Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Maoyuu Maou Yuusha

Nie dość, że fabularnie to jest podobne do Spice and Wolf, chociaż widać małe odstępstwa i aż tak bardzo to złe nie jest, to również głosy dwójki głównych bohaterów są tych samych ludzi xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i nie na temat, ale tu pewnie będzie największa szansa, że dostanę odpowiedź: skoro już tak oglądam anime, czytam mangi i uczę się japońskiego to spytam, czy znacie jakąś fajną książkę o Japonii, raczej coś nastawione na relację z podróży, albo jakieś relacje ludzi, którzy tam mieszkali, coś raczej w ten deseń, niż jakieś fakty historyczne itp. Może coś Wam przyjdzie do głowy, dzięki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 17:52, Outlander-pro napisał:

Może i nie na temat, ale tu pewnie będzie największa szansa, że dostanę odpowiedź: skoro
już tak oglądam anime, czytam mangi i uczę się japońskiego to spytam, czy znacie jakąś
fajną książkę o Japonii, raczej coś nastawione na relację z podróży, albo jakieś relacje
ludzi, którzy tam mieszkali, coś raczej w ten deseń, niż jakieś fakty historyczne itp.
Może coś Wam przyjdzie do głowy, dzięki ^^


Hmmm...twój podręcznik do japońskiego? XD Zazwyczaj rzeczywiście powinno w nim być sporo o kulturze Japonii, zresztą jest tak przy nauce każdego języka.

A na serio:
http://www.empik.com/tatami-kontra-krzesla-o-japonczykach-i-japonii-tomanski-rafal,prod59640252,ksiazka-p
Chyba właśnie czegoś takiego szukałeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 18:09, ziptofaf napisał:

Hmmm...twój podręcznik do japońskiego? XD Zazwyczaj rzeczywiście powinno w nim być sporo
o kulturze Japonii, zresztą jest tak przy nauce każdego języka.

Mój prowadzący jest dość nieortodoksyjny i jako tako po 3 miesiącach nauki, zaczęliśmy wyrywkowo korzystać z jakiegoś podręcznika z lat 80, który jeśli dobrze zrozumiałem był przeznaczony specjalnie dla obcokrajowców, którzy przyjechali uczyć się w języka już w Japonii. Tylko co ciekawe nie ma w nim ani słowa po angielsku, tylko wszystko jest zapisane po japońsku. Potrzebne kanji uczymy się zatem na bieżąco, jeśli jakieś napotkamy xD W każdym razie żadnego działu o kulturze itp raczej tam nie ma.

Dnia 07.01.2013 o 18:09, ziptofaf napisał:

Brzmi ciekawie, zainteresuję się tą pozycją :) czytałeś sam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 18:21, Outlander-pro napisał:

Tylko co ciekawe nie ma w nim ani słowa po angielsku, tylko wszystko jest
zapisane po japońsku. Potrzebne kanji uczymy się zatem na bieżąco, jeśli jakieś napotkamy
xD W każdym razie żadnego działu o kulturze itp raczej tam nie ma.

Ciężko mi się wypowiadać jak to POWINNO wyglądać bo ja się samemu uczę samodzielnie, kanji wykuwając po prostu po kilka dziennie (tutaj niesamowicie przydaje się stronka http://kanji.koohii.com/study - przykładowo kanji 十 oznaczające 10 i nieco przypominające krzyż wytłumaczone jako "I scared away TEN vampires with a single CROSS ", naprawdę nieziemsko ułatwia to zapamiętywanie) a gramatykę biorę głównie z http://www.guidetojapanese.org/learn/grammar ...oraz prostszych książek i nawet VN-ek czasem. Faktem jednak jest że jakiś podręcznik od bodajże Matsumi miałem w swoim czasie i tam co nieco w temacie było.

Dnia 07.01.2013 o 18:21, Outlander-pro napisał:

Dnia 07.01.2013 o 18:21, Outlander-pro napisał:

Brzmi ciekawie, zainteresuję się tą pozycją :) czytałeś sam?

Widziałem ją u znajomego, zdążyłem zerknąć na kilkanaście stron i wydawało się ciekawe. Ale że czytałem od deski do deski to nie powiem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 18:21, Outlander-pro napisał:

Brzmi ciekawie, zainteresuję się tą pozycją :) czytałeś sam?



Jakby co, to ja mogę to polecić, przeczytalem z nudow ze dwa razy (zanim pozyczylem na wieczne nieoddanie -.-) i calkiem ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 18:09, ziptofaf napisał:

Kolokwia, egzaminy tuż za rogiem, a tu podzucasz interesującą pozycję. No to do zamówienia, dziękuję :d
Ciężko się czyta mangę na ekranie Htc ChaCha, będzie chociaż zamiennik.

Nie przywykłem ostatnio zadawać tak prostych pytań, ale skorzystam z okazji, że jestem już w trakcie pisania posta:
Miałby ktoś pod ręką link z cotygodniową rozpiską anime, chciałbym rzucić okiem co się zaczęło od stycznia i kiedy oczekiwać w razie czego odcinków.

Za ten gest pomocny serdeczne "Dziękuję".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 22:46, Wipu napisał:

Miałby ktoś pod ręką link z cotygodniową rozpiską anime, chciałbym rzucić okiem co się
zaczęło od stycznia i kiedy oczekiwać w razie czego odcinków.

Za ten gest pomocny serdeczne "Dziękuję".


Masz link do odpowiedniej strony w przypiętym poście :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 22:56, cinus2 napisał:

Masz link do odpowiedniej strony w przypiętym poście :P

Oh, nie mogę już edytować. Trzeba czekać aż ludziom naskoczy kolejna strona postów, głupie pytanie pójdzie w zapomnienie :F

A tematycznie:
Drugi sezon Seitokai na Ichizon skusił mnie na powtórkę pierwszego. Chizuru, tęskniłem za Tobą ogladając Lv.2 :c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy moderatorzy mnie za to nie pogonią w cztery diabły, ale mam pytanie które gnębi mnie już od dłuższego czasu. Ostatnio wpadła mi w rączki bardzo dobra, pełna humoru manga, tylko że dla czytelników 18+. Pisze tutaj o Nyotai-ka, gdzie pewien pechowiec poprzez wypowiedzenie dość niefortunnego życzenia zmienił się w dziewczynę. Może robić wszystko jako płeć piękna, ale niemożne mieć bliskiego kontaktu z płcią przeciwną (nie może przejść dalej niż najważniejszy moment), gdyż wtedy automatycznie powraca do poprzedniej postaci. Takie wydarzenie kilkukrotnie jest prezentowane w rożnych chapterkach, jednakże w dwóch chapterkach (nie podam konkretnie których) sprawa jest doprowadzana do końca. Może mi ktoś wyjaśnić czy ja może pominąłem któryś z odcinków, czy czegoś nie zrozumiałem i faktycznie dalej jest pod działaniem tego efektu zmiany, czy może autor tej mangi zaczyna przeczyć sam sobie jak Kubo Tite ?

Ps: Piszac o Kubo, mam na myśli sprawę z Zanami,

Spoiler

gdzie wpierw sensei mów że zany są integralną częścią duszy większości ludzi, a w ostatnich chapterkach twierdzi że są wykuwane przez jakiegoś świrusa z regimentu 0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 21:24, Tymonius napisał:

Nie wiem czy moderatorzy mnie za to nie pogonią w cztery diabły, ale mam pytanie które gnębi mnie już od dłuższego czasu. Ostatnio wpadła mi w rączki bardzo dobra, pełna humoru manga, tylko że dla czytelników 18+.

Dlaczego mielibyśmy Cię pogonić? To też jest dla ludzi (zresztą to nawet nie hentai) i wystarczy żebyś pamiętał o tym aby nie dawać tu żadnych nieocenzurowanych obrazków ;) Nawiasem mówiąc serię o którą się pytasz sam kiedyś czytałem ale odstawiłem ją po paru chapterach więc na Twoje pytanie będzie musiał odpowiedzieć kto inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 00:09, Buhahahahaha napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=ki6iNXq8EUA

Nie musicie dziekowac za wspaniala muzyke

Sielankowe poranki z Hisui się przypominają ^^
Gdybyś miał ochotę na odrobinę odmiany to jest też inna wersja ost''u zwana Ever After. Wystarczy podmienić pliki z muzyką w folderze gry żeby działał :)
http://www.youtube.com/watch?v=BQw1hzDcZIg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 18:27, Pablo_Querte napisał:

>
> No. Just NO. Jak słyszę soundtrack z Tsukihime to mi się zbiera na wymioty.
http://www.youtube.com/watch?v=mihMde9B2o8
Tutaj słychać próbkę z remaku, może się skusisz w końcu xD


Nadal mi się średnio podoba.
O, to jest muzyka w VNce:
http://www.youtube.com/watch?v=tVIWA4k9r7Y
http://www.youtube.com/watch?v=8o5d1OSXF3o

Zresztą utwory w Tsukihime może by mnie tak nie drażniły gdyby nie to że było ich z 10 na krzyż i przez godzinę słyszałeś prawie to samo... Plus brak dubbingu czy dynamiczniejszych scen... Więc to bardziej skumulowana porcja tego wszystkiego powoduje moją reakcję wymiotną a nie dany utwór sam w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 22:34, Arcling napisał:

O, to nowy sezon K-ON wyszedł.

Kyo ani już chyba niżej nie może upaść... A pomyśleć że zawdzięczamy temu studiu tak genialne serie jak Clannad czy Kanon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się