Zaloguj się, aby obserwować  
tread71

Stary, dobry, poczciwy Rock - kącik miłośników

2324 postów w tym temacie

Dnia 05.12.2013 o 16:40, Nikodem95 napisał:

Dire Straits - Alchemy.

W takim razie chyba znalazłem prezent dla ojca :) Nie powiem, sam bym chętnie łyknął taki zestaw. Chociaż wolałbym wydane ostatnio "Black Sabbath Live: Gathered in Their Masses".
Zaś w kwestii Zeppelinowego "Celebration Day" z 2007 to mimo, że nie słucham ich jakoś wybitnie, wybrałem się swego czasu do kina na ten koncert. Ciekawe doświadczenie, nie powiem. Ale najważniejsze było to, że mimo upływu lat, zespół w dalszym ciągu ma moc! Nagranie DVD, które sobie później sprawiłem, jest świetnie udźwiękowione, setlista długa, a ujęcia kamery nienaganne. Dobry materiał na prezent :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 16:40, Nikodem95 napisał:

Dire Straits - Alchemy.
Sam polowałem na to, ostatnio kupiłem w Empiku za 30zł.


Właśnie też niedawno u siebie widziałem "Alchemy" za tą cenę. Żeby było śmieszniej zaraz obok na półce był ten sam koncert, ale DVD było w edycji PL z oszpeconą okładką i za cenę... 50zł. Sam nie kupiłem, bo mam to wszystko od jakiegoś czasu w wersji audio, ale może jednak się zdecyduje, bo później jak wykupią albo podniosą cenę to pewnie będę żałował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 16:40, Nikodem95 napisał:

Dire Straits - Alchemy.
Sam polowałem na to, ostatnio kupiłem w Empiku za 30zł. A koncert jest po prostu miodny
i tak jak zostało tu napisane przemawia z niego niesamowita energia. Największym smaczkiem
oczywiście idealna wersja Sultans od Swing.

Rozumiem, że DVD? Bo sam poluję na wersję Blu-Ray.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 22:44, ww3pl napisał:

Rozumiem, że DVD? Bo sam poluję na wersję Blu-Ray.


Wersje na Blu-Ray widziałem kiedyś na wyprzedaży na empik.com za tą samą cenę albo o 10zł wyższą, nie pamiętam już dokładnie a nie chce wprowadzać w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na Celebration Day Led Zeppelin. Może padłoby na Dire Straits gdyby nie fakt, że ich płytę tata dostał już rok temu, a aż tak wielkim fanem ich nie jest, więc teraz pora na odmianę. A CD ze względu na jakość głównie, poza tym fajnie zobaczyć jak ekipa gra 30 lat później. Tym bardziej że osobiście nie widzę wielkiej różnicy między tym nagraniem, a starszymi. W każdym razie, dzięki wszystkim za pomoc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.12.2013 o 23:14, JayL napisał:

zobaczyć jak ekipa gra 30 lat później. Tym bardziej że osobiście nie widzę wielkiej różnicy
między tym nagraniem, a starszymi. W każdym razie, dzięki wszystkim za pomoc. ;)


zazdroszczę. Tym niemniej - enjoy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 18:10, Transylvanian_Hunger napisał:

Tak się zastanawiam nad polskim zespołem Coma. Sporo się o nich mówi i to raczej w pozytywnym
kontekście.
Jaki album polecilibyście na początek, żebym sprawdził "czy to jest to". Najlepiej taki
"mocniejszy".


Jeśli uda ci się przesłuchać Hipertrofię bez tych irytujących przerywników pomiędzy utworami, to możesz zacząć od tego. Jeśli nie, to chyba równie dobrze możesz zacząć od Pierwszego wyjścia z mroku i słuchać chronologicznie. IMO pierwsze 3 albumy trzymają poziom, ciężko wybrać akurat ten jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 18:10, Transylvanian_Hunger napisał:

Tak się zastanawiam nad polskim zespołem Coma. Sporo się o nich mówi i to raczej w pozytywnym
kontekście.
Jaki album polecilibyście na początek, żebym sprawdził "czy to jest to". Najlepiej taki
"mocniejszy".


tez bym polecał hipertrofię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 16:40, Nikodem95 napisał:

Dire Straits - Alchemy.
Sam polowałem na to, ostatnio kupiłem w Empiku za 30zł. A koncert jest po prostu miodny
i tak jak zostało tu napisane przemawia z niego niesamowita energia. Największym smaczkiem
oczywiście idealna wersja Sultans od Swing.


Szkoda, że niewiele jest jeszcze wydań z płytami Blu - Ray, ja już pozbyłem się wszystkich płyt DVD i ewentualnie odtwarzać mogę je na PC lub na PS3 z podbiciem jakości do FHD, które jednak nie wygląda zbyt ciekawie ...

co do Dire Stars to widziałem ostatnio w Empiku " Brother In Arms " za 40 zł i będę musiał w końcu zakupić, wraz ze świetnym albumem Knopflera " Get Lucky " z 2010 r. ostatnio zakupiłem 12 albumów Roda Stewarta i już wiem, dlaczego były one dosyć tanie, gdyż większość z nich to tekturowe kopertówki ...

http://www.empik.com/every-picture-tells-a-story-gasoline-alley-stewart-rod,prod57950076,muzyka-p

koszmar, dwie płyty w jednej tekturce naprzeciw siebie, wyciągnięcie ich graniczy z cudem ...

http://www.empik.com/atlantic-crossing-collector-s-edition-stewart-rod,prod12460003,muzyka-p

tu wydanie jest już porządne, 2CD

http://www.empik.com/original-album-series-stewart-rod,prod54380013,muzyka-p - 5 kopert

http://www.empik.com/the-triple-album-collection-stewart-rod,p1059173260,muzyka-p - trzy koperty

http://www.empik.com/the-great-american-soulbook-stewart-rod,prod29890079,muzyka-p - a to już normalne wydanie, tyle że ja parę dni temu dałem 18 zł ;)

spotkał się ktoś może z tym wydawnictwem?, warto zakupić?:

http://www.empik.com/storyteller-complete-anthology-stewart-rod,p1062557550,muzyka-p

mam jeszcze pytanie co do płyt grupy Queen - warto kupować te polskie, dwu płytowe wydania z koszmarnym napisem " zagraniczni wykonawcy, polska cena ", czy jakoś tak?
ogólnie, albumy Queen w Empiku występują w trzech wariantach:

http://www.empik.com/queen-ii-pl-queen,prod60200047,muzyka-p - polskie, zwykle 2 CD lub bonusowe nagrania na 1 CD

http://www.empik.com/queen-ii-queen,prod60360022,muzyka-p - oryginalne wydanie, bez bonusów

http://www.empik.com/queen-ii-queen,prod60360021,muzyka-p - normalne wydanie 2CD ale cena nie zachęca ( większość albumów kosztuje ponad 70 zł )
ma ktoś może jakiś album z tej polskiej du płytowej serii?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 20:00, rob006 napisał:

Jeśli uda ci się przesłuchać Hipertrofię bez tych irytujących przerywników pomiędzy utworami,
to możesz zacząć od tego.

Podchodziłem do tematu na chłodno, ale wygląda że Rogucki i spółka przypadli mi do gustu. Te przerywniki faktycznie są zbyteczne, ale łączny obraz pozytywnie mnie zaskoczył.
>Jeśli nie, to chyba równie dobrze możesz zacząć od Pierwszego wyjścia z mroku i słuchać chronologicznie.
No to poszukam, gdzie mogę tego przesłuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2014 o 18:10, lis_23 napisał:

co do Dire Stars to widziałem ostatnio w Empiku " Brother In Arms " za 40 zł i będę musiał
w końcu zakupić


"Brothers In Arms" jest akurat - moim zdaniem - mocno przereklamowaną płytą. Nie twierdze, że jest słaba, ale jednak nie jest to najlepsza płyta (tą uważam że jest "Love Over Gold") tego zespołu. No ale do radia w sam raz, bo praktycznie każdy kawałek świetnie nadaje się do radia. I pewnie dlatego tak dobrze się sprzedała.

Dnia 05.03.2014 o 18:10, lis_23 napisał:

zakupiłem 12 albumów Roda Stewarta i już wiem, dlaczego były one dosyć tanie, gdyż większość
z nich to tekturowe kopertówki ...

Skoro rzecz była niepewna to mogłeś najpierw kupić ma próbę jedną sztukę z tej serii. A tak to chyba utopiłeś w to trochę kasy.

Dnia 05.03.2014 o 18:10, lis_23 napisał:

mam jeszcze pytanie co do płyt grupy Queen - warto kupować te polskie, dwu płytowe wydania
z koszmarnym napisem " zagraniczni wykonawcy, polska cena ", czy jakoś tak?


Ta dwupłytowa edycja PL chyba nie różni się niczym od tej zagranicznej poza tą oszpeconą okładką. Booklet w tej "polskiej cenie" też jest raczej pełny. Kiedyś widziałem wydania zachodnie (oczywiście 2 CD) na jakiejś wyprzedaży za 53zeta, więc może dorwałbyś je teraz gdzieś za taką cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.03.2014 o 21:35, dave03 napisał:


"Brothers In Arms" jest akurat - moim zdaniem - mocno przereklamowaną płytą. Nie twierdze,
że jest słaba, ale jednak nie jest to najlepsza płyta (tą uważam że jest "Love Over Gold")
tego zespołu. No ale do radia w sam raz, bo praktycznie każdy kawałek świetnie nadaje
się do radia. I pewnie dlatego tak dobrze się sprzedała.

Ale mimo to, każdy kawałek na tej płycie jest dobry i to wystarczy ;)

Dnia 06.03.2014 o 21:35, dave03 napisał:

>
Skoro rzecz była niepewna to mogłeś najpierw kupić ma próbę jedną sztukę z tej serii.
A tak to chyba utopiłeś w to trochę kasy.

Trochę utopiłem, 210 zł ;), mimo że kopertówki to warstwie audio nie można nic zarzucić ale nie przepadam za takimi wydaniami ... zresztą, to ostatnio jakaś moda:

" The Union " Eltona Johna w wersji Deluxe - koperta
" The Diving Board " Eltona w wersji Deluxe - tak samo
" The Lat Ship " Stinga, znowu wersja Deluxe i znowu to samo ( tyle, że tu i normalna wersja jest podobnie wydana)
oba soundtracki do " Hobbitów " w wersji Special Edition - to samo ...

Dnia 06.03.2014 o 21:35, dave03 napisał:

Ta dwupłytowa edycja PL chyba nie różni się niczym od tej zagranicznej poza tą oszpeconą
okładką. Booklet w tej "polskiej cenie" też jest raczej pełny. Kiedyś widziałem wydania
zachodnie (oczywiście 2 CD) na jakiejś wyprzedaży za 53zeta, więc może dorwałbyś je teraz
gdzieś za taką cenę.


Oprócz durnego napisu zastanawia mnie jeszcze książeczka, zwykle te polskie wydania są jej pozbawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać ( a czas na edycję wygasł ), że w.w albumy są jednak wydane trochę lepiej, w grubszej i otwieranej tekturce wraz z książeczką, a płyty Stewarta to zwykłe, tekturowe koperty z płytą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2014 o 21:47, lis_23 napisał:

Oprócz durnego napisu zastanawia mnie jeszcze książeczka, zwykle te polskie wydania są
jej pozbawione.


Właśnie napisałem powyżej, że książeczka chyba jest pełna. Dla pewności możesz luknąć sobie w sklepie, bo jak przyjrzysz się dobrze temu co jest w środku pudełka to zazwyczaj idzie takie coś wychwycić. Zobacz np. czy nie widać zszywaczy.
Z tego co pamiętam to te remastery Queen są w tych gorszych pudełkach tzn. są zaokrąglone z każdej strony. Nie wiem jaki mądrala wpadł na tego typu "usprawnienia", które tylko pogorszyły wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.03.2014 o 22:00, dave03 napisał:

Z tego co pamiętam to te remastery Queen są w tych gorszych pudełkach tzn. są zaokrąglone
z każdej strony. Nie wiem jaki mądrala wpadł na tego typu "usprawnienia", które tylko
pogorszyły wygląd.

Mam jedną płytę w takim pudełku ( Elton John - " The Captain and the Kid " ) i nie wygląda to tak źle, o ile mówimy o tym samym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.03.2014 o 21:35, dave03 napisał:


Ta dwupłytowa edycja PL chyba nie różni się niczym od tej zagranicznej poza tą oszpeconą
okładką. Booklet w tej "polskiej cenie" też jest raczej pełny. Kiedyś widziałem wydania
zachodnie (oczywiście 2 CD) na jakiejś wyprzedaży za 53zeta, więc może dorwałbyś je teraz
gdzieś za taką cenę.


Byłem dziś w Empiku po odbiór zamówienia i zapytałem sprzedawcę o te polskie wydania albumów Queen i, niestety, nie posiadają one broszurki z tekstami i ze zdjęciami, a tylko i wyłącznie okładkę ... jednym słowem, kicha ...
zakupiłem dzisiaj cały komplet " The Great American Songbook " vol I - V Roda Stewarta a w sobotę " Brothers of Arms " Dire Straits oraz " Unplugged ... and Seated " Roda Stewarta a jutro odbieram " Storyteller - Complete Anthology " również Stewarta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2014 o 18:10, lis_23 napisał:

mam jeszcze pytanie co do płyt grupy Queen - warto kupować te polskie, dwu płytowe wydania
z koszmarnym napisem " zagraniczni wykonawcy, polska cena ", czy jakoś tak?


Imh fajne było jeszcze wydanie z GW, z jedną płytą ale fajne...

http://kulturalnysklep.pl/QUEEN/prcl/kolekcja--queen-.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2014 o 22:30, ThimGrim napisał:

> mam jeszcze pytanie co do płyt grupy Queen - warto kupować te polskie, dwu płytowe
wydania
> z koszmarnym napisem " zagraniczni wykonawcy, polska cena ", czy jakoś tak?

Imh fajne było jeszcze wydanie z GW, z jedną płytą ale fajne...

http://kulturalnysklep.pl/QUEEN/prcl/kolekcja--queen-.html


Z tego mam tylko pierwszą płytę - fajna kolekcja ale wtedy nie miałem kasy ;)
nie lubię kupować płyt na Allegro ale zakupiłem dosyć tanio " Human " Stewarta oraz " The Soul Cages " Stinga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować