Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

MM! ep.1

Jeśli nic ciekawego się nie wydarzy w drugim epku nie licząc obrywajacego ciągle Sado, to droppuje. Słabe to to jak na razie

Otome Youkai Zakuro ep. 1

Takie to hm... zwyczajne i jakoś nie przyciąga uwagi, zobaczymy jak się rozkręci.
P.S. Mai Nakahara to świetne seiyuu, słyszę ją często, lecz w ogóle słuchając nie mogę rozpoznać, że to ona. Z drugiej strony Aki Toyosaki, ma taki charakterystyczny głos, że ją poznam zawsze i wszędzie.

Shinrei Tantei Yakumo ep.1

Porównując to anime z innymi, co ostatnio obejrzałem z nowej serii, to to naprawdę nieźle trzyma poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2010 o 18:22, Karharot napisał:

Spoiler

Mimo wszystko Eva jest znacznie mniej przerażająca. Te wszystkie stulecia życia nauczyły
ją czym jest cierpienie i nie ma sadystycznych zapędów dziecka które po kolei wyrywa
kończyny bo to fajna zabawa...


Spoiler

W sumie fakt, nawet czytałem na vetusie że okazywała litość niektórym z łowców nagród którzy polowali na nią
http://vetus.wordpress.com/spellgr/#ice

Dnia 06.10.2010 o 18:22, Karharot napisał:

Spoiler

Może na podtrzymywaniu życia nie zna się zbyt dobrze (czary leczące to faktycznie
nie jest specjalność wampirów o czym kiedyś zresztą chyba mówiła) ale zawsze mogłaby
podtrzymywać nie-życie ;P W końcu jak już jej na takim facecie i tak nie zależy to co
za problem zmienić go w zombie, mniejszego wampira, zakląć w kukiełce czy coś w tym stylu?
XD
A tak właściwie to o czym my tu mówimy? Pomijając wszystkie kwestie jej potęgi ktoś kto
szukałby innej po zapoznaniu się z adult Evą sam z siebie musiałby mieć wystarczająco
wiele problemów żeby zasługiwać tylko na współczucie (Nagi, Negi dla przykładu XD) :)


Spoiler

No ale wtedy co to za zabawa ciachać zombie albo innego ćwierć-wampira który nie za bardzo krwawi... chyba XD No bo chodzi o to żeby Chachazero mogła go sobie porąbać trochę dłużej XD
Cóż teoretycznie Nagi nie szukał innej no bo w końcu miał Arikę XD Nie jego wina że to słodkie wampirzydełko się mu przyplątało :-) Ale fakt ktokolwiek poznał Evcię i chciał innej kobiety szukać miał albo kiepski gust, albo Death Wish, albo był gejem Xd

Dnia 06.10.2010 o 18:22, Karharot napisał:

Spoiler

Parę dni upałów i zaczęliby sprawiać znaczne większe problemy niż kiedykolwiek za
życia więc chyba jednak podziękuję...


Spoiler

Oj tam na pewno by się zleciały psy z okolicy i w ogóle więc nie ma problemu, poza tym mógłbyś Mocno podyskutować z Chachą by TYLKO ich prawie na śmierć wystraszyła, wystarczyło by :-3

Dnia 06.10.2010 o 18:22, Karharot napisał:

Spoiler

Nie pamiętam :( Jakby nie było kobieta spadła a małpa została ocalona więc wszystko
dobrze się skończyło XD


Spoiler

Biedny biedny Bibliotekarz XD Za stary już jest na takie rozrywki, ciekawe czy miał wrażenie że Coś tu jest BARDZO nie tak

Dnia 06.10.2010 o 18:22, Karharot napisał:

Spoiler

Magowi mieli inne zajęcia poza tym to że Mogą widzieć śmierć nie oznacza jeszcze że
Chcą to robić więc mógł gdzieś się tam w cieniach kręcić :) Zdaje się zresztą że potem
pojawił się przy tym gadającym psie dając mu kolejną szansę (Śmierć miał słabość do zwierzaków
:).


Spoiler

Śmierć się nie kręci w cieniach, to Cienie uciekają przed Śmiercią w końcu kiedyś nawet światło umiera XD Anom Śmierć to wyjątkowo sympatyczny gość, miły i współczujący i w ogóle... chyba że znęcasz się nad zwierzakami lub jesteś Audytorem. Zresztą Śmierci NIE DA się nie zauważyć, szczególnie magom, mogą nie chcieć, ale nie mają tu większego wyboru.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2010 o 21:58, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

W sumie fakt, nawet czytałem na vetusie że okazywała litość niektórym z łowców nagród którzy polowali na nią
http://vetus.wordpress.com/spellgr/#ice


Spoiler

"she would omit the second verse"...
Cóż, jeśli przez te 10 lat człowiek jest zahibernowany to naprawdę nie jest to takie złe, jeśli natomiast przez cały ten czas walczy się o oddech...

Dnia 06.10.2010 o 21:58, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Cóż teoretycznie Nagi nie szukał innej no bo w końcu miał Arikę XD Nie jego wina że to słodkie wampirzydełko się mu przyplątało :-)


Spoiler

IMO Eva lepsza XD

Dnia 06.10.2010 o 21:58, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Ale fakt ktokolwiek poznał Evcię i chciał innej kobiety szukać miał albo kiepski gust, albo Death Wish, albo był gejem Xd


Spoiler

Cóż, Nagi pactował samych facetów więc...

Dnia 06.10.2010 o 21:58, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Oj tam na pewno by się zleciały psy z okolicy i w ogóle więc nie ma problemu,


Spoiler

...
Latem pijaczkowie z mojej dzielnicy dokarmiają się plądrując ogródki działkowe, zimą muszą sobie radzić inaczej. Na mojej ulicy nie ma już ani bezpańskich psów ani kotów... (to nie jest żart)

Dnia 06.10.2010 o 21:58, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

poza tym mógłbyś Mocno podyskutować z Chachą by TYLKO ich prawie na śmierć wystraszyła, wystarczyło by :-3


Spoiler

Moja 80-cośtam-letnia sąsiadka jest już na etapie w którym może kipnąć jak jej ktoś w drzwi zapuka, a że przy "lekko" straszącej Chachazero nawet młode i zdrowe osobniki mogą wykorkować...
Choć przydałaby się na Świadków Jehowy, można by ich zaprosić na herbatkę i przy wtrąceniach Chachazero spokojnie podyskutować o wierze i łagodności ;)

Dnia 06.10.2010 o 21:58, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Biedny biedny Bibliotekarz XD Za stary już jest na takie rozrywki, ciekawe czy miał wrażenie że Coś tu jest BARDZO nie tak


Spoiler

Czarodziej który został zamieniony w orangutana przez książki? Podejrzewam że to uczucie ma jż daleko za sobą XD

Dnia 06.10.2010 o 21:58, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Anom Śmierć to wyjątkowo sympatyczny gość, miły i współczujący i w ogóle... chyba że znęcasz się nad zwierzakami lub jesteś Audytorem. Zresztą Śmierci NIE DA się nie zauważyć, szczególnie magom, mogą nie chcieć, ale nie mają tu większego wyboru.


Spoiler

Fakt, co do wszystkich powyższych stwierdzeń ;) Śmierci nie da się nie lubić, szkoda tylko że jest zbyt zabiegany aby można było z nim porządnie usiąść i pogawędzić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TWGOK 01
Ładna kreska, wszystko odwzorowane perfekcyjnie, op w fajnym stylu. Wg mnie lepszy w roli Keimy byłby Kamiya Hiroshi ale źle nie jest. Zapowiada się naprawdę dobra licencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yosuga no Sora ep 1

Po klasyfikacji na MAL oczekiwałem jakiegoś dramatu / romansu, a tu się okazuje że nie dość że incest to jeszcze nieocenzurowany. Kolejny odcinek oglądnę, a potem się zobaczy czy będzie mi się chciało kontynuować. :)

Shinryaku! Ika Musume ep 1

A po drugiej stronie bardzo fajny, zabawny i ciepły pierwszy odcinek. Bardzo podoba mi się styl animacji i na pewno będę oglądał resztę epizodów. Już nie mogę się doczekać. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shinryaku! Ika Musume 01

Zapowiada się całkiem fajna seria. Całkiem oryginalny pomysł na fabułę, przyjemny dla oka styl graficzny i miło się ogląda. Zapewne obejdzie się bez wypasu, ale jako komedia może być naprawdę fajna.

MM! 01
Typowa, przeciętna haremówka. Bardzo przeciętna, nie umywa się do Macademi Wasshoi, chociaż styl ma podobny. Z nudów da radę obejrzeć, ale gwarantuję, nic niezwykłego.

Bakuman 01
Za fabułę odpowiedzialny jest twórca Death Note, więc zapewne tutaj do narzekań powodów nie będzie. Na razie chyba najbardziej realistyczna seria w tym sezonie. Mi osobiście nie podoba się nadmiernie naturalistyczna kreska, ale idzie to przeboleć. Na pewno obejrzę więcej odcinków, bo zapowiada się nieźle.

Shakugan no Shana S 04
Jeden z nielicznych odcinków w całej serii, który mi się rzeczywiście podobał. Albo raczej - wzbudził jakiekolwiek emocje, co jest znaczną poprawą po II serii, gdzie niektóre odcinki po prostu omijałem w 2-3 minuty. Jeśli III Sezon (swoją drogą, orientuje się ktoś kiedy premiera? W swoim czasie słyszałem o jesieni tego roku, ale wygląda na to, że Toaru Majutsu no Index zajęło jej miejsce) chociaż utrzyma ten poziom, to ta seria ma wreszcie szanse na ponadprzeciętność ;)

Co jeszcze polecacie oglądać z obecnego sezonu? A czego mam unikać? :P
I przy okazji, jak już tu piszę: orientujecie się kiedy będzie premiera wersji DVD The Disappearance of Haruhi Suzumiya + czy jest już przetłumaczona wersja Negimy: Mou Hitotsu no Sekai 04?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yosuga no Sora 01

Dnia 06.10.2010 o 16:55, Tohno napisał:

That twincest was so wincest. Zawsze myślałem że jak zrobią Yosuge to jakoś klimatem w stylu Clannada. I faktycznie tak jest tylko że bliżej temu anime do Aki Sory albo Kissxsis niż anime kyoani.

Do KissxSis owszem, do Aki Sory jeszcze nie (naprawdę nie wiem jakim cudem udało się komuś przepchnąć AS jako ecchi).

-> Buhahahahaha

Dnia 06.10.2010 o 16:55, Tohno napisał:

Czy tylko mi Yosuga no Sora skojarzyło się z hentaiem? Gostek ma harem od początku, są uncensored boobs i jeszcze to końcowe Make me come... O_o

Uncensored boobs to jeszcze ecchi a końcowa scena nie odstaje od tego co zaprezentowała OVA KissxSis ;)

-> Assassin93

Dnia 06.10.2010 o 16:55, Tohno napisał:

Po klasyfikacji na MAL oczekiwałem jakiegoś dramatu / romansu, a tu się okazuje że nie dość że incest to jeszcze nieocenzurowany. Kolejny odcinek oglądnę, a potem się zobaczy czy będzie mi się chciało kontynuować. :)

Ja nie spodziewałem się niczego (wziąłem to kierując się jedynie opisem z jesiennej rozpiski) i w trakcie oglądania nabrałem nieprzyjemnego wrażenia że to jakaś krzyżówka Ookami Kakushi (

Spoiler

nowo przybyły chłopak wywołuje niewyjaśnione powszechne pożądanie

) i School Days (
Spoiler

część dziewczyn (zwłaszcza siostra) ciut mnie niepokoi

), jakże się zdziwiłem kiedy doczytałem że to ma być romans ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 00:35, ziptofaf napisał:

I przy okazji, jak już tu piszę: orientujecie się kiedy będzie premiera wersji DVD The
Disappearance of Haruhi Suzumiya?

18 grudnia 2010. Po drodze jeszcze, końcem listopada ma być wersja bluray serii TV z 2009 jeśli cię to interesuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 11:04, heyboy napisał:

> I przy okazji, jak już tu piszę: orientujecie się kiedy będzie premiera wersji DVD
The
> Disappearance of Haruhi Suzumiya?
18 grudnia 2010.

Oho. I see what they did there. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shinryaku! Ika Musume ep1

Nie wiem jak Wy, ale ja przy pierwszym epku ośmiałem się jak... jak głupi. Fajna kreska, bardzo ładna i miła dla oka animacja, aktorzy dubbingujący też są w jak największym porządku. Piosenka otwierająca... jak dla mnie znacznie lepsza niż, te znane nam z (fanfary)... K-Ona! (teraz możecie mnie zjeść). Ogólnie... jak dla mnie seria ma potencjał i wyczekuje kolejnych epków. Jak dla mnie może być to jedno z lepszych anime sezonu. Nie spodziewałem się niczego ciekawego po tym anime, poza czynnikiem MOE podniesionym do granic możliwości, a tu takie miłe rozczarowanie ^^

EDIT\ Co do opka... nie wiem czy dobrze robię porównując elektryczne coś, do "rockowego" brzmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 11:04, heyboy napisał:

18 grudnia 2010. Po drodze jeszcze, końcem listopada ma być wersja bluray serii TV z
2009 jeśli cię to interesuje :)


To bardzo dobrze, bo jest spora szansa, że przeczytam 4 tom Haruhi, przed pojawieniem się tego DVD.

PAPISHON ----> Nom chciałbym cie zjeść. Smacznys ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie patrzcie jakie info dostałem od znajomego:


Kanał telewizyjny Polonia 1 wprowadza kolejne nowości do swojej ramówki. W październiku w ofercie stacji pojawi się nowe pasmo wypełnione japońskimi serialami animowanymi.

Polonia 1 od 9 października 2010 roku utworzy specjalne pasmo poświęcone japońskim serialom anime. W każda sobotę w godzinach 19.35-22.40 stacja wyemituje wybrane pozycje z tego gatunku. W pierwszych miesiącach będą to następujące tytuły: "W Królestwie Kalendarza" (19:35-20:05), "GIGI" (20:35-21.05), "Tygrysia Maska"

"Sobotnie wieczory z anime" to nie tylko oferta programowa skierowana do dzieci, ale także do wszystkich tych, którzy na początku lat 90-tych wychowywali się na tych kreskówkach. Będzie to też z pewnością doskonała propozycja dla fanów tego gatunku.

Polonia 1 od połowy 2010 przeprowadza zmiany w ramówce programowej. Pasmo z serialami anime to kolejny z tych etapów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ma to większy sens niż puszczanie tego z rana, ale lepiej by było puszczać przynajmniej kilka dni z rzędu niż tylko w sobotę. Co do wyboru tytułów, to też szczególnie zachwycony nie jestem. Czekam bardziej na Królewnę Śnieżkę, Fantastyczny świat Paula i Baseballowca :)

EDIT: No i właśnie przed chwilą zrezygnowałem z oglądanie Motto To-LOVE-Ru przez durną cenzurę. Poczekam sobie na wersję dvd/bd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 19:27, heyboy napisał:

EDIT: No i właśnie przed chwilą zrezygnowałem z oglądanie Motto To-LOVE-Ru przez durną cenzurę. Poczekam sobie na wersję dvd/bd.

Witaj w klubie. Jaki jest sens oglądania ocenzurowanego ecchi (humor odpada bo w mandze to wszystko jest jakoś żywsze i śmieszniejsze)? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 19:48, Karharot napisał:

Witaj w klubie. Jaki jest sens oglądania ocenzurowanego ecchi (humor odpada bo w mandze
to wszystko jest jakoś żywsze i śmieszniejsze)? :/

Jaki jest w ogóle sens puszczania w TV ocenzurowanego ecchi? Lepiej to wydawać od razu na dvd/bd i byłby spokój, a tak narobią człowiekowi smaka i zostawią. Zeźliłem się. Nie pierwszy raz zresztą. Jakoś Yosuga no Sora jest nieocenzurowana i dało się. Może na AT-X będzie wersja nieocenzurowana To-LOVE-Ru to się skuszę. Póki co czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 20:14, heyboy napisał:

> Witaj w klubie. Jaki jest sens oglądania ocenzurowanego ecchi (humor odpada bo w
mandze
> to wszystko jest jakoś żywsze i śmieszniejsze)? :/
Jaki jest w ogóle sens puszczania w TV ocenzurowanego ecchi? Lepiej to wydawać od razu
na dvd/bd i byłby spokój, a tak narobią człowiekowi smaka i zostawią. Zeźliłem się. Nie
pierwszy raz zresztą. Jakoś Yosuga no Sora jest nieocenzurowana i dało się. Może na AT-X
będzie wersja nieocenzurowana To-LOVE-Ru to się skuszę. Póki co czekam.


A na czym polega cenzura w to love ru? Te dymki z nikąd? Niestety prawie każde ecchi takie ma ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2010 o 22:45, Karharot napisał:

Spoiler

"she would omit the second verse"...
Cóż, jeśli przez te 10 lat człowiek jest zahibernowany to naprawdę nie jest to takie
złe, jeśli natomiast przez cały ten czas walczy się o oddech...


Spoiler

Cóż teoretycznie człowiek zostaje zahibernowany, jak pierwszy lepszy jaskiniowiec który miał pecha i wpadł do lodowca, po czym odkopano go we współczesnych czasach XD Wiesz walczenie nie jest aż tak nieprzyjemne jak Spoczywanie w kawałkach

Dnia 06.10.2010 o 22:45, Karharot napisał:

Spoiler

IMO Eva lepsza XD


Spoiler

To już akurat od gustu zależy Arika też ma swój urok ^^ Szczególnie gdy Eva nie czai się człowiekowi za plecami gdy ten wydaje pośpieszne osądy ;-)

Dnia 06.10.2010 o 22:45, Karharot napisał:

Spoiler

Cóż, Nagi pactował samych facetów więc...


Spoiler

Tak, wiem i też mnie to nieco niepokoi... no ale jednak mamy Negiego czyli Nagi musiał być Przynajmniej Bi XD Wyobraź sobie ten cios który ta informacja zadała by dumie Evy "Porzucona... dla innego faceta O_O"

Dnia 06.10.2010 o 22:45, Karharot napisał:

Spoiler

...
Latem pijaczkowie z mojej dzielnicy dokarmiają się plądrując ogródki działkowe, zimą
muszą sobie radzić inaczej. Na mojej ulicy nie ma już ani bezpańskich psów ani kotów...
(to nie jest żart)


Spoiler

Hmm... z jednej strony współczuję... z drugiej mam ochotę poprzetrącać karki [spogląda przez okno na swojego psa i wyobraża go sobie na pół misku po czym dostaje tiku-nerwowego w oku i ręku, tiku sugerującego powtarzające się pociąganie za spust wielkokalibrowego karabinu]

Dnia 06.10.2010 o 22:45, Karharot napisał:

Spoiler

Moja 80-cośtam-letnia sąsiadka jest już na etapie w którym może kipnąć jak jej ktoś
w drzwi zapuka, a że przy "lekko" straszącej Chachazero nawet młode i zdrowe osobniki
mogą wykorkować...
Choć przydałaby się na Świadków Jehowy, można by ich zaprosić na herbatkę i przy wtrąceniach
Chachazero spokojnie podyskutować o wierze i łagodności ;)


Spoiler

Fakt nie pomyślałem o tym... Zawsze można jednak liczyć na wdzięczność jej potomków, spadek to jednak spadek :-)
Herbatkę powiadasz ?? A od kiedy herbatka odbywa się w piwnicy, w pomieszczeniu z zamontowanymi izolatorami dźwięku, a goście na herbatce są przywiązani do krzeseł ?? Chyba że masz na myśli Herbatkę by Negi&Fate... ostatecznie świadkowie Jehowy to wierzący, a wiara daje super-moce jak można widzieć u Mordimera Madderina The Inkwizytora ^^

Dnia 06.10.2010 o 22:45, Karharot napisał:

Spoiler

Czarodziej który został zamieniony w orangutana przez książki? Podejrzewam że to uczucie
ma jż daleko za sobą XD


Spoiler

Miałem raczej na myśli Morficzne i Genetyczne poczucie że Coś Tu Jest Nie Tak, założę się że jego Organgutanowość ostro by się sprzeciwiła takiemu przebiegowi wypadków, Narrativum też zapewne miało by coś do powiedzenia np. "HOLA! Nie tak było w scenariuszu"

Dnia 06.10.2010 o 22:45, Karharot napisał:

Spoiler

Fakt, co do wszystkich powyższych stwierdzeń ;) Śmierci nie da się nie lubić, szkoda
tylko że jest zbyt zabiegany aby można było z nim porządnie usiąść i pogawędzić :(


Spoiler

Musimy mu kupić kosiarkę, albo kombajn, było wspominane że inni Śmierciowie już dawno się na nie przesiedli, Ankh-Morpork się Steam-Punkuje więc i Śmierć powinien iść z duchem czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytania są no...Jeśli ktoś jest w stanie odpowiedzieć.
W Tsubasa Chronicle zakończyłem na odcinku z

Spoiler

Królem/Księciem Piór,które póżniejszym czasie się okazało,że wszystkie co je dawał były fałszywe itp

. Który to był odcinek i która seria? Bo nie pamiętam już zbytnio,a to bylo dawno,w HYPER był puszczany ten odcinek kilka dni po śmierci M.J

Który odcinek to był z Black Lagoon z tym jak
Spoiler

Rock bodajże z Revy byli w zniszczonej łodzi podwodnej niemieckiej co szukali obrazu z Brunhildą dla kolekcjonera itp.



Oraz:
Szukam anime o tematyce II i I wojnie światowej i żeby był brutalny,nie jakiś ocenzurowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się