground Rivals - z tych tańszych, dostępnych w serii Platinum. Jeśli chodzi o inne tytuły to Takken: Dark Resurrection, GTA: liberty City Stories i Vice City Stories, Metal Gear Solid: Portable Ops czy chociażby LocoRoco, które na pierwszy rzut oka wygląda jak gierka dla kilkulatków, ale po chwili wciągnie każdego jak chodzenie po ruchomych piaskach ;)

Dnia 08.01.2007 o 13:54, michu96 napisał:

Gdzie mi bardziej opłaca się nią kupić na allegro czy w sklepie ???

Ja kupowałem w Empiku, bo ceny były prawie takie same. Najtańsze co było na allegro to 749 zł + do tego przesyłka, bo akurat z okolic Łodzi nic nie było, a w Empiku dałem 769 zł. Jak się dobrze rozejrzysz i dobrze trafisz na promocję, to możesz dostać w dobrej cenie zestaw konsola + gra gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> to jest odpowiedź na posta dodanego przez michu96

> Mam pytania odnośnie psp bo zamierzam tą konsole kupić :
> Czy gra na psp wciąga??

>Jak diabli ]:-)
Zależy co komu odpowiada- mnie wciąga jak bagno...

> Czy psp ma dobrą grafe jak na przenośną konsole??

>Jak na konsole przenośną to grafa wymiata - porównywalna z Playstation 2.
To jest z pomiędzy PS1 a PS2 ale dzięki mniejszej roździelczości(paradkosalnie) wyglądają gry lepiej niż na ps2
> Jakie gry według was na tą konsole są najlepsze??

>Konsolę mam raptem miesiąc i jak na razie cały czas katuję Ridge Racer. Inne dobre gry to Wipeout Pure, >Burnout Legends czy NFS: Underground Rivals - z tych tańszych, dostępnych w serii Platinum. Jeśli chodzi o >inne tytuły to Takken: Dark Resurrection, GTA: liberty City Stories i Vice City Stories, Metal Gear Solid: Portable >Ops czy chociażby LocoRoco, które na pierwszy rzut oka wygląda jak gierka dla kilkulatków, ale po chwili >wciągnie każdego jak chodzenie po ruchomych piaskach ;)
Ja mam 2 i katowałem przez pierwsze pół miesiąca ridger racer - IMO to G , ale Burnout legends i GTA: VCS czy locco roco wymiatają

> Gdzie mi bardziej opłaca się nią kupić na allegro czy w sklepie ???


>Ja kupowałem w Empiku, bo ceny były prawie takie same. Najtańsze co było na allegro to 749 zł + do tego >przesyłka, bo akurat z okolic Łodzi nic nie było, a w Empiku dałem 769 zł. Jak się dobrze rozejrzysz i dobrze >trafisz na promocję, to możesz dostać w dobrej cenie zestaw konsola + gra gratis.
W sklepie lepiej , raz że jak kupisz na a to mogą ci wysłać nie działającą dwa że możesz wcisnąć głupa jak majstrowałeś coś przy konsoli (polecam robienie głupa w MM - działa!) , i nieraz trafisz na jakąś fajną promocję...

>A jeszcze drobna sprawa czy filmy mają dobrą jakość i czy coś jest potrzebne żeby je oglądać??
Mało która mp4 się zbliżyła do jakości obrazu takiej jak w PSP... I jescze ten panoramiczny ekran w psp... ( 16:9)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 14:32, michu96 napisał:

A jeszcze drobna sprawa czy filmy mają dobrą jakość i czy coś jest potrzebne żeby je oglądać??


Jakość filmów sprzedawanych na UMD jest porównywalna z DVD. Zmniejszono tylko rozdzielczość, bo nie ma sensu kodować pełnego 720x576, bo konsola ma ekran 480x272. Obcięto też wielokanałowy dźwięk, ale też z czysto technicznych względów - na słuchawkach czy konsolowych głośniczkach nikt nie wyciągnie dźwięku przestrzennego, stereo w zupełności wystarczy.

Inna sprawa, że dysków UMD z filmami nie opłaca się kupować - są koszmarnie drogie i nie odtworzysz ich nigdzie poza konsolą PSP. Zdecydowanie przydatniejszą opcją jest konwersja filmów z posiadanych płyt DVD. Aby odtworzyć taki film na PSP nie jest potrzebne nic, poza kartą pamięci o odpowiedniej pojemności. Oprócz tego trzeba mieć jakiś programik do konwersji filmów, bo PSP nie odtworzy pierwszego lepszego pliku AVI, DivX czy MPG, musi to być odpowiednio przygotowane MP4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 15:43, Klimos napisał:

> A jeszcze drobna sprawa czy filmy mają dobrą jakość i czy coś jest potrzebne żeby je oglądać??


Jakość filmów sprzedawanych na UMD jest porównywalna z DVD. Zmniejszono tylko rozdzielczość,
bo nie ma sensu kodować pełnego 720x576, bo konsola ma ekran 480x272. Obcięto też wielokanałowy
dźwięk, ale też z czysto technicznych względów - na słuchawkach czy konsolowych głośniczkach
nikt nie wyciągnie dźwięku przestrzennego, stereo w zupełności wystarczy.

Inna sprawa, że dysków UMD z filmami nie opłaca się kupować - są koszmarnie drogie i nie odtworzysz
ich nigdzie poza konsolą PSP. Zdecydowanie przydatniejszą opcją jest konwersja filmów z posiadanych
płyt DVD. Aby odtworzyć taki film na PSP nie jest potrzebne nic, poza kartą pamięci o odpowiedniej
pojemności. Oprócz tego trzeba mieć jakiś programik do konwersji filmów, bo PSP nie odtworzy
pierwszego lepszego pliku AVI, DivX czy MPG, musi to być odpowiednio przygotowane MP4.


HoHo... a czy jest możliwość słuchania muzyki ?? I czy w zestawie są słuchawki ??
A co do tych gier to już wybrałem pierwszą ,którą zamierzam kupić jest nią Dragon Ball Z: Shin Budokai a następną Def Jam: Fight for NY: The Takeover na jeszcze inne się dopiero później zastanowie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 15:50, michu96 napisał:

HoHo... a czy jest możliwość słuchania muzyki ?? I czy w zestawie są słuchawki ??
A co do tych gier to już wybrałem pierwszą ,którą zamierzam kupić jest nią Dragon Ball Z: Shin
Budokai a następną Def Jam: Fight for NY: The Takeover na jeszcze inne się dopiero później
zastanowie ;-)


Słuchanie muzyki to standard. Z tym już nie ma żadnych problemów - wrzucasz pliki MP3 czy WMA do odpowiedniego katalogu na karcie pamięci. W najczęściej sprzedawanycm obecnie zestawie - Base Pack niestety nie ma słuchawek, były one dołączone w Value Packu oraz Giga Packu. Jak nie masz żadnych zbędnych w domu, to na allegro za nieco ponad 30 złotych dostaniesz nowe, oryginalne słuchawki Sony z pilotem, dokładnie takie same jak były dołączane to bogatszych zestawów PSP.

PS. Gratuluje awansu na Brygadzistę, bo zauważyłem, że dyskusję zaczęliśmy jak jeszcze byłeś Przodownikiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 15:54, tomas92 napisał:

A jaką wersję kupiłeś (value pack, giga pack, czy tą standardową) i czy z gratisową grą?


Kupiłem najzwykejszego Base Packa. Giga Packów nie było w ogóle, a Value Pack kosztował 999 złotych. 250 złotych za pokrowiec, szmatkę, słuchawki i kartę pamięci 32MB to trochę dużo. Do tego dokupiłem Ridge Racer Platinum za 59 zł oraz 2GB kartę pamięci za 130 zł. Co do słuchawek, to używam tych co mi zostały po iPodzie. Planuje natomiast dokupić w nabliższym czasie jakiś pokrowiec ochronny, może coś z Logitecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 15:58, Klimos napisał:

> HoHo... a czy jest możliwość słuchania muzyki ?? I czy w zestawie są słuchawki ??
> A co do tych gier to już wybrałem pierwszą ,którą zamierzam kupić jest nią Dragon Ball
Z: Shin
> Budokai a następną Def Jam: Fight for NY: The Takeover na jeszcze inne się dopiero później

> zastanowie ;-)

Słuchanie muzyki to standard. Z tym już nie ma żadnych problemów - wrzucasz pliki MP3 czy WMA
do odpowiedniego katalogu na karcie pamięci. W najczęściej sprzedawanycm obecnie zestawie -
Base Pack niestety nie ma słuchawek, były one dołączone w Value Packu oraz Giga Packu. Jak
nie masz żadnych zbędnych w domu, to na allegro za nieco ponad 30 złotych dostaniesz nowe,
oryginalne słuchawki Sony z pilotem, dokładnie takie same jak były dołączane to bogatszych
zestawów PSP.

PS. Gratuluje awansu na Brygadzistę, bo zauważyłem, że dyskusję zaczęliśmy jak jeszcze byłeś
Przodownikiem ;)


A czym się rożnią te poszczególne wersje value pack... ??Czy jest wersja która zawiera wszystkie gadżiety??
I czy obsługa jest łatwa??
PS.Dziękuje za twoje gratulacje ! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos chce konwertowac pliki do formatu PSP to polecam program PSP VIDEO 9. Jest on do sciagniecia za darmola z neta. latwo sie go uzywa i od razu przenosi on pliki do PSP bez koniecznosci robienia tego recznie. Uzywam go i polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 16:07, michu96 napisał:

A czym się rożnią te poszczególne wersje value pack... ??Czy jest wersja która zawiera wszystkie
gadżiety??
I czy obsługa jest łatwa??
PS.Dziękuje za twoje gratulacje ! ;-)


Value Pack charakteryzował się tym, że oprócz dostępnej w Base Packu konsoli, instrukcji obsługi, ładowarki i płyty demo, miał jeszcze 32MB kartę pamięci, szmatkę, smycz, pokrowiec i słuchawki z pilotem (chyba nic nie pominąłem). Oprócz tego widziałem w Empiku Value Packa z kartą 2GB zamiast 32MB (ale kosztował 1149 zł). Limitowana różowa wersja P!nk ma jeszcze dysk UMD z teledyskami i piosenkami P!nk. Oprócz tego są/były dostępne wersje z dołączonymi grami, obecnie np. Killzone: Liberation i GTA: Vice City Stories.
Oprócz Base Packa to wszystkie Packi zawierają te same dodatkowe gadżety - różnią się tylko pojemnościami kart i ewentualnie dołączoną grą. Pytanie tylko czy opłaca się wydawać te 250 zł na te bzdety ;) Jako ciekawostkę dodam jeszcze, że po zarejestrowaniu konsoli na stronie www.yourpsp.com w ciągu 2-3 tygodni otrzymujesz pocztą mały, zgrabny pokrowiec na 5 dysków UMD i to niezależnie od tego jaki zestaw zakupiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 16:25, Klimos napisał:

Value Pack charakteryzował się tym, że oprócz dostępnej w Base Packu konsoli, instrukcji obsługi,
ładowarki i płyty demo, miał jeszcze 32MB kartę pamięci, szmatkę, smycz, pokrowiec i słuchawki
z pilotem (chyba nic nie pominąłem). Oprócz tego widziałem w Empiku Value Packa z kartą 2GB
zamiast 32MB (ale kosztował 1149 zł). Limitowana różowa wersja P!nk ma jeszcze dysk UMD z teledyskami
i piosenkami P!nk. Oprócz tego są/były dostępne wersje z dołączonymi grami, obecnie np. Killzone:
Liberation i GTA: Vice City Stories.
Oprócz Base Packa to wszystkie Packi zawierają te same dodatkowe gadżety - różnią się tylko
pojemnościami kart i ewentualnie dołączoną grą. Pytanie tylko czy opłaca się wydawać te 250
zł na te bzdety ;) Jako ciekawostkę dodam jeszcze, że po zarejestrowaniu konsoli na stronie
www.yourpsp.com w ciągu 2-3 tygodni otrzymujesz pocztą mały, zgrabny pokrowiec na 5 dysków
UMD i to niezależnie od tego jaki zestaw zakupiłeś.

Ja niestety paczki powitalnej nadal nie otrzymałem mimo ż eczekam na nią już od 28 sierpnia 2006r. Dzwoniłem już do Sony Poland ale tam powiedziano mi że Polska nie jest objęta programem paczek powitalnych. Pisałem również do Sony Europe i Sony UK ale tam również niczego się nie dowiedziałem i tak juz straciłem wszelkie nadzieje na otrzymanie tej paczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 17:32, Misiek_ napisał:

Ja niestety paczki powitalnej nadal nie otrzymałem mimo ż eczekam na nią już od 28 sierpnia
2006r. Dzwoniłem już do Sony Poland ale tam powiedziano mi że Polska nie jest objęta programem
paczek powitalnych. Pisałem również do Sony Europe i Sony UK ale tam również niczego się nie
dowiedziałem i tak juz straciłem wszelkie nadzieje na otrzymanie tej paczki.


Mnie paczka powitalna przyszła jakiś tydzień temu, a konsolę rejestrowałem gdzieś tak w połowie grudnia. Cóż mogę powiedzieć, pozostaje mi tylko współczuć, że zostałeś "olany", chociaż możliwe, że paczka "spodobała się" komuś na poczcie. Jeżeli bardzo Ci zależy na pokrowcu na UMD, to na allegro takie same są za 18 złotych (13,50 + 4,50 wysyłka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 16:25, Klimos napisał:

> A czym się rożnią te poszczególne wersje value pack... ??Czy jest wersja która zawiera
wszystkie
> gadżiety??
> I czy obsługa jest łatwa??
> PS.Dziękuje za twoje gratulacje ! ;-)

Value Pack charakteryzował się tym, że oprócz dostępnej w Base Packu konsoli, instrukcji obsługi,
ładowarki i płyty demo, miał jeszcze 32MB kartę pamięci, szmatkę, smycz, pokrowiec i słuchawki
z pilotem (chyba nic nie pominąłem). Oprócz tego widziałem w Empiku Value Packa z kartą 2GB
zamiast 32MB (ale kosztował 1149 zł). Limitowana różowa wersja P!nk ma jeszcze dysk UMD z teledyskami
i piosenkami P!nk. Oprócz tego są/były dostępne wersje z dołączonymi grami, obecnie np. Killzone:
Liberation i GTA: Vice City Stories.
Oprócz Base Packa to wszystkie Packi zawierają te same dodatkowe gadżety - różnią się tylko
pojemnościami kart i ewentualnie dołączoną grą. Pytanie tylko czy opłaca się wydawać te 250
zł na te bzdety ;) Jako ciekawostkę dodam jeszcze, że po zarejestrowaniu konsoli na stronie
www.yourpsp.com w ciągu 2-3 tygodni otrzymujesz pocztą mały, zgrabny pokrowiec na 5 dysków
UMD i to niezależnie od tego jaki zestaw zakupiłeś.


To który pack jest najlepszy ??(Z tych wszystkich)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 18:18, michu96 napisał:

To który pack jest najlepszy ??(Z tych wszystkich)


Zależy kto co lubi. Ja wybrałem Base Packa, bo uważam, że nie ma sensu dopłacać 250 złotych za kilka gadżetów. Jeżeli masz nieograniczone fundusze to najlepszym wyjściem będzie ten Empikowy Value Pack z kartą 2GB, ewentualnie zwykły Value Pack + oddzielnie dokupiona karta 2GB. Jeżeli liczysz się z każdą wydaną złotówką, to weź Base Packa i stopniowo w miarę potrzeb dokupuj akcesoria - wątpię czy wszystkie rzeczy dodawane do Value Packa bedą Ci naprawdę niezbędne.. Giga Pack chyba odpada, bo: jest stosunkowo drogi, ciężko go już dostać a karta 1GB szybko się zapełnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować