Zaloguj się, aby obserwować  
Destro

Gram.pl - witajcie na nowym forum (tutaj zgłaszamy propozycje)

3259 postów w tym temacie

--> Zawisza: nie wiem czego nie rozumiesz w stwierdzeniu "decyzje dotyczące użytkownika bądź jego wypowiedzi, są kwestią wyłącznie pomiędzy firmą CD Projekt oraz tym użytkownikiem i nie podlegają dyskusji". Możesz krytykować stronę, forum, firmę do upadłego, byle rzetelnie i kulturalnie. Natomiast proszę o nie komentowanie decyzji dotyczących innych użytkowników. A to robisz w swojej wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 23:22, KHRoN napisał:

do CDProjektu

jeżeli chcecie kontaktu "gracz - firma" to podajcie maile na które można pisać... I LICZYĆ NA ODPOWIEDŹ,
albo przynajmniej że ktoś to przeczyta...
... i nie mówmy o "formularzu" bo wszyscy wiemy że się nie sprawdza :)


zapewniam Cię,e osoba której dotyczy dyskusja skontaktowała się z nami. Wiadomość dotarła i odpowiemy na nią. Nie musisz być tutaj czyimś adwokatem, bo jak widać zainteresowany radzi sobie świetnie. I chyba jako jedyny zrozumiał znacznie stwierdzenia "są kwestią wyłącznie pomiędzy firmą CD Projekt oraz tym użytkownikiem".
PS: A abstrahując od przypadków konkretnych - czytałeś może regulamin? Dziwnym trafem znajduję się tam odpowiedż na Twoje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 23:24, BajteK_ napisał:

Zawisza, to nie ma sensu. Ja lubie CDP i szanuje, jesli chodzi o lokalizacje, ale to co sie wyrabia na forum to przechodzi
ludzkie pojecie. Nie wiem dlaczego rzetelna i konstruktywna krytyka jest kasowana. Przeciez wiekszosc uzytkownikow chce,
zeby bylo dobrze, ale stanowczo odbiera mu sie takie prawo i kasuje takie posty. Nie wiem dlaczego. Przeciez CDP to porzadna
firma i watpie, by musiala obawiac sie krytyki.


Widzę że popadli już w totalną paranoję. Wykasowali przy okazji posta Fajka, na który odpowiadałem.

Pytanie do CDP: Czy Fajek dostał bana ?

UWAGA! Nie pytam o innego użytkownika forum, tylko o pracownika CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 23:06, Destro napisał:

"Decyzje moderatorów lub pracowników CD Projekt dotyczące użytkownika bądź jego wypowiedzi, są kwestią wyłącznie pomiędzy firmą CD Projekt oraz tym użytkownikiem i nie podlegają dyskusji na gram.pl."


Zgadza się, stoi w regulaminie i ja to też niestety zaakceptowałam, bo nawet mi do głowy nie przyszło, że w praktyce może to oznaczać hurtowe kasowanie postów i ludzi ich piszących. Tytuły z minionej epoki to jedno a cenzura to drugie, chyba trochę przesadziliście z tworzeniem klimatu.
To nie komentarz decyzji dotyczącej innych userów, to krytyka ludzi, dzieki którym dziś wieczorem jak Polska długa i szeroka internauci pokładali sie ze smiechu robiąc zakłady; przeczytamy czy zdążą wykasować. To naprawde niemądra zabawa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2005 o 23:31, ZawiszaCiemny napisał:

Pytanie do CDP: Czy Fajek dostał bana ?


z tego co wiem to nie :)
mam propozycje, dzis jest juz pozno, dzien byl pelen spiec i nieportrzebnych emocji. wrocmy do dyskusji jutro.

ale wielka prosba do wszystkich: KONKRETNIE, RZECZOWO, NA TEMAT, bo inaczej zrobi nam sie watek-tasiemiec, w ktorym wszelkie celne uwagi, spostrzezenia i rady znikna wsrod dzesiatkow postow. :) a przeciez watej jest p o to, zebysmy my, mogli zrobic cos dla Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 23:45, Fran napisał:

To nie komentarz decyzji dotyczącej innych userów, to krytyka ludzi, dzieki którym dziś wieczorem jak Polska długa i szeroka
internauci pokładali sie ze smiechu robiąc zakłady; przeczytamy czy zdążą wykasować. To naprawde niemądra zabawa ...


widzisz tez nie do konca - krytyka to pokazanie bledow, zlych rozwiazan, etc. a nie na hurra pisanie jakie to cdp jest niedobre.

wezmy pierwsze z brzegu stopnie - wymyslilismy nie po to, zeby kogos obrazic, czy zniechecic do pisania, tylko po to, zeby byly uniwersalne, troche zabawne i tyle. sa tez powody, dl ktorych zrezygnowalismy z poprzednich i nie jest to nasze "widzimisie", tylko poparte argumentami dzialanie.

jesli np. dzisiejsze stopnie sie komus z czyms kojarza - rozumiem, choc wydaje mi sie, ze kazdy inteligentny czlowiek powinien podejsc z rezerwa. mowienie, ze stopnie rodem z prl, przywodza na mysl zle czasy, to moim zdaniem przesada, bo przeciez moglbym to zarzucic prodeucentowi mleka, ktory sprzedaje swoje produkty w butelkach (jak za starych dawnych lat).

niemniej dyskusja to klucz do rozwiazania i chcialbym aby toczyla sie ona w milej i spokojnej atmosferze.
powtorze to jeszcze raz: JESTESMY DLA WAS a nie na odwórt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 23:29, Destro napisał:

PS: A abstrahując od przypadków konkretnych - czytałeś może regulamin?
Dziwnym trafem znajduję się tam odpowiedż na Twoje pytanie.


wybacz roztargnienie, ale o czym konkretnie mówimy? :) ostatnimi postami stwierdzałem pewne rzeczy, o nic nie pytałem (sprawdza jeszcze) niom :)

właściwie to spytałem "dla kogo jest gram.pl?" i znalazłem:
"Drogi graczu. Pragniemy aby to gram.pl było miejscem, gdzie każdy może porozmawiać o interesujących go tematach."

... czy znaczy to że klimat CDP.nfo został "przeproszony", osoby które uważały forum za coś więcej niż rozmowę "mam sejmitar +40hp, +22 do obrony, +100 ataku""taa? a ja mam to samo razy dwa:)" też są "przeproszone", tytuły "z epoki" nie wzięły się znikąd... i że wogóle całe to gram.pl celuje i jest dla nastoletnich graczy? :(
Kopernik...! zatrzymaj Ziemię... ja wysiadam :(


BTW trzypunktowy "Regulamin" ma więcej niedopowiedzeń i haczyków niż całe polskie prawo...! O_o
JESTEM POD WRAŻENIEM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 23:45, Fran napisał:

Zgadza się, stoi w regulaminie i ja to
też niestety zaakceptowałam, bo nawet mi do głowy nie przyszło, że w praktyce może to oznaczać hurtowe kasowanie postów
i ludzi ich piszących.

przede wszystkim żadnego hurtowego kasowania/banowania (czy jak kto chce) kont nie było. Żadna z osób która wypowiadała się w tym temacie niezgodnie z regulaminem (komentowanie decyzji odnośnie innych użytkowników) nie została skasowana/zbanowana/zablokowana/zdegradowana; usunięto jedynie niektóre posty łamiące w/w punkt regulaminu.

Problem natomiast, przy tego typu sprawach, jest zawsze taki, że calą prawdę znają tylko osoby zainteresowane, podczas gdy świadkowie całego zdarzenia z reguły tylko ułamek sytuacji (choć w ich opinii to ten fragment stanowi całość, co może prowadzić do całkowicie błędnych wniosków). My sprawę znamy, zna ją też zainteresowany. Jak pisałem, z tego co przekazano mi jest z nami w kontakcie mailowym i i to co jest do wyjaśnienia wyjaśnione zostanie. Osobie której sprawa dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 23:55, Fajek napisał:

rozumiem, choc wydaje mi sie, ze kazdy inteligentny czlowiek powinien podejsc z rezerwa. mowienie, ze stopnie rodem z
prl, przywodza na mysl zle czasy, to moim zdaniem przesada, bo przeciez moglbym to zarzucic prodeucentowi mleka, ktory sprzedaje
swoje produkty w butelkach (jak za starych dawnych lat).


ale o czym ty mówisz? O_o co ma pier... butelka do tytułu i klimatu rodem z? :P

niebieski mundur się z niczym nie kojaży, ale run "SS", swastyka już tak...! (bez munduru nawet!) O_o
butelka się Z NICZYM nie kojaży (z "koka-kolą" może ;) ), ale "obywatel" a zaraz po nim "robotnik" i "cenzura" już TAK!!

to że tytuły są "nietrafione" to fakt, nie "stwierdzenie"... choć to trugie też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 00:00, KHRoN napisał:

ale o czym ty mówisz? O_o co ma pier...
butelka do tytułu i klimatu rodem z? :P

to samo co "obywatel" do prl.
jesli komus sie slowo "obywatel", ktore jest normalnie stosowane, uzywane do dzis kojarzy z minionym okresem, tak samo szlane butelki z mklekiem i zlotym lub srebrnym kapslem powinny kojarzyc :)
nieprawdaz?

Dnia 12.10.2005 o 00:00, KHRoN napisał:

niebieski mundur się z niczym nie kojaży, ale run "SS", swastyka już tak...! (bez
munduru nawet!) O_o

no to juz lekka przesada - sfstyka to symbol hitlerowskich niemiec (tak wiem, i starozytny symbol slonca, ale to mniej wazne), i bez wzgledu na zastosowanie ma znaczenie pejoratywne.
obywatel to czlonek, reprezentant, osobistosc, wspoluczestnik, etc... znaczej jest cale mnostwo. wszystkie pozytywne.

Dnia 12.10.2005 o 00:00, KHRoN napisał:

butelka się Z NICZYM nie kojaży (z "koka-kolą" może ;) ), ale "obywatel" a zaraz po nim "robotnik" i
"cenzura" już TAK!!

nie mamy stopnia "cenzura" :)
robotnik to rowniez nic zlego - wprst przeciwnie, symbolizuje czlowieka, ktory pracuje, zamiast np. sie lenic.

Dnia 12.10.2005 o 00:00, KHRoN napisał:

to że tytuły są "nietrafione" to fakt, nie "stwierdzenie"... choć to trugie też...

to zalezy jak sie do tego podchodzi... jesli z przymrozeniem oka sa ok, jesli na SUPER-powaznie to faktycznie coponiektorzy moga odniesc niciekawe wrazenie.
dlatego mowie wszem i wobec - STOPNIE SA Z "PRZYMROZENIEM OKA" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 00:12, Fajek napisał:

jesli komus sie slowo "obywatel", ktore jest normalnie stosowane, uzywane do dzis kojarzy z minionym okresem


używane w sąsiedztwie pewnych innych słów - tak ;]

Dnia 12.10.2005 o 00:12, Fajek napisał:

tak samo szlane butelki z mklekiem i zlotym lub srebrnym kapslem powinny kojarzyc :)
nieprawdaz?


to była śmietana o ile dobrze pamiętam ;) ale PRL ledwie liznąłem (i dobrze) :)

Dnia 12.10.2005 o 00:12, Fajek napisał:

(tak wiem, i starozytny symbol slonca, ale to mniej wazne)


tak jak stereotypowy obywatel kojaży się z PRLem, tak stereotypowa sfastyka to "zło", co sam pięknie ująłeś :) analogicznie jest z robotnikiem w kolokacji z obywatelem i... sam wiesz ;] tak jak stereotypowy polak to galicyjski pijus etc. ;] ( http://uncyclopedia.org/wiki/Poland ;] )

Dnia 12.10.2005 o 00:12, Fajek napisał:

nie mamy stopnia "cenzura" :)


ojj... cziepiasz się szczegółów :D (dżołk) no dobra - niema ;)

Dnia 12.10.2005 o 00:12, Fajek napisał:

STOPNIE SA Z "PRZYMROZENIEM OKA" :)


a jaki jest następny? ( ;] )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie propozycję:
-mamy na forum wątki przypięte i pozostałe, to mnoże wprowadzić jeszcze jedną kategorie "wątki twoje" tj. takie w których forumowicz otzrymał odpowiedź oraz te co założył - trochę ciężko będzie się przkopywać z biegiem czasu przez gąszcz nieważnych dla nas wątków.

-każdy napisany przez użytkownika post w danym temacie żeby był np. odpowiednio zaznaczony np. ciemniejsze tło(lekko niebieskie np.) a nie białe.

-pisałem już o tym w temacie o avatarach tylko się przypomne, ja nie lubie animowanych avatarów w związku z tym niech każdy ma możliwość w swojej zakładce tak ustawić forum żeby np. nie wyświetlały się takowe (zastanawiam się czy to jest możliwe wogóle)

Takie moje trzy propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze : proponuje wprowadzic ikonke pokazujaca czy dany uzytkownik jest online.
po drugie : powinna byc informacja kiedy uzytkownik dolaczyl do forum.
po trzecie : w dwa dni zostal zepsuty klimat dawnego forum i tego sie raczej nie naprawi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Odpowiedzi:
Na starym forum jezeli wybieraliśmy z listy odpowiedzi konkretny temat, to przerzucało nas zawsze do ostatniej strony co działało dobrze dopóki temat nie był bardzo oblężony i posty z odpowiedziami nie zleciały na starsze podstrony tematu - wtedy trzeba było szukać ręcznie.
W nowym forum wybranie tematu z wykrzyknikiem również przenosi na ostarnią stronę, więc funkcjonalnie nic nie jest lepiej, a nawet gorzej gdy tematy z odpowiedziami spadną na dalsze strony.
Moja propozycja jest taka, aby link do tematu który zawiera wykrzyknik odnosił się nie do ostatniej strony lecz do strony z najstarszym postem odpowiedzi. Jest to nieco bardziej skomplikowane w budowie strony z powodu założonej różnej ilości wyświetlanych elementów (postów w temacie), ale te obliczenia są dość proste. Alternatywnie zamiast obrazka wykrzyknika możnaby umieszczać link składający się z wykrzyknika (lub kilku), a odnoszący się do starszej podstrony, która zawiera najstarszą odpowiedź.

Nadal jednak bardzo funkcjonalne byłoby utworzenie na stronie z tematami linka do wyszukiwania tematów z odpowiedziami - aby to maksymalnie zrobić pod użytkownika można dodać wybory:
a) z ilu dni wstecz wyszukać odpowiedz (np. 1,2,3,7,30, bieżący tydzień, bieżący miesiąc)
b) ostatnie zalogowanie
c) a domyślną wartością mogłby być "ostatnie wylogowanie".

2. Poruszanie się po stronach
Numer aktualnej strony powinien być pogrubiony lub podkreślony wśród linków, które znajdują się na górze i dole strony.
Poza tym bardzo mylące jest iż na liście postów najnowsze strony mają najwyższe numery, a na liście tematów dokładnie odwrotnie. Niewiele pomaga dodanie słówka "najnowszy" tym bardziej, że na stronie z tematami tego słówka nie dodano.

3. Podświetlanie swoich postów innym (ciemniejszym/jaśniejszym) tłem również jest wygodne, więc przyłączam się do propozycji powyżej - o ile nie spowolni to znacznie wyświetlania postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DROBNY BUG W FORUM:
po dodaniu posta do jakiegos watku i przejscu na glowna strone forum, watek ten jest oznaczany jako nieprzeczytany. a przeciez jest przeczytany, bo dopiero co z niego wyszedlem.
to nie jest jednostkowy przypadek - mam to za kazdym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie to zgłosić, a nowego tematu zakładać nie warto. Sprawa się tyczy gier Paradoxu - większość z nich (chyba tylko poza EUII) są oznaczone jako turówki, co jest nieprawdą, bo to są RTS-y (nietypowe co prawda, ale zawsze)...
I, co już wspomniałem w wątku technicznym (ale to było bardzo złe miejsce) - brakuje karty BG1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować