Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PLOTKA: Valve i Steam zostaną wykupione?

26 postów w tym temacie

A czy Valve jest od kogoś uzależnione? Pytam, bo niestety nie pamiętam. Wydaje mi się, że nie a wtedy to mogą się cmoknąć. No chyba, że zaproponują wielką kasę i Valve na to poleci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GUNNER nie zdziw sie jak wykupia . Zaproponuja szefowi taka kase ,ze ten chetnie wezmie i spiedzieli na wieczne wakacje ;D .
ID tez bylo samodzielne i nie narzekalo na finanse i zobacz co sie stalo ?? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szczerze wątpię żeby była to prawda valve ciągnie ze steama i swoich gier niezłą kasę, a co do ID nie trzepie ono takiej kasy jak valve mam własną platformę dystrybucji gier wiec szef ma jej tyle ze i tak może mieć ciągłe wakacje, do tego wlasnie wychodzi L4D 2 na którym valwe może sporo zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ MR_Hyde
Gabe spierdzieli na wieczne wakacje? Chyba sobie jaja robisz.

Ktoś już całkiem niedawno próbował przejąć Valve i nic z tego nie wyszło. Imo, teraz będzie podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludziska prezes, a właściciel to dwie różne rzeczy. Właścicielami Valve są akcjonariusze i jeśli oni sprzedadzą swoje akcje ZeniMaxowi to Gabe nie będzie miał nic do powiedzenia (tzw. wrogie przejęcie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2009 o 13:15, Namaru napisał:

Ludziska prezes, a właściciel to dwie różne rzeczy. Właścicielami Valve są akcjonariusze
i jeśli oni sprzedadzą swoje akcje ZeniMaxowi to Gabe nie będzie miał nic do powiedzenia
(tzw. wrogie przejęcie).


Ekhem... Z danych jakie znalazłem na internecie wynika, że Valve jest w rękach prywatnego właściciela (czyli zapewne G. Newella). Nie jest notowana na giełdzie. Poszukiwania cen akcji nie dają rezultatu, od razu wyskakuje "private company".

@TobiAlex
Nie jest też od nikogo uzależnione, na ich stronie nie ma żadnej wzmianki, żadnych znaków zastrzeżonych, czy loga firm innych niż Valve. Na innych stronach także nie pojawiają się przesłanki pozwalające stwierdzić, że należy do innego koncernu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że mówiąc o sile Valve wiecie o wszystkich finansach tej firmy, planach na przyszłość i przewidywanych spadkach? Jeżeli dementujecie plotki tylko na podstawie tego, że wyjdzie niedługo L4D 2, a steam oferuje sporo gierek, to chyba nie są to wystarczające informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze to jest kawal... by Valve sie sprzedawalo?? nie no ludziska!
Takie gry co roku daje ze watpie by mieli problemy pieniezne... wrecz przeciwnie! No jesli taka prawda.. to niech beda nadal tak wspaniale gry... bo niecierpliwie czekam na L4D2..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpię by Valve zostało wykupione ;D Jest to mocno samodzielne studio, jedyne obok Blizzarda które może sobię pozwolić na wypuszczanie gier z terminem "when it''s done". Zbyt dobrze im się powodzi by zostali wykupieni, czego nie można było powiedzieć o idSotware (chyba bankrutowali?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BOŻE KUR**<Kurde ofc> NIECH TO NIE BĘDZIE PRAWDA Wyobrażacie sobie Half-Life 5:Reaktywacja? Będzie tak jak z Bethesdą: Oblivionem i Fallout''em 3. Na prawde im więcej słysze o tym Zenimaćku tym bardziej wydaje mi się potworkiem<Potworem?> Pokroju EA...(Oburzenie na początku sugeruje że jestem dzieckiem Valve).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2009 o 13:25, TheAbsurd napisał:

Ekhem... Z danych jakie znalazłem na internecie wynika, że Valve jest w rękach prywatnego
właściciela (czyli zapewne G. Newella). Nie jest notowana na giełdzie. Poszukiwania cen
akcji nie dają rezultatu, od razu wyskakuje "private company".

Faktycznie spółka prywatna ... co nie oznacza, że należy tylko do jednej osoby. Więc prawdopodobnie należy do Newella i Harringtona (i może jeszcze kogoś, nie wiem kto tam jeszcze był współzałożycielem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że Steam jest zbyt dochodowy, żeby go sprzedawać na lewo i prawo. Tak samo całe Valve. Marka Half-Life jest rozpoznawalna niemalże wszędzie. No ale teraz przejmowanie firm jest w modzie. Niedługo pewnie Disney będzie chciał Steama :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować