Zaloguj się, aby obserwować  
Tomoya-kun

Visual Novel - temat ogólny

1301 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2009 o 17:36, Karharot napisał:

Mam wrażenie że gdzieś już te nowe projekty postaci widziałem (jako skany bodajże),
i nie wiem czy to nie Ty dałeś je parę miesięcy temu w temacie M&A.

Dałem ale w baardzo małej rozdzielczości (bodajże jakieś 100x100) i jako skany z type-moon ace 2. Teraz mamy je ładnie podane na stronce.

Dnia 24.08.2009 o 17:36, Karharot napisał:

BTW - ciekawe czy do remake''u zostanie zrobione jakieś filmowe intro.

Może nawet więcej niż jedno (vide F/sn)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 12:30, Karharot napisał:

> To znaczy że podczas F/sn takich nie miałeś? To fajnie bo ja wynudziłem się przy
niej.
> 3/4 Heaven''s Feela grałem bez emocji i musiałem sobie robić duuże przerwy między
graniem.
Heaven''s Feel faktycznie przynudza i wyraźnie odstaje od reszty gry, na szczęście Fate
i UBW prezentują zupełnie inny poziom i naprawdę wgniatają w fotel.


Fate oraz Haven''s Feel są proste do ukończenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 18:16, cypers napisał:

Fate oraz Haven''s Feel są proste do ukończenia...

UBW również jeśli już o tym mowa. Dzięki Tiger Dojo można bezproblemowo ukończyć każdy scenariusz. Żeby było zabawne tym co jest najtrudniejsze jest wyłapanie wszystkich Tiger Dojo (szczególnie jedno jest trudne do odkrycia).
Mowa była jednak o czym innym - HF to faktycznie najsłabszy scenariusz w F/SN, podejrzewam że w założeniu miał być po prostu jak najbardziej odmienny od pierwszych dwóch aby dać coś nowego niestety ta jego odmienność jest naprawdę zdrowo przegięta :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 18:59, Karharot napisał:

> Fate oraz Haven''s Feel są proste do ukończenia...
UBW również jeśli już o tym mowa. Dzięki Tiger Dojo można bezproblemowo ukończyć każdy
scenariusz. Żeby było zabawne tym co jest najtrudniejsze jest wyłapanie wszystkich Tiger
Dojo (szczególnie jedno jest trudne do odkrycia).
Mowa była jednak o czym innym - HF to faktycznie najsłabszy scenariusz w F/SN, podejrzewam
że w założeniu miał być po prostu jak najbardziej odmienny od pierwszych dwóch aby dać
coś nowego niestety ta jego odmienność jest naprawdę zdrowo przegięta :(


HF opiera się w większości przypadków do wyboru odpowiedzi związanych z Sakurą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 22:53, cypers napisał:

HF opiera się w większości przypadków do wyboru odpowiedzi związanych z Sakurą...

Czy ty człowieku czytasz co się tu pisze? My nie mówimy że jest trudny ale NUDNY! Nie chodzi o wybory ale o fabułę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 22:53, cypers napisał:

HF opiera się w większości przypadków do wyboru odpowiedzi związanych z Sakurą...

Wiem o tym :) Problem w tym że Sakura jest mi zupełnie obojętna a scenariusz hurtem eliminuje postacie które lubię (w niektórych wypadkach ledwo wspominając o ich śmierci), więc raczej trudno abym za tym arcem przepadał. Co gorsza jest tam za dużo scen ero i IMO są one pakowane na siłę, o ile w Fate i UBW te sceny były dobrze wkomponowane w całość o tyle HF przekracza granicę dobrego smaku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 02:20, Ichibanboshi-kun napisał:

Znalazłem jakiegoś porządniejszeo, tym razem się udać musi :( - tamten był naprawdę gówniany....
Robiłem Ayu a wyszedł Mai arc....

Stary, potrzebujesz solucji do VNek ? ;> Pomęcz się trochę sam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 02:12, Ichibanboshi-kun napisał:

T>T
Ugu, coś spartoliłem, nie rozwiązał mi się żaden arc, mialem jakąs głupią solucję a ta
zaprowadziła mnie do menu :(
Chce arca z Ayu i dupa blada :(

...... Rozumiem że może ktoś mieć problem z Clannadem gdzie na początku jest 10 ścieżek ale Kanon to jedna z najprostszych VN, wszystko jest tu wedle prostego schematu: bądź miły dla wybranki, a reszte olewaj(wyjątkiem jest Makoto gdzie trzeba odpowiadać na jej psikusy). To wszystko można zrobić bez problemu na intuicje. No i jeśli widziałeś anime to sprawa jest jeszcze prostsza bo masz ogólny wgląd co musi się wydarzyć aby wejść na daną ścieżke. I co masz do Mai arc?! To obok Ayu najlepszy arc gry.

20090827080129

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 02:12, Ichibanboshi-kun napisał:

T>T
Ugu, coś spartoliłem, nie rozwiązał mi się żaden arc, mialem jakąs głupią solucję a ta
zaprowadziła mnie do menu :(
Chce arca z Ayu i dupa blada :(


No, to czemu grasz na solucjach? Przecież VN''ki sie gra o wiele lepiej bez żadnych solucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, wreszcie jestem na dobrej drodze do skończenia Mai Arc'a. Na razie doszedłem do podpisywania petycji, jednakże bardzo mi się podoba.
Mój ulubiony moment w tym arcu, to jest, gdy ją wyrzucają ze szkoły. Nastrój i ta świetna oprawa muzyczna, utwór: " Toudo Kougen"
Ale to ogólnie jest dziwne, trafiłem na Mai Arc, a celowałem w Ayu Arc''a.
Czy będzie to coś co było w Anime, czyli rozmowa z Sayuri nt. Mai w kawiarni, bo tego momentu, można by powiedzieć, bardzo oczekuję ;)

A epilog, w którym nic się nie udaje, też jest bardzo dobry.

P.S Ile jest w ogóle Arców w Kanonie? Bo wiem że są: Shiori, Makoto, Ayu, Mai. Są jeszcze jakieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 22:41, Piotrbov napisał:

No to skończyłem Mai Arc ( wreszcie ). Kurczę, ale naprawdę świetnie jest zrobiony. Mój
ulubiony moment w tym arcu, to jest, gdy ją wyrzucaja ze szkoły. Nastrój i ta świetna
oprawa muzyczna, utwór: " Toudo Kougen"

Jak mówiłem to jest mój ulubiony arc obok Ayu. Tylko arc Mai jest jakby bardziej mroczny, dramatyczny i smutniejszy niż Ayu. Najlepszy był moment kiedy

Spoiler

po "pokonaniu demonów" Yuuichi zdał sobie sprawe że coś jest nie tak i Mai przebiła się mieczem. Tylko tu było to zrobione o niebo lepiej niż w anime gdzie została tylko ranna. W VN zgineła od tego ciosu, potem nastąpiłą ta wizją Yuuichiego oglądającego ich nromalne życie co stwarza niasamowitą iluzje że wszyskto potem może być tylko kolejnym snem, potem te słynne słowa -
But I want you to call me by this name: "Hope"
I epilog na zakończenie roku szkolnego.


Choć jakoś ta cała ścieżka miała więcej żywszych wydarzeń niż inne mimo że była projektowana jako ta bardziej dramatyczna( ale czego innego spodziewać się po Jun''ie Maeda)

Dnia 27.08.2009 o 22:41, Piotrbov napisał:

Ale to ogólnie ejst dziwne, trafiłem na Mai Arc, a celowałem w Ayu Arc''a.

Jeśli chodziłeś do szkoły w nocy i zacząłeś się z nimi zadawać to praktycznie jest włączenie tego arc''u

Dnia 27.08.2009 o 22:41, Piotrbov napisał:

P.S Ile jest w ogóle Arców w Kanonie? Bo wiem że są: Shiori, Makoto, Ayu, Mai. Są jeszcze
jakieś?

Zapomniałeś o Nayuki bo razem jest 5 arc''ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was kochani towarzysze pytanko. I NIE, nie pytam o listę wartych zagrania VNek, więc odłóżcie te listy, powoli i ostrożnie, nie chcielibyśmy by komuś stała się krzywda np. żeby sobie tej ciężkiej listy nie opuścił na nogę.
Moje pytanie dotyczy Shuffle i jeszcze raz proszę o nie mówienie "Ale x, y, z są dużo lepsze"
Chcę wiedzieć tylko trzy rzeczy, czy to ciekawa nowelka, czy ma różne zakończenia i czy jest dobra dla newbie takiego jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 23:24, Hubi_Koshi napisał:

Mam do was kochani towarzysze pytanko. I NIE, nie pytam o listę wartych zagrania VNek,

Więc na początek zagraj w Yume Mir... ehh :(

Dnia 27.08.2009 o 23:24, Hubi_Koshi napisał:

więc odłóżcie te listy, powoli i ostrożnie, nie chcielibyśmy by komuś stała się krzywda
np. żeby sobie tej ciężkiej listy nie opuścił na nogę.
Moje pytanie dotyczy Shuffle i jeszcze raz proszę o nie mówienie "Ale x, y, z są dużo
lepsze"

Ale lepsze jest na przykłąd Yume miru Ku... heeee ;/

Dnia 27.08.2009 o 23:24, Hubi_Koshi napisał:

Chcę wiedzieć tylko trzy rzeczy, czy to ciekawa nowelka, czy ma różne zakończenia i czy
jest dobra dla newbie takiego jak ja.

1.Jest w miarę ciekawa
2.Ma 5 różnych zakończeń
3.No jest łatwa, nie trzeba się pieprzyć z setką wyborów, no i nie jest mocno dramatyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 23:28, Fouton napisał:

Więc na początek zagraj w Yume Mir... ehh :(
Ale lepsze jest na przykłąd Yume miru Ku... heeee ;/

Wiem że sprowokowałem te odpowiedzi swoimi zastrzeżeniami, ale wiedziałem że i tak zawalicie mnie tytułami :-]

Dnia 27.08.2009 o 23:28, Fouton napisał:

1.Jest w miarę ciekawa
2.Ma 5 różnych zakończeń
3.No jest łatwa, nie trzeba się pieprzyć z setką wyborów, no i nie jest mocno dramatyczna

Czyli na początek całkiem dobra, dobrze jest ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 23:24, Hubi_Koshi napisał:

Mam do was kochani towarzysze pytanko. I NIE, nie pytam o listę wartych zagrania VNek,
więc odłóżcie te listy, powoli i ostrożnie, nie chcielibyśmy by komuś stała się krzywda
np. żeby sobie tej ciężkiej listy nie opuścił na nogę.
Moje pytanie dotyczy Shuffle i jeszcze raz proszę o nie mówienie "Ale x, y, z są dużo
lepsze"
Chcę wiedzieć tylko trzy rzeczy, czy to ciekawa nowelka, czy ma różne zakończenia i czy
jest dobra dla newbie takiego jak ja.


Ja właśnie gram w Shuffle! i:
- bohaterki są słodkie :>
- fabularnie stoi na średnim poziomie
- faktycznie wybory są łatwe, łatwo dojść do tego arca do którego się chce :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 23:32, Hubi_Koshi napisał:

Wiem że sprowokowałem te odpowiedzi swoimi zastrzeżeniami, ale wiedziałem że i tak zawalicie
mnie tytułami :-]

Wiesz jak tylko zobaczyłem nick osoby która tu nie bywa i awatar z Rackanem to już chciałem z caps lockiem pisać Yume Miru Kusuri ale przeczytałem posta i się zawiodłem ;)

Dnia 27.08.2009 o 23:32, Hubi_Koshi napisał:

Czyli na początek całkiem dobra, dobrze jest ^^

No poza tym że bohaterki są przeciętne i stereotypowe (oprócz Asy-senpai) to dla nowicjuszy jest w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 23:35, Mysterum napisał:

Ja właśnie gram w Shuffle! i:
- bohaterki są słodkie :>
- fabularnie stoi na średnim poziomie
- faktycznie wybory są łatwe, łatwo dojść do tego arca do którego się chce :>

Czyli jak już mówiłem, idealna gra dla kogoś kto nowelki zna tylko z Utawarerumono i paru hentajców XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować